1-7 KASIM HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

Bu hafta Merkür uzun süredir geçiş yaptığı Terazi burcundan çıkarak, Akrep burcuna geçti. Düşüncelerin yönü ve tavırlarımızın rengi değişiyor. Geçen haftalarda çok daha iletişim kurmak, ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili kararlar almak ve anlaşma odaklı iken artık daha tek başına hareket etmek üzere kararlar almak istediğimiz, kararlı, para odaklı , stratejik , duygu ve düşüncelerimizi kendimize saklamayı isteyeceğimiz bir ruh halinde olacağız. İş ve para konuşmak, mali konular, borç ve kredi ödemelerine odaklanmak, ortaklı konulardan veya stratejik bir hesapla paramızın değerini korumak veya artırmak adına planlar yapmaya başlayabiliriz.

Bu hafta iletişim haberleşme düşünceler eğitim ticaret ve yolculuklar gezegeni  MERKÜR ,hayaller, ilham, spiritüellik ve idealleri sembolize eden NEPTÜN ile olumlu açı içinde olacak. Algı kalıplarımızı, düşünme biçimimizi etkileyecek bu açı sayesinde  gerçekten yaratıcılık ve ilham gerektiren işlerde veya spiritüel konularda başarıyı yakalayabiliriz.  Sosyal medya veya internet üzerinden yapılacak işler tanıtımlar ve reklamlar öne çıkabilir. Bilinçaltı kalıplarımızı derinden inceleyip etkileyecek terapilerle ilgilenebiliriz.  Merkür Akrep’te sırlar, gizler, saklı şeylere yönelik dedektiflik yapmak demektir. Neptün’de aldatmayı, illüzyonu ve gerçeği bir sis bulutu ardına gizlemeyi sembolize eder , bu anlamda bakışlarımızdan veya bilinçli alandan saklanan gizlenen bir takım konular olabileceğine ve bizim bu tip şeyleri merak edip araştırabileceğimize işaret ediyor.

Göksel aşıklar Mars ve Venüs Başak burcunda kavuşumda olacak. Aşk, sevgi, mutluluk, yaratıcılık ve umut etmek isteyen bir ruh hali içinde olabiliriz. Başak düzen, hizmet, detaylar, çalışmak ve emek harcamak anlamına geldiği için hepimiz işimize veya emek verdiğimiz konulara daha bir severek sarılmak, işlerle meşgul olmak  isteyebiliriz. Tanıdık bildik gelen hayatımızın sıradan ama vazgeçilmez alanlarına daha bir memnuniyetle eğilmeye başlayabiliriz.

Güneş ve Pluton arasında yer alan sekstil açı sayesinde bir yeteneğimizi geliştirmek, bir fikri geliştirmek, olgunlaştırmak isteyebiliriz. Hayatımızın bir alanında değişim veya gerekli yenilikleri yapmak adına yeni kararlar alabilir ve hayatımızda bize destek olabilecek kişilerden yardım veya görüş tavsiye almak isteyebiliriz.

BİRAZ BENİM ÇOK ÖNEM VERDİĞİM JÜPİTER URANÜS 150 LİK AÇISINDAN BAHSETMEK İSTİYORUM .

Hatırlarsanız daha öncede yazmıştım quincunx veya inconjunct adı verilen 150 derecelik açı kalıbını önem vererek incelediğimi daha önce de yazmıştım. Özellikle Jüpiter Pluton arasında yer alan bu açı kalıbı geçtiğimiz ilkbahar yaz döneminde etkindi ve bana göre İŞID ‘in önlenemez ilerleyişi , istilası ve şiddeti ile sembolizm anlamında çok uyuşuyordu, bu yayılma ile ilgili 150 lik açının uluslararası güçleri tarafından harekete geçilmekte geç kalınmasını ifade edebileceğini ve üzerimizde bir atalet ve sanki bir ölü toprağı olduğundan dem vurmuştum. Şu son haftalarda özellikle bu geçtiğimiz haftadan itibaren bu sefer Uranüs ve Jüpiter arasından aynı açı kalıbı partil oldu ( aynı derecede 17 derece Başak ve Koç arasında gerçekleşiyor) işin içinde hem büyük bir sürpriz, şaşkınlık ve beklenmedik gelişmeler olgusu var ki bu en basit astrolojik ifade olurdu. Ama bunun yanı sıra bir başka sembolizm de var işin içinde. Öncelikle Başak zamana yayılan çok uzun zaman denenerek, test edilerek, öğrenilen biriktirilen ve kanıksanan tutum ve davranışları veya edindiğimiz yetenekleri temsil eder. Bir balerinin saatlerce aynı dans figürünü yapıp yapıp artık onu düşünmeden mükemmel bir biçimde yapabilmesi için geçmesi gereken süreçtir.  Bazen insanlar test edip öğrendikleri konuları detaylarda ufak tefek sorunlar olsa bile kabul eder ve değiştirmeyi istemezler işte 150 derecelik açı böyle bir şeydir. Bunun diğer ucunda olan Uranüs ise Koç burcunda hemen acil dürtüsel ve kompülsif bir biçimde harekete geçmek, eylem  arzusu, değişime başlamak,  aydınlanmak ve özgür kalmayı temsil eden bir kolektif bilinci temsil ediyor. Ancak bu iki olgu taban tabana zıt birer ihtiyaç ve bu iki bakış açısı çakıştı ve hayatlarımızda çakışmaya devam edecek. Toplumun büyük bir bölümü denenmişi kendini güvende bulduğu aşina olduğu alanı korumak  için, aşina olmadığı yeni, özgür olabilecek ama riskli bir alana geçme ihtimalini ve değişimin getirebileceği gelişim fırsatına rağmen eskiyi tercih etti.  biz de seçilmiş bir yalnızlık duygusu içinde yolumuza devam edeceğiz. Süreç böyle devam etmeyecek bu kesin  ama  Ocak ayından Mayıs ayına kadar Jüpiter Retro olacağı için aynı temalar yani 1 Haziran öncesi konular temcit pilavı gibi önümüze gelir gider. Satürn Jüpiter karesinin gerçekleşeceği bu kasım aralık ve seneye yaz ayları içerisinde konu daha hararetlenerek bir sonuca varır.

 

ŞİMDİ BURÇLAR

 

KOÇ: Sevgili Koçlar göksel yöneticiniz Mars aşığı Venüs ile başak burcunda kavuşumda ve sizin iş çalışma günlük hayat ve sağlık alanınızda yer alıyor. İş ve çalışma koşullarınızda mutlu olmak, harcadığınız emeğin karşılığını aldığınızı hissetmek , çalışma arkadaşlarınız ile bir birinizi kollamak ve yardım etmek adına oldukça şanslı bir hafta olacak. Şimdiye kadar işinize harcadığınız enerjinin karşılığını alma fırsatını yakalayacaksınız. Bekar Koçlar flörte açık Koçlar için çok hoşlanacağınız biri iş yerinize gelebilir, karşınıza iş camiasında çıkabilir. İş arkadaşlarınızdan biri sizi tanıştırabilir. Sağlığınıza bakmak, iyi beslenmek, bünyenizi güçlendirmek için adım atabilirsiniz. Bu haftadan başlayarak günlük rutininizin düzeni belli olacaktır. Yaşam ve çalışma planınızı artık bu düzende götürmek adına planınızı yapmış olabilirsiniz. Bu uzun süre değişmeyecektir. Çalışmak ve çabalamaktan zevk almayı bileceğiniz bir ay içindesiniz. Merkür Akrep burcuna geçtiği için ve Pluton ile sekstil açı içinde bulunduğu için borçlar krediler  sigorta vergi işleri müşterilerden gelen para ortaklı işler eşinizle paylaştığınız para veya yeri belli ödemelerde daha akılcı mantıklı hesaplı ve kararlı davranarak mali işlerinizi daha rahat ele alabileceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz.

 

BOĞA: Sevgili Boğalar, göksel temsilciniz Venüs bu hafta aşığı Mars ile kavuşumda tabii bu kavuşum tutku boyutundan biraz uzak Başak burcunda ama yine de hayattan zevk almak kendinize bakmak bedeninize özen göstermek sevdiklerinize bakmak beslemek korumak adına size bir motivasyon katacaktır. Bu kavuşum sizin aşk, romantizm, çocuklarla ilişkiler, hobiler ve eğlence alanında olduğu için bu güzel etkiden olumlu yararlanacaksınız. Sevdiğinizi ve sevildiğinizi hissetmek önemli olacak. Yaratıcı yanınızı ortaya koymak sanat resim hobilerle uğraşmak sizi rahatlatacak. Paranızı sağlama almak ve akılcı yatırımlar yapmak adına paranızı biriktirmek veya çoğaltmak adına yatırımlar yapmaya yönelebilirsiniz. Merkür bu hafta Akrep burcuna geçiş yaparak sizin evlilik, ciddi beraberlik, ortak çalışmalar alanınıza geçiş yapıyor.  İşle ilgili konuşmalar görüşmeler yapmak iş ortaklarınızla maddi konularda yaratıcı planlar yapmak ve işinizi sağlamlaştırmak için stratejiler geliştirmek durumundasınız.  Eşinizle veya partnerinizle, ilişkilerinizde veya sosyal birlikteliklerinizde daha kararlı, ketum ve kontrollü bir tutum ve tavır benimsemek isteyebilirsiniz. Bu hafta ve hatta 3 hafta boyunca akılcı adımlar atarak ilerleyecek ve güç kazanacaksınız.

 

İKİZLER: Sevgili İkizler bu hafta göksel yöneticiniz Merkür uzun süredir geçişini sürdürdüğü Terazi burcundan çıkarak Akrep burcuna geçiş yaptı. İlişkilerde, sosyal alanda, ortak çalışmalar alanında orta yolu bulmak, denge kurmak ve kendinizi medeni bir biçimde ifade etmek çabasından çıkarak artık kararlı ve motivasyonu yüksek bir biçimde işinize ve  kazancınıza odaklanabilirsiniz. Merkür 3 hafta boyunca müşterilerden gelen para, kredi borçlar aile ve eşle para paylaşımı ortak kazançlar alanınızda kalacak ve sizi bu konularda daha zekice ve stratejik davranmaya itecek.  Göksel aşıklar Mars ve Venüs bu hafta Başak burcunda kavuşum yapacaklar ve sizin ev aile özel hayat ve yerleşim alanınızda kalacaklar. Ev hayatından keyif almak evinizde mutlu olmak ailenizle bir arada vakit geçirmek ve ev yaşamınıza eğilmek için güzel bir fırsatınız var. Ev ahalisi ve ailenizle birbirinizi anlamak, duygu ve düşüncelerinizi açmak için konuşmalar yapabilirsiniz. Evini güzelleştirmek , misafir ağırlamak, evde çalışma alanınızı yenilemek veya evdeki gerekli düzenlemeleri yapmak için harika bir fırsat var.  Bu arada kariyer ve iş alanında ortak çalışmalar yapmak veya gelecekte işle ilgili yapmak istediğiniz projeler için bu hafta kafanızda yaratıcı planlar yapabilirsiniz. Kendinizi iş dışında daha fazla rahatlatmak, sizi bağlayan düzen ve rutinden kaçmak için kendinize nefes alma alanları yaratmak isteyebilirsiniz. Geçmişinizden gelen veya uzun süredir görüşmediğiniz kişiler veya aile üyeleri ile görüşebilirsiniz.

 

YENGEÇ: Sevgili Yengeçler, bu hafta ilişkiler gezegeni Venüs ile harekete geçme eylem yapma gezegeni Mars Başak burcunda kavuşumda kalacak ve sizin iletişim, haberleşme, yolculuklar, eğitimler, zihinsel çalışmalar ve öğrenim faaliyetleri alanınızda kalacak. Bu da demek oluyor ki bu hafta oldukça fazla konuşma , görüşme, yazışma yapmak durumunda kalacaksınız. Kısa kısa yolculuklar yapmak, trafikte vakit geçirmek söz konusu olabilir.  İletişim aletleri ve ulaşım araçları ile ilgili yenilikleri takip etmek , sizi rahat ettirecek ve işinizi kolaylaştıracak model veya teknolojileri almak, takip etmek ve gerekli alımları yapmak için fırsatınız var.  Bu dönem işle ilgili yeni projeler üretme, satış pazarlama veya iletişimle ilgili bağlar kurmak ve anlaşmalar yapmak zamanı. Konuşmak ve görüşmek çok gerekli olacak. Bazı konuşmaları yapmanın bu hafta sizin için hayati önem taşıdığını düşünebilirsiniz.  Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor ve sizin aşk romantizm hobiler çocuklar ve yaratıcı çalışmalar evinizde 3 hafta boyunca kalmaya devam edecek.  Çocuklarla ilgili sorunları veya hızlı gelişen krizleri çözmek için zaman harcayabilirsiniz. Bekar Yengeçler, online internet üzerinden bağlar kurabilirler. Dediğim gibi bu hafta konuşmak gerekiyor ki düşünceler anlaşılsın kişiler kendini ifade edebilsin.

 

ASLAN: Sevgili Aslanlar, bu hafta Mars ve Venüs Başak burcunda kavuşum yapıyor ve sizin kazançlar ve para kaynakları alanınızda kalıyor. Sanat , kozmetik, spor , tekstil veya moda ile ilgili alanlarda harcamalar yapabilirsiniz veya bu alanları içeren konulardan kazanç elde etmek için harekete geçebilirsiniz. Uzun zamandır bir konuya emek veren Aslanlar için bu hafta emeklerinin somut karşılığını elde etme zamanı, hem ortaklı veya komisyonlu  işlerden, hem de yaratıcı enerjinizi kattığınız işlerden gelir veya kazanç elde etme şansını yakalayabilirsiniz. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi ile birlikte ailenize ve evinize daha fazla zaman ve enerji harcamaya başlayabilirsiniz. Tadilat tamirat veya uzun süredir göz ardı ettiğiniz işleriniz varsa bunlara odaklanabilirsiniz.  İşini evine taşıyan Aslanlar için bu 3 haftalık süreç oldukça yoğun geçecek evden bol bol çalışma imkanı bulacaksınız. Bir çok Aslan da işle ilgili konuşmalar görüşmeler veya şu anda zihinlerinde planladıkları gelecek projeleri ile uğraşıyor olabilirler. İçinizde son aylarda olduğundan çok daha fazla bir amaç duygusu ve şartlarınızı değiştirmek ve eldeki kaynakları çok daha iyi değerlendirmek arzusu taşıyorsunuz. Bu konuda akılcı adımlar atmamanız için hiçbir sebep yok. Özellikle yaratıcı çalışmaları olan veya hobilerinden para kazanmaya niyetlenen Aslanlar için kazanç fırsatları oluşabilir.

 

BAŞAK: Sevgili Başaklar bu hafta parti sizin evinizde, göksel aşıklar Venüs ve Mars burcunuzda kavuşum yapıyor. Bu oldukça olumlu bir gösterge, çünkü bu hem ilişkiler alanında kendinizi mutlu hissetmek hem de olumlu bir biçimde ifade etmek anlamında şansınız olduğuna işaret ediyor. Bekar  Başaklar bu hafta yeni bağlar kurabilir bol bol flört edebilirler. Evli Başaklar eşleri ile ilişkilerinde daha fazla mutlu olabilecekleri birbirlerine anlayış ve tolerans gösterebilecekleri bir haftadalar. Sevdikleri için işler yapmak onlar için çaba harcayıp pratik çözümler bulmak anlamında yardımcı olmak isteyebilirler. Elbette kendileri için de dış görünümlerine daha fazla önem verdikleri kendilerini aynaya bakınca beğenmek istedikleri bir haftadalar.  Hayatınıza aşk sevgi para ve sevecen duygular katmak için bu hafta oldukça fazla şansınız var. Burcunuzun göksel temsilcisi Merkür Akrep burcuna geçiş yaptı ve 3 hafta boyunca iletişim haberleşme kısa yolculuklar eğitim öğrenim satış pazarlama ve kardeşlerle, yakın çevreyle ilişkilerinizi temsil eden alanda kalacak bu da demek oluyor ki bu süreçte siz de iletişim içinde olmak bol bol konuşma yapmak ve insanlarla bağ kurmak anlamında oldukça yoğun bir zaman geçireceksiniz. Zihinsek faaliyetler, yazmak çizmek anlatmak satış projeleri ticari faaliyetler ile her zamankinden daha fazla meşgul olacaksınız. Kardeşlerin kriz ve stresleri ile ilgilenmek yardımcı olmak söz konusu olabilir. Araba araç ve aletlerle ilgili alım satım tamir yapmak durumu ortaya çıkabilir.

 

TERAZİ: Sevgili Teraziler, göksel temsilciniz Venüs bu hafta Mars ile Başak burcunda kavuşumda kalacak ,  sizin için oldukça sakin ve dış dünyadan saklı bir alanda gerçekleşecek olan bu kavuşum kendi zihninize çekilmek, günlük düzeninizi ele almak, çalışma temponuzu düşürmek ve kendinize zaman ayırmak için fırsatınız olduğuna işarete diyor.  Bu hafta daha sakin ve içe dönük kalmak ve sessiz sakin bir ortamda kafa dinlemek arzusu duyabilirsiniz. Bilinçaltıyla, rüyalarla, ruhsal veya spritüel konularla ilgilenmek isteyen Teraziler bu konularda çalışmalar yapabilirler. Bazı Teraziler iş aramak, iş arkadaşları yardımıyla yeni iş kontaktları elde etmek için çabalayabilirler.  Merkür’ün Akrep burcuna geçti ve 3 hafta boyunca para kazançlar ve birikimler alanınızda kalacak. Bu durumda kazançlarınızı artırmak, kredileri borçları ödemek müşterilerden gelen paranızı almak stratejik ve akılcı planlarla kazançlarınızı değerlendirmek için planlar yapabilirsiniz. Vergi, sigorta, borç ödemelerine eğilebilirsiniz. Eğer iş aramak veya yeni bir işe geçmek istiyorsanız bu hafta bununla ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz.

 

AKREP: Sevgili Akrepler göksel temsilciniz Mars bu hafta boyunca Venüs ile Başak burcunda kavuşumda kalacak.  Arkadaşlıklar grup aktiviteleri dernekler, klüpler, topluluklar arasında yapacağınız etkinlikler alanında kalacaklar ve sizi bu hafta boyunca oldukça popüler kılacaklar.  Bu hafta sesinizi daha fazla duyurabilir ve sosyal çevrenizde sevildiğinizi korunduğunuzu ve ilgi odağı olduğunuzu hissedebilirsiniz. Siz de arkadaşlarınıza ve sosyal çevrenize yararlı olmak amacıyla yardımda bulunabilir, birbirinizin gelecek projelerine destek olabilirsiniz. Sosyal hayatınıza yansıyacak bu güzel enerjiyi iyi değerlendirmenizi dilerim.  Merkür bu hafta burcunuza geçiş yaptı ve 3 hafta boyunca burcunuzda kalacak bu dönem boyunca oldukça fazla görüşme konuşma yazma çizme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Sosyal olmak, insanlarla bağ kurmak size ilişkiler, hem ticari konular hem de özel hayat anlamında faydalı olacak. Yeni iş bağlantıları kurabilir, eşinizle veya ortaklarınızla daha kararlı akıllı ve stratejik  olduğunuz konuşmalar yapabilirsiniz. Strese girme potansiyeliniz olacaktır Neptün ile üçgen yapacağı için sözlerin yanıltıcı olmasına izin vermeden kendinizi net ifade etmeye bakın.

 

YAY: Sevgili Yaylar bu hafta  iş ve kariyer alanınızda gerçekleşen Venüs Mars arasındaki kavuşum nedeniyle kendinizi toplum önünde temsil etmeniz gerekirse bunda başarılı olmak için fırsatınız var. emeğinizin bilginizin ve birikiminizin karşılığını görmek için girişimde bulunmak iyi bir fikir. İş  arayan Yaylar için bol bol iş başvurusu veya mülakat yapmak için doğru bir zaman . Ancak kariyer alanında süregelen projeleri olan Yaylar varsa aranızda, dediğim gibi Jüpiter ve Uranüs arasında yer alan 150 lik açının bu hafta partil olması nedeniyle işle veya kazançları artırma ve iş geliştirmeyle ilgili olan,  yaratıcı ve zihinsel çalışmalarla  alakalı projeler veya içinde reklam tanıtım  kampanyalar veya organizasyon yapmakla alakalı işleriniz  varsa bu konuda artık ilerlemek ve bir sonuç elde etmek adına harekete geçmek isteyebilirsiniz. Yine de söylemek gerekir ki elde uzun vadeli projelerle uğraşanlarınız varsa bu hafta istediğiniz kadar randımanlı veya hızlı ilerlemek mümkün olmayabilir. Bir süre daha şanslı çıkışınızı bulmak için beklemede kalabilirsiniz ama bu yine de bu hafta ileriye dönük adımlar atmak için başlangıçlar yapmamanız anlamına gelmiyor. Plan ve projeleri başlatın , süregelen işlere odaklanın emeğinizi ve çabanızı koyun ancak meyvelerini yemek için yıl sonuna kadar beklemek durumunda olduğunuzu düşünebilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve yaptığınız işe odaklanarak motive olun. Topluluklar önünde oldukça  görünür bir durumda olacağınız için hayranlık uyandıracaksınız. Fırsatları değerlendirmekten kaçınmayın J

 

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar, dost toprak burcunda yer alan Venüs ve Mars’ın Başak burcunda yaptığı kavuşum size bu hafta mutlaka olumlu yansıyacaktır. Hem maddi hem manevi anlamda mutlu huzurlu ve ayakları yere sağlam basan bir ruh haline bürünmenize yardım edecek.  Uzaklarla kuracağınız bağlarda, yolculuklarda, akademik çalışmalar veya reklam tanıtım basın yayın promosyon içeren işlerde sağlam adımlar atmanıza ve temeller oluşturmanıza yardım edecek. Online, internet veya multi medya konularında yaratıcı fikirlere sahip olabilirsiniz ve bu alanda işinize kariyerinize veya imajınıza yardımcı olacak akıllı girişimlerde bulunabilirsiniz. Burcunuzda yer alan Plüton’un Güneş ile yapacağı sekstil açı sayesinde kafanız daha açık olacak arkadaşlardan destek alabileceksiniz gruplar içinde yapmak istediğiniz etkinlik veya faaliyetler varsa bunlar için yaratıcı fikirleriniz olacak. Para kazanma fırsatlarınız doğacak. Bu anlamda bu hafta size geleceğe dair elle tutulur somut ve kazanca yönelik planlar yapacağınız ve projelerde yer almak isteyeceğiniz fırsatları getirecektir.

 

KOVA: Sevgili Kovalar, bu hafta Uranüs ile Jüpiter’in arasında yer alan ve partil olan 150 lik açı sebebiyle içinizde uzun süredir var olan değişim arzusu bu hafta daha derinden hissettiğiniz bir kalıba oturabilir. Eğitim öğrenim alanında zihninizi geliştirmek adına veya ifade tarzınızı düşünme biçiminizi değişime uğratacak kararlar alabilirsiniz. Bu kararları almayı çeşitli nedenlerle geciktirmiş olabilirsiniz. Bu mali anlamda güvende kalmak aileyle paylaşılan gelirin düzenini bozmamak veya sizin kendinizi sağlamda ve güvende hissetmek konusunda emin ellerde kalmak isteğinizden kaynaklanmış olabilir. Ama siz de artık biliyorsunuz ki bir değişim yapmanın zamanı geldi kendinizi çok daha mutlu edecek bir zihinsel alana ve platforma çıkmak için elinizde gereken her türlü imkan var sadece harekete geçmeniz ve bu değişimi başlatmanız gerekiyor. Bunu yapmak için önceliklerinizin sıralamasını değiştireceksiniz. Özgür kalmak ama bir yandan da para getiren düzenden çıkmamak ikilemini aşabileceğinizi düşünüyorum. İş ve kariyer alanında yer alan ve 3 hafta boyunca kalacak Merkür sizi bu dönemde bol bol konuşturacak yazdıracak ve iş alanında sizi görünür kılacak.  Sunumlar, seminerler yapabilir, iş görüşmeleri anlaşmaları yapıp işler bağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için akıllı stratejik ve çözüme odaklı bir bakış açısıyla hareket edebileceksiniz.

 

BALIK : Sevgili Balıklar, burcunuzda  yer alan Neptün ile Akrep burcuna geçiş yapan iletişim gezegeni Merkür sizi bu hafta zihinsel anlamda inanılmaz yoğun bir yaratıcı enerji altında bırakıyor. Yeni fikirlerle harekete geçebilir bu fikirleri yaymak ve paylaşmak adına şanslı olabilirsiniz. Sanatçılık ve reklam içeren tüm mecralarda başarılı olmak sesinizi duyurmak için şansınız var. sınavlar ve akademik çalışmalarda bir miktar kafa karışıklığı zihin yorgunluğu ortaya çıkabilir ama isterseniz konsantrasyonunuzu güçlendirecek Merkür var yanınızda.  Uzun saatler çalışmak veya konsantre olmak için fırsatınız var ama bazı Balıklar içe dönmek ve çok fazla zihinsel kalmak istemeyebilirler. Araştırmak, derinlemesine öğrenmek, hissetmek ve güçlü bir biçimde kendinizi ifade etmek için güzel enerjiler. Salgın hastalıklara karşı korunmalı.  Evlilik, ortaklık ve sosyal hayat alanında yer alan Venüs ve Mars kavuşumu oldukça olumlu ilişkiler alanında şanslı ve yeni ilişkiler bağlar kurmaya sosyalleşmeye açık olduğunuzu gösteriyor. Hayatınızdaki önemli kişilere onları ne kadar sevdiğinizi ve ilgilendiğinizi göstermek adına imkan yaratabilirsiniz. Eşinizden partnerinizden veya ortağınızdan ne kadar sevildiğinize dair güzel mesajar alabilir jestler görebilirsiniz.

Mutlu bir hafta dilerim,

Naz Bayatlıimages8W6SXLWX

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir