23 MART 2016 ÇARŞAMBA TERAZİ BURCUNDA AY TUTULMASI SAAT:14:00

BAĞIMLI OLMAK YA DA OLMAMAK İŞTE BÜTÜN MESELE BU

Özgür kalmak istiyoruz ama bunu yapabilmek için alacağımız kararları alabiliyor muyuz. Duygusal kararlar ne kadar gerçekliğimizi yansıtacak bunu bilemiyoruz.

Ay tutulmaları oldukça güçlü dolunaylardır. Dolunay enerjisi zaten Ay’ın etkisinin çok artmış ve etkili olduğu süreçlerdir bir de tutulma gerçekleştiği esnada yer alan dolunaylar biz insanlara ağır duygusal yükler, verilmesi gereken güç duygusal kararlar ve ani yön değişiklikleri verir. Bazen tutulmanın gerçekleştiği ev alanında uzun süredir alışkın olduğumuz kalıpları değiştirecek durumlar ortaya çıkar. Ay Dünya’nın gölgesinden geçtiği ve gölgesi bize yansıdığı için insan karakterinin bilinçaltı tarafı ortaya çıkmaya başlar. Bazen içimiz bazen de düşüncelerimiz kararır. Korkular, endişeler, ani dürtüler ortaya çıkar ve biz zaman zaman bizden beklenmeyen şeyler yapmaya başlarız. Lunatik kavramı böyle bir durumda ortaya çıkmıştır herhalde.

Ay tutulması Bahar Ekinoksundan hemen 2 gün sonra gerçekleşiyor yeni başlangıçların arasında uzun süren bitişler de var. Bitirmekte zorlandığımız süreçleri yavaş yavaş en azından zihnimizde ve kalbimizde bitirmeye başlıyoruz.

Terazi denge barış alttan alma ortak noktayı bulma eşitlik ortaklık paylaşım sosyal yaşam ve evlilikle ilintili bir burçtur. Hayatımızda bu temaların ortaya gelmesi şaşılacak bir şey olmaz bu konularda duygusal kararlar almak durumunda kalacağız. 27 Eylül 2015 te 4 derece Koç burcunda tam ay tutulması gerçekleşmişti. O zaman da ilişkiler ön plandaydı şimdi de öyle. Her birimizin hayatında bir ilişki türü bu tutulma ile ele alınacak karara bağlanacak ve yeni bir bakış açısıyla değerlendirilecek.

Bu tutulma haritasında 13 derece Aslan yükseliyor. Yöneticisi Güneş Merkür ile çok yakın kavuşumda. Kendi gerçekliğimizi iyi anlamalı ve bunu anlatmak konusunda cesaretli olmalı. Yaratıcı fikirlerle doluyuz veya yaratıcı yanımızı harekete geçirmeliyiz. Güneş haritada 9. Ev adını verdiğimiz vizyon, yabancı kültürler, yabancılarla ilişkiler, basın yayın, yurt dışı seyahatleri eğitim, akademik konular ve hukuki işleri temsil eden alanda duruyor. Bu temalarda harekete geçeceğimiz enerjimizi harcayacağımız, yeni fikirler üreteceğimiz ve yeni bir bakış açısı ile atılım yapacağımız günlerdeyiz. Ay Terazi burcunda ve yönetici gezegeni Venüs Balık’ta ve Neptün ile kavuşum yapıyor. Balık burcundaki vurgu hala devam ediyor. Ne yaparsak yapalım kendi duygularımıza veya başkalarının duygularına dikkat etmek ve önem göstermek zorunda olduğumuzu göreceğiz. Hayallerimizin gerçekçi temellere oturtulması gerçekten önemli. Duygusal kararların , hatta karar alamamanın , rasyonel ve objektif davranamamanın etkilerini yaşarız. Yanlış kararlar alırsak Eylül’de rövanşı var bunun. Bağımlı olmak veya bağımsız olmak arasında gidip gelen bir ruh halindeyiz.

Tutulma zamanı Jüpiter Satürn ile tam karesinden birini daha gerçekleştiriyor. Emek ve zaman, emek ve para arasındaki dengeyi tutturabiliyor muyuz. Gelecek hedeflerimize pratik çözümler bulabiliyor muyuz. Görevlerimizi yerine getirirken yeteneklerimizi kendimize verdiğimiz değeri ne kadar ortaya koyabiliyoruz. Kendimize saygı duymak için neler yapabiliriz. Ortaklıklar , ikinci adam olma durumu, kendimize ne kadar dürüst olduğumuz önem kazanıyor. Tutulmadan 2 gün sonra Satürn geri hareketine başlayacak ve elimizdeki işleri tekrar ele almaya başlayacağız ve tutturmamız gereken zaman çizelgelerimiz olacak.

Hayatımızın hedeflerinizin amacımızın fonksiyonunu belirlemek bu kadar önem kazanmamıştı. Bunu yaparken kurduğumuz ilişkiler ister evlilik ister ortaklık ister paylaşımlarımız olsun bu kadar önemli olmamıştı. Bunu fark etmemek mümkün değil.

Sevgilerimle,

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir