5-11 OCAK 2015 HAFTASI NASIL GEÇECEK

imagesYJ39377EBu haftanın en önemli gökyüzü hareketi Yengeç burcunda yer alacak Dolunay. Hafta başlarken Ay Yönettiği burçta ışığının en güçlü olduğu konuma geliyor. Bu dolunay güçlü duyguları , duygu durumumuzdaki değişimi yeni bir algıyı ve bakış açısını hayatımıza katacak enerjileri kesinlikle yansıtıyor. Kendimizi duygusal olarak nasıl konumlandırdığımız , kendimizi nasıl maddi manevi anlamda güvende hissettiğimiz ve genel anlamda ruhsal sağlık, duygusal olgunlaşma,   ev yaşamımız aile içi ilişkiler anne ve çocuklarla ilişkiler önem kazanıyor. Dolunay öncü burçlarda meydana geldiğinde ( Koç-Terazi-Yengeç Oğlak gibi) eyleme geçmek inisiyatifi ele almak ve bir değişimi başlatmakla ilgili farkındalığı yakalamak imkanı verir.

Dolunay Pluton ve Uranüs ile mücadeleli açılar içinde olduğundan çevremizdeki kişiler hassas alıngan kırılgan olabilir kimsenin üstüne fazla gitmemekte fayda var. İnsanlar duygusal reaksiyonlar verebilir. Üzerimizde duygusal psikolojik baskı hissedebiliriz. Yorgunluk uyku düzeninizin bozulması gibi durumlar söz konusu olabilir.

Haftanın diğer önemli görünümü Merkür ve Venüs’ün  Kova burcunda kavuşumu. Bu da demektir ki iletişim konuşmalar kontratlar anlaşmalar internet paylaşımları sohbetleri , aşklar ve dostluklar tavan yapacak. Merkür ayın son haftasından Kova burcunda geri gitmeye başlayacak o nedenle şimdi yapmakta uğraşmakta veya başlatmakta olduğunuz işlere ve konulara dikkat edin not alın mim koyun, Şubat sonu ve Mart başı bu konulara tekrar dönüş , üstünden geçme eksikleri tamamlama yapabilirsiniz. Elinizden geldiği kadar şimdiden bilgisayarların back-up larını alın kısacası kendinizi her türlü iletişim ticari anlaşma sözleşme konusunda garantiye almaya başlayın.

Merkür ve Venüs bu arada Kova’nın yönetici gezegeni Satürn’le güzel bir açı yapıyor bu rasyonel objektif yaratıcı ve bireysel yanınızı ortaya koyacağınız her konuda size başarı ve ilerleme şansı getiriyor. Başkalarının görüşlerine dikkat etmeli ve önem vermeli tavsiye almak için harika bir dönem. İş anlaşmaları , internet siteleri, satış pazarlama işleri, akademik çalışmalar, yaratıcı projeler ve iletişim tabanlı işlerin volümünün artacağı bir süreçteyiz. MERKÜR GÖLGELİ GÜNLERİ BAŞLADI ARTIK YERİMİZDE DURMAK KOLAY OLMAYACAK BOL KONUŞMA SOSYALLEŞME VE BAĞ KURMA DÖNEMİNDEYİZ. Konuştuklarımıza elbette dikkat etmeliyiz.

Şimdi Burçlar J

KOÇLAR : Aile içinde evde anne-baba , çocuk ilişkilerinde hassas olmak gereken bir hafta.  Odak noktanız ev alanı olabilir. İşle ev arasında bir denge kurmak gerekecek. Diğer yandan , arkadaşlardan yardım görmek, bol bol sohbet iletişim birlikte ortak gelecek projeleri yapmak için harika, akademik çalışmalar uzaklarla ilişkiler anlaşmalar sözleşmeler eğitim projeleri sınavlar ödüller ve prestij kazanmak için sosyal ağları iyi kullanmak nüfuzlu arkadaşlardan destek almak arzusu ortaya çıkabilir. Maddi manevi güven duygusu duymak önemli olacaktır.

BOĞALAR: Yöneticiniz Venüs iş alanında Merkür ile kavuşumda olacak ve Merkür bu alanda geri gidecek. Odak noktanız demek ki kariyer ve kendinize belirlediğiniz belki yeni yaşam veya iş hedefleri var. yapmak istediğiniz değişimler bu dönemde artık kafanızda şekillenmiş anlaşmalar yapılmış veya henüz hala konuşma görüşme aşamasında olabilirsiniz. Şubat sonu Mart başı bu konulara geri dönüp son kararınızı vermeniz gerekecektir. Yengeç dolunayı kardeşler kuzenler yakın akrabalar komşular zihinsel faaliyetler yollar ve araçlar evinizde yer alıyor. Bu konularda kendinizi duygusal olarak tartmak güven verecek konuşmalar yapmak kısa yolculuklarda güvenli olmak akrabalarla bağ kurmak önem kazanıyor. Bu tür yakın ilişkiler sürprizlere açık ve biraz da kontrol edilemez duygusal çıkışlara müsait bir ortam olabilir. En iyisi etliye sütlüye çok karışmamak.

İKİZLER: Bu haftanın en ön plandaki konusu para gelirler harcamalar ve kendinizi nasıl bu alanda güvende hissedeceğiniz. Paralar nereye gidiyor harcamalar nasıl etkin biçimde güvene sağlama alınmalı bunları düşünebilirsiniz. Bu hafta yeni bir vizyon veya umut hayata bakış açısı basın yayın işleri akademik çalışmalar ve bir gelecek planı için kolları sıvayabilirsiniz. Ortaklı çalışmalar partner veya eşle ilişkiler yeni bir bakış açısı gerektiriyor olabilir. En azından maddi konularda anlaşmaya varmak ve bütçeyi sağlama almak sizin için önemli olacak. Hayatınıza açık ve daha pozitif bir yön vermek için kararlar alabilirsiniz.

YENGEÇLER: Burcunuzda yer alacak bu dolunay sizi oldukça hassas ve duygu yüklü yapabilir. Kendinizi güvende hissetmek geleceğinizi güvene almak partnerinizle ilişkilerinizi düşünmek ve neyin değişime uğraması gerektiğine karar verebilirsiniz. Daha sağlam ve güven bulduğunuz bir bağ kurmak için arzu duyabilirsiniz. İş konuları da daha pozitif bir gelişmeye sahne olabilir. Maddi olarak harcamaları ödeme  konularını dengeye kavuşturmak , sağlama almak ve güvende hissedeceğiniz net bir gelecek plan yapmak için fırsatınız olacak. Bazılarınıza Yeni müşteriler gelebilir. Yeni bir iş anlaşması söz konusu olabilir. Ayın sonundan itibaren beklenen maddi kazançlar daha somutlaşacaktır. Psikolojik durumunuzu daha sağlamlaştırmak hassas kırılgan yanlarınızı mercek altına almak aileden empati ve anlayış beklemek hakkınız.

ASLANLAR: Venüs ve Merkür ilişkiler alanınızda yer alacak.  Aşk evlilik ortaklık ve ilişkiler konusu aklınızda ve yeni bir iletişim modeli denemek olabilir ,  arkadaşça ve dostça rasyonel ve objektif davranmak için kararlar alabilirsiniz. Bu ay ve gelecek ay sizin için ilişkiler alanı odak noktası haline geliyor. Aradaki bağları sağlamlaştırmak için ne yapılması gerekiyor siz nasıl bağlar kurmak istiyorsunuz bu konuda ilkeleriniz nedir. Bu anlamda bakış açınızı yeniden test etmek değişime uğratmak veya yeni bir bakış açısı geliştirmek için harika bir fırsat. Bazılarınız hayatınızdaki anahtar ilişkilerde bu ay oldukça yoğun zaman ve enerji harcayacak. Eski ilişki konularına dönüş ay sonunda beklenebilir.

BAŞAKLAR:  Merkür  Venüs ve Mars çalışma günlük hayat ve iş ortamını temsil eden alanda yer alıyor bu bağlamda oldukça yoğun hareketli sosyalleşmenin arttığı iş bağlantılarının konuşulduğu bir sürece giriş yapıyorsunuz. Oldukça yoğun geçireceğiniz bir ay var önünüzde. Bazılarınız evde çalışarak para kazanmanın adımlarını atabilir, bazılarınız yeni bir iş fırsatına doğru adım atabilir, uzmanlık alanınızı ortaya koymanın tam zamanı gelmiştir diyebiliriz. Bu dönemde uzun soluklu bir görevin veya projenin başlangıç adımlarını atmaya başlayacaksınız. Merkür bu alanda ayın son haftası geri gitmeye başlayacağı için elinizdeki bir iş veya bu dönemde başlangıcını yaptığınız bir konu Şubat sonu Mart başı tekrar ele alınacak demektir. Arkadaşlar ile ortak işler yapılabilir, sağlık gıda bakım hizmet internet sosyal ağlar içeren konularda iş fırsatları önünüze çıkabilir hatta iki projeniz olabilir seçim yapmak için zorlanacağınız bir dönemdesiniz. Dolunay ise arkadaşlıklar gruplar ve gelecek umutları evinizde yer aldığı için arkadaşlık bağlarınızı güvene almak birlikte sağlam bir dostluk bağı kurmak grup etkinlikleri ve projeleri ve birlikte yapılacak işlerle ilgili yeni bir hareket planı yapmakla ilgili kararlar alabilirsiniz.

TERAZİLER: İş ve kariyer konularının ön plana çıkacağı bir dönem. Hırsla , başarılı olmak azmiyle hareket edeceğiniz,  prestij kazanmak ve adınızı ününüzü sağlama almak , var olan desteği artırmak ve  pekiştirmek için yeni adımlar atmak isteyeceğiniz bir hafta. Maddi manevi güven bulmak anne ve aile ile kurduğunuz ilişkileri ele almak sizin için önemli olacak. Gelecekle ilgili yaşam planınızı gözden geçirip gerçekten ne yapıp ne yapmak istemediğinize karar vererek bir seçim yapmak isteyebilirsiniz. Haftanın en heyecanlı olayı aşk ve yaratıcılık, romantizm ve eğlence evinize girecek olan Merkür olacak. Venüs’le hemen hemen tüm ay kavuşumda  kalacaklar. Hayattan zevk almak isteyeceğiniz bekarların yeni bir ilgi odağı bulabilecekleri, sevgilisi olanların  ilişkiye tat katacak aktiviteler yapabilecekleri fırsatlar olacak. Yaratıcı yanınızı harekete geçirecek hobilere yönelebilirsiniz. Ayın son haftası bu evde Merkür geri gidecek o nedenle yeni tanıştığınız birileri varsa karar vermek için acele etmeyiniz Şubat sonu Mart başı çok daha net ve objektif olabileceğiniz bir bakış açısı yakalayacaksınız.

AKREPLER: Bu dolunay sahip olduğunuz vizyona hayata bakış açınıza yeteneklerinize inanç ve felsefelerinize yeni bir farkındalık penceresinden bakma imkanı getiriyor. Eğitimler, yabancılarla kuracağınız kontaktlar ve yolculuklar önem kazanıyor. Uzun vadeli bir eğitim projesi veya almış olduğunuz eğitimlerin ödülü ve size getirdiği kazanımlar bu dönemde meyvesini vermeye başlayabilir. Geleceğe daha güvenle bakmak ve bilginizi daha verimli bir biçimde kullanmak için yeni bir adım atabilir veya karar alabilirsiniz. Harekete geçme zamanı geldiğini düşünebilirsiniz. Bu dönemde ruhsal anlamda evrilmek ve ilerlemek olgunlaşmak sizin için önem kazanıyor. Ev ve aile yaşamınızı yerleşim alanınızı temsil eden bölüme gelecek olan Merkür transiti sizi neredeyse 1,5 ay boyunca eve odaklayacak konulara geçiş yaptıracak. Bu andan itibaren ev ve aile ile ilgili ortaya çıkan konulara bakınız bu konu şubat sonu Mart başı sizi tekrar uğraştıracak , taşınmak ev değiştirmek evde çalışmak yeni bir yer almak açmak ve temel atmakla ilgili kendini güvende hissetmekle ilgili kararlar alabilirsiniz. Çok sosyal hareketli evde misafir arkadaşlar ağırlayan partiler verilen hareketli bir döneme giriş yapıyorsunuz. Mutlaka ama mutlaka evdeki elektrik elektronik internet pc sistemlerinizi şimdiden sağlama alın kabloları kontrol edin back- up lama yapın. Merkür geri gitmek üzere gölgeli günlerine başladı

YAYLAR: Dolunay bu hafta para ödemeler borçlar krediler sigorta vergi vs evinizde yer alıyor. Bu konularda odak noktanız yoğunlaşacak demektir. Her dolunay bir farkındalık imkanı demek se siz de bu süreçte mali dengenizi tutturmak gelirleri sağlama almak ve birikim yapmak için kararlar alabilirsiniz. Yeni müşteriler veya kazanç imkanları yaratmak için planlar yapabilirsiniz. Merkür bu hafta Kova burcuna geçecek ve sizin kısa yolculuklar eğitimler ve iletişim evinizde kalacak yakın çevre ilişkilerinizi inanılmaz boyutta artırabilecek bu görünüm iletişim kurmanın önemini bunu iyi başarmanın önemini size hatırlatacak. Yeni eğitimler kurslar iletişim projeleri yapabilir kısa seyahatlere çıkma planı yapabilirsiniz. Bu alanda 21 Ocak’ta geri harekete başlayacak Merkür sayesinde iş anlaşmaları , eğitim ve iletişim projeleri ile ilgili kurduğunuz bağlara dikkat etmeli bu konuşmalara rasyonel ve objektif hatta sağlamcı bir bakış açısı ile bakmalısınız. Yenilikçi orijinal fikirler işinize yarayacak. Kardeş ve yakın akrabalarla ilişkilerde de dikkatli olmalı konuşmaları dostça yapmalı, fikirler anlamında destek alabileceğiniz eğitimler ve bilgi paylaşım bakımından yeni ortaklıklar  ve açılımlar elde edebileceğiniz bir dönemdesiniz.

OĞLAKLAR: Bu hafta ilişkiler dış dünyada kurduğunuz bağlar eşle ortakla veya partnerle kurduğunuz ilişkiler çok önem kazanıyor. Güven duymak, bakmak beslemek kol kanat germek arzusu duyduğunuz kişilerle bağınızı bir anlamda sorgulamak isteyebilirsiniz. İlişkilerdeki tutumunuz alışkanlıklarınız sevginiz ve karşı taraftan ne kadar sevgi aldığınız verdiğiniz odak noktanız haline gelebilir. Üzerinizde bu dönemde baskı duygusal ağırlık yorgunluk ve stres olabilir. Bu nedenle tam anlamıyla ilişkilerinize sevgi sıcaklık ve destek verememiş olabilirsiniz. Bu çerçevede ne yapılması gerektiğinin farkına varmak ve bir eylem planı geliştirmek gerekecek. Diğer yandan maddi kaynaklar alanınızda yer alan Merkür Venüs kavuşumu ay boyunca neredeyse devam edecek. Gelirler de ayın ikinci yarısından sonra bekleme gecikme ortaya çıkabilir.  Gelirler de artış olacağı gibi , harcamalarda da artış olabilir. Yeni iş kontaktları ticari anlaşmalar spiritüel veya psikolojik konularda çalışmalar veya ortaklıklar ortaya çıkabilir. Bu ay içerisinde önünüze yeni gelir elde etme imkanı getirecek sürpriz bir haber gelebilir. Kendi değerinizi sahip olduğunuz bilgiyi sosyal yetenekleri bakış açısı vizyon ve yaratıcılığınızı ortaya koyarak değerlendirebilirsiniz.

KOVALAR: Bu hafta ve ayın geneline yayılan astrolojik görünümler sizin için oldukça önem taşıyor. Yeni fırsatlara sosyal bağlara iş ortaklıklarına tanışıklıklara yelken açtığınız bir dönem olacak. Bol bol konuşmak insanlara kendinizi ifade etmek fikir ve görüşlerinizi paylaşmak isteyeceksiniz. Satürn arkadaşlıklar grup aktiviteleri gelecek umutları evinden yükselen burcunuzun yönetici gezegeni olarak sizi destekliyor. Yeni ilişkiler kurmanızda iş bağları yaratmanız da size yardım ediyor. Geleceğinizi daha net ve kararlı adımlarla şekillendirmenize yarayacak durumlar bu ay ve Şubat ayının ortalarına kadar hayatınızda olacak . seçimlerinizi yapacağınız bir süreç içerisindesiniz. Ancak Merkür’ün de burcunuzda ayın son haftası geri gideceği düşünülürse sözler anlaşmalar konuşmalar hatta sohbetler bile sizin dikkatle yapmanız gereken konulardan. Bu ay önünüzde seçilmesi gereken iki yol veya iki seçenek olabilir. Allahtan karar alırken rasyonel ve objektif adım atabilecek yeteneğiniz var tek diyeceğim Merkür bu dönemde 18 Ocağa kadar gölgeli dönemde kalacağı için konuların ilişkilerin verilen sözlerin göremediğiniz tarafları olduğunu bilerek hareket etmeniz. Şubat sonu Mart başı zaten tekrar bu konulara geri dönerek bir karara varacaksınız. Sakin olun ve kendinize saygınızı ortaya koyun ve tüm diğerlerinin de bunu takdir edeceğini göreceksiniz.

BALIKLAR: Bu dolunay sizin aşk romantizm çocuklar eğlence doğurganlık evinizde yer alıyor. Aşk ve ilişkiler anlamında yepyeni fırsatları sembolize ediyor. Bir beğeni veya çekim ilişkiye dönülebilir. Sevgiliniz ile duygusal güven samimiyet birbirine liman olma konusu odak noktanız haline gelebilir. Bir ilişkide karşınızdakine güven vermek veya güven bulmak anlamında gerçekten ne istediğinizi ve ne vermeniz gerektiğine açıklık getirecek düşünceler içinde olabilirsiniz. Bu dönemde çocuk sahibi olmak isteyenleriniz için doğurganlığın artığı bir dönem belirteyim. Amma bu enerjiyi yaratıcılık sanat ilham ve hayattan zevk almak anlamında kullanabilirsiniz. Bu ay zihinsel alandan çok bilinç altı ve duyguları temsil eden alan oldukça vurgulu etkiler alıyor. Bilinç altınızı rasyonel ve objektif bir biçimde anlamak tutum ve davranışlarınızın gerisinde yatan nedenleri açıkça görmek konuşmak terapi almak ve bu konuda bir farkındalık yaşamak için çok elverişli bir gökyüzü görünümü var. Rüyalarınıza dikkat edin. Belki bir miktar içinize çekilmek kendi kendinize kalmak yazmak çizmek kendinizle konuşmak ve içsel diyaloglarınızdan fayda sağlamak olası. Günlük işlerinizi tam anlamıyla hakkıyla yerine getiremediğinizden şikayet ediyorsanız bir anlamda kendinizi toparlamak için adım atmaya bakın. Yoksa Ocak 21- Şubat 11 arası dönem tekrar tekrar yapılmış işlerin üstünden geçmek veya eksiklerinizi tamamlamak için sıkı bir çalışmaya ve konsantrasyon gücüne ihtiyacınız olacak.

Harika bir hafta Dilerim.

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir