22 NİSAN AKREP DOLUNAYI

2 DERECE AKREP’TE DOLUNAY / 22 NİSAN 2016 / SAAT 07:23

22 Nisan 2016 da İstanbul için 07:22 de 12 derece İkizler burcu yükselirken Akrep’in 2 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek.

Nisan’ın ilk haftası Koç burcundaki yeniayda başlattığınız ne varsa  başlattıklarınızın meyvesini toplama zamanı geliyor. Dolunaylar farkındalık zamanlarıdır. Bilincimizde bir çok duygu düşünce ve karar netlik kazanır ve hayatımızdaki bir temayı daha objektif ve gerçekçi bir biçimde görmeye veya ele almaya başlayabiliriz.

Dolunay haritasına baktığımda enerjileri pek de kolay değil. Dolunay anında İkizler burcunun 12 derecesi yükseliyor, yöneticisi Merkür Boğa burcunda ve haritanın 12. Evi adını verdiğimiz elde olmayan durumları ,kayıpları ve üzüntüleri temsil eden alanda duruyor. Merkür bu evde durağan olmak dingin olmak ve somut düşünmek ihtiyacı içinde ancak hayatımızda huzur hissini bozabilecek bir çok etmen olabilir. Dolunayın yöneticisi Mars Retro ve Satürn ile kavuşumda sosyal ortamları evlilik ve ortaklıkları temsil eden alanda duruyor. Mars Neptün ve Jüpiter’den zorlayıcı açılar alıyor. Kariyer ve mesleki konularda ilerleme kaydetmek hemen somut sonuçlar almak zor olabilir, aile ev veya ebeveynlerle ilgili sağlık ve bakım işleri bizi zorlayabilir. Bir düzen kurmak gereken durumlarda işler zor ilerleyebilir. İlişkilerde bizi zorlayan kafamızı bulanıklaştıran tam olarak karar alamadığımız durumlar yer alabilir.

Ay Akrep burcunda ve haritanın aşk romantizm yaratıcı çalışmalar evinde dururken sözler ve düşünceleri temsil den Merkür ile karşıt durduğu için duyguları tam anlamıyla ifade etmekte zorlanabiliriz. Mars ve Satürn kavuşumu harekete geçmek için acele etsek bile otorite figürleri , şirket yöneticileri, kariyerimizin geleceği, planlarımızın zaman laması ve nakit durumumuz bakımından bizi zorlayan ve geciktiren durumlar olabileceğini gösteriyor.  Venüs ve Uranüs kavuşumu yine ilişkilerdeki değişkenlik faktörünün hala devam ettiğine işaret ediyor. Beklenmedik karşılaşmalar görüşmeler ve parasal iniş çıkışlar sizi yorabilir. Ortaklık konuları fazla ön planda olacak bu toz bulutu 6 Mayıs’ta 16  derece Boğa’da yeniay olana kadar para paylaşımları ortaklık konuları aile ve eşle para paylaşımları krediler ve borçlanma konuları tam anlamıyla açıklığa kavuşmayacaktır. Boğa yeniaydan sonra daha sağlam adımlar atmak ve daha kalıcı bir düzene geçmek ihtimalimiz doğacak.

Koçlar bu dolunayda mali konuları çok daha iyi almak durumunda olduklarını görecekler krediler ve borçlar konularını iyi yönetmek durumundalar. Yönetici gezegenleri Mars’ın Retro olması nedeniyle hem ilişkileri hem ortaklıkları hem de para işlerini ilgilendiren krizleri ele almak gerekli olacak. Önlerini görebilmek ve rahatlamak için Haziran sonunu beklemek gerekecek.

Boğalar bu dolunayda ilişkiler evlilik ortaklıklar ve kariyer konularında sınanacaklar. Kariyer planlarını yaparken iş ve çalışma ortamındaki düzenin ele alınması gerekiyor. Aile ile para paylaşımı miras eşin ve aile üyelerinin sağlık konuları kendi sağlıkları ve para yönetimi ve kaynakların korunması öncelikli konulardan olacak.

İkizler bu dolunayda iş ve çalışma düzenleri iş arkadaşları ile ilişkileri sağlıklarını ele almak ve aile ve eşle para paylaşımı genel olarak mal ve miras işleri ortak paraların kullanımı ve bütçelerini kontrol etmek durumundalar. Psikolojik durumunuzu da sağlamlaştırmak için daha dingin ve huzurlu bir günlük hayat ritmine geçmeyi ihmal etmemelisiniz.

Yengeçler bu dolunayda aşk ve flört konuları çocuklarının geleceği ve gelişimi konularına önem verecekler. İş ve çalışma düzenlerini daha dikkatle ele almalılar. Sağlıklarına özen göstermeliler. İş yerinde veya çalışanlarla ilişkilere dikkat etmeliler çünkü bir düzene oturmak gerekliliği çok ortada. Kaslar, bacaklar, bel ve kalçalar, sindirim sistemi ve boşaltım organlarına önem vermeliler.

Aslanlar bu dolunayda ev aile yerleşim konuları ile ilgilenmek durumundalar. Ebeveynlerin sağlığı, evle ilgili tadilat ve tamirat işleri ön planda olabilir. Aşk ve flört hayatlarını , çocuklarla kurdukları ilişkileri, hobileri ve yaratıcı alanda gerçekleştirecekleri çalışmaları dikkatle ele almalılar. Vurdumduymazlık ve hoşgörüsüzlük içeren tutum ve davranışlar ilişkileri zedeleyebilir.

Başaklar bu dolunayda kısa yolculuklar, eğitimler ve kurslar, kardeşler ve yakın çevre ilişkileri, zihinsel projeler alanında krizleri yönetmek durumunda kalabilirler. Diğer yandan bu konulardan para kazanacakları girişimlerde bulunmak isteyebilirler. Yönetici gezegeniniz Merkür Boğada ve dolunaya karşıtlık yapıyor bu durumda iletişim yolculuklar eğitimler ve zihinsel işler bu hafta daha zor ilerleyecektir. Merkür retroya başlayacak bu nedenle alacağınız kararlarda somut adımlar atmaya şimdiden dikkat ediniz.

Teraziler bu dolunayda maddi konularda daha gerçekçi ve sağlamcı davranmak durumunda. Krediler borçlar birikimler ve harcamalar alanında stresli gidebilir işleriniz. Kardeşler yakın akrabalar kısa yolculuklar ve zihinsel çalışmalar ve bunlarla ilgili kararlarınız sürüncemede kalabilir. Yönetici gezegeniniz Venüs Uranüs ile kavuştuğu için ilişkiler ve maddi konular bu sıralar oldukça inişli çıkışlı olabilir. 6 mayısta gerçekleşecek yeniay döneminde maddi bakımdan daha rahatlayabilirsiniz.

Akrepler bu dolunay burcunuzda gerçekleştiği için ilişkiler evlilik ortaklık sağlık ve iletişim konuları ön saflarda sizi meşgul ediyor. Dolunayın ve burcunuzun yöneticisi Mars Retro para değer yaratmak kaynakları korumakla alakalı evde duruyor. Maddi konuları ele almak paranızı idare etmek kaynakları korumak ve parayla yeni değer yaratmak adına stresli olabilirsiniz ancak buna yönelik kararlarınızı da stratejik bir planlama ile harekete geçirebilirsiniz. Ortaklık konuları ortak paraların yönetimi krediler borçlar aile ile paylaşılan paralar konusu size stres kaynağı olacaktır. 6 Mayıs Boğa yeniayı ile birlikte durumun daha dingin ve huzurlu bir biçimde ele alınacağını göreceksiniz.

Yaylar için bu yıl sonbahara kadar zor geçebilir. Bu dolunay sizin psikolojik alanınızda gerçekleşiyor. Bilinçaltınızı meşgul eden problemler olabilir. Özellikle dolunayın yönetici gezegeni Mars burcunuzda Retro olduğu için ilişkilerde ortaklıklarda evlilikte bildik temalara dönüş beklenebilir. İletişim sorunlarını aşmak önemli. Bedeni kesin dinlendirmeli, iş yerinde ve sosyal hayatta biraz içe çekilmeli fazla ön planda olmamak en iyisi Mars’ın tersine dönmüş enerjisi ile yorulmaktan kaçınmak gerekir.

Oğlaklar bu dolunayda arkadaşlıklar gelecek projeleri grup aktiviteleri alanında yeni kararlar alabilirler. Arkadaşlıklarını daha rafine ve elekten geçirilmiş bir biçimde ele almak isteyeceklerdir. Dolunay yöneticisi Mars’ın bilinçaltını ve elde olmayan durumları temsil eden alanda durması günlük hayatta elinizde olmayan değişimler nedeniyle stresler yaşayabileceğinizi gösteriyor. Dinlenmek çok enerji sarf etmekten kaçınmak gerekir. Sonbahara kadar burcunuzun yöneticisi Satürn’de gerilediği için emin adımlarla yavaş yavaş ilerlemek en iyisi.

Kovalar bu dolunayda kariyerleri alanında prestij ve statülerini etkileyecek değişimler geçirebilirler. Anne veya ebeveynlerle ilgili stresli durumlar ortaya çıkabilir. Maddi manevi kendinizi yorgun ve iki arada bir derede kalmış hissedebilirsiniz. Dolunay yöneticisi Mars Retro ve arkadaşlıklar grup projeleri topluluklar ve gelecek projeleri alanınızda duruyor ve bu konularda enerjinizi aşağı çekecek konular ortaya çıkabilir. Arkadaşları iyi tutmalı güç mücadelesine girmemeli grup aktivitelerinin enerjisini yükseltmek için çaba gösterebilirsiniz. Projelerinizi sağlamlaştırmak için yavaş hareket edin sonbahardan önce çok somut ilerleme kaydedilmeyebilir.

Balıklar bu dolunayda uzun yolculuklar akademik çalışmalar yurt dışı bağlantıları uzaklarla kurdukları ilişkiler basın yayın tanıtım reklam veya hukuki konular ile ilgili streslerle uğraşabilir yeni kararlar alabilirler. Dolunayın yönetici gezegeni Mars tepe noktasında duruyor. Hayat yönünüzü belirlemek hayatta üstlendiğiniz rolü benimsemek tekrar gözden geçirmek anne ile ilgilenmek kendi anneliğinizi ve ebeveynlerinizle kurduğunuz ilişkileri düşünmek ve bu temalara daha gerçekçi ve ayağınıza takılan taşları eleyerek bakmak için çaba gösterebilirsiniz.

Naz Bayatlı

imagesTFA0SZX3

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir