21-27 Haziran Gökyüzü ve Burçlar

imagesCFEN4V9M21 -27 HAZİRAN HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

  • YILIN EN UZUN GÜNDÜZÜNÜ YAŞADIĞIMIZ 21 HAZİRAN ‘DA GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNA GEÇİŞ YAPAR VE KUZEY YARI KÜREDE YAZIN EN SICAK GÜNLERİ BAŞLAMIŞ OLUR.
  •  
  • Bu aynı zamanda ışığın kutlanması için iyi bir fırsattır ve çağlar boyu halklar bu güne özel önem vermişlerdir. Güneş gökyüzünde çıkabileceği en yüksek noktaya ulaşır ve bu durum sembolik olarak başarı canlılık yaşama sevinci ve gücü temsil eder.
  •  
  • Bu haftanın en önemli gökyüzü hareketlerinden biri 3 cü ve sonuncusu  gerçekleşen Uranüs Jüpiter arasındaki üçgen olacak. Yaklaşık 4 yılda bir gerçekleşen bu açı  hayatımızın bazı alanlarında bizi geliştirecek ve yeni fırsatlar yakalamaya yöneltecek gelişmeler olabileceğini ve en azından bizim umut dolu olduğumuzu ve bu konularda tesadüflerle karşılaşabileceğimize işaret ediyor.
  •  
  • Merkür Gölgeden çıkıyor çok şükür muallak konular anlaşılamayan durumlar ve iletişim ve haberleşme kopuklukları sona erecek ama Venüs geri harekete başlamadan önce Gölgeye girecek ve bu dönemde ortaya çıkan temalar tekrar üstünden geçilmek üzere sonbahara kalacak. Aşk ve para ilişkiler evlilik ve ortaklıklar içeren konulara bu haftalara göz atın ve bilinçli hareket edin,  bilin ki önümüzdeki Eylül ayında bu konularla ilgili sonuçlar alacaksınız. Venüs önümüzdeki ay sonu Başak burcunda geri gidecek ve Eylül’de Başak burcunda Güneş tutulması olacak bu konularda daha çok yazarız ama bu demek oluyor ki 25 Temmuz’a kadar önünüze çıkan Venüs temalarını iyi ele almaya bakın yoksa Eylül’de gümlemeyin bunu demeye çalışıyorum.
  •  
  • Mars bu hafta Yengeç burcuna geçiyor, vatan millet yurtseverlik taraftarlık aile ve annelik konuları hayatımızın odak noktası haline gelecektir. Duygular daha hassas kırılgan ve alınganlıkla ifade edilebilir. Kimsenin üstüne gitmeyin dinleyin empati kurun aşırı mızmızlık yapan kişilerle karşılaşabilirsiniz destek verin insanların savunmacı taraflarını ortaya çıkaracak güvenlik alanlarını zedeleyecek çıkışlarda bulunmayın. Duygusal krizlere ve küsmeye çok müsait durumlar yaratır Mars Yengeç.

 

KOÇ: Burcunuzda yer alan Uranüs ile Aslan burcunda yer alan Jüpiter arasındaki üçgen açı ateş grubundan burçlara iyi gelecek. Daha fazla aşk şans eğlence ve yaratıcılık işin şansınız var. Evlilik, ilişkiler ve ortaklık alanında ilerlemek yeni fırsatlar edinmek için yapacağınız girişimler olumlu sonuç verebilir. Sürpriz ilerlemeler ve gelişmeler olacak buna hazırlanın. Göksel yöneticiniz Mars bu hafta Yengeç burcuna geçiş yaparak ev aile yerleşim ve özel hayat alanınıza geçiş yapıyor. Ailenizle vakit geçirmek ebeveynlerle ilgilenmek evde kendinizi güvende ve huzurlu hissetmek birincil odak noktanız olacak. Aileyi bir arada tutmak ve aile ile vakit geçirmek arzusu artabilir,  eskilere dönmek nostalji yapmak söz konusu olabilir. Ev ve yerleşim konularında alım satım ve tamirat tadilat işleri gündeme gelebilir. Venüs bu haftalarda Jüpiter ile güzel bir görünüm içeriyor. Aşkta ve çocuklarla kuracağınız ilişkilerde samimi ve dürüst bir tavır takınmak gerekebilir. Venüs Başak burcunda geri gidecek ama retronun büyük bölümünü Aslan’da geçirecek, bu durumda tamamlanmamış projeler veya yapılması gereken günlük işleri ertelemeden halletmeye başlayın yoksa sizi daha yoran bir hale gelecektir.

 

BOĞA:

Uranüs ve Jüpiter arasındaki olumlu üçgen sizin bilinçaltınızı ve elde olmayan gelişmeleri temsil eden alan ile,  ev aile yerleşim ebeveynler ve özel hayatı temsil eden alan arasında gerçekleşiyor. Öncelikle ev aile ve yerleşim ile ilgili konularda sizi etkileyen sürpriz değişimler ve gelişmeler olabilir. alim satım kiralama yapmak için beklenmedik fırsatlar çıkabilir. İş yeri açmak kapamak veya yer değişikliği yapmak için uygun zamandır. Ebeveynler ve aile büyükleri ile ilgilenmek onlardan olumlu anlamda destek görmek ve sizin de onlara vereceğiniz manevi destek sizi mutlu edecektir. Göksel temsilciniz Venüs Temmuz ayının sonlarında geri hareketine başlayacak fakat gölgeli günleri yavaştan başlıyor bu hafta ve önümüzdeki haftalarda karşınıza çıkacak ilişkiler, evlilik ortaklıklar para ve aşk temaları bu dönem hayatınızda ön planda olacaktır. Bu nedenle bu dönemi farkındalıkla ilerletin,  bu durumlara karşı takınacağınız tutum ve tavır Eylül ayında gerçekleşecek Güneş tutulmasının niteliğini belirler. Flört, yaratıcı çalışmalar çocuklarla ilgilenmek onlara destek olmak komisyonlu yatırımlı işlerde detaylara önem verin ve başı boş bırakmayın.

 

İKİZLER: Uranüs ve Jüpiter arasındaki olumlu üçgen sizin arkadaşlıklar gelecek projeleri ve grup çalışmaları alanınızdan iletişim haberleşme ve zihinsel çalışmalar alanınızı destekliyor. Yeni iletişim tarzı belirlemek yazmak çizmek zihninizi daha etkin kullanmak adına fırsatlar arıyorsunuz. Eğitimler , gruplarla birlikte yapılacak çalışmalar ve kısa yolculuklar size şans getirecek. Genişleme arzunuz zihinsel alanda yazmak çizmek ve bol bol konuşmak istiyor olabilirsiniz. Diğer yandan, Merkür Neptün arasındaki kare bayağı bir zamandır etkili oluyor. Daha dağınık bir zihin, nostaljik , romantik ve spiritüel enerjilerle dolu olabilir şairane veya sanatçı  yanınızı ortaya çıkarmaya çalışabilirsiniz. Mars’ın Yengeç burcuna geçmesi ile para ve kaynaklar evinize geçiş yapacak ve aile çocuklar yerleşim ve ev konularında alım satım işlerinde para harcamaya başlayabilirsiniz. Paranızı korumak aslında birikimlere sahip çıkmak biraz daha önemli olacak. Sigorta vergi ve annenin sağlığı ile ilgili durumlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Venüs Aslan burcunda yer almaya devam ediyor, ancak Temmuz ayında geri gitmeye başlamadan önce gölgeli zamanlar yavaşlama ve durağan zamanlar başlamak üzere, bu haftalarda karşınıza çıkacak ilişki evlilik aşk ortaklık ve maddi konulara dikkat ediniz bilinçli davranınız Eylül ayında bu konuların tekrar üstünden geçmeniz gerekecek. Emeğinizi nasıl kullandığınıza ve ortak çalışmalarda özverili olmaya dikkat ediniz.

 

YENGEÇ: Uranüs ve Jüpiter arasındaki olumlu üçgen sizi iş ve kariyer alanınızla para kaynakları evinizde yer alıyor. Bu da demek oluyor ki hem iş fırsatları ve kazanç imkanlarınız artış gösterecek hem de maddi anlamda eliniz çok daha rahatlayacak bu hafta. Kariyer anlamında prestij kazanmak, ebeveynlik konularında göğsünüzün kabarmasını görmek ve çevrenizden beklenmedik biçimde sevgi ve takdir görmek bu hafta sizi mutlu etmeye yetecek. Mars’ın burcunuza geçiş yapıyor olması sizin için en önemli göksel görünüm, bu süreçte daha fazla aile ile ilgilenmek, duygularınızı kontrol etmek, özlem ve nostaljik duygularla dolu olmak olası. Annenizle, yakın akrabalarla ve aile üyeleri ile duygusal anlar yaşanabilir, küskünlükten ve alınganlıktan uzak durmaya çalışmak en iyisi olur. Bazı Yengeçler varsa çocukları ile daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirler. Venüs önümüzdeki ay Başak burcunda geri gitmeye başlayacak ve sizin kardeşler iletişim yakın çevre komşular ve kısa yolculuklar evinizde yer alacak. Bu haftalarda yaptığınız şeylere dikkat edin Eylül’de tekrarlanması olası durumlar olacak , kardeşlerle ve yakın çevreyle ilişkinizi gözden geçireceğiniz bir dönem olacak.

 

ASLAN: Sevgili Aslanlar, Uranüs ve Jüpiter arasında yer alan olumlu üçgen sizin yeni fırsatlar yaratmak, genişlemek ve hayattan zevk almak istediğinize işaret ediyor. Hukuki konular devletle ilgili işler uzun yolculuklar hayata yeni bir bakış ve amaçla sarılmak arzusu bu dönemde daha artmış olabilir. ilişkilerde bile daha entelektüel ve yaratıcı insanlarla olmak şansını yakalayabilirsiniz sizi heyecanlandıran bu olabilir. Mars Yengeç burcuna geçiş yaparak sizin bilinç altınızı ve elde olmayan durumları temsil eden alanınızda yer alacak. Daha hassas, kırılgan ve huysuz hissedebilirsiniz. Günlük hayatta işleri halletmektense biraz içe çekilmek iç dünyanızı ele almak sadece çekirdek aile ile bir arada kafa dinlemek arzusu duyabilirsiniz. Bence böyle yapmakta fayda var, çünkü ne kadar iş halletmeye yönelik adımlar atsanız da canınız sıkılıyor olabilir. Tatil yapmak en iyisi. Venüs Temmuz ayında Başak burcunda geri gitmeye başlayacak ve geri hareketinin büyük bölümünü burcunuzda geçirecek bu bakımdan bu haftalarda öne çıkan temalara mutlaka göz atın çünkü Eylül ayında tekrar ele almak durumunda olacaksınız. Kadınlarla ilişkiler, ortaklıklar, evlilik ve para durumunuz bu yaz ön plana çıkan konu olacak.

 

BAŞAK: Burcunuzun temsilcisi Merkür bildiğiniz gibi geri hareketten ve gölgeli günlerden çıktı, Neptün ile kare yaptı dağınık yorucu yön belirlemekte zorlandığınız günler yaşadınız artık bu durum sona erdi yine de Başakların bu yıl işi bitmedi önce Temmuz sonunda Venüs burcunuzda geri gidecek sonra burcunuzda Güneş tutulması olacak. Bu hem elde olmayan sebeplerden ötürü zor giden iş ve kariyer hayatınızı, çalışma ve günlük düzeninizi toparlayacak bir yaz olacak hem de yeni ilişkiler, ortaklıklar ve maddi kazançlar elde etmek için adımlar atacaksınız. Daha güvenli ve geleceğe yönelik planlar yapmak adına bu hafta genişleme ve ilerleme fırsatlarına el atabilirsiniz. Jüpiter ve Uranüs arasındaki olumlu açı sizin spiritüel, felsefi, kültürel alanlarda kendinizi geliştirdiğinizi gösteriyor. Zihninizi belki bu hafta çok işe veremeyebilirsiniz ama en azından içinizde mutlu olacak bir alana kaçış yapmak mümkün. İlişkiler , evlilik ve ortaklıklar alanı sizi son aylarda çok yordu bir türlü ilerleyemediğinizi düşündüğünüz günler oldu ama bu yaz son bir hamle ile ya hep ya hiç diyerek yeni atılımlar yapacaksınız. Eylül tutulması oldukça bereketli olacak sizin için. Bunları zamanı gelince yine yazıyor olacağım.

 

TERAZİ: Bu hafta Jüpiter ve Uranüs arasında gerçekleşen olumlu açı sizin evlilik ortaklıklar alanınız ile arkadaşlıklar, grup çalışmaları ve gelecek projeleri alanınızı içeriyor. Yeni çevrelere girmek, arkadaşlarla gezmek eğlenmek ve hayatın tadını çıkarmak sosyal gruplardan ilişkiler başlatmak, eşinizle veya ortağınızla sosyalleşmek faaliyetlerde bulunmak, davetlere ve organizasyonlara katılmak, tanıdığınız çevrelerden iş imkanları yaratmak için kontaktlar kurmak size beklenmedik fırsatlar getirecektir. Göksel temsilciniz Venüs’ün halen sosyal alanda yer alması arkadaşlıklar anlamında size oldukça olumlu yansıyor. Ancak yine de Venüs’ün Temmuz sonunda geri harekete başlayacağını düşünerek, arkadaşlıklarınızı, ortaklarınızı grup faaliyetlerinizi daha özenli ve özverili götürmeye dikkat ediniz. Bu dönemde ortaya çıkan temalara bakınız mim koyunuz çünkü Eylül ayında Venüs düze döndüğünde tekrar üzerinden geçmeniz gerekecektir. Mars Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve iş ve kariyer alanınızda duygusal durumlar olabilir , ebeveynlik görevlerinizi de bu ay önemseyeceksiniz. İş ortamınızda kendinizi ispat etmek , annelik babalık veya evlatlık görevlerinizi yerine getirmek zorunda hissedebilirsiniz ve kariyerde mücadele etmek için enerjiniz olacak. Anneniz, ailenizdeki kadın figürler, üstleriniz veya işveren ile kırılgan küskün alıngan bir tavır almak mümkün. Kendinizi aşırı savunmacı ve koruyan bir tavır sergileyebilirsiniz. Daha rahat ve esnek olmaya çalışmak en iyisi.

 

AKREP: Göksel temsilciniz Mars Yengeç burcuna geçerek sizin uzun yolculuklar, basın yayın tanıtım ve promosyonlar, hukuki işler, akademik çalışmalar ve inanç ve felsefeler alanınıza geçiş yaptı. Mars Yengeç’te çok daha fazla yurtsever, korumacı, aileye ve köklere ait konulara duyduğunuz güçlü duyguları temsil eder. Bu anlamda tarihi yerlere arkeolojik mekanlara gidebilir aile mirasınızı bulmak için çalışabilir,  kollayabilir ve nostaljik  gezilere çıkabilirsiniz. Kısacası anılar ve kökler önemli olduğunu hissedeceğiniz bir süreçtesiniz. Uzak akrabalarla bir araya gelebilir, yabancılarla iletişim ve bağlar kurabilir, online mecrada duygusal ilişkiler yaşayabilirsiniz,  deniz kenarı yolculuklara aile ile birlikte çıkabilirsiniz.  Satürn’ün tekrar Akrep burcuna geçmesi ile tekrar toparlanmak kendinize çeki düzen vermek iş ve ilişkiler anlamında gücünüzü ele almak durumunda olduğunuzu gösteriyor. Bu hafta fikirler inançlar ve yaşam felsefinizi korumak ortaya koymak kendi hislerinizi savunmak sizin için önemli olacak. Üniversite konusunda veya akademik çalışmalar ve eğitim işlerinde  Jüpiter ve Uranüs arasındaki olumlu üçgen sizin iş ve çalışma ortamınız ile kariyer alanınız arasında gerçekleşecek. Yeni iş fırsatları elde etmek ve kendinizi tanıtmak , kampanya yapmak, reklam işleri ile uğraşmak size kısmet getirecektir. Bu dönemde hala Aslan burcunda ilerlemekte devam eden Venüs Temmuz ayının sonunda Başak burcunda geri hareketine başlayacak ve Retro dönemin çoğunu Aslan’da yani sizin iş ve kariyer alanınızda geçirecek o nedenle bu sıralar hayatınıza giren ilişki temalarına dikkat edin bu konuları Eylül ayında tekrar ele almanız gerekecek. Ortaklıklar emek paylaşımı arkadaşlarla yapacağınız ortak faaliyetler sizin için önem taşıyan konulardan olacak. Özen ve  dikkat göstermek ilişkileri kurtaracaktır.

 

YAY: Sevgili Yay’lar burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter ve Uranüs arasındaki üçgen gayet olumlu hem aşk var hem yaratıcılık hem fikirler ve inançlar var hem spiritüel ve manevi konular bu hafta genişlemek istediğiniz yeni fırsatlara kavuşmak için planlarınızı devreye sokabilirsiniz. Karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirmekten kaçınmayın. İlişkilerden kısmet gelecek bu anlamda çevrenize iyi bir bakın derim ben. Bol bol gezin ve sosyalleşin. Bekar Yaylar için aşk kapıda olabilir. Mars bu hafta Yengeç burcuna geçiş yapıyor sizin para paylaşımı ortak para kaynakları kredi borçlar vergi ve sigortalar evinizde yer alıyor. Aile, anne eş veya çocuklarınız ile para paylaşımı önem kazanıyor. Aile ile duygusal paylaşım biraz krizli olabilir duygusal hassas kırılgan anlar yaşanabilir. Aslında aile ile ilgili küslüklere anılara duygusal streslere çözüm getirmek için ideal zamandır. Yüzleşmek imkanınız olabilir. bunun yanı sıra aşk ve yaratıcılık evinize kare yapacak bu transit  aşk ve sevgi ile bağlaşık konulara çözüm getirmek için sizi harekete geçirebilir,  yaratıcı bir çalışma içindeyseniz yaratım sürecinde duygularınızı ruhsal yaralarınızı korkularınızı ve endişelerinizi derinden çıkarmak ve ortaya dökmek isteyebilirsiniz. Anne –çocuk ve eşle konuşmak duyguları açmak için uygun bir süreç.

 

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar göksel temsilciniz Satürn tekrar Akrep burcuna geçti arkadaşlıklar grup çalışmaları ve gelecek projeleri alanınızda yaz boyunca geçişini sürdürecek . Bu alanda sizi güçlendirecek bağlara girmek durumunda kalacaksınız ama bunu yaparken para paylaşımı veya güç dengesini iyi oluşturmayı ihmal etmeyin. Jüpiter ve Uranüs arasında yer alan üçgen ev ve aile yaşamı yerleşim ve ebeveynlerinizi temsil eden alanda ve ortak para paylaşımı alanınızda yer alıyor. Aileye eve ve çocuklara para harcamak para konularında destek olmak mümkün, ev almak satmak kiralamak aile mirasından yararlanmak ve müşterilerden gelen para anlamında akışa kavuşmak bu hafta öne çıkan temalardan. Mars yengeç burcuna geçiş yapacak ve evlilik ortaklıklar sosyal bağlar evinizde olacak. Eşle ortaklarla ve dış dünyada karşılaşacağınız insanlarla daha yakın duygusal ilişkiler kuracağınız bir süreç. Bu hafta ev ve aile yerleşim taşınma tadilat tamirat ve eşle ilişkiler gündeminizde. Venüs aslan burcunda ve para kaynaklarınızı müşterilerden gelen parayı anlatan alanda para akışınız oldukça iyi. Gelir gider dengenizi kurabileceksiniz demektir.

 

KOVA: Sevgili Kovalar göksel temsilciniz Satürn yine Akrep’te ve kariyer alanınıza yerleşti. Geçen sene aralıktan kalan iş ve kariyer konuları tekrar karşınıza ama bu kez kesin çözüme kavuşmak üzere çıkabilir. Para ve güç dengelerini yeniden ele almak gerekecek. Otoritenizi test eden size zorluk çıkaran patron müdür veya iş arkadaşları olabilir ama bu defa çok daha kısa sürede çözebileceğiniz temalar bunlar. İstediğinizi alacağınızı düşünüyorum. Jüpiter ve Uranüs arasındaki olumlu açı ilişkiler alanında sizi destekliyor. Kardeşler, yakın akrabalar , eğitimler, kısa yolculuklar alanında sürpriz gelişmeler olabilir. Sevdiklerinizle bir arada güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Eş veya ortaklarınız ile gelişmelere açık fırsatlar yakalayacak planlar yapabilirsiniz. Akademik çalışmalar ve fikirler önemli olacak. Hukuki konularınız vize veya devlet daireleri ile ilgili konularınız varsa duygusal temalar içerebilir. Krizlere çözüm bulmak için ailenizden ve yakınlarınızdan destek görebilirsiniz. Eğitim işleri ön planda. Evli Kovalar eşleri ile aşk tazeleyebilirler. Ortaklı veya ekip çalışmalarında yaratıcı süreç oldukça akıcı gidebilir.

 

BALIK: Sevgili Balıklar göksel temsilciniz Jüpiter bu hafta Uranüs ile üçgen yapıyor. bu sonuncu açı ile yaklaşık geçtiğimiz Eylül’den beri süregelen maddi manevi sağlık ve günlük çalışma düzeniniz ile ilgili bir süreç sizin lehinize ve mutlulukla sona eriyor. Bu para ve kaynaklarınızı daha olumlu ve sizi mutlu edecek bir gelişme ile sağlama alabildiğinizi, kendinize daha fazla değer verecek bir düzene geçtiğinizi gösteriyor. Satürn tekrar Akrep burcuna geçti ve tüm yaz yabancılarla ilişkiler, akademik konular, vize, devlet daireleri ile ilgili işler veya hukuki bir takım konularda sizi son bir kez final çabasına sokacak ama bu olumsuz anlamda değil tam tersine eksik kalan işleri tamamlamak adına yardımcı olacak bir süreç. Mars Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve sizin aşk çocuklar yaratıcı konular eğlence evinize geçiş yapıyor. duygu yaşamınız daha ön planda olacak özlem dolu nostaljik ve romantik olacaksınız. İç dünyanızı yansıtabileceğiniz konuşmalar yapabilir , duygu gücünüzü ifade edeceğiniz çalışmalarda yer alabilirsiniz. Sevgiliniz ile küslük alınganlık ve aşırı sahiplenme duyguları yüzünden tartışma yaşayabilirsiniz. Aşırı savunmacı ve suçlayıcı davranmadan duygularınızın altında yatan güvenle ilgili konularını konuşmayı denemelisiniz. Bazı Balıklar yakın çevrelerinden ayrılmak ve uzaklaşmak durumunda kalacakları temalarla uğraşabilir nostalji ve özlem duyguları ile başa çıkmaya çalışabilirler.

 

Mutlu Bir hafta Dilerim,

#Naz Bayatlı

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.