14-20 ARALIK HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

14aralik

14-20 ARALIK HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

Bu haftaya Güneş Jüpiter zorlayıcı açısı ve Merkür Neptün arasındaki destekleyici açı ile başlıyoruz. Güneş Jüpiter arasındaki bu açı abartıya kaçabileceğimiz durumlar olduğunu gösteriyor, ister işiniz, ister çalışma düzeniniz, ister sağlık ve bakım yeme içme konuları hayatınızda daha çok öne çıkıyor olabilir. Kişisel gelişim, sağlık, egzersiz ve bakım alanında çalışmalar yapıp çaba gösterebiliriz.

Merkür Neptün açısı spiritüel konulara yaratıcı süreçlere destek veriyor ancak algımızın, kavrayışımızın bizi yanıltabileceğini de gösteriyor. Özellikle hassas ve duyuları açık kişilerin bu görünümden daha fazla etkilenebileceğini düşünüyorum. Zihnimizin yüklerinden kaçmak isteyebiliriz. Kendimizi iç dünyamızla ruhsal şifa getiren spiritüel manevi konulara verebiliriz.

Hafta sonunda gerçekleşecek Merkür Pluton kavuşumu yılda bir kez gerçekleşen bir açıdır ve terapiler için birebirdir. Yoğun konuşmalar, güçlü düşünceler ve dönüştüren deneyimlere açık olacağız. Hayatımızın bir alanı alarm veriyor ve düşüncelerimizi ne kadar kaçsak ta bu alana yöneltmek durumundayız. Olayları yorumlamakta zorlanabiliriz yanlış izlenim yaratacak durumlarla karşılaşmak mümkün.

Venüs’ün Pluton ve Merkür ile açı yapacak olması ilişkilerde çok dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Anlattıklarımız, fikirleri aktarma biçimimiz ve değer yargılarımız tartışma konusu yaratabilir. Perşembeden itibaren iş konuları önem kazanacak, dostluklar , evlilik ve ortaklıklar ve bu alanda kuracağımız ilişkiler dengeye oturmak zorunda ve üzerimizde oldukça baskı hissedeceğimiz kesin.

KOÇ: Sevgili Koçlar bu hafta başında gerçekleşecek Güneş Jüpiter kare açısı ile iş ve çalışma alanınızda çalışma koşullarınız, iş arkadaşları ile ilişkileriniz, sağlığınız ve bedeninizi nasıl sağlıklı tuttuğunuz ile ilgili önemli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bazı Koçlar yeni bir işe geçmek işte kendilerine yeni bir amaç edinmek mesleki anlamda kendilerine yarar getireceğini düşündükleri bir eğitimi almak ve kariyer planlarını tekrar gözden geçirmek için fırsat elde edecekler. Günlük yaşantınızı daha anlam veren sizi mutlu edecek bir düzene geçirmeyi çok isteyebilirsiniz. Ancak iş ve kariyer alanında tam anlamıyla ne yapacağınızı bilemeyip , söylemek istediklerinizi tam anlamıyla anlatamadığınızı yanlış algılanabileceğiniz durumlar içine girebileceğinizi düşünüyorum. Sanki ne yaparsanız yapın hafta başı ters anlaşılmalarla karşılaşabilirsiniz. istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Hafta sonuna doğru,  Para konusunda destek alabileceğiniz gelirinizi artıracak yeni yollar keşfetmek isteyebilirsiniz. Aşk, evlilik ve ilişkiler anlamında da hafta sonuna doğru daha fazla yol alabileceğinizi göreceksiniz. Biraz uzaklaşmak duruma uzaktan bakmak başka br algı ile çözüme yönelmek çok daha akıllıca olacak. Evlilik, ortak para paylaşımı , aileyle kurduğunuz ilişki ve kariyer hedefleriniz birbirine bağlı olarak bir sarmal gibi sizi etkiliyor krizleri çözmek size düşüyor ve bu durum size De ja vu gibi gelebilir, bilindik bir duygu deneyimi yaşayabilirsiniz,  ama hayatınızda ilişkiler ve para alanında sahip olduğunuz yanılsamaları görmek için bu hafta çok belirleyici olacaktır.

BOĞA: Sevgili Boğalar, hafta başında Güneş ve Jüpiter arasında gerçekleşecek kare açı yüzünden öncelikle maddi durumunuzu temsil eden alanı etkileyen bu kare ile ödemeleriniz müşterilerden gelen para aile ile para paylaşımınız vergi sigorta veya komisyon gibi ödemeler alanında oldukça çaba göstereceğiniz bir başlangıç yapıyorsunuz. Beklenen veya ödenmesi gereken paralar bakımından bir iki stres atlatabilirsiniz. Jüpiter ise aşk romantizm eğlence hobiler ve yaratıcı ifadenizi temsil eden alanda yer alıyor. Belki eğlenmek için zaman ve para düzleminde kendinizi yetersiz görüyorsunuz para varken vakit yok para kazanma çabasından eğlenmeye zaman yok ya da zaman var hobilere yönelecek nakit yok gibi düşünceler aklınızda dolaşabilir . Hayattan daha fazla keyif almak ve hobilerinize zaman ve para harcamak konusunda kararlar alabilirsiniz. Komisyonla iş yapan veya spekülatif yatırım alanlarından para kazanan Boğalar varsa bu hafta bu konuda enerji harcayacaklar. Bu yıl hobileriniz çok daha önem kazanıyor isteyen Boğalar zevk alanlarını işe mesleğe dönüştürmek isteyebilirler. Göksel yöneticiniz Venüs hafta sonuna doğru Pluton ve Merkür ile açı kuracak ilişkiler alanınızda yer aldığı için bu durumda güçlü bağlar kurmak, olan bağları sağlamlaştırmak, uzaklarla ticari kontaktlar kurmak ve görüşmeler yapmak mümkün. Bekar Boğalar için internet üzerinden tanışıklık kurmak için iyi bir fırsat var. Konuşmalar, fikirleri tartışmak gelecek hedefleri koymak ve idealler sizin için bu hafta oldukça önemli olacak.

İKİZLER: Sevgili İkizler, bu hafta sonuna doğru göksel yöneticiniz Merkür , Plüton ile kavuşum yapacak ve sizin para paylaşımı, krediler, borçlar ödemeler evinizde olacak. Eğer beklediğiniz sonuçlanmasını istediğiniz bir maddi plan varsa bu hafta sonu sonuçlanabilir. Ya da imzalanması gereken bir kağıt sözleşme anlaşma vs gibi bir konunuz varsa durum istediğiniz gibi gerçekleşebilir. Bu hafta beklentisi sizin için yüksek bir hafta olacak. Olmasını istediğiniz şeyler konusunda üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Terapiler, şifa çalışmaları ve sizin kafanıza takılan sağlık konuları varsa bu hafta üzerinde çalışmak için ideal olacak. Merkür Plüton bilinçli bitişler demektir. Korkulardan, sizi geride tutan bir tutumdan vs kurtulmak için harika fırsat var. Güneş ve Jüpiter arasında yer alan kare açı sebebiyle, ilişkiler alanında daha gerçekçi bir tutum izlemek durumunda olduğunuzu düşünebilirsiniz. Gerçek bir sevgi bağı ile yüzeysel olanı ayırt etmek bakımından ilişkilerinizi sorgulayabilirsiniz . Evlilikte veya uzun süreli beraberliklerinizde sizi mutlu edecek bir ilişkiyi aramak bulmak ve ne olduğunu belirlemek için karar almak üzere olabilirsiniz. İçinizde bir duygu bir durum finansal bir konu bir ilişki artık çok uzun zaman sürmüş değişmesi gerekir gibi his olabilir. Değişim zamanı belki çoktan gelmiştir. Gönlünüzce gerçekleşsin dilerim.

YENGEÇ: Sevgili Yengeçler, Plüton karşı burcunuzda yer alıyor uzun zamandır süren bir değişim dönüşüm içindesiniz ve olmaya devam ederken bu hafta artık kartlar masanın üzerine koyulacak hafta sonuna doğru güçlü etkili kararlar almak konuşmalar yapmak durumunda kalabilirsiniz. İlişkisi olan Yengeçler bu kişiyle ilişkinin nereye gittiği konusunda konuşabilir veya net cevap almak isteyebilirler. Evlilik ortaklık veya iş bağlarını daha güçlendirmek için fırsat var ama kendi gerçekliğinizi konuşmadan aktarmadan bunu yapamayacaksınız. Karşınızdaki kişiye tutamayacağınız sözler vermemelisiniz. Ya da sizden zorla söz almak isteyen birini kırmamak için kendinizden fedakarlık etmeyiniz. Bu hafta Merkür Neptün arasında yer alan açı sayesinde uzun yolculuklar planlayabilir, basın yayın tanıtım devletle veya hukuki işlerde ilerleme kaydedebilirsiniz. Güneş Jüpiter arasında yer alan zorlu açı iş ve çalışma ortamınızda temponuzun yoğun olacağına işaret ediyor bol bol trafikte yollarda enerji harcayacaksınız ancak iş ortamında çalışanlarla iletişim konusunda dikkatli olmalı abartılı eleştirilerden kaçının kendinizi çok yormayın, araçlara aletlere dikkat edin.

ASLAN: Sevgili Aslanlar, bu hafta Güneş ve Jüpiter arasında yer alan kare açı sebebiyle hayat akışında sizi fazla yoran fazla enerji sarf ettiğiniz bir konu olduğunu söyleyebilirim. Özellikle maddi konularda gelir ve kaynakları doğru kullanmaya odaklanmış olabilirsiniz, aşk hayatını düşünen Aslanlar varsa onlarda ilişki içerisinde sahip oldukları değer duygusunu sorgulayabilirler, aşka sevgiye harcanan emeğin karşılığını tam anlamıyla alamadıklarını düşünebilirler ya da sevgiliye veya çocuklara verdiğiniz zaman ve enerjinin artık karşılığını görmek için güçlü bir istek duyabilirsiniz. Aile ile vakit geçirmek, günlük işleri yoluna koymak, evde çalışmak, ebeveynlerinizin veya çocuklarınızın sağlıkları ile ilgilenmek durumunda hissedebilirsiniz. Şu sıralar duygusal olarak daha pesimizme yönelik bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Evli Aslanlar hayatlarına daha fazla aşk ve romantizm katmak gerektiğini net hissediyorlar. Bekar Aslanlar ise gerçek bir sevginin ihtiyacı içinde olmakla birlikte aşka emek gerektiğini bildikleri için ilişkiyi zamana bırakmanın gerekliliğini görebilirler. Ya da bir ilişkinin zamana dayandığını görerek o kişiye daha ruhsal bir bağlılıkla kendilerini bırakabilirler. Bu hafta eldekinin kıymetini anlamakla geçecek. Beklenen paraları, ödemeleri, işle ilgili adımları yavaşlatan dağıtan biraz aşırı veya yanlış umutlara yol açan Merkür Neptün açısının geçmesini beklemek en iyisi, ya da verilen sözlerin fırfırlarını kırparak dinleyin.

BAŞAK: Sevgili Başaklar, bu hafta yönetici gezegeniniz Merkür bir çok açı yapıyor. Öncelikle Plüton ile yılda bir kez gerçekleşen kavuşumunu yapıyor. Aşk romantizm yaratıcılık içeren işler ve hobiler alanınızda gerçekleşen bu kavuşum sizi bu konularda daha gerçekçi ve ne istediğini bilen bir tutum içine sokuyor. Yapmaktan zevk duyduğunuz konulara daha fazla eğilmek imkanı yaratmak isteği içinde olabilirsiniz. Hobinizi işe dönüştürmek için karar alabilir bu yönde adımlar atabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koymak için zihin enerjinizi ortaya koyabileceğiniz bir hafta olacak. Bu hafta iş ve ticari konularda projeler üretebilir, kısa yolculuklara çıkabilir, yolculuk planları yapabilir, çocuklarınızın eğitsel konuları için zaman para ve enerji sarf edebilirsiniz. Ev ve iş arasında, kariyer ve özel hayat arasında kalacağınız her yere yetişmek için çabalayacağınız bir hafta olacak yapmak zorunda olduğunuz şeylerle, yapmak istediğiniz şeylere vakit bulmak anlamında zorlanabilir yorulabilirsiniz. Aşk ilişkiler ve evlilik hatta ortaklı işler konusu biraz hassas ve duyarlı olmanız gereken bir yaşam alanı , yanlış algılanmamak doğru iletişim kurmak için denge sağlamak gerektiğini hissedeceksiniz.

TERAZİ: Sevgili Teraziler, göksel yöneticiniz bu hafta para ve kaynaklar evinizde yer almaya devam ediyor, harcamalar, kazançlar , ortak para paylaşımınız öne çıkıyor, işe yatırım, kredi ve borç alarak genişlemek, aileye para harcamak, eş veya ebeveynlerin sorunları ile ilgilenmek söz konusu. Yılda bir kez gerçekleşen Merkür Plüton kavuşumu ev aile ve özel hayat alanında yer alıyor. Eve odaklanmak aileyi toparlamak ve ev içinde huzuru dengelemek için çaba harcayacaksınız. Kardeşler, yakın çevre, eğitimler ve kısa yolculuklar alanında yer alan GÜNEŞ’in Jüpiter’e kare yapması sebebiyle, elinizde olmayan nedenlerden ötürü planlar değişebilir, eğitimler, zihinsel faaliyetler, yolculuklar, ulaşım, iletişim ve ticari görüşmeler sekteye uğrayabilir.

AKREP: Sevgili Akrepler, bu hafta para evinizde yer alan Güneş ile dostluklar geniş gruplar sosyal hayat ve gelecek projeleri alanınızda yer alan Jüpiter arasında zorlayıcı bir açı var. para kaynaklarınızı genişletmek daha geniş kitlelere hitap etmek, grup çalışmaları ve network yaparak para kazanmak için çaba harcayabilirsiniz. Sosyal aktiviteler size değer katacak etkinliklere dönüşebilir. Arkadaşlarla para konularında bir alışverişiniz varsa bu hafta bundan uzak durmalı abartılı beklentilerle yola çıkmak çok akıllıca olmayacak. Burcunuzda yer alan Venüs size daha fazla sosyallik çekicilik neşe ve beğenilme duygusu katıyor. Venüs hafta sonuna doğru Merkür ve Plüton ile açı yapacak. Eğitimler, zihinsel projeler, yolculuk planları, kardeş ve yakın akrabalarla ilişkiler, ticari bağlar daha somut olacak biçimde ortaya çıkacak kararlara veya planlara dönüşecek. Yine de kardeşler yakın akrabalar komşular ve yakın çevreniz içerisinde tatsız dönüştürücü ve gerginlik yaratabilecek tartışmalardan kaçınmakta fayda var. eğitimler kurslar projeler ve ticaret bu hafta sonuna doğru daha yorucu ve sizden dikkat isteyen bir durum yaratabilir.

YAY: Sevgili Yaylar, burcunuzun göksel yönetiisi Jüpiter hafta başında hala burcunuzda ilerlemekte olan Güneş ile kare yapıyor. Bu hafta iş ve kariyer alanında çok daha fazla zaman harcayabilir enerjinizi tamamıyla bu alana yöneltebilirsiniz. Topluluklar önünde daha fazla görünür olabileceksiniz ve prestij tanınırlık kazanmak için çaba harcayacaksınız. Diğer yandan, kişisel gelişim, mesleki gelişim ve kariyer amaçlarınız doğrultusunda yeni kararlar alabilirsiniz bu temalara daha fazla eğilebilirsiniz. Venüs geri planda kalan bir alanda duruyor Merkür ve Plüton ileaçı kuracağı için iş alanında çalışma arkadaşları ile günlük hayatta sık karşılaştığınız kişilerle maddi manevi konularda iletişime dikkat etmek gerekir. Çalışmanızın karşılığını almak için bu hafta konuşmalar görüşmeler yapabilirsiniz. Daha çok aslında bu biraz kulis yapmak gibi başkalarının fikrini alabilir, sizin hakkınızda ane düşünüyorlar performansınızı beğeniyorlar mı diye bilgi almak için konuşmalar yapabilirsiniz. Maddi anlamda elde olmayan harcamalara veya borçlara yönelik hızlı bir toparlanma için mali plan bütçe ödeme planı hazırlayabilirsiniz. maddi koşulların iyileşmesi için harcamaları kısmak yoluna gidebilirsiniz. Resmi kurumlara veya sözleşmelere anlaşmalara imza atmadan önce mali yönünü mutlaka düşününüz. Daha çok sezgilerinizi kullandığınız spirütüel yanınızı daha fazla ortaya koyduğunuz bir dönemdesiniz . daha fazla içinize döndüğünüz sezgilerinizi ve manevi yanınıza ağırlık verdiğiniz içinizde mutluluğu bulduğunuz bir hafta olabilir.

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar bu hafta Merkür yıllık Plüton kavuşumunu burcunuzda gerçekleştiriyor. Bu sizi ilişkiler alanında oldukça kararlı ve gerçekçi düşünmeye ve davranmaya yöneltiyor. Gerçek acı bile olsa bunu daha rasyonel ve sizin için ne hayırlıysa onu yapacak biçimde değerlendireceksiniz. İş ve kariyer ile ilgili açılımlar yapacağınız almış olduğunuz bazı kararları harekete geçireceksiniz. Venüs bu hafta hem Merkür hem Plüton ile destekleyici açı içinde yer alacağından, arkadaşlar, içinde bulunduğunuz topluluklar size hem kariyer anlamında hem de gelecek projelerinizde destek verecek. Kendinizi daha umutlu hissetmek için fırsatınız var ama boş bir umuda kapılmak değil sağlam ve gerçekçi bir tutumla becerilerinizi ilişkilerinizi ve projelerinizi hayata geçirebileceğinizi biliyor ve inanıyorsunuz. Bu hafta Güneş Jüpiter arasında yer alan kare açı sebebiyle, spirütel konularla felsefe ve kültürlerle daha yakından ilgilenebilirsiniz, yeniden uzun yolculuklara çıkmak arzusu duyabilirsiniz. İnançlarınız ve felsefeniz doğrultusunda yaşamak arzusu hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Önümüzdeki sonbahara kadar beklemek en iyisi.

KOVA: Sevgili Kovalar, bu hafta başında Güneş ve Jüpiter zorlu ama gelişmeye yönelik açı sizin dostluklar gruplar içinde aktif olduğunuz topluluklar ve ağlar alanından finans işleri alanınızı mercek altına alıyor. Gelecek projelerinizi ele almak , yeni maddi kazanç fırsatları elde etmek, ortak çalışmalara imza atmak ve mali anlamda daha fazla sosyal olabileceğiniz ve zevk alabileceğiniz konulara yönelmek bakımından kararlar alabilirsiniz. Kişisel gelişim, psikolojik terapiler korku ve fobilere yönelik çalışmalar yapabilir ve ruhsal konulara daha fazla teknik ve yöntem içeren bir bakış açısıyla eğilmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlarla ortak projelere girecekseniz işin mali boyutunu çok iyi planlamalısınız çünkü şimdi dikkat etmediğiniz konular daha sonra başınıza iş açabilir. Venüs’ün Akrep burcunda ve sizin iş ve kariyer alanınızda yer alması iş hayatında sizi oldukça görünür kılacak, sunumlar yapabilir terfi alabilir maddi anlamda güçlenebilir veya iş çevrenizde yetenekleriniz ve zekanız ile takdir görebilirsiniz. Kariyer konularında başarılı olacağınız bir hafta olacaktır öne çıkmayı bileceksiniz.

BALIK: Sevgili Balıklar, bu hafta göksel yöneticiniz Jüpiter’in Güneş ile yapacağı kare açı nedeniyle iş hayatınızda, eşin iş hayatında ve ebeveynlerle ilişkilerde oldukça çaba harcadığınız günlerde olabilirsiniz. Evlilik, ortaklık ve kariyer alanınızda yer alan bu kare açı size İlişkilerde Abartılı bir iyimserlikle davranmak ya da fazla kaçma kurtulma psikolojisi ile sorunları görmemezlikten gelmek çok iyi bir sonuç getirmeyecektir. Evli Balıklarda iş ve kariyer alanında kendilerini güçlendirmek için enerji sarf edebilirler. Venüs’ün Akrep burcunda yer alması uzun yolculuklar planlamak, vize bilet ve plan konusunda size yardım edecektir. Uzaklardan gelen arkadaşlarla görüşmeler planlayabilirsiniz. Akademik alanda emek harcayan Balıklar bu hafta eğitim çevrelerinde oldukça aktif ve sosyal bir hafta geçirebilirler. Okul arkadaşları ile sosyalleşebilirler. İlişkiler alanında aşırı beklentiler taşımak gerçekçi olmayan bir bakışla verilmiş sözlere karşı fazla umut beslemek akıllıca olacaktır.

Mutlu Bir Hafta Dilerim.

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.