23-29 Kasım 2015 Haftası “Tüm Tantanası ve Tetevatıyla” Gökyüzü ve Burçlar

23kasim

Bu haftanın en önemli gökyüzü görünümü hafta başında yer alan Venüs Uranüs karşıtlığı, hatta işi Venüs-Uranüs ve Pluton T-karesi bile var diyerek genişletebiliriz ve 26 Kasım ‘da bir de İkizler –Yay aksında gerçekleşecek olan dolunay olacak. Dolunay’a Satürn karşıt ve Neptün kare. Yani buyur buradan yak bir durum. Aklımızı başımıza toplamalı ve uyanık olmalı.

Bu dolunayda Ay İkizlerde olacak , Dolunay’ın yönetici gezegeni Merkür Yay burcunda duruyor ve Satürn ile kavuşumda, zamana karşı bir yarış var gelecek hedeflerimizi koyarken zaman faktörünün ne kadar önemli olduğunu fark ediyoruz. Satürn Ay ile karşıt içimizde baskı hissettiğimiz çaba harcamak gereken yazmak çizmek anlatmak hazırlamak gereken işler var ama Allahtan olumsuzlukları ele alırken duygularımızı temsil eden Ay ilişkiler burcu Terazi’de yer alan Marstan destek alabiliyor. Kurduğumuz ilişkiler, ortaklar, eş ve akrabalar bize yardım edecektir. Ancak öncelikle ne istediğini bilmek önemli. Bana bu kadar fazla gezegenin tanıklık yaptığı bir dolunay çok şahane gelmiyor gökyüzünde karşıtlık dolu bu hafta, hepimizin hem aklında hem kalbinde hem ruhunda çok fazla konu var. Dağılmış yanlarımızı toparlamak aşırı idealizm veya hayali hedefler yerine daha gerçekçi ve pratik hedefler koymamız gerekiyor. Medyada, multi-medyada bu hafta bir çok fikrin tartışıldığını ama kimin ne dediğinin anlaşılmadığını görebiliriz. Venüs Uranüs karşıtlığı kişilerin birbirini bloklaması ile sonuçlanacak tartışmalara işaret edebilir. İlişkilerde birden parlama ayrılma veya kopma ortaya çıkabilir. Sakin kalmaya hemen birisi hakkında iyi ya da kötü karar almamaya özen gösterin çünkü Neptün bu dolunaya kare yapıyor.

Venüs Uranüs karşıtlığı hafta başı çok daha etkin; öncelikler aşk ve ilişkilerde kuralları değiştirmek isteyen bir tutum benimseyebiliriz, kalbimiz sabah başka şey akşam başka şey söyleyebilir, kalp ile zihin arasında gidip gelebiliriz. Uzak kalsan özlersin çok yakın olsan sıkılırsın. Red edilmekten korkarak hislerini açamazsın arkadaş kalalım demesinden korkarsın. Samimiyet beklemek bu karşıtlık ile çok zor açıkçası. İlişkiler çabuk başlayıp çabuk bitebilir. Duyguları öfkeyi ve ilişkinin dinamiklerini kontrol etmek kolay olmayacaktır. Kısacası bu hafta insan ilişkileri biraz sıkıntılı. Arıza çıkabileceğini düşünerek hareket etmeli.

KOÇ: Bu hafta burcunuzun karşısında evlilik, ortaklık, birliktelik ve sosyal ilişkilerinizi temsil eden alanda yer alan Venüs Uranüs ve Pluton ile zorlu bir açı kalıbı altında yer alacak. İlişkiler arenası bu hafta demek ki azami önem kazanıyor. Nasıl iletişim kurduğunuzu, inançlarınızı ve hayata bakış açınızı mercek altına alacak bir de dolunay süreci geçireceksiniz. Burcunuzun göksel yöneticisi Mars bu sırada düşük olduğu Terazi burcunda yer alıyor ve ilişkiler alanında alttan almak, öfkenizi belli etmemek, dengeli davranmak yapıcı olmak için ekstra çaba ve zaman harcayabilirsiniz. Allahtan Mars İkizlerdeki dolunayla üçgen açı altında olacak en azından eğitsel, ticari, zihinsel, iletişimsel alanda yapmanız gerekenin ne olduğunu biliyorsunuz ve bu konuda yakın çevrenizden, kardeşten, akrabalardan veya komşulardan destek alabileceksiniz. Dolunay oldukça zihinsel bir alanda gerçekleşecek ve sizi idealler ile gerçekler arasında ikilemde bırakacak seçimler yapmak zorunda bırakacak. Bu dolunaya Satürn de eşlik ettiği için hem zaman hem enerji hem de nakit konusunda akılcı çözümler bulmak için eş, ortak, akraba kardeş partner ile kafa kafaya verip uzun soluklu planlar yapabilirsiniz. Sizi anlamayan, anlamamakta ısrar eden birileri varsa öfkenizi üzerlerine çekebilirler bu hafta kızdırılmasanız iyi olacak. Gizliden gizliye bozulduğunuz bir konu varsa bu hafta ani çıkışlar yaparak içinizi dökebilirsiniz. İlişkileri zedelememek adına radikal bir tutum takınmamak gerekir. Mutlu bir hafta dilerim.

BOĞA: Sevgili Boğalar, göksel yöneticiniz Venüs bu hafta başından itibaren zorlu açılar kuruyor. İş ve çalışma temponuzu, iş arkadaşlarınızı, günlük işlerinizi ve sağlık koşullarınızı temsil eden alanda yer alan Venüs içinde uzaklar, yolculuklar, zihinsel çalışmalar, multi medya işleri, hukuki konular ve akademik çalışmaları içeren işler çerçevesinde , sizi ilişkilerde denge kurmaya zorluyor. Bir yandan da para kazanmak, gelirinizi düşürmemek, ya da daha fazla kaynak elde etmek için bir takım ilişkileri dengede tutmak gerekliliğini düşündürüyor. Yaptığınız işlerin değerini, size katacağı katma değeri ve emeğinizin karşılığını alıp alamadığınızı düşüneceğiniz bir de dolunay süreci yaşayacaksınız. Para evlerinizi etkileyen bu dolunay İkizler burcunda gerçekleşecek ve yönetici gezegeni Merkür’ün Yay burcunda olması ve zararlı konumda yer alması nedeniyle ödemeler, borçlar ve krediler , beklenen paralar alanında sizi iyimserlikle kötümserlik arasında bırakacak ikilemli düşüncelere sevk edebilir. En azından Mars’ın da bu dolunaya destek veren bir açı içinde olması, çalışma arkadaşlarınızın, yakın çevrenizin veya ortak iş yaptığınız kişilerin size destek vermeye hazır olduğunu gösteriyor. Tüm bu gökyüzü hareketlerine ek olarak bir de duruma kare yapan Neptün’ü düşünürsek arkadaşlıklar gelecek planları ve umutları evinden ona buna kötü bakış sallayan Neptün içinizde gerçekleştirmek istediğiniz gelecek umutlarının olduğunu ancak bunu gerçekleştirmek yolunda bir takım belirsizliklere veya elde olmayan engellere takılabileceğinize işaret ediyor. Para sizin için bu hafta ön planda bir konu ancak en önemlisi kendi değerinizi bilip ona göre emeğinize sahip çıkmanız veya sahip çıkılmasını beklemeniz olacaktır. Mutlu bir hafta dilerim.

İKİZLER: Sevgili İkizler parti sizin evinizde. Bu hafta 26 Kasımda gerçekleşecek İkizler burcundaki dolunay ile gözler üstünüzde, sahne ışıkları size çevriliyor. İmajınız, dış dünyadan kendinizi nasıl göründüğünüz, ilişkilerde kendinizi nasıl konumlandırdığınız, sosyal kimliğinizi nasıl şekillendirdiğiniz sizin için önemli olacak. Bu dolunayda göksel yöneticiniz Merkür karşı burcunuzda ve Yayda yer alıyor. Satürn ve Güneş ile bir arada duran Merkür bugünlerde nakit vakit ve yaratıcılık alanında dar bir çerçevede hareket ettiğinizi gösteriyor. Aklınızda fikirler var ama bunları hakkıyla gerçekleştirebilecek vakit veya nakit olmayabilir. Bu hafta ilişkiler arenasında kurduğunuz bir ilişkide uzun süredir görmekte zorlandığınız bir tutum davranış veya ilişki dinamiği ile ilgili bir gerçeklik su yüzüne çok daha net çıkabilir ve siz bu tutuma yönelik adım atmak ve halletmek zorunda hissedebilirsiniz. Aşk, yaratıcılık, hobiler, romantizm evinizde yer alan Venüs ve Mars sizi bu konularda daha şanslı kılıyor. Bu alanda yaratıcılığınızı ortaya koymak, hobilerden para kazanmak, zihinsel enerjinizi açığa çıkarmak için fırsatınız var. Bu hafta ilişki konusu flört işleri kararlar içeriyor, zaman ve emek harcadığınız bir ilişkide emeğinizin karşılığını almak mutlaka isteyeceksiniz. Gerçekçi ve pragmatik davrandığınız zaman işleri belki daha iyi ele aldığınızı hissedebilirsiniz. Bu evde yer alan Venüs’ün arkadaşlıklar evinde yer alan Uranüs ile özellikle hafta başı karşıtlık yapması işin içinde bir de kare yapan Pluton’un olması arkadaşlarınızla kurduğunuz bağlarda denge kurmak zorunluluğunu net gösteriyor. Bir arkadaşla veya içinde aktif olduğunuz gruplar arası kurulan ilişkiler öfke stres veya gerilim içerebilir. Arkadaşları ve maddi konuların birbirine karıştırmak sıkıntı yaratabilir. Tüm bu tantananın içinde bir de kariyer alanından Neptün dolunaya dolayısıyla Satürn’e kare atıyor , kariyer hedeflerinize odaklanmak yerine enerjinizi fazla dağıttığınızı ve zamanınızı çok iyi değerlendiremediğinizi görebilirsiniz asıl odaklanmanız gereken önceliklerinizi iyi belirlemeniz gerekebilir. Mutlu bir hafta dilerim.

YENGEÇ: Sevgili Yengeçler, yönetici gezegeniniz Ay bu hafta İkizler burcunda dolunay konumunda yer alacak . Dolunay sizin günlük hayatınızı , iş ve çalışma arkadaşlarınızı , iş koşullarınızı ve çalışma düzeninizi ve sağlığınızı temsil eden alanla, elde olmayan durumları idare etmeyi temsil eden alan arasında gerçekleşecek. Kendinizi yapmak istediğiniz işler veya yapılması gereken işler alanında tükenmiş ,enerjisi düşük, kısıtlanmış veya stres altında hissedebilirsiniz. Yapmak istediklerinize zaman darlığı, çalışma arkadaşlarınızın tutumu veya sağlık koşulları engel oluyor olabilir. Temel akslarınızda meydana gelen T-kare bu haftanın iş alanında insanlarla görüşmek konuşmak denge sağlayıcı bir rol üstlenmekle geçeceğine işaret ediyor. Diğer yandan, evlilik, ortaklı veya partnerinizle kuracağınız iletişimin dikkatli ele alınması gerekiyor. İş konularında evde sıkıntılı konuşmalar geçebilir. Eşle ortak iş yapan Yengeçler, yeni bir ortaklık kurmak isteyen Yengeçler veya genel olarak evdeki sorumlulukları ile aile için yapılması gereken işler arasında kalan Yengeçler için bu hafta zorlayıcı geçebilir. Bazı Yengeçlerde bereketli ve verimli olabileceklerini düşündükleri gelecek planları içindeler bu ev yerleşim ve yaşadıkları çevreyi ilgilendiren değişimleri içeriyor bir yandan da yeni bir iş konusu kafanızda olabilir, size motivasyon katan projeler olabilir, ailenizden birinin geleceği mesleği veya kariyeri ile ilgili fikirlerini ve güzel gelişmeleri duymak size iyi gelecektir. Mutlu Bir hafta dilerim.

ASLAN: Sevgili Aslanlar, bu hafta dolunay sizin arkadaşlıklar, grup aktiviteleri, gelecek planları alanınız ile aşk, romantizm, yaratıcı çalışmalar ve hobiler alanınız arasında gerçekleşiyor. Hayattan zevk almaya çalışmak, eğlenmek, geleceğinizi ilgilendiren konularda kararlar almak, hobilerinizle daha ciddi uğraşmak , bundan para kazanmak veya bir sosyal etkinlik içerisinde yer almak ve bir grupla birlikte hareket etmek bakımından beklentiler projeler içinde olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı tetikleyecek imkanınız var ancak bir yandan da zamana karşı yarışmak, yapmak istediklerinize vakit yaratmak ve yaratıcılığınızı daha fazla ortaya koymak adına nakit bulmakla ilgili çıkmaz içinde hissedebilirsiniz. Sanki bir Bermuda Şeytan Üçgeninde kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Bu hafta arkadaşlıklara da dikkat etmeli en azından bir arkadaşınızın tutum ve tavırları sizi rahatsız edebilir, davranışları uygunsuz ve yanlış yerde yanlış yapılmış bir tutum olarak size yansıyabilir, demek ki bu hafta yola kiminle devam edip etmemek isteyeceğinize dair kafanızda bir fikir oluşacaktır. Bu arada var olan aşkı bitirmek, devam ettirmek, hayatınızda nereye konumlandıracağınıza karar vermek vs gibi konularda konuşmalar yapabilirsiniz. Eğer tam net ve açık bir cevap alamamış veya konulma yarım kalmışsa bilin ki Ocak ayında Merkür geri giderken bu konu yine gündeme gelecektir. Aşk ve romantizm bu hafta sizin işiniz ama emek verdiğiniz ilişkiler size stres yarattığında morali sağlam tutmak gerekir. Mutlu bir hafta dilerim.

BAŞAK: Sevgili Başaklar, İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay sizin iş kariyer ve yaşam hedefleri alanınızda gerçekleşecek ancak aile evle ilgili konular ve özel hayat alanınızı da stresli bir biçimde mercek altına alacak. İş alanında belki bir dönüm noktası içerisindesiniz önünüze seçmeniz gereken seçenekler geldi ve bunu seçebilmek için neyin sizin önemli olduğunu görmeli ve önceliğinizi belirlemelisiniz. Beklenmedik para kazanma fırsatı kapınızı çalmış olabilir kaynaklarınızı artıracak sizi birikim yapmaya götürecek bir fikir önünüze gelmiştir. Ancak öncelikle ödenmesi gereken ödemeler ve paylaşımını sürdürmeniz gereken para iş veya ortaklık temaları hayatınızda sürüyor. Bu dönemde emek harcamak gereken işler var zaman ve enerjiyi doğru kullanıp bu emeği doğru biçimde nakite çevirme arzusu içinizde. Burcunuzun göksel temsilcisi Merkür bu hafta oldukça aktif açılar altında Satürn ile kavuşuyor Neptün ve Uranüs’ten açılar alıyor, bu da demek oluyor ki zihinsel anlamda kendinizi geliştirmek, ticari fikirleri hayata geçirmek ve bol bol öğrenmek anlatmak ve konuşmak için fırsatınız olacak bunlardan size gelecek kısmetler de olacaktır ancak hatalara açık bir hafta tercihlerinizi hayata geçirirken doğru zamanlama ve sebeple harekete geçmek lazım. Dediğim gibi önceliklerinizi belirledikten sonra bu kararlarla barış yapın huzurlu hissedin inancınızı koruyun burcunuzdaki Jüpiter Ocak ayında geri harekete başlayacağı için biraz daha yorulmak ve işleri emek harcayarak ilerletmek durumu var. Mutlu bir hafta dilerim.

TERAZİ: Sevgili Teraziler, burcunuzun göksel yöneticisi Venüs bu hafta Uranüs ve Pluton ile zorlu açılar altında. Evlilik, eş, partner, ortaklık aile meselelerini içeren konularda denge kurmak biraz alttan almak hoşgörülü olmak zorunda hissedeceksiniz. Öfkeli ve dengeyi bozan tutum ve davranışlarla karşılaşmak mümkün. Sizin de durup dururken düşüncesiz tavırlardan ötürü siniriniz bozulabilir ve tepki vermeye başlarsınız. İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay dost hava elementinde yer alacak ve size olumlu destek verecek buna rağmen görüşler fikirler hedefler bakımından ayrılıklara düşebilirsiniz bunları yapıcı tartışmalar ile halletmek gerekir. Bu arada kurmuş olduğunuz iyi ilişkiler ve sosyal bağlar nedeniyle karşınıza iş veya ortak çalışmalar yapma fırsatı çıkabilir. Aşk ve ilişkiler alanında bu hafta şanslısınız oldukça çekici zarif ve sevimli bir enerji yayacaksınız. Uzun yolculuklar, akademik çalışmalar, reklam basın yayın işleri ve kültürel konulardan yana gelişmeler olabilir yeni bir bakış açısı ile hareket etmek isteyebilirsiniz. Zaman ve enerjinizi nasıl kullandığınız önemli olacak ailenize vakit ayırmak farz gibi duruyor. Mutlu bir hafta dilerim.

AKREP: Sevgili Akrepler, İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay başkalarının parası müşterilerden gelen para , para paylaşımı, krediler borçlar vergi sigorts vs konularını içeren alanınızda gerçekleşecek görüyorsunuz ki bu hafta konu para para para. Paraya Napolyon kadar ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Başkalarının kaynaklarını kullanmak, bir yatırımın getirisinden pay almak veya bir müşteri potansiyeline ulaşmak için fırsatınız var. bazı Akrepler toplu para getirecek projelere girmeyi planlıyorlardır ancak bunun için zaman emek ve belki yine biraz para harcamak gerekecek. Gelecek planlarınızı ele alıp bunları gerçekleştirecek imkanınız var. bazı kaynak alanları sona ererken yenileri önünüze açılıyor. Bu hafta yakın samimi ve özel hayatınızla ilgili konuşmalar yapmak mümkün, bazı Akrepler bir flörtü daha ciddiye çevirmek adına adımlar atabilir , bazı Akrepler psikolojik durumlarını bilinçaltından gelen dürtülerle karşısındakilere çok fazla duygu yükü aktarabilirler, halbuki karşınızdaki bunları ne duymaya ne ele almaya hazır olabilir, bu nedenle kimseye psikoterapistiniz gibi davranmayın ve çok derin konulara girmeyin. Eğlenin iyimser kalın deneyime açık olun biraz işleri yavaştan alarak yüklerinizi hafifletin. Mutlu bir hafta dilerim.

YAY: Sevgili Yaylar, bu hafta burcunuzda gezegen toplaşması var, ve dolunay sizin karşınızdaki burçta yani İkizler burcunda yer alıyor. Derin bir bakış açısı yenileme çalışması yapmanız gerekiyor. Vakit nakit ve emek Bermuda Şeytan Üçgeninde kendinizi hayal kırıklığı hissetmemek için toparlamanız gerekiyor öncelik sıralamasını yapmalı ve enerjinizi daha efektif bir biçimde kullanmanın yollarını belirlemelisiniz. İlişkiler aksınızda yer alan bu dolunay kuracağınız sosyal bağların veya halı hazırda kurmuş olduğunuz bazı ilişkilerin bırakıldığını ama yaratıcılık gereken konularda beklenmedik fikirlerle size destek geleceğini görüyorum. Bu da demek oluyor ki yakın çevrenizden destek almaya açık olun ve iyimser kalın. Hayat bu ay belki size daha zor gelebilir ama Güneş burcunuza geçti ve sizi kimliğinizi öz benliğinizi güçlendirecek eylemlere yönelik besleyecek canlılık kazandıracak sorumluluklarınızı ele almak adına daha aktif olarak harekete geçirecek. En önemlisi umut ve beklentilerinizi destekleyecek arkadaşlarınız ve sosyal bağlantılarınız yanınızda olacak. Mutlu bir hafta dilerim.

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar, bu hafta değişim zamanı, işte işler çığırından çıkabilir. İş arkadaşları, ortak iş yaptığınız kişiler veya müşteriler ile uyumlu dengeli ilişkiler kurmak adına çok fazla çaba sarfetmek durumunda kalabilirsiniz. Çevreniz bu hafta oldukça kalabalık olacak iş hayatında sizi destekleyecek ve size fırsatlar getirecek kişiler olacak. İş hayatında pozisyonuna bakmadan size patronluk taslayan biri olabilir veya çok laf az iş birileri canınızı sıkabilir. Bir başkasına arkadaşlık adına çok fazla iyi niyet ve tolerans gösterdiğinizi fark edebilirsiniz emeğinizi ve zamanınızı çalan birisini bu hafta hizaya çekmek gerekebilir. Bu arada ev hayatına iş hayatına harcadığınız kadar zaman harcayamadığınızı görüyorum bunu dengeye oturtmaya çalışmak sizi strese sokabilir. Yolculuklar, iletişim, eğitim ve ticari faaliyetler bu hafta zor ve zahmetli ilerleyebilir elde olmayan durumlardan ötürü erteleme veya iptaller olabilir zamanınızı doğru planlamaya çalışmakta fayda var. Mutlu bir hafta dilerim.

KOVA: Sevgili Kovalar, bu hafta aşk romantizm yaratıcılık ve çocuklarla ilişkiler alanınızda İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Siz çok romantik bir burç sayılmazsınız işte bu hafta sizden bunu talep edecek biri varsa karşınızda kalbinizi araştırmak hislerinizi dile getirmek ve sevgi konusunda düşüncelerinizi ifade etmek bakımından kendinizi stresli hissedebilirsiniz. Samimiyetle aştan ilişkilerden yana kendinizi sorgulamak ve gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu düşünmek durumundasınız. Ciddi bir beraberlik içinde olan Kovalar ise hayatlarına daha fazla neşe, keyif ve mutluluk katmak için neler yapabilirler bunu düşünecekler. Arkadaşlıklar ve sosyal çevre sizi eskisi kadar tatmin ve mutlu etmeyebilir, kurduğunuz samimiyet size artık yüzeysel gelmeye başlayabilir bu bağlara daha fazla zihinsel birliktelik ve anlam katmak isteyebilirsiniz. Kalabalıklar içinde yalnız hissetmek mümkün veya kendi görüşlerinizi yansıtan arkadaş çevrelerinde yer alma arzusunu bu dolunay daha fazla derinden duyabilirsiniz. Yolculuklar, resmi işler, multi medya basın yayın tanıtım işleri akademik konular bu ay zevk aldığınız kendinizi yaratıcı biçimde ifade etmek anlamında güçlü olacağınız alanlar. Mutlu bir hafta dilerim.

BALIK: Sevgili Balıklar, bu dolunay sizin ev aile ve özel hayat alanınızda gerçekleşiyor. İş ve kariyer alanınızda yer alan Yay burcundaki gezegen toplaşması ise emeğinizi harcadığınız konularda hedeflerinize ulaşmak bakımından ne yapmanız gerektiğini düşünmenize yol açıyor. Zaman harcadığınız işlerde öncelik sırlamanızı yapmayı ihmal etmeyin, emeğinizin karşılığını almak isteyeceksiniz, zamanınızı iyi planlayarak ve buna yönelik özel hayatınızı düzenleyecek seçimleri yaparak kendinize plan yapmalısınız. Hedeflerinizi ulaşmak için zihinsel yeteneklerinizi eğitiminizi hayat görüşünüzü deneyim ve iyimserliğinizi kullanmanız gerektiğini görüyorsunuz. Kariyer ve iş yeteneklerinizi geliştirecek eğitimler almak, kişisel gelişim işleri ile uğraşmak, size yeni maddi kaynak oluşturacak konularla ilgilenmek için bu dolunay size enerji fırsat ve imken verecektir.

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.