28 ocak 2017 KOVA BURCUNDA YENİAY VE BURÇLARA ETKİLERİ

28 OCAK 2017 saat : 03:06 ‘ da 8 DERECE KOVA’DA YENİAY

Her yeniay hayatımızda hangi aşamada olduğumuzu ve gelecekte ne yapmak istediğimizi düşündüğümüz zamanlardır. Yeniliklere açık oluruz ve yeni başlangıçların planını yaparız.
Kova burcu arkadaşlıkları, gruplarla yaptığımız çalışmaları, toplumsal bakış açısını, ortak yapılacak işleri ve projeleri , ilkeli olmayı, politik düşünceleri, partileri, özgürlükleri ve sosyal alanları ve topluluklarla bir ideal çerçevesinde bir arada olmayı sembolize eder. Kişilerin sosyal hayatta bir arada hareket etme arzusunu da temsil eder. Kovalar hem sosyal hem kendine özgü hem de eşitlikçi kalabilecek kadar rasyonel ve gerçekçi bir tutum taşırlar. Bu yeniay döneminde biz de arkadaşlarla, topluluklarla içinde yer aldığımız gruplar içinde daha adaletli eşit ama birlikten güç doğacağını da benimseyen bir tutum sergilemek isteyeceğiz. Ortak amaçlara yönelip herkesin çıkarına refahına yönelik kararlar almak durumundayız.

HER BİRİMİZ BİR GELECEK PROJESİ PLANLIYOR OLABİLİRİZ HAYATIMIZI KENDİMİZE GÖRE YAŞAMA BİZİM İÇİN EN İYİ OLANI BULMA YOLUNDA YARATICI ADIMLAR ATMAK İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİZ.

Bu yeniay ilginç biçimde açısız. Açısız olma hali ilkeleri ve pensiplerimizi daha güçlü ve kontrolsüz biçimde dışa vurma ihtiyacımızı gösteriyor. Başlangıçlarımızı yaparken çok planlı ve programlı gidemeyeceksek te kararlıyız. En azından ne istediğimizi ve istemediğimizi iyi biliyoruz. 9 derece Kova’nın Sabian Sembolü “ Bir kartala dönüşen bayrak” . eğer gergin ve aşırı taraflı davranırsak inançların ve düşüncelerin aklımızı kör ettiğini görebiliriz. Sakin ve merkezde kalırsak başlangıçlarımızın ve gelecek planlarımızın bizi yüceltecek bir noktaya geleceğini düşünebiliriz. Kartalın gücünü iyi kullanmak gerekiyor. Arkadaşlıklarda gruplarda ekip çalışmalarından yana güç kazanma şansımız var.

Yeniay’ın yükseleni Akrep , para paylaşımı konularını, mali sorunları ve parayla ilgili krizleri çözmek adına üzerimizdeki ataleti atma zamanı gelmiş çünkü Mars 29 derece Balık burcunda duruyor ve yönümüzü şaşırmış halimizi üzerimizden atmak için daha fazla yaratıcı olmak boş umutları bırakmak ve harekete geçmek gerekliliğini görmeliyiz. Diğer yandan, aşk ve romantizm evinde duran yeniayın yükselen yöneticisi Mars Venüs ile kavuşumda aşklardan yana yara almışsak bu duygudan da kurtulmak için çaba göstermeliyiz.
Yeniayın en bariz açısı Satürn Venüs arasındaki kare. İlişkilerde işler sarpa sarabilir veya öz değer duygumuzu sorguladığımız düşünceler içinde olabiliriz. Maddi konulardan yana hayatımızı kısıtlayacak özgürce istediklerimize bize ulaştıracak maddi koşullardan uzak olabiliriz. Yine de bu yeniay yeni bir gelecek planı yapıp kendi prensiplerimiz doğrultusunda daha güçlü ilişkiler ve işler peşinde koşmak için bize fırsat yaratacak. Bu dönemde başlattığımız ne varsa aldığımız kararların ne kadar işe yaradığını Ağustos ayındaki Kova tutulmasında göreceğiz. Bu nedenle eğitimler, ekip çalışmaları, arkadaşlarla ortak işler, internet iletişim haberleşme ve zihinsel yaratıcılık gerektiren projelerde yoğunlaşabiliriz. Objektif ve net davranmak kazandıracaktır. Sınırlarımızı belirlemek ve beklentileri net ifade etmek çok önemli.
YENİAYIN BURÇLARA ETKİLERİ
KOÇ: Sevgili Koçlar, Yeniay arkadaşlıklar, grup etkinlikleri gelecek planları evinizde gerçekleşiyor. Bu süreçte arkadaşlarınızla ortak gelecek projelerinin kazançlı iş birliklerinin planlarını yapmak için konuşmalar yapabilirsiniz. Uzak yolculuklar, yabancılarla ilgili işler, ticari bağlar, eğitimlerle ilgili planlar aklınızda olabilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars Balık burcunun son derecesinde ilişkiler yaratıcılık ve aşk alanında duruyor. Aşk ta biraz hayal kırıklığı yaşamış, aşırı fedakarlık etmiş ve beklentilerinize bir yanılsama içinde olmuş olduğunuzu hissedebilirsiniz. Yine de romantizm yaşamak için içinizde istek var. maddi manevi krizleri yönetmek için gücünüzde olacak. Yaratıcı projeler içindeyseniz bu yeniay size istediğiniz ivmeyi kazandıracaktır. Mars hemen yeniay sonrasında Koç burcuna geçeceği için üzerinizdeki ölü toprağını atmanız hızlı olacaktır. Geleceğe bakmak ve geçmişi geride bırakmak için harika bir fırsat.

BOĞA: Sevgili Boğalar, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay sizin iş ve kariyer alanınızda yer alıyor iş ve kariyer konularında yeni başlangıçların arifesinde olabilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn para paylaşımları vergi sigorta kredi ve borçlar aile ortaklarla ve eşle maddi paylaşımlarınızı temsil eden alanda yer aldığı için mali işlerde de bir takım kararlar almak ve eyleme geçmek durumunda hissedebilirsiniz. Ancak nereden bakarsak bakalım burcunuzun yönetici gezegeni Venüs Satürn ile kare açı da bu hem maddi konularda hem de ilişkiler alanında size zorlanma getirebilir. Arkadaşlık ilişkilerinde aldığınız yaralar veya kendinizi aşırı feda ettiğinizi düşündüğünüz konular nedeniyle öz değer duygunuzu sorgulayabilirsiniz. Yaratıcı çalışmalar yapmak ekiplerle uyum sağlamak arkadaşlarla ortak bir gelecek projesine başlamak için harika fırsat var. Sadece maddi olarak kendinizi biraz daha sağlama alacak adımları atmanız şart görünüyor.

İKİZLER: Sevgili İkizler, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay sizin yaşam vizyonu yabancılarla ilişkiler uzaklara yolculuklar hukuki , resmi kurumlar akademik süreçler basın yayın tanıtım reklam ve promosyon konularını içeren alanda yer alacak. Bu temalarda yeni başlangıçlar yapmak ve kararlar almak konusu ortaya çıkmış olabilir. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn sizin ilişkiler, ortak çalışmalar, ortaklıklar evlilik ve sosyal ilişkiler alanında yer alıyor, bu anlamda iş ortakları ile düşünsel birliktelikler kurmak, ortak amaçlarla hareket etmek için plan yapmak, eğitim veya yazılı basılı çalışmalarla ilgili yeni kararlar almak isteyebilirsiniz, bu doğrultuda sizi daha eşit adil ilişkiler kurmak ve ortak noktaları daha fazla ortaya çıkaracak bir tutumla seçim yapmaya yöneltecek adımlar atabilirsiniz. Bu dönemde ilişkiler hem entelektüel açıdan hem yaşam felsefenizi önemseyen bir bakışla belki yeniden değerlendirilmeli. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Oğlak’ta ve Plüton ile kavuşumda üzerinizde ciddi disiplinli olmak ve daha sorumluluk taşımak adına baskı hissedebilirsiniz. Mantıklı iş fikirleri üreteceğinize eminim. Kazanç odaklı olmak için tam zamanı.

YENGEÇ: Sevgili Yengeçler, Kova burcunda yer alacak yeniay sizin krediler borçlar müşterilerden gelen paralar aile ve iş ortakları veya eş ile bütçenizi ve para paylaşımınızı temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu konularda yeni bir karar alabilir bir eylem planı yapabilir veya gelişime açık olacak bir takım gelecek planları içinde olabilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegenleri Satürn ve Uranüs sizin iş ve kariyer çalışma ve çalışma arkadaşları ve iş yeri ortamınızda durduğu için akla hemen iş odaklı bir kararın çalışma koşulunun veya iş yeri dinamiğinin başlangıcında olduğunuzu gösteriyor. İş yeriniz ve çalışma koşullarınız yeni başlangıçlara sahne olabilir. Sağlığınıza da bu arada özen göstermelisiniz. Rejim yapmak bacaklara bele ve sindirim sistemine özen göstermek gerekebilir. Eş, partner ve ortaklıklarla ilgili alanda Oğlak burcunda yer alan gezegen toplaşması sizi ilişkiler alanında daha ciddi ve sorumluluklarınızı yüklenmeye yöneltirken keyfinizi kaçıran bir şeyler olduğu da aşikar ama Venüs sayesinde daha yumuşak fedakar anlayışlı davranmak ta mümkün. Çocuklarla, flörtle ve hobilerle alakalı konularda zorlandığınız beklemede kaldığınız ve ne yapacağınızı bilemediğiniz durumlar olabilir öncelikle bütçenizi sağlamlaştırmak gerektiğini düşüneceksiniz önce iş sonra eğlence diyebilirsiniz.

ASLAN: Sevgili Aslanlar, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay sizin evlilik , ilişkiler, ortaklıklar ve kariyerle ilgili çıkış noktasını temsil eden alanda gerçekleşiyor. Hayatınızda yer alan yakın önemli bağlayıcı ilişkiler hakkında yeni kararlar alabilirsiniz. İlişkinizin veya ortaklığınızın geleceğini düşünecek bu konuda yeni bir vizyonla hareket edecek değişime adım atabilirsiniz. Bekar Aslanlar bu dönemde hayatlarına daha fazla neşe eğlence ve romantizm katacak biri ile tanışma birlikte olma arzusu taşıyabilirler haritasında göstergesi olanlar ise gerçekten böyle bir ilişkiye adım atabilir veya var olan ilişkide yeni başlangıçlar yapabilirler. İş ve çalışma alanınızda yer alan Merkür ve Plüton bu dönemde hem sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini hem de yapacak çok işiniz olduğunu gösteriyor. Günlük hayatınızı çekip çevirmek iş ve çalışma ortamınızda sorumluluklarınızı yerine getirmek için çok fazla sorumluluk taşımak gerektiğini görüyorsunuz. Gıdanıza ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Krediler borçlar maddi paylaşımlar ticari adımlar beklenen paralar ve aileyle paylaşılan paralar konularında sizi geren strese sokan bir takım konular olabilir bunu ele almak doğru stratejiyi belirlemek için doğru zamanı beklemek gerektiğini biliyorsunuz acele etmek ve gergin bir tutumla hareket etmek sorunlara çözüm olmayacaktır. Üstesinden gelmeniz gereken hukuki işler veya resmi süreçler olabilir, aile veya akrabalarla yakın çevrenizle kurduğunuz ilişkileri düzene koymak daha rasyonel ve gerçekçi davranmak gerekliliği duyabilirsiniz. Bu yeniay tüm dinamikleri ile ilişkiler alanınızı düzene koymanız gerekliliğine işaret ediyor.

BAŞAK: Sevgili Başaklar, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay iş ve çalışma ortamınızı, sağlık konularını, günlük hayat düzeninizi temsil eden alanda yer alacak. Özellikle sağlık konularına mide bağırsak sindirim dolaşım sırt bel bacaklar konusuna özen göstermeli. İş hayatınızı ve çalışma koşullarınızı ele almak adına yeni kararlar verebilirsiniz. Sağlığınızı daha fazla öne alacak bir çalışma düzenine geçmek için adımlar atmak isteyebilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegenleri Satürn ve Uranüs ev aile ve para paylaşımı alanınızda yer alıyorlar. Bu da demek oluyor ki aklınızda aileniz özel hayatınız para paylaşımlarınız ve bütçenizi ön plana alan düşünceler var çalışmak zorunda olmak veya belli bir geliri elde etme baskısı stres yaratabilir bu anlamda sizi daha fazla kazanca götürecek veya üzerinizdeki maddi manevi baskıyı alacak bir işe günlük düzene ve sağlığınızı koruyacak bir rutine ulaşmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Daha fazla gezmek öğrenmek zihinsel projelerde yer almak doğru kişilerle kontakt kurmak için adım atmalısınız cesaret etmek ve kararlı davranmak gerektiğini düşünebilirsiniz. Demek ki bu yeniay sizin sağlık ve iş çalışma koşullarınızı çok daha iyi ele almanız gerektiğine işaret ediyor. Kardeşler ve yakın çevre ilişkilerinizi de daha sakin ve dingin bir biçimde sürdürmelisiniz.

TERAZİ: Sevgili Teraziler, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay sizin aşk romantizm yaratıcılık çocuklarla ilişkiler eğlence ve hobiler alanınızda gerçekleşiyor. Bekar Teraziler Yeni bir aşka başlamak için arzu duyabilir bunu elde etmek için şansı yakalayabilirsiniz. Birlikteliği olan Teraziler sevgilinizle daha neşeli özgür ve yaratıcı bir ilişki moduna geçmek için neler yapabileceğinizi konuşabilirsiniz, hayatınıza yeni bir hobi veya keyif katmak, çocuklarınızla ilişkileri daha güçlendirmek için kararlar alabilir yeni adımlar atabilirsiniz. Bu dönemde zihinsel projeler, eğitimler kurslar kısa yolculuklar ticari görüşmeler önem kazanabilir. Ortak çalışmalar yapmak gündeme gelebilir. Ev aile ve özel hayat alanınızda yer alan Merkür ve Plüton ev ve aileye daha yüksek bir konsantrasyonla önem vermenize dikkat çekiyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs hala Balık’ta ve iş hayatınızı günlük düzeninizi toparlamanız gerektiğine işaret ediyor. Başkalarına gösterdiğiniz fedakarlığı ve anlayışı sizin de kendinize göstermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Maddi konuları ve kazançları yönetmek için daha fazla strateji yapmak kazancı artırmak için yeni atılımlar yapmak gerekliliğini düşünebilirsiniz. Bunun için kariyer alanında değişimler yapmak yeni bir bakış açısı ile işleri ele almak gerekebilir. Bunu yapabileceğiniz yaratıcı özgün ve sizi diğerlerinden ayıracak nitelikleri bulmak için fikirleriniz olacaktır.

AKREP: Sevgili Akrepler, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay ev ve aile alanınızda yer alıyor. Ailenizi daha fazla düşünmek zorunda olduğunuzu bu dönemde düşünebilirsiniz. Ayrıca eviniz, ev düzeniniz evle ilgili yerleşiminiz ailenizle özel hayatınızı odak altına alan yeni kararlar almak aşamasında olabilirsiniz. Sizi daha özgür mutlu kılacak bir eve veya ev yaşamına taşıyacak kararları almak sürecinde olabilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegenleri Satürn ve Uranüs maddi kaynakları kazançları ve iş çalışma ortamınızı gösteren alanlarda yer alıyor. Demek ki bu yeniay sürecinde iş ortamınızı çalışma arkadaşları çalışma koşulları ve kazançların kaynakların nasıl ele alındığı ile ilgili bir durum da zihninizi kurcalıyor. Bazılarınız belki iş yerini değiştirmek düzenlemek iş arkadaşları ile nasıl çalıştığını para kazanmaya yönelik çalışmaların emeğin eşit dağılımını dengeli bir iş düzeni kurmanın yollarını düşüneceksiniz. Sağlığa para harcamak zorunda kalabilirsiniz veya sağlığın değerini göreceksiniz hatta günlük hayatınızın sağlık koşullarınıza ne kadar etki yaptığını görebilirsiniz. Evcil hayvanlara ev aletlerine ve iş ortamına da harcama yapmak gerekebilir.

YAY: Sevgili Yaylar, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay sizin iletişim eğitimler kurslar zihinsel projeler kardeşler yakın akrabalar ve kısa yolculuklar alanınızda yer alacak. Bu konularda yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir fırsatınız var. yeniayın yöneticisi Satürn burcunuzda transitini sürdürdüğü için hem ilişkiler hem kariyer alanında gelişime değişime açık olacağınız bir dönemdesiniz. Bunu daha bireysel hareket edeceğiniz ticari ve yaratıcı sürece götürmek elinizde olabilir. Kısa yolculuklar planlayabilirsiniz. Para ve kaynaklar evinize yer alan gezegen toplaşması maddi konuların gündeminizde önemli bir yer tuttuğuna işaret ediyor. Yeniayın modern yöneticisi olan Uranüs Koç burcunda ve yaratıcılık hobiler aşk ve romantizm evinizde duruyor bu bağlamda yazmak konuşmak anlatmak ve yaratmak alanında size destek veren bir zihinsel enerji var diğer yandan aşkı romantizmi hayatınıza taşıyacak imkan da var. Seçimler elbette önemli, kendi değerinizi özgüveninizi özgün yanınızı koruyarak mutlu olduğunuz, ortak noktaların bulunduğu ve kendi içinizde size adil bir ilişki içindeyim dedirtecek ilişkiyi yaratma imkanınız var. Aile ve ev ortamınızda yer alan Mars aile ile uyum içinde olmak arzusuyla enerjinizi dikkatli ve yerinde kullanmak gerekliliğini gösteriyor stresten uzak durmalı kendinize evde daha fazla zaman geçireceğiniz bir ortam yaratmalısınız. Yeniaydan hemen sonra aşk ve romantizm evinize geçecek olan Mars aşk hayatınıza yüksek bir dinamizm kazandıracaktır. Yine de aşırı atak ve sabırsız davranmaktan kaçınmak ta gerekebilir.

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay para ve kazançlar alanınızda yer alacak. Maddi konularda kazançlarınızı daha iyi korumak biriktirmek ve yönetmek bakımından planlar ve gelecek projeleri içinde olabilirsiniz. Arkadaşlarla ortak veya ekip çalışmaları yaparak kazanmak, ticari planlar yapmak ancak bunları yaparken ortak konuların eşit herkes için adil ve sizi daha özgür kılacak bir formata oturması bakımından düşünceleriniz olabilir. Burcunuzda yer alan gezegen toplaşması sizin bu dönemde ilişkiler ortaklıklar ve kariyer alanında planlı mantıklı mali alanda gerçekçi davranmanız gerektiğine işaret ediyor. Özel ilişkilerde bu dönemde biraz daha stresli ve olaylara kendi pencerenizden bakma eğiliminde olabilirsiniz. Sorumluluklarınızı ön plana alarak kendinizi hedeflerinize odakladığınızı düşünebiliriz. İletişim haberleşme zihinsel projeler ticari planlar alanınızda yer alan Balık burcundaki gezegen toplaşması sizi hem yaratıcı hem yakın çevrenize karşı daha anlayışlı ve fedakar kılıyor. Ticari projelerde girişimleri rasyonel bir biçimde ele almak ve riskli adımlar atmamak gerektiğine işaret ediyor. Mars’ın ay sonunda Koç burcuna geçmesiyle Ev ve aile konularında beklenmedik değişimler ve stres içeren temalar ortaya çıkabilir. Sabırlı ve dayanıklı olmakta fayda var.

KOVA: Sevgili Kovalar, burcunuzda gerçekleşecek yeniay sizi hayat hedeflerinizle ilgili yeni başlangıçlara veya hayatınızda ilişkiler evlilik ortaklıklar ve kariyer anlamında yapmak istediğiniz yeniliklere ve değişimlere yönelik kararlar almaya yöneltebilir. Para evinizde yer alan Balık burcundaki gezegen toplaşması maddi konularda daha gerçekçi ve sebatlı davranmanız gerekliliğine işaret ediyor. Aşırı harcamalardan veya paranızın kontrolünü elinde tutamaktan yana şikayetçi olabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni satürn’ün para evinizdeki Venüs ile kare açı içinde olması arkadaşlarla maddi konuları, ortak çalışmalardaki maddi boyutu veya kazanç artırmaya yönelik gelecek projelerini ele alırken çaba göstermek durumunda olduğunuzu hissettirebilir. En iyisi bu dönemde çok iyi düşünmeden para konularında somut adımlar atmamaktır. ilk olarak yakın çevre akrabalar öğrenciler okul arkadaşları kardeşler komşularla ilişkileri daha az gergin ve orta yolu bulabileceğiniz bir noktaya getirmek gerekiyor. Hayatınızda istediğiniz değişimleri yapmak için daha zihinsel ve entelektüel projeler içinde olmak isteyebilirsiniz. İletişim kurmak ticari bağları sürdürmek kendinizi ifade etmek bakımından tam anlamıyla kendi bireysel yanınızı ortaya koymak kişiliğinizi yansıtmak arzusu duyabilirsiniz. İş alanında agresyon yaratacak kişiler veya otorite figürleri olabilir. Aşk ve ilişkiler alanında yeni kararlar almak ve bu kararlarla hareket etmek için fırsatınız olacaktır.

BALIK: Sevgili Balıklar, Kova burcunda gerçekleşecek yeniay sizin bilinçaltınızı ve düşüncelerinizle baş başa kalmayı isteyeceğiniz alanda gerçekleşiyor. Ruhunuza iyi gelecek şeyler yapmak isteyebilirsiniz, iç sesinizi yaratıcılığınızı ve ilhama açık yanınızı harekete geçirecek enerjiler var. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn sizin iş ve kariyer alanınzıda yer alıyor ve burcunuzda bulunan Venüs ile kare yapıyor. İş ortamındaki ilişkiler çok dikkat etmek gerekir soğuma ve uzaklaşma söz konusu olabilir. Yeniaydan sonra Koç burcuna geçecek olan Mars para evinize girecek ve maddi konularda kaynakları ve birikimleri korumakta stresli günler ortaya çıkabilir. Bu alanda elde olmayan durumlar gelişmeler değişiklikler yer alabilir. Maddi konularda kendinizi daha sağlama almak daha stabil bir birikim yapmak ve kaynakları korumak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bazı Balıklar iş yerindeki koşullarla başa çıkmak isteyecekler. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn iş ve kariyer alanında yer aldığı için iş ve gelecek hedefleri ile ilgili konularda planlar yapabilir sizi hedeflerinize ulaştıracak kişilerden yardım ve destek almak için fırsatlar elde edebilirsiniz.
Mutlu Başlangıçlar dilerim.
Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir