18 AĞUSTOS KOVA DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİSİ

25 DERECE KOVA BURCUNDA DOLUNAY / az biraz ay tutulması

TABULA RASA

MERKÜR MUAYYEN GÜNLERİNDE J

VENÜS NEPTÜNE YÜZ ÇEVİRDİ

SATÜRN DURAKLIYOR KILDI DAHA DA KIL OLDU BU HAFTA.

Düşün taşın değerini bil senden bir tane daha yok bunu bil.

Bu hafta başından itibaren oldukça hızlı ilerleyeceğimiz kararlı adımlarla hedefimize odaklanacağımız günlere giriş yapıyoruz. Çok şükür Satürn Retro hareketini sonlandırdı ancak duraklama durumunda olduğu için yine de bu hafta yapacağınız başlangıçlara bitişlere dikkat edin. Sizi bir yere götürmeyecek şekilde sonuçlanabilir veya ağır ilerler. Ayrıca Merkür Eylül başı Retro olacak ve artık gölgeli günlerde iletişim haberleşme ulaşım alım satım ve yolculuklara dair alacağımız kararlarda temkinli olmaya başlayabiliriz. İşler sarpa saracaktır çünkü Merkür aynı zamanda Başak tutulmasının da yönetici gezegeni olduğu için eyvah eyvah diyorum açıkçası. Neyse bunları yazacağım zaten şimdi tutulmamsı dolunaydan bahsetmeye devam. Tutulmamsı diyorum çünkü bu bir penumbral tutulma yani güneşin lekesinin halesindeki karanlık alanda oluyor o nedenle bu tutulma biraz dış kapının mandalı gibi ama tutulan tutuluyordur mutlaka J Bazı büyüklerimiz değerli astrolog arkadaşlarımız bunu harbi bir tutulma olarak ele alıyorlar saygımız sonsuz elbette yoğun etkiler yaşayanlar var ama ben hem artık Başak tutulması etkisi altında olduğumuzu düşünüyorum hem Merkür gölgeli hem Satürn düze dönüyor hafta başı Venüs Neptün kafa karıştırıcı karşıtlığı var derken işler çoğumuz için güçleşmeye ve çözülmeye başlayacak.

Bu hafta başından itibaren alacağımız dersler ayılığımız ve artık hayatımızda açıkça gördüğümüz temalar güçlü bir farkındalık yaratacak ve ne yapmak istediğimizi bileceğiz. Kova dolunayı Uranüs ile kontakt içerisinde oldukça değişime ve özgürleşmeye açık günlerdeyiz. Kendi prensiplerinizi ve gerçekliğinizi iyice göreceksiniz. Kova alttan almak isteyen bir burç değildir üstüne üstüne gider altını kaldırır bakar hepiniz hayatınızın bir yanında dibine kadar analist altına bakar başka bir perspektiften olayları görür hale geleceksiniz. Sınırları kaldırmanın zamanı şimdi, sizi kendinizi yaşamaktan kendinize karşı dürüst olmaktan alıkoyan nedir. Değişimi başlatmak için ne yapmalı. Umut etmek, geleceğe umutla bakmak yenilenmek ve yeni bir bakış açısıyla hareket etmek gerekiyor. Tutulma dönemleri büyük değişim zamanlarıdır. Geçmişi kapatmak yeni bir sayfa açmak için elinize fırsat geçer. Gerekiyorsa kapatın ve eskiyi geleceğe taşımayın .

Bu hafta başı ayrıca Venüs Neptün karşıtlığı var valla hiç sevmem kendilerini. Hayal kırıklığı , yanlış algılama , niyet okuma, yanılgıdan ayılmak gibi özellikle ilişkiler alanında etkisi olacak bir durum. Geçtiğimiz Cumadan beri yani 12 sinden beri kafamız karışık . Ancak yarından sonra dolunaya kadar Venüs bu defa Plüton ile olumlu açı yapacak ve kendimizi toparlayacağız ve aklımızı başımıza devşireceğiz. Maddi konularda sağlam akılcı ve kararlı düşünmeliyiz. İlişkilerde dönüşmek daha kolay gelecek ama biliyoruz ki ancak güçlü olabilirsek ilişkilerle başa çıkabileceğiz.

KISADAN HİSSE BURÇLAR

KOÇ: Arkadaşlıklar, grup aktiviteleri gelecek umutları alanında gerçekleşecek bu dolunay sizi bu alanda fikirlere farkındalığa ve yeniliğe sahip olmaya itecek. Teknolojik konularda uğraş verebilir, internet veya ekipmanlarla ilgili konularda merakınızı giderecek araştırmalar yapabilirsiniz. Bazı Koçlar arkadaş mı kalalım sevgili mi olalım ya da bu ilişki ne ki diye sorabilirler. Hiç durmayın arkadaş kalın ben derim. Hele Venüs Neptün karşıtlığı olan bir haftada vaatlere kanmak delice olur. Bazı Koçlar bir arkadaşın grubun veya bağlı olduğu idealin fos çıktığını görebilirler. Değişip yenilenip yola devam etme zamanı. Aman sağlığınızı günlük düzeninizi işinizi ve yapılması gerekenleri bu hafta ihmal etmeyin Perşembe’den sonra daha planlı gidebileceksiniz.

BOĞA: Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu hafta bol atraksiyonlu gidiyor. Önce Neptün ile karşıtlık yapıyor ki 12 sinden beri oldukça ilişkilerde kafa karıştırıcı rol oynadı. Yanlış anlaşılma niyet okuma hayal kırıklığı gibi duygular ilişkileri zedelemesin. Diğer yandan kısa süren ama sizi etkileyen bir ilişki yaşamak ta mümkün sadece doğru nedenlerden bu ilişkiyi yaşamadığınızı fark edebilirsiniz. Hafta ortasından itibaren ise daha sağlam ve kalıcı adımlar atacağınızdan eminim.  Dolunay iş ve kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Gelecek umutlarınız var ve Uranüs size hızlı bir yenilenme canlanma ve atağa geçme alanı yaratacak.  İsteyenleriniz iş için bol bol görüşme konuşma yapabilir arkadaş ağlarından yararlanabilir. İşte bir hayal kırıklığını atlatmak için fırsatlarınız olacak bunu unutmayın.

İKİZLER: Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Eylül başında geri gitmeye hazırlanıyor. Şu sıralarda gölgeli günlerde yer alıyor. AMAN bu hafta konuşulanlara dikkat . verilecek sözlerin altını doldurmayı unutmayın. Dolunay fikirler yaratıcı fikirler büyük hayaller ve gelecek hedeflerinizi etkileyecek hayallerinize yakıt olacak fikirleriniz var. Eminim ileri doğru büyük bir adım atacaksınız çünkü Jüpiter geliyor ve hayattan daha fazla zevk alacağınıza eminim. Venüs Neptün karşıtlığı sırlarınız üzüntüleriniz hayal kırıklıklarınız olduğunu ve aslında makyajın altında saklanan yüzün dıştan durumu idare etmek üzere ayarlandığına işaret ediyor. En iyisi yenilenmeye kararlı olmak. Aşkta aradığınız cevapları alacaksınız aşklar yaşayacaksınız belki de beklediğinizden çok daha yakın bir zamanda.

YENGEÇ: Bu dolunay sevgili Yengeçler sizi elbette çok ilgilendiriyor çünkü Ay sizin doğal yöneticiniz. Finansal alanınızda gerçekleşen bu dolunay , para paylaşımı krediler borçlar miras vergi ve sigorta konularında sizi değişime ilerlemeye ve gelecek umutlarına sevk edecek gelişmelerin olacağına işaret ediyor. Bu dönem harcamalarda gelirler de artış gösterebilir. Aşk ve cinsellikte elbette gündemde olabilir. Hayatınızda size bir şeker tatlılığında davranan biri çıkabilir ama hafta ortasında göreceksiniz ki sevgi ve alışkanlıklar sizin için daha önemli ve daha kararlı ve sağlam adımlar atarak düşüncenizi bu konuda değiştirebilirsiniz. Yolculuklar iletişim kardeşler ve yakın akrabalarla ilişkiler zihinsel konular sizi meşgul edebilir ancak canınızı da hafta başında sıkabilir. Perşembe den sonra iş ve işle ilgili konularda daha pozitif bir tonda ilerlemeye devam edebilirsiniz. Sahip olduğunuz ilişkinin ortaklığın partnerin sizin için ne ifade ettiğine ve ne kadar değer verdiğinize odaklanabilirsiniz.

ASLAN: Aşk ve flört evinizde Satürn düze döndü ilişkiler aşk flört hobiler ve yaratıcılık alanında kaldığınız yerden devam edebilirsiniz ey bekar Aslanlar ama bu hafta yine de temkinli olun Venüs Neptün karşıtlığı var hayal kırıklıkları ve rüyadan ayılmak mümkün. Hayatınıza yeni aşklar ilişkiler girecektir. Para konularında ise ekstra dikkat mali olarak çok stabil olmayabilirsiniz. Gelirler giderleri karşılayamaz olmasın çünkü para evinizde Merkür gölgeli günlerde alım satım veya herhangi bir harcamada çok dikkatli olmak gerekir. Neye ihtiyacınız var belirleyin kaynakları ona göre kullanın.

BAŞAK: Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Ay başında geri hareketine başlamadan önce şu sıralarda gölgeli günlerde yer alıyor. Ayrıca ilişkiler alanınızda Venüs Neptün karşıtlığı ve Plüton olumlu açısı yer alacak. Bh durum elbette ilişkilerin evliliğin ve ortaklıkların şu son günlerde sizin için yanılgı hayal kırıklığı ve algılama hatası olmasına şaşmamak gerekir. Zaten tutulma da eylül başında burcunuzda gerçekleşecek. Bu bakımdan ilişkiler hayatınız mutlaka bir değişim geçirecektir. En azından şişmiş bir beklenti balonu pıt diye patlayacaktır. Bu dönem sakın büyük alımlar veya yatırımlar yapmayın eylül sonunu beklemek en iyisi. Estetikle ilgili işler veya kalıcı olabilecek kozmetik işlerinde aman dikkat fikirler değişebilir.

TERAZİ: Bu dolunay sizin aşk ve flört evinizde gerçekleşecek , yaratıcılık ve hayattan keyif almak üzere yeni bir şeyler yapmaya karar verebilirsiniz. Aşkı aramak, ilişkinize daha fazla şk katmak için yaratıcı fikirler üretebilirsiniz. Bazı Teraziler elbette flörtlerinin tanımadıkları tarafları ile bu dolunay da sürpriz bir biçimde karşılaşabilirler. İlişkilerin niteliği bu tuutlma ile değişebilir. Daha fazla özgürlük ve ilkelere bağlı bir ilişki götürme çabası içine girebilirsiniz. Hayat sizin karşınıza zaten kafanıza uygun birini çıkarmak üzere güzel planlar yapıyordur. Jüpiter geliyor daha ne olsun.

AKREP: Ev aile ebeveynlerle ilişkiler ev yaşamı alanınızda yer alacak bu dolunay sizi evle aileyle yerleşimle ilgili sorunları çözmeye odaklayacaktır. Temellerinizi nasıl kurduğunuza bakmak isteyebilirsiniz. Sizin aileden ebeveynlerden ve onların sizden ne beklediği bu tutulma da önemli kararlardan olacak özgürleştirici bir farkındalık yaşamak mümkün. Arkadaşlar ve aşklar arasında kalabileceğiniz bir hafta başı olacak. Arkadaş mı kalalım yoksa aşık mı olalım ikilemi içinde olan Akrepler olacaktır. Bazı Akrepler de arkadaşlarından birini daha çıplak gözle görüp fikir edinmek durumunda kalabilir. Bir hayal kırıklığının üstesinden gelmeye çalışabilirsiniz. Yine de hafta ortasından sonra bol bol sosyalleşip arkadaşlarla vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

YAY: iletişim haberleşme yolculuklar yakın çevre eğitimler ve projeleri temsil eden alanda gerçekleşecek bu dolunay size sürpriz karşılaşmalar getirebilir. Doğru şeyi söylemek ideallerinizi ve kendi gerçekliğinizi ortaya dökmek için özellikle çaba harcayacağınızı düşünüyorum. Yazışmalar internet siteleri online görüşmeler kısa yolculuklar ve ticari bağlar kurmak önemli olacak. Kardeşlerle çevreyle daha arkadaşça ilkeli ve prensipli ilişkiler kurmak isteyeceksiniz. Yakında kariyerle ilgili çok güzel sıçramalar yapacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bu ay yapacaklarınız o kariyer taşlarını yerine yerleştirmekte size yardımcı olacaktır. Evde ve aileyle köklerle ilgili hayal kırıklıklarını ise bu hafta düşüneceksiniz ama daha sonra kendinize verdiğiniz değeri öne çıkarmak size daha cazip gelecek.

OĞLAK: Bu dolunay sizin para kaynakları birikimler ve harcamalar alanınızda oluyor. Harcama katsayınız artabilir. Gelirleri dengelemek önemli. Bir yandan da gelirlerin arttığını da göreceksiniz. Eğitimler, yolculuklar, basın yayın baskılı işler akademik konular gibi alanlardan gelir artırıcı gelişmeler bekleyebilirsiniz. Bu aralar teknoloji temelli malzemelere de harcama yapılabilir. Bu sıralar bekar Oğlaklar hayatlarına kendilerinden farklı niteliklerde birilerini seçebilirler. Kendinizi bu ilişki veya bu kişi olur neden olmasın diye ikna edebilirsiniz ancak ayılma bu hafta gerçekleşecektir. Bu konuyu Perşembe’den sonra aklınızdan atabilirsiniz. Aşkı sevgiyi arama durumunuz geçecektir. Evli veya uzun süreli bir ilişkisi olan Oğlaklar sevgilerinin aşklarının kıymetini bilmeye başlayacaklar fazla mızmız davranmaktan vazgeçecekler.

KOVA: Kovalar parti sizin evinizde !! Bu tutulma sizin hayata bakış açınızı değiştirecek ve yenileyecek etkiler taşıyor. Öncelikle evlilik, uzun süreli birliktelikler ve iş ortaklıkları konularından birinde keskin bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Hayata oldukça hızlı ve kararlı bir biçimde atılıp yolunuza devam ediyorsunuz. Durup düşünmek istemeden yaşamınızı değiştirecek transformasyonu yapacaksınız. Otomatik viteste götürmek zorunda kaldığınız ilişki dinamiklerini artık bu modda götüremeyeceğinizi hissedeceksiniz. para alanınızda yer alan Venüs Neptün karşıtlığı hafta başında sizi gelirler harcamalar maddi değer ve kendinizi maddi konularda nasıl gördüğünüze dair bir farkındalık yaşatacaktır veya maddi bir stres olarak ortaya çıkacaktır. Biraz biriktirmeye başlamak gerekebilir.

BALIK: Evlilik ilişkiler beraberlikler iş ortaklıkları alanında bu dönem bir takım hayal kırıklıkları yaşamış olabilirsiniz. Kendinizi ilişki dinamikleri içinde yorulmuş aşırı fedakarlık edip alttan alırken bulabilirsiniz. Aşk arayan Balıklar bu dönemde akıllarındaki aşka yakın birini bulma telaşındalar. Ama bekledikleriniz ile bulduklarınızın aynı olmadığını görmek sizi daha gerçekçi bir arayışa itebilir. Dolunay iş ortamınızı temsil eden alanı etkileyecek işiniz günlük yaşamınız ve tüm bunları sürdürebilmek için gerekli olan sağlığınız bir dönüşüm içinde .  Bazı Balıklar bu dönem daha fazla içe çekilmek kafasını dinlemek ve elde olmayan streslerin yarattığı sıkıntıdan kurtulmak için sadeleşmek ihtiyacındalar.

Naz Bayatlı

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.