16 DERECE BALIK’TA DOLUNAY – 9 EYLÜL 2014

lılfBİRAZ HÜZÜN BİRAZ NEŞE HAYAT BÖYLE GEÇER İŞTE !

Balık burcunda gerçekleşecek bu dolunay, bu yazın 3. ve son Süper Dolunayı .

Bu Dolunay yoğun duygularla alakalı. Balık burcu gibi hisli, içli, bol sezgili, melankolik olmaya eğilimli, romantik ve kırılgan bir burçta Dolunay gerçekleştiğinde duygular, hisler, ruh halimiz ve sezgilerimiz bir okyanus boyutuna yükselir ve dalgalanmaya başlar.

Her dolunay bir farkındalık zamanıdır. Dolunayı kocaman aydınlık bir fenere benzetirseniz bu fener doğum haritanızda hangi eve yöneltilmişse o alan aydınlanır, konuları günlük yaşamınızda öne çıkar, o alanın konularına daha çok dikkat göstermeye , düşünmeye ve ilgilenmeye başlarsınız.

Balık-Başak aksında gerçekleşen dolunaylar  duygularla-mantık arasında bir çekişme yaratır,  belki konu görev ve sorumluluklarınızı nasıl yerine getirdiğinizle alakalıdır ve Demokles’ in kılıcı gibi tepenizde bekleyen ama sizin bir türlü yapmak istemediğiniz  kaçamaklarla ve bahanelerle kaçtığınız işleri temsil edebilir, karşılığını almak istediğiniz emek gerektiren işlerle- karşılık beklemeden yaptığınız işlerin farkındasınızdır, başkalarının da emeğinizin değerini bilmesini istersiniz,  duygularda romantik olmakla, düşüncelerde pragmatik olmak arasındaki farkı fark edersiniz ve ikisinin arasında dengeli bir geçiş yapmak için çaba gösterebilirsiniz,  hayallerinize sarılmakla , günlük gerçekleri göz ardı edip etmemek arasında duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz.

Dolunay Kiron ile kavuşuyor, derin duygular, duygusal yaralar, geçmişten gelen, çocukluğunuza ait, anneyle olan duygusal paylaşım ve içerdiği deneyimler önem kazanıyor. Geçmişten gelen bir takım duyguları tekrar bilince çıkarmak, iyileştirmek şifa bulmak çok mümkün. Dolunay’a açı yapan Satürn bu duygusal temizliğin arınmanın yapılması ve duygusal travmaların olgunlaştırılarak dönüştürülmesi konusunda gerçekçi adımlar atmaya yardımcı olabilir. Terapi almak, regresyon yapmak, NLP yapmak, yoga, meditasyon, bio enerji çalışmaları  için harika bir süreç. Çevrenizde size destek olan kişiler var mı, hassasiyetlerinize ilgi gösteriliyor mu, annenizle yaralarınız, duygusal yaralarınız, çocukluk anılarınız, bağımlılıkla ilgili konular, kurban edildiğiniz durumlar, kendinizi aşırı feda ettiğiniz insanlar, duyguların yükü ile kendinizi kurban olarak görmek ve kendinize acımak bu dolunay süresince mümkün. Dolunay’ın etkileri bir çoğumuz için çoktan başladı bence.

Neptün’ün de Balık burcunda olması suyla, denizle daha çok haşır neşir olmayı getiriyor, rüyalar artıyor, nem perişan etti, depremler oldu (Neptün Yabasını yere vurunca mitolojik anlamda deprem olur muş)  ayaklarda ve vücutta ödem olabilir, melankolik ve yorgun tembel hissedebilirsiniz, alkol daha çok etkiler, kendi kendinize ilaç alımından uzak durunuz. Suyla ilgili kazalar gerçekleşebilir, eşyaları suya düşürmekten sakınınız.

KOÇ: Yorgun tembel ve kaçmaya hazır hissedebilir. Bir çok iş beklerken böyle bir ruh halinde olmak sinirinizi bozabilir. Boğa: Arkadaşlarla duygusal anlar yaşayabilirsiniz. Romantik ve nostaljik konuşmalar. Kendinizden çok fedakarlık ettiğinizi birden fark edebilirsiniz. İKİZLER: iş hayatınızdaki yoğunluktan iç işlerinize ağırlık verememiş olabilirsiniz. İşinize kendinizi feda etmişsiniz. Biraz da özel hayatınıza eğilmek zorunluluğu hissediyor olabilirsiniz. YENGEÇ: uzaklara özlem, yolculuklar yapma arzusu, duygusal anlar yaratıcılığınızı harekete geçirecek düşünceler içinde olabilirsiniz, son bir gezi yapıp işlere dönmek mümkün. ASLAN: ortak çalışmalar da yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz işlerde hayalleriniz ve gerçekler birbirine uymayabilir, ailenize bazen mali anlamda kendinizden çok fedakarlık ettiğinizi düşünebilirsiniz. BAŞAK: evlilik ve ilişkiler alanı mercek altında romantik bir aşk yaşanıyor olabilir, ihtiyaçlarınızı ve duygularınızı ortaya dökmek gerekliliği hissedebilirsiniz tekrar kaybetmek aşırı fedakarlık etmek sizi yaralayacaktır duygularınızı açık edin TERAZİ: iş ve günlük hayatta biraz dağılmış olabilirsiniz. İşleri toparlamak tembellikten kurtulmak gerekecektir. Sağlığınıza özen gösterin ayaklar ödem ve sıvı alımına dikkat. AKREP: havada aşk var, sevgiliye, çocuklara, hobilere kendinizi adamış olabilirsiniz ve kişisel ifadenizi bulmak ve kendi gerçekliğinizi yaşamak için harika bir fırsat. YAY : Ev içinde duygusal durumlar yaşanabilir, ev ortamı dağınık, düzenden çıkmış ve bir takım eski ailevi konulara geri dönülmüş olabilir , toparlanmak zorunluluğu hissedeceksiniz OĞLAK: eğitimler iletişim kardeşler ve yakın akrabalarla görüşmeler duygu dolu anlayış gerektiren bir atmosferde olacaktır. Zihinsel faaliyetlerde kendinizi çok yormuş olabilirsiniz. KOVA: para konularında daha az romantik daha çok gerçekçi olmak gerekliliği ortada kendi yeteneklerinizi kullanarak oldukça yaratıcı çözümlerle kaynakları artırmaya yönelebilirsiniz. Hayallerin peşinden gitmek iyi olabilir. BALIK: ışıl ışıl parlamak için dış görünümünüzde bir takım değişimler yapmaya karar vermiş olabilirsiniz. Biraz duygulu hassas ve kırılgan bir hava yansıtıyor olabilirsiniz. İlişkilerde geçmiş yaralanmaları düşünmeyi bırakıp yeni bir başlangıç yapmaya doğru adım atmalısınız.

Sevgilerimle,

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.