2-8 MART HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

 

images2NWQ0ALG

2 – 8 MART HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

Ne yoğun, aktif bir hafta!  Gökyüzünde her köşede bir hareket , bir etkileşim var ,  sanki gezegenlerin hepsi bir parti de bir araya gelmişler ve arada bol sohbet muhabbet var. Jüpiter Uranüs’ü yakalamış bırakmıyor. Pluton Venüs’e kesik atıyor, Venüs Mars’ı bıraksam Uranüs’e mi kaçsam yoksa Pluton daha karizmatik ona mı gitsem modunda ve hesaplar peşinde. Güneş Pluton’a sırtını dayamış . Güçten destek almak ve gücü elinde tutanın kanatları altına girmek ihtiyacında.  Bu hafta her birimiz şanslı fırsatımızı yakalamak için planlar peşinde olacağız bazılarımız iş alanında bazılarımız aşk alanında bazılarımız her iki alanda genişleme,  tutunma ve geleceğe dair sağlam adımlar atmak için planlar yapıyor.

JÜPİTER-URANÜS ETKİLEŞİMİ: ŞANSLI GELİŞMELER SÜRPRİZ BAĞLAR VE İLİŞKİLER HAFTASI

Koç-Aslan-Yay-Kova ve Balıklar bu etkiden mutlaka bir biçimde yararlanacaklar.

Nadir gerçekleşen bir etkileşim ile  bu hafta;  eğlence, neşe , iyimserlik , fırsatlar sosyallik ve iyi ruh gezegeni Jüpiter ile sürpriz değişimler gezegeni Uranüs  tüm hafta boyunca birbirine olumlu açı yapacak. Bu da demek oluyor ki “ Yukarda Ne Varsa Aşağıda O vardır “ prensibi ile bu yoğun , hareketli , romantik, ruhsal aydınlanmaya elverişli, zihinsel bulutları temizleyerek  açıklık getirecek  enerjiler bizlere de yansıyacak. Bu etkileşimin majör teması DEĞİŞİM dir.

Jüpiter Uranüs açısının geçtiğimiz sonbahar da Eylül ayında birincisi gerçekleşti, ikincisi bu hafta gerçekleşiyor, üçüncü ve sonuncu açı önümüzdeki Haziran gerçekleşecek ve değişimin temel taşları hayatımızda yerine oturarak tamamlanacak. Elbette bu görünüme bir de çok güçlü , 2 yıldır süregelen Pluton-Uranüs karesinin getirdiği düzen değiştiren enerjileri katarsak aslında ne kadar güçlü bir transformasyonun içinde olduğumuzu görebiliriz. Zorlu ama yine de YENİ bir gelecek planı var karşımızda.  Jüpiter-Uranüs ile bu değişim ve gelişim fırsatını yakalayıp pozitif ileriye dönük bir gelişim için kullanabiliriz.  Bu nedenle bu haftayı avantajınıza çevirmek için değerlendirebilirsiniz. Size gelen teklifleri iyi değerlendirin açık bir zihinle ve yeni bir bakış açısı benimseyerek değerlendirin belki sonucunda şans kapınızı çalacaktır. Özellikle Ateş grubundaki arkadaşlar bu etkiyi daha fazla hissedebilirler. ( Koç-Aslan-Yay) Diğer burçlar da bilecekler ki eski ve aşınmış kalıplar amacını tamamladı yeniye yer açmak için çaba gösterin yeni şeyleri hayatınızda filizlendirmek için cesaret edin.  Aydınlanma ve şans ayağınıza geliyor.

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY ( ÖZELLİKLE YENGEÇLER –BAŞAKLAR-BALIKLAR -ASLANLAR İŞ VE AŞK ALANINDA GELİŞİM VE FARKINDALIK İÇİNDELER)

 AKREPLER BOĞALAR OĞLAKLAR DA OLUMLU İŞ VE MADDİ FIRSATLAR VE GELİŞMELER İÇİNDELER

Bu haftanın diğer önemli görünümü ise Başak burcunda 5 Mart Perşembe saat 20:04 te gerçekleşecek olan Dolunay. Dolunay esnasında Terazi yükseliyor ve yöneticisi Venüs Koçta Uranüs ile ilişkiler alanında kavuşumda ve Pluton ile kare açı yapıyor. Şimdi bu görünüm aşk ve genel olarak tüm ilişkileri ve sosyalleşmeyi bu hafta hayatımızda ön plana yerleştiriyor. Bir taraftan sürpriz ilişkiler başlayabilir, yeni insanlarla tanışmak, iş ve sosyal toplantılar yapmak için çok elverişli günlerdeyiz. İş anlamında iş görüşmelerinde maddi anlaşmalarda sürpriz teklifler ve şanslı atılımlar gerçekleştirebilirsiniz. Bir yandan da Pluton’un Venüs le karesi beni düşündürüyor gizli gizli alttan alta manipüle edildiğimiz bir takım konular olabilir , niyet okumak gerekiyor ki sonradan hayır diyemeyeceğimiz bir durumun içine girmeyelim. Şanslı fırsatınız çıktığında maddi manevi sizden ne beklendiğini iyice belirleyin öyle adım atın veya el sıkışın. Romantik duygularla ve uzun zamandır bu şanslı fırsatı beklediğiniz için hemen üstüne atlayabilirsiniz ama kör noktalar olacağını ve yapıyı kurmak ilişkiyi oturtmak için zaman geçmesi gerektiğini bilin. Çünkü baba Satürn 13 Mart’tan itibaren geri gidecek ve yaz ortalarına kadar şanslı fırsatınızı yapılandırmak için zamanınız var.

Bu hafta Dolunay’ın yöneticileri Merkür ve Jüpiter karşıt açıda olacaklar ikilemler rasyonel objektif kalmak aynı zamanda hayallerimize sıkı sıkı sarılmakla çözülebilir. Yine de henüz bize uzak gibi görünen bir konu var ona zihnimizi uyumlamak ihtiyacındayız gönül istiyor ama akıl dur diyor herhalde.

VENÜS URANÜS PLUTON ETKİLEŞİMİ:

İLİŞKİLER, AŞK VE İŞ FIRSATLARI VAR . BİRİLERİ SANA GÜL BAHÇESİ VAAT EDİYOR OLABİLİR AMA BİL Kİ BİR İHTİMAL BAHÇE MAYIN TARLASI ÇIKABİLİR.

Koçlar-Teraziler- Kovalar –Oğlaklar- Boğalar -Başaklar

Bu hafta aşk ve ilişkiler alanında sürpriz başlangıçlar var. Teklifler alabiliriz. Karşımızdakini anlamak için çaba sarf etmeliyiz. Anın büyüsü ile davranan ve konuşanların sonra pulları çabuk dökülebilir buna dikkat etmeliyiz. Kıskançlıkla hareket etmemeliyiz. Çünkü hiç beklemediğimiz anda karşımızdaki kişi onları suçladığımız konuda bizim de aynı davrandığımızla ilgili ithamla canımızı yakabilir. Özellikle aşk ilanı etmek isteyenler bunu iş arkadaşları ile yapmamalılar sonrasında bunun çok yanlış olacağına karar vereceklerdir. İş alanında sosyalleştiğiniz kişilerle ilişki ve iletişim modelinizi DEĞİŞTİRMEYİN.

GÜNEŞ –PLUTON AÇISI: KALBİNİZİ AÇMAK LA AÇMAMAK YARALANMAK İLE YARALARI İYİLEŞTİRMEK ARASINDA BİR YERDESİNİZ.

Dolunayı da içine alan bu görünüm uzun süreli ilişkilerde ve mali durumlarda bizim yaralanmaktan artık uzak durmak adına kendimizi güçlü bir biçimde koruma çemberi altına alma ihtiyacımızı sembolize ediyor. Birinde destek görmeyi bekliyoruz ama birine de ültimatom göndermek için avucumuz kaşınıyor. Aptalca fedakarlıktan uzak durmak arzusu içindeyiz.

ŞİMDİ BURÇLAR :

KOÇ: Hiç şüphe yok bu hafta odak noktası üzerinizde. İlişkiler alanında sürpriz gelişmeler var. iş ve çalışma alanında ortaklık , eş ve partnerle ilişkilerde yenilikler söz konusu daha romantik davranabileceksiniz, daha güçlü bağlar ve birliktelik kurmak için eyleme geçebilirsiniz. İlişkiler ve çalışma alanında bu hafta bir rahatlama söz konusu. Ama bunun ardından hemen iş ortamını içeren konularda yeniden çalışma planlama düzenleme ve yapıyı sağlamlaştırmak adına kolları sıvayacaksınız. Sizi sistemli çalışmaya yöneltecek bir planlama yapmak durumunda hissedeceksiniz. Biraz dinlenmek ve iş yükünüzü hafifletmek zamanının geldiğini hissediyorsunuzdur. Pluton ve Uranüs karesi iş ve yaşam planlarınızı etkileyen alanlardan son karesini bu ay yaparak sizi iş kariyer planlarında son aşamaya getirdi bundan sonra önünüz açık son çaba gerektiren eylemleri yerine getirdikten sonra bu hafta kafanız daha açık ve net olacaktır. Bazılarınız risk aldığını düşündüğü kararları alma aşamasındalar ama biraz işi şansa bırakmak ve kazanmak umuduyla zarları atmamak için hiçbir neden yok çünkü  bu hafta özellikle ve önümüzdeki haftalarda yapacağınız bağlantılar konuşmalar sizi 10 Nisan’dan sonra harekete geçirecek gelişmelere gebe.

Hiç ummadığınız yerden gelen teklifler veya sizin beklenmedik yerlerden ve kanalardan kuracağınız bağlar size kısmet getirebilir. Koçların iş ve kariyer alanındaki Pluton ile imtihanı son bir sınav ile sona eriyor diyebiliriz ama ne sona eriş bunu kutlamalılar çünkü son 4-5 yıldır değişimde ve son iki yıldır mücadele veriyorlar, yıkılmakla ayakta kalmak arasında geçen bir savaşın son raundu diyebiliriz.

BOĞA: Boğalar bu ay Başak burcunda gerçekleşen dolunaydan aşk alanında direkt etkiler alıyorlar. Aşk , çocuklar, hobiler ve yaratıcılık alanınızda gerçekleşecek bu dolunay romantik olma arzunuzu artıracak ve duygu dünyanızın kapılarını açacak. Göksel temsilciniz Venüs’ün bu hafta Uranüs ve Pluton ile kurduğu güçlü etkileşim ile ilişkilerde bir değişim atmosferi var. ilişkilerde öfke veya pasif agresif davranışlar güç elde etme veya sahip olduğu gücü ilişkilerinin üzerine boca eden bir tavır takınırsanız havada ültimatom enerjisi var.  İlişkide bir taraf ki bu  ya siz ya o olabilir, bu  böyle gitmez diyebilir. Bu anlamda bana beklenmedik bir manevra ile tutumunuzu belirleyecek bir yön değişikliği yapacakmışsınız gibi geliyor.  Belki de yeni tanıştığınız biri ile veya geçmişten getirdiğiniz bir kişi ile aniden fark edeceksiniz ki baştan beri var olan bir tutum ve ilişki kalıbı aslında değişmemiş siz buna elden geldiği kadar anlayış göstererek sürdürmeye çalışmışsınız ama  durum aynı minvalde devam ediyor,  bunu kavrayıp aynı duygu ve ilişki karmaşasını yaşamamak için önleminizi alabilirsiniz. 

Bazen fark ederiz ki ilişkiler alanında bizden başka engelimiz yok kendi ayağımıza kurşunu kendimiz sıkıyoruz aslında. Bu nedenle bu hafta ilişkiler alanında geleceği düşünerek duygularınızı dengeleyin, hayallerinizi bırakmayın ama pragmatik detaylara dikkat eden yanınızı çalıştırın midenizi ne bulandırıyor bulun ve karşınızdakine bunu uygun bir dille yansıtım. Özellikle kariyer alanında bu hafta kafanı daha net ve ilerlemek istediğiniz yönü daha belirgin hale getirecek gelişmeler yer alıyor.

tepeden olumlu bakıyor bu nedenle raydan çıkmış iş ve günlük düzeniniz artık daha kolay başa çıkılabilir bir hale girecek. Yeni sıra dışı fikirler sizi özgün kılan dokunuşlarla iş bağlantıları kurup kendinizi yaratıcı bir biçimde ifade etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Oldukça sosyal ve görünür olacağınız bir haftaya giriş yapıyorsunuz ama zamanınızı çalan gereksiz hayır diyemediğiniz işlere ve kişilere bir sınır getirmesini bilmezseniz hayatın tadını tam anlamıyla çıkaramadığınızı fark edebilirsiniz.

İKİZLER: İkizler bu hafta oldukça yoğun iletişim yazışma konuşma görüşme trafiği içinde olacak. Arkadaşlarla veya içinde bulunduğu topluluklar içinde yaratıcı ve orijinal fikirlerin öne sürüleceği problemlere rasyonel ve objektif çözümler bulunacağı toplantılar yapabilirler. Arkadaşlarınızdan birine siz veya o size birlikte bir iş yapmak veya bir konuda ortak çalışmak üzere  teklif yapabilir. Beklediğiniz bir para toplu bir para ile ilgili haber alabilirsiniz, aileden gelen veya sizin aileye yaptığınız bir para desteği var. Ayrıca ortak para paylaşım alanınızı etkileyen son Pluton Uranüs etkileşimi ile bir borç bir alacak vergi sigorta kredi miras paylaşımı gibi işleriniz sonuca varabilir.  Bir alanda gelecekte kazanca dönüştürebileceğiniz bir konuyla ilgili finansal portre ve plan yapmak için konuşmalar yapabilirsiniz. Bu hafta aile , ev ve yerleşim konuları da odak noktanızı oluşturacak çünkü Başak burcundaki dolunay bu alanda gerçekleşecek ayrıca kariyer ve iş hedeflerinizi temsil eden yaşam alanını da kapsayacak bu görünüm size kariyerle ilgili yeni fırsatlar getirecek bunu yapabilmek için kurduğunuz ilişkilerin ve sosyal bağların niteliğinin çok önemli olduğunun farkına varabilirsiniz. Ev içinde temizlik, derleme toparlama ve tadilat gibi ufak tefek işler yapılması aletlerin işlevlerinin kontrol edilmesi ve bozuk çalışmayan alet edevatın yenilenmesi gerekebilir. Sağlık alanında kendinize ve ebeveynlerinize özen göstermeli hassas bir  mideniz varsa yiyeceklerinize ona göre dikkat etmeli, rejim veya egzersiz yapmaya karar verebilirsiniz. Buna karar verirseniz Ay Akrep’e geçtiğinde yani önümüzdeki pazartesi 9 Marta 15.00 ten itibaren başlayabilirsiniz.

YENGEÇ: Dolunay bu hafta Başak burcunda ve burcunuzun yönetici gezegeni Ay başak burcunda sizin kardeşler kısa yolculuklar eğitim ve yakın çevre evinizde gerçekleşiyor. Bu hafta iletişimin  ön planda olduğunu söyleyebiliriz.  Kısa yolculuklarda sağlığınıza dikket etmekte fayda var. yediğinize içtiğinize yolda giderken sağınıza solunuza iyi bakın. İş bitirici ,  amaç dolu ve hedeflerinize odaklı bir biçimde ilerleyebilecek zihinsel motivasyona sahipsiniz. Bu hafta eğitim, yolculuk planları, iletişim projeleri veya işiniz ile ilgili ilerleme kaydedebileceğiniz anahtar işleri yapabilirsiniz. Mali anlamda sizi toparlayacak bir haftadasınız. Borç kapatma, müşterilerden gelen paralarla kredileri borçları vergi ve sigorta işlerini halletme konusu var. Alım satım işi yapan Yengeçler veya ticari bağlar kuran Yengeçler için komisyon bonus gibi alanlardan para akışı olabilir. Diğer yandan Yengeçler bu hafta net work içeren gruplarla arkadaşlarla ve sosyal çevrelerle aktif iletişim içinde olurlarsa bu onlara yeni fırsatlar veya gelir fırsatları yaratabilir. Bazılarınız için kariyerinizi daha ileriye götürecek iş yatırımları yapma imkanı doğacak. Ya da bazılarınız kendini daha öne çıkararak eski kontaktlarını arayarak geçmişten kurduğu sağlam bağların adına bu imkanları kullanmak bakımından yeni fikirlerle dolu olabilir. Çünkü artık kendinizi daha deneyimli daha olgunlaşmış bir alanda pişmiş olarak görüyorsunuz ve bu olgunluğu ve tecrübeyi artık daha pozitif bir biçimde kullanmanın akıllıca olduğunu karar vermiş olabilirsiniz. Kardeşler ve yakın akrabalarla iletişime yine de dikkat etmeli sivri dil eleştirel konuşmalar ve aşırı detaylarla uğraşarak arada soğukluk yaratmamalı , kimin ne kadar ebeveynlerle aileyle veya çocuklarla ilgilendiği konusunda bir sistem kurmaya yönelik düşünceler içinde olabilirsiniz. Ev düzeni ile ilgili ufak bir değişiklik yapmak söz konusu olabilir.  Ev içinde ailenin sağlık konularına yönelik konuşmalar, beslenme, egzeriz gibi konularda yeni bir plan, yaşam alanlarını, düzenleme, derleme toparlama temizleme fazlalıkları atma ve yavaş yavaş bahara hazırlanma başlayabilir.

ASLAN: Ateş grubundan Aslanlar bu haftanın bir diğer şanslı burcu, çünkü ateş elementinde yer alan büyük üçgen açı size iyi gelmeye devam ediyor. Jüpiter- Uranüs üçgeninin tüm hafta etkin olması sizi hem hareketli ve sosyal kılıyor, hem de arzu ederseniz geziler yapmak,  yeni yerler görmek , insanlarla tanışmak , kültürel faaliyetlerde bulunmak, yaratıcı yanınızı kullanmak bakımından şanslı kılıyor.  Devletle, hukuki konularla, baskılı malzemelerle, basın yayın tanıtım ve promosyon  işleriniz varsa bu alanda hıza ve kolaylıklara işaret ediyor. Ayrıca bazı Aslanlar uzaklardan gelen romantik  sürprizlere oldukça açıklar. Bu enerjiler sizin için yeni maceralar demek, birisinin sizi birden keşfetmesi ilgi göstermesi sizi takdir ederek beğenisini dile getirmesi anlamına gelebilir. Şans çanlarının çaldığı bu hafta kendi şansınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Bu hafta size tavsiyem daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gidin, her zamanki güzergahınızı değiştirin başka bir yol deneyin, üniversite kampüsü, kütüphaneler, sanat galerileri, tiyatro veya seyahat acentası ziyaret edin. İlginç rastlantılar sizi bekliyor. Kapalı olduğunu düşündüğünüz bir kapının size açıldığını görebilirsiniz. Bazılarınız yeteneklerini ortaya koymak veya yeni fikirler ile kendine bir yol belirlemek için öğretmenlerden mentor veya danışmanlardan yardım alabilir.  Yönetici gezegeniniz Güneş’in Balık’ta Neptün ile kavuşumu sizi geçen hafta daha kırılgan ne yapacağını bilemez yorgun bir ruh halinde hissettirmiş olabilir. Bu hafta Güneş’in Pluton ile iyi bir açı yapması size güç kazandıracak. Kendinizi daha güçlü ve streslerin üzerinizden kalktığı bir konumda hissedebilirsiniz.

BAŞAK:  Burcunuzda gerçekleşecek dolunay bu hafta sizi yeni farkındalık bilincine ulaştıracak. Hep derim her dolunay bir farkındalık zamanıdır. Ve burcunuzda yer alması ile aslında bu ayın en şanslı sayacağım burçlarındansınız. Dolunaylar kalp-zihin arasındaki dengeyi kurabilmemiz için bize aydınlanma fırsatı sunan ışıklı göksel fenomenlerdir. Bu size evrenin bir yardımı gibidir bilincinizi aydınlatacak göksel bir fener önünüzü aydınlatır. Kimliğinizi hayattan nasıl mutlu olduğunuzu yaptığınız iyiliklerin size geri döndüğünü göreceksiniz. Kalbiniz açılacak ve içine romantik nostaljik ve beklenti dolu bir enerji dolacak. Evinizden çıkın gezin sosyalleşin sevgilinizle eşinizle flört edin, ortaklarınız veya hayatınızı yoğun paylaştığınız kişiler varsa onlara yardım edin empati kurun, günlük endişelerinizden arının Balık burcunda yer alan Güneş kendinizi işlerin streslerin sağlık ve bedensel endişelerin yerini evrenin iyiliğine bereketine güvenmeyi ve akışa bırakmayı sembolize ediyor. Bu hafta çocuklara veya hobiler alanındaki çalışmalara harcama yapmakta artış görülebilir veya bazılarınız harcamaların artışını düşünerek daha planlı gitmeye karar verebilir. Mali konularda , komisyon, vergi sigorta kredi ödemelerinde rahatlayabileceğiniz, ödemelerle borç ve kredileri içeren  işlemlerin sonuca ulaştığı bir hafta olacak. Eşiniz ve ortağınız da iş konularında bu hafta daha ilerleme kaydedebilir size sürpriz haberler verebilir bu bakımdan finansal alanda daha rahat hissedeceğiniz endişelerden kurtulacağınız görülüyor. Bekar Başakların flört enerjisi hayattan keyif almak arzusu ve karşı cinse karşı çekim kapasitesi yüksek ve  fırsatlara gönülden açıklar.

TERAZİ: İlişkiler evlilik ve ortaklıklar alanınızda yer alan Koç burcundaki Yönetici gezegeniniz  bu hafta da sizin oldukça sosyal ve gruplarla paylaşımın ön planda olacağına işaret ediyor. Eş ve partnerle sıcak ilişkiniz devam ediyor birbirinize ilgi göstermek ve aşkınızı alevlendirmek için harika bir fırsatınız var. Bekar Teraziler için yeni tanışmalar söz konusu olabilir. Bu hafta bence karmik bir takım ilişki kalıpları yine ortaya dökülebilir. İlişkide takındığınız tutum ve davranışlar geçmişten getirdiğiniz kanıksanmış yargılara geri dönüş yapmanızı veya ben bunu daha önce yaşamıştım artık yaşamak istemiyorum dediğiniz bir farkındalığa yol açabilir. O nedenle bu hafta size tavsiyem hayatınız ile ilgili çok fazla detay vermeyin, bir dost bir arkadaşla yapacağınız konuşmada çok fazla öğüt tavsiye de vermeyin. Bu hayatında çok fazla değişim yaşayan bir arkadaş olabilir siz onu ayağa kaldırmak ve hayatını toparlamasına yardım etmek adına yanında durabilirsiniz. Sizi algılayamayan bir kişi ile uğraşmak durumunda kalmaktansa kafanızı dinlemeniz daha iyi olabilir. Günlük hayatın monotonluğundan uzaklaşabileceğiniz bir aktivite yapmak bu hafta size iyi gelecektir. Kendinizi keyif aldığınız arkadaşlarla ve gruplarla bir araya getirecek planlar yaparak değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.

AKREP: Sevgili Akrepler dolunayı arkadaşlar dostlar arkadaş grupları ve gelecek planları alanında karşılıyorsunuz.  Bir arkadaşla veya grupla hayata ilişkilere dair sahip olduğunuz farklı algılar üzerinden konuşabilir veya tartışabilirsiniz. Yakın gördüğünüz birini yargılarında veya düşüncelerinde daha rasyonel objektif ve sistematik düşünmesi için uyarabilirsiniz. Sevgili flört çocuklar ve hobiler alanınızda ve arkadaşlarla yaptığınız faaliyetleri odak noktasına getirecek olan bu dolunay zamanınızı ve aktivitelerinizi bu ikisi arasında eşit bir biçimde nasıl pay edeceğiniz konusunda bir farkındalık yaşamanıza yol açabilir, daha net planlama yapmak herkesi memnun etmek arada kendinize de mutlu olduğunuz şeyleri yapmak adına bir fırsat yaratmak bu hafta önceliğiniz olabilir. Para ve kariyer alanında oldukça yüksek motivasyona sahip bir biçimde ilerlemeye devam ediyorsunuz, iş görüşmeleri veya mülakatlar yapmak , kontaktlarınızla işleri dengeli bir biçimde sürdürmek adına becerikli davranmak gerekliliğini görüyorsunuz. İşle ilgili sizi gelişime götürecek teklifler alabilir görüşmeler yapabilirsiniz. İletişim bakımından fazla katı veya öfkeli tavırların geri tepebileceği bir haftadayız , özellikle kardeşler yakın akrabalar komşular öğrenciler öğretmenler ve ticaretle uğraşan kişilerle iletişim de itidalli gitmekte fayda var. iş alanında üzerinizde baskı ve stres hissedebilir yetişme çabası ile huzursuzluk duyabilirsiniz. Bazılarınız işten biriyle ani bir yakınlaşma hissedebilir ama tavsiyem buna pek prim vermemeniz zaten kısa bir süre sonra bunun yanlış bir karar olduğunu anlayabilirsiniz. Bazılarınız uzun zaman sonra hiç beklenmedik bir biçimde birine içini açmaya karar verebilir , eski davranış kalıpları değişmediği sürece ilişkilerin değişmeyeceğini anlamak bu dolunayın farkındalık bilincinize katkısı olabilir. Bu hafta Aşk, romantizm ve sevgi  var ama yanlış yerde aramamak mesajıyla.

YAY: Bu hafta burcunuz diğer ateş elementinden burçlar gibi şanslı kategoride. Özellikle yönetici gezegeniniz Jüpiter bu hafta Uranüs ile şanslı bir üçgen içerisinde bulunacak. Neşeli, iyimser bir ruhla,  geleceğe yönelik hedeflerinizi harekete geçirmek bakımından size enerji katacak. Bu hafta risk almak bakımından çok büyük adımlar atmayın , anlamsız maceralara atılmayın ama bir karara yönelik minik bir adım atıp sonuçlarını bekleyin sonra daha bilinçli ve farkında bir adım atarak ilerletin. İtidalli gitmek daha akıllıca olacak. Mali konularda yatırım yapmak, beklenen paraları almak ve yeni gelecek birikim planları yapmak için gökyüzü enerjileri elverişli.  Ancak para işlerinde dikkatli olmak ta gerekiyor nakit akışınıza dikkat etmeli ödemeleri takip etmeli unutkanlıklara karşı daha planlı davranmalı. Bu hafta iş ve kariyer alanınızda Başak burcunda bir dolunay var uzun zamandır beklediğiniz kariyerle ilgili değişimi , terfiyi, görüşmeyi yapabilecek ihtimal bu hafta var. Çocuklar ve harcamalarla ilgili bu hafta biraz açılabilirsiniz.  Onların faaliyetleri, eğitsel ve kültürel planları ile ilgili ve gelecekleri için yapacağınız yatırımlar için para ayırabilirsiniz. Size de uzaklardan, yapacağınız iş görüşmelerinden, devletle ilgili işlerinizden haberler gelebilir ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ailenizle ve ebeveynleriniz ile ev ve yerleşim alanı ile ilgili planlarınız çerçevesinde konuşmalar yapabilirsiniz. İçinizde maceracı , yeniliklere açık bir ruh hali oluşabilir. Bu ruhla yeni kazanç ve hobilerden para kazanma fikirleri ile dolu olabilirsiniz.

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar başak burcunda yer alan dolunay toprak grubundan sizin burcunuza olumlu açı yaparken burcunuzda yer alan Pluton ile de destekleyici bir açı kuruyor. Bu oldukça olumlu ve sizi ulaşmak istediğiniz hedefler bakımından somut adımlar atmaya ve yapıcı kararlar almaya itiyor. Gelecekle ilgili yöneliminizde pozitif imkanlar yaratmak için mantıklı işler yapmak için iradeniz ve gücünüz olacak. Ayrıca şimdiye kadar yapmış olduğunuz işler edindiğiniz deneyimler ile kendinize sağlam bir yer edineceğiniz bu yönde yeni teklifler alabileceğiniz bir zamandasınız. Gelecek ay haritanızın tepe noktasında Terazi de bir tutulma yer alacak bu bağlamda size yeni fırsatları kariyere şansa ve paraya çevirme fırsatı çıkıyor.  Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bazı Oğlaklar alıştıkları yakın çevreden ayrı yeni bir çevreye girmek ve uyum sağlamak durumunda kalabilirler bunun da üstesinden gelebileceklerine eminim çünkü iş ve kariyer fırsatı olarak oldukça etkili kişilerle bir arada olmak ve görüşmeler yapmak şansınız var. başarınıza başarı katabilecek bir görünüm var gökyüzünde.  Diğer yandan ev ve özel hayat ilişkilerinizde daha romantik ve sıcak bir ilişki ve iletişim içinde olabilirsiniz. Yakınlarınızın sevgisi ve desteğini hissetmek size iyi gelecek. Maddi anlamda beklenen paraların geldiği veya gelecekte kullanabileceğiniz yetenekler için para vermekten mutluluk duyabilirsiniz , bu hafta hem gelir hem gider artabilir. Ailenize para harcayabilir onların sağlığı ve mutluluğunu öncelikli olarak düşünebilirsiniz. Yakın çevrenizde yer alan birileri hakkında zorda sıkıntıda olduklarına veya sağlıklarının bozulduğuna dair haberler alabilirsiniz.

KOVA: Başak burcunda gerçekleşecek dolunay bazı Kovalar için sağlık dinginlik ve huzur bakımından streslere neden olabilir, korkular endişeler depreşebilir. Bazılarınız için maddi konularda daha düzenli ve sistematik yol almanın önemi öne çıkabilir.  Sağlık ve maddi kaynaklar borç kredi müşterilerden gelen paralar, aile ile para paylaşımınızı ve koşullarınızı düşüneceğiniz süreç olacak. Aşk hayatı ve ilişkiler anlamında ilişkiler evinizde yer alan Jüpiter’in Uranüs ile bu hafta sürprizli bir açı yapması size yeni bir kişi ile tanışma veya beklenmedik bir teklif getirebilir. Mali anlamda da sürpriz harcamalar çıkabilir. Yine de bu gelişmelerin gelecek planlarınıza yönelik olmak üzere sizi yeni fırsatlar getireceğini düşünerek problem yapmayacaksınız. Komisyon bazlı işlerde de şanslı bir hafta olabilir. Arkadaşlar dostluklar gruplarla yapılan faaliyetler etkinlikler size yeni gelecek umutları ve beklentileri taşıyacak. Yeni ortaklar bulma iş projelerini geliştirme imkanı ortaya çıkacak. Bazı Kovalar bu hafta arkadaşlardan biri ile beklenmedik bir yakınlık içine girebilirler. Ortak idealler hayat görüşü ve eğlence anlayışına sahip olmak samimiyetinizi ilerletmenize yarayacak. Bazı Kovalar da yabancılarla ilişkiler uzak yerler ile bağlantılar veya internet ortamı sayesinde güzel ilişkiler kuracaklar.

BALIK: İlişkiler evlilik ve ortaklıklar alanınızda gerçekleşecek dolunay sizi ilişkileriniz ruh ve beden bütünlüğünüz ne kadar sağlıklı ve mantıklı ilişkiler kurduğunuz hakkında bir farkındalığa ulaştırabilir. Her zaman dediğim gibi her dolunay bir farkındalık zamanıdır. Bazı Balıklar kendilerine eşlik edecek bir can dosta ve partnere ihtiyaç duyuyorlar ve bu anlamda eş veya partner ile ilgili ciddi beklentiler içindeler. Dolunay dönemi size aynı zamanda doğru iletişim kurmanın duygularınızı anlatmanın zihinsel olarak rahatlamanın yollarını keşfedeceğiniz çalışmalardan ve terapilerden şifa bulmayı getirebilir. Yöneticiniz Jüpiter bu hafta Uranüs ile olumlu bir açı içinde yer alacak para, iş ve çalışma alanı ile ilgili sürpriz gelişmeler yer alabilir. Bazılarınız daha fazla müşteri çekecek imkanı yaratabilir, bazılarınız bonus alarak emeklerinin karşılığını görebilir, kendi değerinizi anlayacağınız sizi takdir edecek birilerinden olumlu geri bildirim alabilirsiniz. En azından çalışmalarınıza değer verildiğini görebilirsiniz. Bu hafta arkadaşlarla para alış verişine borç vermeye istemeye yani bu türden alacak verecek işlerine girmeyin üzülebilirsiniz. Gelecek planlarınıza yönelik bu hafta yapacağınız girişimler olumlu sonuçlanacaktır. Bir miktar para ve enerji harcamayı göze alarak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Ayın sonunda burcunuzda yer alacak Güneş tutulması sizi yeni başlangıçlara yeni bir hayat hedefine doğru ilerletecek kararları vermenize yardımcı olacak kendinize güvenin yeter.

Evren bolluk bereket ve sevgi doludur.

Naz Bayatlı

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.