20 HAZİRAN YAY BURCUNDA DOLUNAY VE BURÇLAR

yay29 DERECE YAY BURCUNDA DOLUNAY 20 HAZİRAN SAAT 13:02

Aşağı yukarı 2-3 yılda bir aynı burçlarda birbiri ardına dolunay meydana gelir. 22 Mayıs’taki dolunay 1 derece Yay burcunda yer aldı aslında o tarihten bu yana yay dolunayı temalarını yaşıyoruz diyebiliriz. Bu defa dolunay Yay’ın son derecesinde gerçekleşecek. Bir burcun son dereceleri Balık etkisi taşır , Balık burcu Zodyağın son burcudur. Balsamik Fazdır. Bırakmakla ilgili ve  kapanış  temalıdır, kullanılmış işi bitmiş enerjilerin bırakılıp artık yeni bir döngüye başlamak için çaba sarf edilir. Yay burcu kavramlar ideolojiler bilgide anlam bulmak bilgelik kültürler anlayış kavrayış vizyon sahibi olmakla alakalıdır. İkizler ise öğrenmekle ve bunu aktarmakla ilgilidir. İlla anlattığın konuştuğu mevzularla gönül bağı kurmanı gerektirmez mesele bilgiyi olduğu gibi aktarmaktır. Yay ise bilgiyi içselleştirmekle alakalıdır. 29 derece dolunay bize artık hizmet etmeyen düşünceleri inançları kavramları ideolojileri bırakmak ve taze bir vizyon ve yaşam hedefi ile yeniden başlamak için bize enerji katacaktır. Asıl mesele bunun farkında olmak ve bilinçli bir biçimde bize yaramayan körü körüne bağlı olduğumuz inançları düşünceleri ilişkileri dönüştürmemiz gerektiğin işaret ediyor. Elbette İletişim kurmak bunun için çok önemli.

Dolunay esnasında Terazi burcu yükseliyor. Yönetici gezegeni Venüs Yengeç burcunda ve haritanın tepesinde yer alıyor. İlişkiler ve kurduğumuz bağlar bu dolunayda önemli. Yay-İkizler aksı her zaman iletişim öğrenme ve bilgiyi paylaşmakla alakalıdır. Güneş ve Ay ayrıca bu haritada  iletişim eğitim haberleşme yolculuklar alanında durduğu için özellikle bilgiyi nasıl kullandığımız, çıkarımlarımızı nasıl yaptığımız ve algımızın nasıl çalıştığı ile ilgili dikkat sarf etmek önem kazanıyor. Bazen söylemek istediklerimizi tam anlamıyla aktaramayız karşımızdakinin bizi nasıl anladığını bilemeyiz ve durup dururken yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir. Bu sebeple bu dönemde her şeyden evvel anlayışlı olmak, tolerans göstermek ve karşımızdakini iyi dinlemek gerekiyor. Kendi bakış açımızı esnetebilmek kanıksadığımız inanışların başkaları açısından nasıl algılandığını anlamaya çalışmak akıllıca olacaktır.

Dolunay haritasında büyük kare hala devam ediyor. Merkür Jüpiter Satürn ve Neptün arasındaki bu kare bizi yoran emeğimizi ve zamanımızı boşa harcayan konulardan kurtulmak gerektiğine işaret ediyor. Merkür Satürn karşıtlığı tartışmaların anlayışsızlıktan kaynaklanabileceğini gösteriyor. Düşüncelerimizi daha somut ve gerçekçi olarak aktarmalıyız. Odaklanmak ve konsantre olmak zor olabilir. Yolculuklar eğitimler ve ticari konular bu dönemde bizi yorabilir tam istediğimiz gibi sonuçlanmayabilir. Daha fazla çalışmak zaman harcamak ve emek sarf etmek durumundayız. 29 derece Yay aşırılıkların da var olabileceğini gösteriyor. Özellikle Uranüs ile kavuşan Seres Koç burcunda ve sevdiklerimizle öfkeyle sabırsız bir tonda sonuçlarını düşünmeden yaşayabileceğimiz gerginlikler de olabileceğine işaret ediyor.

Dolunay’ın hemen ardından 21 Haziran’a geçtiğimiz gece Yaz Gün dönümü gerçekleşecek. Kuzey Yarım kürede yaz resmen başlayacak. Güneş gökyüzünde en tepe noktada kalacak ve bugünün bir çok antik toplumda yılın en önemli günlerinden biri olarak kabul edildiğini biliyorsunuzdur. Bu güne özel festivaller ritüeller ve seremoniler düzenlemişler. Yaz Gün Dönümü Haritasında Koç yükseliyor ve Uranüs orada duruyor. Sıcak hareketli öfkeli beklenmedik sürprizlerle dolu bir yaz yaşayacağımız kesin. Jüpiter sağlık ve çalışma evinde sağlığımıza özen göstermeli çalışma koşullarımızı gözden geçirmeli. Plüton ve Ay Oğlakta haritanın iş ve kariyer evinde Jüpiterden destek alıyor. Kariyer ve iş odaklı olmalı ancak disipline girmeli ve sorumlulukları ertelememeli.  Güneş Ve Venüs Yengeç burcunda kavuşuyor aile sevdiklerimiz aidiyet duygumuz ev yaşamı ve özle hayat annelik etmek bakmak ve beslemek de önem kazanıyor. Yine de tüm bu temalarla uğraşırken Uranüs’ün şoför koltuğunda oturduğunu unutmamak gerekiyor. Bir de Seres ile kavuşum yaptığı için ilişkiler kadınlar feminen prensip aile dinamikleri annelik anne çocuk ilişkisi gıda beslenme tarım gibi konular stresli gidecektir.

BURÇLAR

KOÇ: Bu dolunay sizin eğitimler yolculuklar akademik çalışmalar hukuki süreçler yabancılarla ilişkiler basın yayın medya konularını içeren alanda gerçekleşiyor. Bu temalarla ilgili adımlarınızı artık kararlı bir biçimde atmak zamanı. İşle veya eğitimle ilgili konuları ele almalı, veri toplamak görüşme yapmak vs konuları bitti şimdi tecrübelerinizi de işin içine katarak yeni bir başlangıç yapmak üzere kolları sıvama zamanı. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars hala Akrep burcunda geriliyor. Finansal işler, ortaklıklar, kredi ve borçların ele alınması özenle ve dikkatli yapılmalı. Borçlar varsa ödenmeli daha fazlası yaratılmadan ödenmesi gerekenler ödenmeli. Yatırım yapacak olan Koçlar ise haziran sonunu beklemeli , Mars düzeldikten sonra maddi konuları daha açık bir biçimde halledebilirsiniz. Zihin haberleşme iletişim gezegeni Merkür İkizlerde ve sizin için kendi yönettiği alanda yer almaya başladı işinize çok yarayacak bu yerleşim ile yazın çizin konuşun anlatın planlayın ticari girişimler yapın şahane bir 3 haftanız olacak.

BOĞA : Bu dolunay sizin ortak para paylaşımı krediler borçlar aile veya eş ile paylaşılan bütçe ve müşterilerden gelen para alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde ödenmesi gereken borçlar, harcamalarınız, bütçenizi düzgün yapmak, gereksiz harcamaları kısmak ve toparlanmak ihtiyacı hissediyor olabilirsiniz. Eşle veya partnerle maddi konularda gelecek hedeflerinizi belirlemek bununla ilgili somut planlar yapmak isteyebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Venüs bu dönemde Yengeç burcunda yakın çevrenizle kardeşler akrabalar okul arkadaşları ile bir araya gelmek mümkün. Diğer yandan, ticari fikirler, edebi yazılar, ticari anlaşmalar ve iş görüşmeleri için uygun bir dönem. İnternet siteleri, haberleri, bloglar ve satış pazarlama konularında işler yapabilirsiniz. Arabanızı yenilemek tamir ettirmek bilgisayarlarla uğraşmak için tam zamanı. Kısa yolculuklar  ve geziler yapmak aile üyeleri ile vakit geçirmek isteyeceksiniz.

İKİZLER: Bu dolunay karşı burcunuzda gerçekleşecek yani ilişkiler aksınızda meydana gelecek bu ay güneş karşıtlığı elbette evlilik aşk ve ortaklık alanınızı ön plana çıkaracaktır. Şimdi karar zamanı duyguların ilişkinizin ne temellere oturduğunu fikirlerin inançların ve bakış açılarının birbirine uyum sağlayıp sağlamadığını gündeme getirecektir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür burcunuzda yer alıyor ve sizi kendinizi ifade etmek konuşmak anlatmak yazmak anlamında destekliyor ancak bu dolunay esnasında yer alacak Merkür Satürn karşıtlığı konuşmaların bir yandan da ciddi sorumlu rasyonel olması gerektiğine işaret ediyor. Zihinsel konularda sizi güçlendirirken , ilişkiler anlamında konuşmaları sert kırıcı yapabilir ve esnek olmaktan uzaklaştırabilir. Bu dönem iletişim de daha fazla çaba harcayacağınız beklenebilir. İlişkilerde ciddi ve kalıcı sözler vermek almak isteyebilirsiniz. Kariyer alanında sözlerin altını doldurmak gerekir , kararları somut biçimde harekete geçirecek adımlar atmalısınız.

YENGEÇ: Bu dolunay sizin  iş çalışma sağlık ve günlük hayat konularını içeren alanda gerçekleşiyor. Çalışma düzeninizi etkileyecek değişimler olabilir veya siz günlük hayatınızı daha size uygun bir tempoya geçirmek için kararlar alabilirsiniz. Bir iş veya çalışma projesi sonuca ulaşabilir. Bu konuda artık ne yapmanız veya ne yapmamanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Bu dönemde kilo beslenme veya daha fazla egzersiz yapmaya yönelik planlar yapabilirsiniz. Yengeçler için yönetici gezegeninizin Ay olması nedeniyle yeniaylar ve dolunaylar sizin için daha fazla önem kazanıyor. Bu dönemlerde sizi daha fazla etki altında bırakacak enerjiler açığa çıkıyor. Bu dolunay sürecinde kendinizi yorgun dinlenmeye ihtiyaç duyacak bir ruh halinde hissedebilirsiniz. İş değiştirmek isteyen Yengeçler olabilir. Bu dolunayda iş alanınız da Satürn var ve karşısında yer alan bilinç altı alanınızda bulunan Merkür ile karşıtlık yapıyor. Konuşmalar sözleşmeler işle ilgili konuşmalar  ciddiyetle ele alınmalı çünkü size sorumluluk yükleyecektir. Uzmanlığınızı deneyimlerinizi ortaya koymanız gereken temalar ortaya çıkabilir. İşinizi yaparken daha fazla dikkat göstermeniz gereken bir dönemdesiniz ayrıca sağlığınızı da korumayı ihmal etmeyiniz. Dinlenin tatil yapın stres ve gerginlikten uzak durun.

ASLAN: Bu dolunay sizin aşk çocuklar yaratıcı çalışmalar eğlenceler alanınızda gerçekleşiyor. Sevdikleriniz ile fikir ve görüşlerde ayrılık olabilir iletişim kurarken yanlış anlaşılmalar yer alabilir. diğer taraftan ilişkiniz hakkında gelecek hedeflerinizi ve ne istediğiniz belirlemek adına konuşmalar yapabilirsiniz. Sözleriniz ciddi ve bağlayıcı olacaktır bu nedenle sözlerinizin sorumluluğunu almayı ihmal etmeyiniz. Yaratıcı çalışmalar içinde olan Aslanlar için anlaşmalar sözleşmeler ve iş görüşmeleri bu dönemde etkin olacak. Emek vakit nakit düzleminde ne istediğini net belirlemeli ve verimliliği düşüren koşullardan kurtulmaya çalışmalı. Oldukça sosyal ve arkadaşlarla bir arada olacağınız bir dönem olacak. Grup etkinlikleri biraz stresli ve yorucu geçse de bir arada olmanın tadını çıkarmaya bakınız.

 

BAŞAK: Bu dolunay sizin ev aile özel yaşam ebeveynlerle ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Aile içi ilişkiler önem kazanıyor. Evle ilgili kararlar alabilir, aile içinde fikir ayrılıkları veya inanç farklılıkları ortaya çıkaran temalar olabilir. Tartışma yaratacak yanlış anlaşılmalar olabilir. Diğer yandan, iş ve kariyer alanında yer alan Merkür ile ev alanınızda yer alan Satürn arasında gerçekleşecek karşıtlık nedeniyle ev aile ilişkileri ile kariyer ve iş hayatındaki sorumluluklarınız arasında stres yaşayabilirsiniz. Kariyer adımlarının veya kariyer beklentilerinin özel hayatınızı etkileyen koşulları olabilir veya aile üyeleri ile ortak karar almak söz konusu olabilir. Ne olursa olsun ciddi gelecek planları yapmak üzere fırsatlar çıkacaktır ve bu konuda artık bir karar alıp adım atmanız zamanı gelmiş olabilir.

TERAZİ: Bu dolunay sizin eğitimler kısa yolculuklar akraba ve kardeş ilişkileri ticari planlar ve iletişim evinizde gerçekleşiyor. Fikirlerinizi ve inançlarınızı özgürce tartışmak ortaya koymak isteyeceksiniz. Yakın çevre ilişkilerinizde kardeşler kuzenler ve yakın akrabalarla fikir ayrılıkları veya bakış açısı farklılıkları olabilir. Kendi görüşlerinizi yanlış anlamaya meydan vermeyecek bir biçimde ifade etmeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde yolculuklar yapabilir, basın yayın medya konularında kararlar alabilir resmi ve hukuki süreçlerde sona ulaşacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu süreçte Yengeç burcunda ve iş ve kariyer alanınızda yer alıyor. İş ve kariyer hedeflerinizde başarılı olabileceğiniz neşe ve prestij kazanabileceğiniz bir zamandasınız. İş görüşmeleri yapabilir, anneniz ve üstleriniz ile sevgi ve sevecenlik dolu anlar yaşayabilirsiniz. Topluluklar önünde aranan ve istenen bir kişi olup sosyal birlikteliklerde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

AKREP: Bu dolunay sizin maddi kaynaklar birikimler ve para paylaşımı alanlarınızda gerçekleşiyor. Maddi kaynakları korumak birikimleri değerlendirmek yeteneklerinizi geliştirmek ve bilgiyi iletişimi ve haberleşmeyi içeren konularda harcama yapmak teması ön planda olabilir. Gelecek hedeflerinizi para ve kazanç anlamında sizin için en doğru ve gerçekçi biçimde değerlendirmek durumunda olduğunuzu düşünebilirsiniz. Para kaynakları ve paylaşılan paralar müşterilerden gelen para aile veya ortaklarla paylaşılan para evleri arasında gerçekleşen bu dolunay sizi maddi kaygılara sevk edebilir. Kendinizi bu anlamda sağlama almak için daha ciddi ve sorumlu davranmak gerekebilir. Emek vakit nakit çerçevesinde yeteneklerinizi daha iyi değerlendirmek ve doğru seçimler yapmak adına kararları alma zamanındasınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars Akrep’te hala Retro harekette yer alıyor. İlişkiler alanında yer alan mars iletişimi ve sosyal ilişkileri etkilemeye devam ediyor daha ketum stratejik ve soğukkanlı davranmak gerekli. Girişimleri , ilişkilerle ilgili kalıcı kararları 29 Haziran dan sonrasına bırakmak her bakımdan daha iyi olacaktır.

YAY: Bu dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. İlişkiler sosyal yaşam ortaklıklar alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sizi bir takım gerginliklere ve strese sokabilir yetiştirmek istediğiniz işlerde zamanı ve enerjinizi doğru kullanmak mecburiyetinde bırakıyor. Ayrıca bu alanda yer alan Merkür Satürn karşıtlığı konuşmaların görüşmelerin gelecek hedeflerinin daha ciddi ele alınmasını taşınması gereken sorumluluğun bilincinde olmayı gerektiriyor. Tartışmalar ve fikir ayrılıkları ortaya çıkabilir. Evlilikte , partnerle veya iş ortakları ile kurulan ilişkinin ve iletişimin gerçekçi ve rasyonel bir tutumla ele alınması daha iyi sonuçlar getirecektir. Burcunuzun yöneticisi Jüpiter Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumda kazanç getiren fırsatların hemen kucağınıza düşmeyeceğini hayli emek sarf etmeniz gerektiğine işaret ediyor. Verimli çalışma yöntemleri geliştirmeli. Bu arada dış görünümünüz beden sağlığınız konusunda yapmak istediklerinizi hayata geçirecek kararları alabilirsiniz. Satürn düzeldikten sonra yani Ağustos’un ortasından itibaren hedeflerinize hızla ilerleyebileceksiniz.

OĞLAK: Bu dolunay sizin bilinçaltını elde olmayan durumları korkuları etkileyen alanda gerçekleşiyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn de hala Retro konumda sağlığınızı hem bedensel hem ruhsal anlamda özenle korumaya çalışmalısınız. Dinlenmek, işten biraz uzaklaşmak, spiritüel konularda çalışmalar yapmak, iç dünyanıza konsantre olmak size iyi gelecektir. Günlük hayatta koşturmalar bu dönemde artabilir. Sağlık ve bakım konuları ön plana çıkabilir. Çok çalışmak durumunda olabilirsiniz ama içten içe bir süre koşturmacadan ve stresten uzaklaşmak isteyebilirsiniz ve bunu gerçekleştirmenin yollarını aramalısınız. İş düzeniniz çalışma temponuz ve işle ilgili planlarınızı netleştireceğiniz bir süreç olacak. Dolunay ertesi çok daha kararlı bir biçimde hedeflerinize odaklanmak için enerji toplamayı ihmal etmeyin.

KOVA : Bu dolunay sizin arkadaşlıklar grup faaliyetleri ve gelecek planları alanınızda gerçekleşiyor. Topluluklarla yapmak istediğiniz etkinlikler olabilir. Bu etkinliklerin içinde bilgi paylaşımı fikirler felsefe kültürler ve inançları içeren gelecek vizyonunuzu etkileyecek temalar yer alabilir. arkadaşlarla diğer yandan fikirler inançlar ve görüşlerde ayrılık ortaya çıkabilir ciddi rasyonel ve sorumlu bir tavırla ilişkileri ele almak gerekecektir. Kimin özgürlüğünün nerede başladığı ne içerdiği nerede bittiği önemli olacak. Gelecek planlarınızın ve hayat vizyonunuzun artık bu dönemde olgunlaştığını görebiliriz. Ne yapmak istediğinize dair daha net olduğunuzu söyleyebiliriz. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür ile karşıt yaptığı için sözler konuşmalar vaatler bu dönemde önemli kendinizi en iyi biçimde karşınızdakilere ifade etmeye çalışabilirsiniz esnek kalmanın önemini fark edebilirsiniz. Aşk romantizm yaratıcılık alanınızı da kapsayan bu dolunay sevdiğiniz kişiyle veya çocuklarla ilişkilerin bu dönemde bir miktar testten geçebileceğine işaret ediyor. İsteklerin net açık ve objektif bir biçimde tartışılması gerekecektir. Oldukça konuşkan yaratıcı flörtçü ve sosyal bir dönem olacaksınız.

BALIK : Bu dolunay sizin iş kariyer ve gelecek hedefleri alanınızda gerçekleşiyor. Kariyer alanında ve gelecekte yapmak istediklerinizle ilgili net bir karara varmak gerekebilir. Başarmak istedikleriniz için daha ciddi sorumlu ve yapıcı davranarak kolları sıvamalısınız. Ev ortamında aile veya ebeveynlerle ilişkilerde daha esnek karşılıklı birbirinizi dinleyen fikirleri ve görüşleri daha esnek bir tarzda ortaya koyabilmeyi denemelisiniz. Bu dönemde iş değiştirme veya yeni bir iş arama arzusu duyan Balıklar olacaktır. Yönetici gezegeniniz Jüpiter hala Başak burcunda ve sizi yeteneklerinizi verimli ve pragmatik bir bakış açısıyla değerlendirmek mecburiyetinde hissetmeye yol açabilir. Bu dönemde ilişkiler ciddi beraberlikler evlilik veya ortaklıklar da stres ve gerginlik teması içerebilir. Anlayış tolerans ve uyum yaratmak her şeyden daha fazla önemli. Yüzeysel davranmaktan net olmayan yaşam hedefleri belirlemekten ve ilişkilerde ne istediğini tam bilmemekten veya doğru aktaramamaktan kaynaklanan iletişim zorlukları olabilir. Temmuz başından itibaren daha kolay istediklerinize ulaşabileceksiniz.

Yükselen burcunuzu ve Güneş burcunuzu bir arada okuyabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir