21- 27 Aralık 2015 Gökyüzü Gündemi: Merkür Gölgeli Günleri & Yengeç Burcunda Dolunay

MERKÜR GÖLGELİ GÜNLERİ: RETRO’YA HAZIRLIK

 

Bu hafta başından itibaren Merkür gölgeli günlere giriyor. 5 Ocak’ta geri hareketine 0 derece Kova’dan başlayacak ve Retro hareketinin hepsini Oğlak burcunda yapacak. Merkür bunun yanı sıra aslında haftanın en aktif gezegeni olacak,  hafta başı Pluton ile kavuşumda ve Uranüs ile kare, hafta ortasında Jüpiter ile üçgen yapacak.

Merkür Oğlak burcunda somut ve gerçekçi bir zihni temsil eder, biz de bu uzun Oğlak geçişinde daha fazla hayatımızda iş, kariyer, parayla ilgili ve diğer sorumluluk alanlarımızı ciddiyetle düşünmeye, bu alanlarda profesyonelce davranmaya yöneliyoruz. Oğlak Somutlaştırmayı isteyen,  sağlamlaştırmayı ve rasyonel düşünmeyi temsil eden bir burç olduğu için Merkür bu burçta gerilerken hepimiz aslında söylenilenleri kavramak ne dendiğini anlamak aklımıza bu konuşulanların yatıp yatmayacağını düşünmek adına çaba harcayacağız. İş, kariyer, çalışma koşullarımızı ele almak bize daha doğru ve verimli gelen bir formüle sokmak için uyum sağlamaya çalışacağız. Bu dönemde iş hayatımızı, maddi koşullarımızı, anlaşmalarımızı, iletişim ve eğitim konularını daha gerçekçi, mantıklı ve işe yarar bir konuma getirmek için uğraşacağız. Profesyonelce düşünmek durumunda olduğumuzu fark edeceğiz. İş konularında Retro öncesi son rötuşları atmakta çok fayda var, zira bu gölgeli günlerde bile yavaş yavaş temalar iki kere üzerinden geçilmek üzere önümüze gelmeye başlayacaktır.

Merkür retrosu hep iletişim kopukluklarına, yanlış anlaşılmalara ve plan değişikliklerine yol açtığı için bu anlamda dikkatli ve çözüme yönelik davranmalıyız. Bir B planımızın olmasına özen göstermeliyiz. Hepimiz aslında hayatımızın bir alanında yeni bir anlayışa doğru ilerliyoruz ve bir konuyu yeniden ama bu sefer daha başka bir tutum benimseyerek yapmaya çalışacağız. Neyi başarıp neyi başaramayacağımızın üzerinde düşüneceğiz ve kendimize daha pratik ve somut hedefler koymanın gerekli olduğunu kavrayacağız. Sizin için neyin gerçekten önemli olduğunu ve önceliklerinizi belirleme zamanı!

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY ( 25 Aralık  saat 13:10)

Bu haftanın bir diğer önemli gökyüzü olayı Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay. Dolunay günü Merkür ve Jüpiter arasında olumlu açı yer alacak. Oldukça duygusal, aileye önem veren, sevdiklerimize ilgi alaka göstermemize yardımcı olacak bir dolunay dönemi, yılın son dolunayı olması nedeniyle aslında bir anlamda da bir konuda fikirlerimizin, kanaatimizin oluştuğunu ve bu yönde ilerlemek üzere artık harekete geçebileceğimize işaret ediyor. Anne babamıza bakmak beslemek onlarla  ilgilenmek ve onları mutlu etmek isteyeceğiz. Birlikte vakit geçirmek için zaman ayıracağız. Ailemizi önemsemek ve onların değerini anlamak için harika bir zaman. Bir çoğumuz içimizdeki anne baba formatını açığa çıkaracak ve sevdiklerini  korumak ve  kollamak için itilim duyacak. Elbette oldukça duygu yükü taşıyan bir süreç bu, şefkatli,  merhametli ve duyarlı olmak adına hassas günlerdeyiz.

Diğer yandan Merkür Jüpiter gibi hem iletişimle alakalı, hem zihinsel hem ticari iki gezegenin olumlu açı yapması somutlaşacak konulara işaret ediyor. Kendimizi işe paraya ilişkilerde kurduğumuz iletişimin standartlarını yükseltmeye vereceğiz. Profesyonellik önem kazanıyor. Çalışmak emek sarf etmek ve işimizi aşımızı güvene almamız gerekiyor.

VE BURÇLAR…

 

KOÇ: Sevgili Koçlar, Yengeç burcundaki dolunay sizin aile ev özel hayat ve kariyer konularınızı temsil eden alanda gerçekleşiyor.  Bu aralar eminim geleceğiniz hakkında çok daha fazla düşünüyorsunuz. Kariyer amaçlarınızı, ailenizi ve başarmak istediklerinizi mercek altına alacak bir dönemdesiniz. Çoğu Koç bu defa gerçekten aileyle bir arada olmak, onların yanında güven bulmak biraz eve çekilmek geleneksel tarzda bir aile ortamında sevdikleriyle baş başa kalmak istiyor. Belki biraz içe çekilme güven arama ve güvende hissetme zamanı bu. Merkür gölgesini ardından Ocak’ta iş ve kariyer alanında gelecek hedefleri noktasında yaşayacağınız için gelecek umutlarınızın ve beklentilerinizin üzerinde en azından zihinsel olarak düşünmeye başladınız sanırım. Bu yeni bir ev yeni bir iş yeni bir ortam veya kariyer yapma arzusu ile ortaya çıkabilir üzerinde düşünün ama gerçekleşmesi için en az bir 7 ay olduğunu bilin. Burcunuzun göksel temsilcisi Mars hala Terazi burcunda ve sizin ilişkiler evlilik ortaklıklar alanınızda geçişini sürdürdüğü için kararların ortak alınması gerekiyor belki eşin veya ortağın kararsızlığı veya sizin illaki alttan alayım aman denge bozulmasın bakış açınız gecikmelere ve belirsizliklere yol açıyor. Bu hafta eve sığının aileye takılın kafanızı dinleyin sonrasında yeni yıla bırakın değişim çağrısını.

BOĞA: Sevgili Boğalar, Yengeç burcundaki dolunay sizin iletişim eğitimler kardeşler ve yakın akrabalarla olan ilişkinizi temsil eden alanda gerçekleşiyor. Yakın çevre ilişkinizi, eğitim süreçlerini, komşularınızla diyaloğunuzu, ticari bağları ve genel olarak iletişimi mercek altına alan bir etki yaratacak. Yönetici gezegeniniz Venüs ile bu dolunay su grubundan olumlu açı içerisinde olacağından ortaklıklarla,  eşle, partnerle ve kariyerler ilgili konularda yapacağınız girişimlerde size destek verecek ve çabalarınızın olgunlaşmasına yardımcı olacak. Merkür Jüpiter arasında yer alan üçgen açı sayesinde yaratıcı ve zihinsel enerjinizi akıttığınız konularda ilerleme kaydedebilirsiniz, uzaklarla kurduğunuz bağlarda, komisyonlu ortak işlerde, aracılık ettiğiniz konular varsa maddi paylaşımlarda veya anlaşmalarda sizi emin adımlarla ilerlemeye yöneltecek somut bir karar ortaya çıkabilir. Bakış açınızı değiştirmeniz veya maddi girişimlere dair daha pratik ve gerçekçi adımlar atmanız gerekliliği ortada. Eğitimler, kısa yolculuklar, bol bol görüşme yapmak, yakın akrabalarla görüşmek, ticari konularda görüşmeler, anlaşmalar yapmak, sınavlar, ödevler ve projelerle uğraşmak için etkin bir süreç. Kendinizi güvene almak isteyeceksiniz maddi manevi bunu yapabilmek için yakın çevrenizden destek görmeyi bekleyeceksiniz.

İKİZLER: Sevgili İkizler , Yengeç burcundaki dolunay sizin para ve kaynaklar evinizde gerçekleşiyor, kendinize verdiğiniz değer duygusunu ve kendinizi maddi anlamda sağlama almayı temsil eden bu alanda gerçekleşecek dolunay size maddi bir kaynağı daha somutlaştırmak adına alacağınız kararları ifade ediyor. Biriktirmek, kendinizi güvene almak, aile ile anne babanızla, eşinizle ve ailenizle ortak bütçenizi korumak büyütmek ve daha verimli kılmak için istek duyabilirsiniz. Merkür’ün karşı alanda para paylaşımı alanında yer alması da bu konuya daha fazla odaklanacağınızın göstergesi. Ev ve aile ile ilgilenmek, kurduğunuz ilişkide maddi yönü düşünerek bir takım kararlar almak isteyebilirsiniz. Bazı İkizler maddi konumlarını güçlendirmek yeni kazanç imkanı yaratarak ev almak mülk edinmek vs  geleceğini sağlama almak adına somut kararlar alabilirler. Yönetici gezegeninizin gölgeli günlere giriyor olmasına dikkat etmeli. Oğlak burcunda gerileyeceği için hem ortak para paylaşımı, aileyle gelir gider bütçesi sizin verdiğiniz katkı ve müşterilerden gelen para kredi borç vergi ve sigorta konuları stresli gidebilir. Psikolojik terapilere çalışmalara katılmak isterseniz bilinç altına inebileceğiniz ve sıkıntıları çok daha somut görebileceğiniz bir Retro süreci olacaktır. Aman para transferlerine , kredi kartlarına vs dikkat ediniz.

YENGEÇ: Sevgili Yengeçler, dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Sosyal yaşam, ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanında gerçekleşecek bu dolunay size daha sağlam bir iş planı, evlilikte eşle ciddi ve gerçekçi konuşmalar getirecek, ortaklarınız varsa onlarla daha profesyonel bir bakış açısıyla iş yapmak anlamında konuşmalar yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Ailenize, sevdiklerinize, işinize ve eşinize çok daha fazla duygu yükü ile sevginizi akıtmak isteyeceksiniz Aidiyet duyma ve sahiplenme duygunuz artacak. Merhametli, şefkatli, annelik babalık etmek isteyen tarafınız ortaya çıkacak. Merkür karşıt burcunuzda geri gitmeye başlamadan önce gölgeli günlere giriş yapıyor . karşınızdaki kişilerle yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz, algıladığınız şeyin doğru olup olmadığını anlamak için çaba harcayabilirsiniz. İletişim bu dönemde dikkat edilmesi gereken bir konu. Sizden daha gerçekçi, mantıklı davranmanız istenebilir, kararlarınızı somut ve net biçimde ortaya dökmeniz beklenebilir. Özellikle eğer iş ve kariyer alanında yapılması gereken bir takım işler üstlenilmesi gereken sorumluluklar varsa bu konuda daha net ve profesyonelce bir tutum belirlemeniz çok iyi olur. Bazı Yengeçler partnerleri ile iletişim sıkıntısı yaşayabilirler yanlış anlaşılmaları engellemek için elinizden geldiği kadar açık olmaya çalışınız. Bu dönemde yakın akrabalar, kardeşler ve komşularla çok daha fazla konuşmak görüşmek ve ciddi konuşmalar yapmak mümkün. Tekrar bir araya gelirseniz karşılıklı somut kararlar alacağınız konular üzerinde ciddi konuşmalar yapabilirsiniz.

ASLAN: Sevgili Aslanlar, Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sizin daha sakin huzurlu içe dönmüş duygularla düşüncelerle baş başa kalmak isteyeceğiniz bir alanda gerçekleşiyor. Günlük hayatın ritmi içerisinde kendinizi daha korunaklı güvenli bir alana çekmek ihtiyacı duyabilirsiniz, aileyle anne babayla sevdiklerinizle ve size çok yakın olan kişilerle bir arada zaman geçirmenin bu aralar size çok daha iyi geleceğini düşünebilirsiniz. Diğer yandan, burcunuzun göksel yöneticisi Güneş Oğlak burcuna geçti ve Merkür ve Pluton ile birlikte iş çalışma koşulları günlük yaşam ve sağlık alanınızda yer alıyor. Odak noktanızın bu ay çalışma hayatınız, iş arkadaşlarıyla iletişiminiz ve sağlığınızı ele almak olacağını görebiliriz. Merkür bu alandan para evinizde yer alan Jüpiter ile olumlu açı kuracağı için maddi konularda ilerlemek para biriktirmek kazançlar konusunu somutlaştırmak ciddi ve profesyonelce iş yapmak anlamında daha kararlı olduğunuza işaret ediyor ve sonuçları elde etmek daha kolay olacak. Merkür 5 Ocak’ta yine iş ve çalışma, sağlık ve günlük hayat alanınıza geçiş yapacağı için sağlığınızı ele almak gerekecektir. Dişleri , kemikleri, dizleri ve cildi bakıma alabilirsiniz. İş konusunda planlar iki kere elden geçmek ve iki kerede hallolmak eğilimine girebilir. Ev aletlerini yenilemek ve eskileri tamir ettirmek konuları yine ortaya çıkabilir.

BAŞAK: Sevgili Başaklar, Bu hafta göksel temsilciniz Merkür gölgeli günlerine giriş yapıyor. Hayatınızda yaratıcılık, çocuklar, hobiler, yeteneklerinizi, aşk ve romantizmi içeren konuları temsil eden alan Oğlak burcunda ve bu evde yer almaya devam eden Merkür yine geri hareketinin başlangıcını Kova burcunda yapsa bile gerilemesinin çoğunu Oğlak burcunda yapıyor olacak .  Belki bir iş veya çalışma konusu, sağlık veya bakım teması başlayacak yarım kalacak ve Ocak sonu tekrar konuşulmak üzere o anlık bir kenara bırakılacak. Çocuklarla ilişkiler, sevgiliniz ile kurduğunuz iletişim, yaratıcı çalışmalar, hobiler ve bireysellik içeren her türlü girişim bu dönemde daha somut bir neticeye ulaştırılmak üzere bekleme odasında kalacağa benziyor. Bu hafta Merkür’ün , burcunuzda yer alan Jüpiter ile yapacağı olumlu açı sayesinde kendinizi sevdiğiniz konulara yöneltmek isteyeceğinize işaret ediyor. Sevgilinizle sevdiklerinizle hobilerinizle mutlu neşeli bir bağ kurabilirsiniz.  Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay, arkadaşlıklar, dostluklar, gelecek projelerini temsil eden alanda gerçekleşecek bu anlamda bir arkadaşlık bir gelecek projesi kafanızda daha net belirgin bir biçimde şekillenecek ve aslında gerçekte ne olup bittiğini göreceksiniz. Hem kendiniz açısından hem projenin veya arkadaşlığın geleceği açısından. Arkadaşlarla, sevdiklerinizle , sizin için anlam taşıyan topluluklarla tekrar bir araya gelip vakit geçirebilirsiniz.

TERAZİ: Sevgili Teraziler, Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay iş kariyer statü prestij annelik babalık  konularını temsil eden alanda gerçekleşiyor.  Hayatınızda bu dönem işinize kariyerinize daha fazla odaklandığınızı düşünebiliriz. Kendinizi işe adayıp sevdiğiniz bir işi yapmaktan mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Ailenize ve sevdiklerinize çocuklarınıza ve eşinize vakit ayırmak size mutluluk verecek. Merkür Oğlak burcunda gölgeli günlerine başlıyor hem iş hem aile konularında fazlaca çaba harcamak yorulmak sevdiklerinizi mutlu etmek için paralanmak söz konusu. Burcunuzun göksel temsilcisi Venüs hala Akrep burcunda ve para evinizde yer alıyor işleri ve görüşmeleri somutlaştırmak maddi kazanca dönüştürmek kendinizi maddi anlamda sağlam hissetmeye ihtiyacınız var çaba gösterirseniz bunu yapacak şansınız da olacak. Merkür oğlak burcunda gölgeli günlerine başladı ve ev özel hayat alanında sizi daha fazla çaba göstermeye işleri iki kerede halletmeye yöneltiyor ve  tadilat tamirat eskiyen püsküyen şeylere yönelik harekete geçiriyor. Aile üyeleri ile iletişime dikkat edin ev içinde iş ve kariyerle hatta ebeveynlik yapma tarzınızla ilgili ciddi gerçekçi konuşmalar yapabilirsiniz.

AKREP: Sevgili Akrepler, bu hafta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay dost su grubunda yer alacak ve sizin uzaklar, yolculuklar, basın yayın , medya, internet, tanıtım kampanyaları alanınızda gerçekleşecek. Bu konulara eğildiğiniz zaman çok daha parlayacağınıza emin olun. Bazı Akrepler uzun yolculuklar seyahatler , eğitimler, hukuki süreçler planlayabilir ve bunu gerçekleştirmek için somut adımlar atabilirler. Yabancılarla ticari bağlarınız varsa veya internet üzerinden yapacağınız bir takım işler tanıtım reklam çalışmaları varsa bu dönemde buna yönelik somut kararlar alabilirsiniz. Merkür Jüpiter arasındaki olumlu açı arkadaşlıklar gruplar içinde yer alacağınız aktiviteler iletişim ticaret bağları alanında olacak  bu da demektir ki arkadaşlar, içinde aktif olduğunuz gruplar size işe yarayan maddi olacak sağlayan gelecek projeleri getirebilir iş imkanları yaratabilir. Burcunuzun göksel temsilcisi Mars halen düşük olduğu Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor ve sizi yoran enerjinizi tüketen işlerin peşinde koşturmaya sürüklüyor. Bu ay biraz daha yorgun olmaya devam ederek işlerin peşinde olacaksınız. Keşke dinlenebilseniz.

YAY: Sevgili Yaylar, göksel yöneticiniz Jüpiter bu hafta Merkür ile olumlu açı yapacak. Maddi konularda çok daha net ve pratik çözümler bulabileceğiniz para akışınızı düzene koyabileceğiniz ve kazanç artırmak biriktirmek alanında daha somut kararlar alabileceğiniz bir süreçtesiniz. Merkür bu hafta para evinizde gölgeli günlere giriş yapıyor. Ocak ayında bu evde geri hareket yapacak. Bu da demek oluyor ki para işlerinizi kesin düzene koyun, beklediğiniz paraları veya yapılması gereken ödemelerinizi ciddiyetle ele alın takip edin çünkü Ocağa kalırsa işler sizin daha zor ilerleyebilir. Yine de bu hafta iş ve kariyer kendinizi temsil ettiğiniz prestij kazandığınız alanlarda olumlu enerjiler altındasınız. Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay yine müşterilerden gelen para, ailenizle para paylaşımınızı temsil eden alanda yer alacak. Kendinizi güvende hissetmek istiyorsunuz , maddi konularda artık ne risk almak ne riskli insanlarla karşılaşmak size güven vermeyen profesyonelce davranmayan ciddi ve sorumlu davranmayan kimseyle iş yapmak istemiyorsunuz. Kendi paranızı kendinizin kazanabileceği somut bir adım atmak ihtiyacı var. Aileyle birbirinize destek olmak için tam zamanı.

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar, bu hafta Merkür burcunuzda gölgeli günlerine başladı ilişkiler evlilik ortaklıklar alanında yer alacak bu konum sizi iletişim anlamında zorlayacak bir görünüme sahip. Kararları somutlaştırmak uygulamak ve ciddi sorumlu profesyonelce davranmak için çaba sarf edebilirsiniz. Merkür Jüpiter arasındaki olumlu açı sayesinde yazışmalar fikirler multi medya basın yayın tanıtım reklam ve promosyonlarda şansınız var. kitaplar, zihinsel projeler, akademik çalışmalar, uzun yolculuklar, yabancılarla ilişkiler kafanızı meşgul edebilir. Asıl önemlisi Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunayın sizin evlilik ortaklık ve sosyal yaşamı temsil eden çok temel bir alanınızda gerçekleşecek olması. Sevdiklerinize, eşinize ortağınıza çok daha fazla sevgi merhamet ve şefkat göstermek isteyebilirsiniz. Çevrenize ilgi göstermek onlara annelik babalık etmek korumak kollamak için güçlü bir istek duyabilirsiniz. İlişkiye yönelik ciddi kararlar almanız gerekebilir. Ama ne olursa olsun bu kararı alırken sevgi aidiyet ve sorumluluk duygularınızı öne alarak karar vereceksiniz.

KOVA: Sevgili Kovalar, Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sizin iş çalışma sağlık ve günlük düzen alanınızda olacak. İş hayatınızı ve çalışma arkadaşlarınızı aileniz gibi görüp onlara sevginizi şefkatinizi ilginizi yönelteceksiniz. İş ortamında bir aile gibi olmak için çaba harcayacaksınız. Diğer yandan iş ortamında arkadaşlarla yemek içmek eğlenmek söz konusu. Bu dönemde Merkür de karşı evde yer aldığı için bu açı sayesinde ilişkiler alanında kendinizi daha sağlam ve güvende hissetmek için ne yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. İçten içe evde kalıp kendi ilgi alanlarınızla ilgilenme arzusu duyarken yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir konuya yönelmek için itilim duyarken , kendinizi bir çalışma ritmine düzenine sokmak zorunluluğunda da hissediyorsunuz. Kendi işinizi yapmak, yeteneklerinizden yararlanarak kendinize ikinci bir kazanç kaynağı elde etmek için aklınıza yaratıcı fikirler gelebilir. Arkadaşlar gruplar içinde aktif olduğunuz topluluklar size maddi manevi destek olacaktır. Biraz geleceğe umutla bakmanın ama bunu yapabilmek için bir konuda kendinize uzmanlaşmak için zaman tanımanız gerekecektir.

BALIK :  Sevgili Balıklar, bu hafta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay sayesinde aşk ve romantizm alanınız canlanıyor, flört etmeyi yaratıcı konularla ilgilenmeyi , neşe ve eğlence bulmayı sizin için daha kolay kılacak. Anne baba veya çocuklarınızla ailenizle çok daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Yapmaktan , almaktan , yemekten içmekten,  gitmekten görmekten hoşlandığınız ne varsa bu hafta yapabilirsiniz.  Bekar Balıklar bu hafta aşk hayatlarını güçlü duygularla yaşayacaklar. Evli ve çocuklu Balıklar çocukları ile mutlu anlar geçirebilirler. Bu hafta hem kalbinizi hem aklınızı besleyecek konularla ilgileneceksiniz. Yolculuklar planlayabilir yabancılarla uzaklardan gelen kişilerle görüşebilirsiniz. Merkür gölgeli günlere giriş yaptı bu konum arkadaşlıklar evinizde yer alacak. Yakın çevreniz ve arkadaşlarınız ile kurduğunuz diyalogda yanlış anlaşılmalar plan değişiklikleri olabilir. Söz verirken veya alırken daha somut bir tavır takınıp karşınızdakine güven vermeyi ihmal etmeyiniz. Arkadaşlarla ortak iş yapmaya niyetlenen veya proje plan yapan Balıklar varsa bu konuların Ocak 25 ten sonra harekete geçeceğini veya bir kez daha konuşulmak zorunda kalacağınızı düşünerek plan yapın.

Mutlu bir hafta dilerim,

Naz Bayatlı

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir