6-12 Temmuz Haftası Burçlar ve Gökyüzü

images8W6SXLWX6 -12 TEMMUZ HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

Haftaya Güneş Pluton karşıtlığı ile başlıyoruz. Yılda bir kez yaşadığımız bu karşıtlık elbette kolay değil. Güneş’in zorlu dönüşümleri temsil eden PLuton’un karşısından geçmesi stres altında zorlandığımız durumlar olduğuna işaret eder. Yengeç burcundaki Güneş halen Mars ile kavuşumda güçlü duygularla başa çıkmak durumundayız, ilişkilerle, aileyle evle ve yerleşimle ilgili durumları görmemezlik edemeyerek odak noktamıza almamız gerekiyor. 

Yaklaşık iki aydır İkizler burcunda yol alan iletişim ve ticaret gezegeni Merkür gerçekten kaç aydır bize zihinsel işlerle, konuşmalarla, görüşmelerle, eğitimler veya ticari konularla hiperaktif durumlar yaşattı. Perşembe günü Yengeç burcuna geçiş yapacak. Modumuz daha içsel olacak ve yavaşlama arzusu hissedeceğiz ve artık  öyle veya böyle çalışmalarımızı sonuca ulaştırmak adına yol alacağız. Bu hafta Merkür ve Venüs arasındaki sekstil yani denge kurma ihtiyacını temsil eden bu açı kalıbı ile orta yolu bulmak durumunda hissedeceğiz. Konuşmalar ve görüşmeler daha ılımlı, neşeli ve yumuşak ilerleyebilir. Birbirimize söylemek istediklerimizi daha sıcak ve yaratıcı bir biçimde aktarabiliriz. İçten ve dürüst olmak bize kazandırır. Herkes karşılıklı bir adım atmak zorunda olacak burası kesin. Merkür Yengeç’e geçtiğinde gönül işleri, sevgi, korku, tabularımız ve ne hissettiğimiz önemli olacak.

Mars ve Neptün’ün üçgen yapacak olması oldukça etkili bir görünüm. Kendimizi akışa bırakmak, duygularımızı yaşamak ne hissettiğimizi düşünmek biraz huzura ermek için mükemmel . Aslında karmik bir açılım diyerek hemen konuyu karartırmışım J aile dizilimi yapmak isterseniz bak bu şahane bir fırsat olur. Köklerinize inmek, ailenizle , eşinizle veya sevdiklerinizle kurduğun bağların nedenlerini düşünmek yaşadığınız duygusal süreçlerin anlamını sorgulamak her ne olursa olsun sorgusuz ve koşulsuz sevginin gerekliliğini görmek için birkaç deneyim yaşayabilirsiniz. Duygusal durumlarda artış olacaktır benden söylemesi!

KOÇ: Göksel temsilciniz Mars Neptün ile açı içerisinde Pluton’a karşıtlık yapmak üzere yol alıyor. Bu hafta kelimeler yetmez size :O hislerinize güvenin anlam aramak yaşadıklarınızı bir amaca oturtmak ve ailenizle sevdiklerinizle aşkınızla yeni bir umutla tekrar motive olmak için güzel bir gökyüzü var. Geleceğe umutla bakmak isteyebilirsiniz. Çocuklarla bir şeyler yapmak, birlikte eğlenmek için harika bir fırsat. Hobilerinizi ve yaratıcılık alanınızı daha önemsemek, hayallerinizi gerçekleştirmek için adım atmak ve başlangıçlara hazırlanmak isteyebilirsiniz. Ayın ortasında gerçekleşecek yeniay ailenizle ve ebeveynlerinizle daha anlayışlı ve sevgi dolu bir iletişim içinde olmanız için size destek olacak. Ev ve aile ile daha fazla ilgilenebilir aile olmanın önemini odak noktasına alabilirsiniz. Taşınmak, alım satım evi yenilemek tadilat ve tamirat işleri başlatabilirsiniz. Bazı Koçlar için ev aile ve kariyer konuları arasındaki ikilemleri çözmek, bu alanda gerçekten ne karar almak ve ne yapmak istediğinizi açıkça ve dürüstçe konuşmak gerekebilir. iş değiştirmek veya kariyeri ile ilgili değişimler yapmak isteyen Koçlar için takkeyi öne koyup düşünmek zamanı her şeyden önce kendinizin ne istediğine karar vermek en önemlisi bunu önceliğiniz yapmanız gerekebilir.

BOĞA:  Göksel yöneticiniz Venüs bu hafta Merkür ile kavuşum yapıyor. Hem maddi hem manevi anlamda kendinize daha güzel bir gelecek yaratmak, yeni fırsatlara kavuşmak, ilişkileri düzeltmek, yapacağınız görüşmelerden sonuç almak için harekete geçeceksiniz. Konuşmalar ve görüşmeler bu hafta önemli olacak. Ilımlı ve çözüm bulucu bir tutum takınmalısınız. Bazı Boğalar bu hafta yoğunlukla iş görüşmeleri yapabilirler. Ticari bağlar kurmak, kurduğunuz bağları güçlendirmek ve bundan bir değer yaratmak isteyebilirsiniz. Fikirlerinizi dürüstçe ve anlayışlı bir tarzda ortaya koymalısınız. Kazançlı çıkmak için böyle yapmak gerekliliğini zaten siz de hissedebilirsiniz. Venüs 25 Temmuz’da geri hareketine başlayacağı için gölgeli günlerde yer alıyor. Bu anlamda sizin gezegeniniz olması sebebiyle bu dönemin sizin için diğer burçlara oranla daha fazla etki alanı oluşturacağını söyleyebiliriz. Böylelikle ilişkiler alanında daha dikkatli özenli  detaylara önem veren bir bakış açısı benimsemeli. Aile ev eş ve aşk hayatı ve ticari bağlar , kazançlar ve ticari kontaklar bu yaz odak noktanız olacak. Bu haftalarda yapacaklarınızın etkilerini Eylül başında daha somut bir biçimde görebileceksiniz. O nedenle, ilişkilerde sabırlı, özverili ve alçak gönüllü davranmak zorunluluğu hissedebilirsiniz. Özellikle kadınlarla ve yakınlarınızla kurduğunuz ilişkileri mercek altına alınız. Mars Neptün üçgeni arkadaşlarla ilişkilerde ve grup çalışmaları , eğitimler ve zihinsel çalışmalar bakımından  daha duygusal bir haftaya sokacak. Spiritüel, yaratıcı veya şifa içeren konularda başarı getiriyor. Daha affedici, kendinizi akışa bırakan ve huzurlu olmaya açık bir tutum benimserseniz ilişkilerde buna bağlı olarak yumuşayacak. Bazı Boğalar eski aşklar veya flörtler ile tekrar karşılaşabilir veya eski dostlarla bağ kurmak isteyebilir. Gururu bir yana bırakıp dinlemeyi ve dirençli olmamayı denemek lazım bu size kazandıracaktır.

İKİZLER: Göksel temsilciniz Merkür en nihayet bu hafta Perşembe günü iki aydır kaldığı İkizler burcundan çıkıp Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Artık zihninizi tatile çıkarabilirsiniz. Bu geçtiğimiz haftalarda Merkür’ün Uranüs ile kurduğu kontakt ile kendinizi yeniden tanımak tanımlamak ne yapmak istediğinize karar vermek zihinsel anlamda yaptığınız çalışmalar eğitimler projelerden bir gelecek planı oluşturmak için sıkı çaba harcadınız. Kendinize yeniden baktınız gözden geçirdiniz  ve biraz da sevgi ve duygu bakımından kendinizi mutlu etmek için bu hafta şansınız var. Merkür-Venüs arasındaki sekstil açı ile rahatlamak, tatlı tatlı sohbet etmek, yakın akrabalarla iletişim kurmak, kısa yolculuklara çıkmak, flört etmek veya hoşlandığınız kişilerle veya işlerle meşgul olmak için güzel bir fırsatınız var. Sadece eğlenmek sohbet etmek rahatlamak için vakit harcamak size iyi gelecek. Mars Neptün arasındaki üçgen yaratıcı spiritüel ve sezgisel yanınızı daha güçlü kılacak. Hem kazanç elde etmek anlamında sezgilerinizle ne yapacağınıza dair içsel bir ipucu elde edebilirsiniz, hem de kariyerinizle ilgili konularda daha akışta kalarak fırsatların size geldiğini görebilirsiniz. Çabalamaktansa fırsatların ayağınıza gelmesini bekleyin bu hafta gelecektir. Maddi anlamda aileye, eve ve sevdiklerinize yardım etmek, onların kendilerini mutlu ve güvende hissetmeleri için destek olmak size iyi gelecek.

YENGEÇ: Bu hafta ve bu ay burcunuzda bir çok gezegen hareketi yer alıyor. Ayın ortasında bir de burcunuzda yeniay gerçekleşecek yeni başlangıçlara doğru ilerliyorsunuz, şu son iki aydır bayağı iş ve özel hayatla uğraştınız, üzerinde çalıştığınız yeni projeler varsa bu ayın ortasında start alacaktır. Bazı Yengeçler, üzerinde çalıştığı uğraştığı bir konuyu şimdilik çok açık etmiyor olabilir hazırlıklarınız devam ediyor ve başarılı olmak için bayağı çaba zaman ve para sarf ettiğiniz günlerdesiniz. Bazı Yengeçler aile ile daha fazla uğraşmak durumunda kaldı ev yerleşim çocukların geleceği ile ilgili konular odak noktanızda kaldı. Belki bu hafta, güçlü kişilerle, maddi anlamda sizi daha güçlendirecek durumlarla haşır neşir olabilirsiniz.  Kalple ilgili konularda duygusal anlar yaşanabilir. İlişkinizi sağlama alacak konuşmalar yapmanın gerekliliği ortada. Havayı yumuşatmak gereken bir konu varsa bu hafta Merkür- Venüs arasındaki açıdan destek alabilirsiniz. Sıcak, samimi ve dürüst diyaloglar kurmak her zamankinden önemli olacak ve size olumlu etkiler yansıyacak. Bu hafta doğmuş olan Yengeçler sıcak ilişkiler kurmak adına duygusal anlardan olumlu çıkarımlar yakalayabilirler. Aile ile zaman geçirmek için bu enerjiler size iyi gelecek. Aile ile geçmişten gelen kırgınlıkla veya çözülmemiş duygusal krizler kaldıysa bunları iyileştirmek için bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

 

ASLAN: Burcunuzda yer alan Venüs Merkür ile güzel bir açı yapıyor bu hafta, çok romantik, sosyal ve hareketli olma fırsatınız var. Konuşmalar ve görüşmelerden olumlu çıkarımlar elde etmek için Venüs’ün sıcaklığından, Merkür’ün yılanı deliğinden çıkaran yeteneğinden faydalanabilirsiniz.  Güneş-Pluton arasındaki zıt açı bilinç altınızda duygusal bir baskı hissetmenize neden olabilir. Hem aile ile beraber olmak, hem günlük hayatta yapılması gereken işler hem de size yüklenen rol ve sorumluluklardan bu hafta kaçmak ve kafanızı dinlemek arzusu duyabilirsiniz. Dinlenin derim, eğer içinizde stres varsa duygusal çıkışlar yapmak yerine ruh halinizden bahsedin ve zaman isteyin. Kendi ayağınıza takılan taşlardan belki de siz sorumlusunuz aynı şeyleri tutum ve davranışları gurur ve direnci bırakmadığınız sürece iyileşme gerçekleşmez bunu anlayacağınız kadersel karmik durumlar yaşıyor olabilirsiniz.  Mars ve Neptün arasındaki üçgen psikolojik alanınızda yer aldığı için daha içsel olarak kapalı kendi içinizde çözmek istediklerinize odaklandığınız bir hafta olacağına işaret ediyor. İş değişimi yapmak isteyen veya işten stres yaşayan Aslanlar varsa bu hafta sakin ve akışta kalmalı duygusal tepkilerle önemli gelecek kararları almamalı derim. Ayın ortasını beklemek yeni başlangıçlar için daha pozitif etki yaratacaktır.

BAŞAK: Sevgili Başaklar burcunuzun yöneticisi Merkür bu hafta Venüs ile olumlu açı yapıyor olacak ,Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Konuşmalar, görüşmeler ve ticari konularda daha şanslı olmak için fırsatınız var. Terfi almak isteyen, iş görüşmesi yapacak veya mesleki anlamda kendini geliştirmek veya yaratıcılığını ortaya koymak isteyen Başaklar için amaçlarına ulaştıracak enerji gökyüzünde mevcut. Evlilik, ortaklıklar ve genel anlamda sosyal ilişkileri temsil eden alanında yer alan Neptün bu hafta Mars ile üçgen yapacak. Oldukça sosyal, arkadaşlarla gruplarla doğal akış içerisinde uyumlu kalacağınız günler. İsterseniz spiritüel, manevi veya şifalandırıcı çalışmalarda yer almak mümkün. Daha duygusal, iyimser ve yardım sever hissedeceksiniz. Aileyle ve sevdiklerinize bir arada olabilir, sevdiğinizle baş başa zaman geçirebilirsiniz. Duygusal yanınızı ve hissettiklerinizi ortaya koymak daha kolay gelecektir. Bu hafta seçenekleriniz olduğunu göreceksiniz ve birden fazla seçenek içinde olup kendinizi güvende hissetmek arzusu duyabilirsiniz. Fırsatların oluşmasını beklemek sürecindesiniz, iş ve aşk ilişkileri, kadınlarla kurduğunuz bağlar, kendinizi mutlu etmek için yaptığınız işlerin bu dönem daha sakin ve hassas bir bakışla zorlamadan akışta kalarak ilerlemesine izin veriniz.

TERAZİ: Bu yaz uzun süreli olarak Venüs Aslan burcunda kalıyor ve sizin oldukça sosyal bir alanınızda yer alacak.  Bu durum arkadaşlıklar, grup faaliyetleri, dernekler ve kurumlarla yapacağınız etkinlikler, gelecek projeleri ile ilgili planlarınızı odak noktasında tutuyor. Belki içinizde bir macera yapmak isteği var, geleceğe daha güvenli ve umutla bakmak istiyorsunuz. Yaz boyu kadınlarla kurduğunuz ilişkiler, sosyal bağlar ve aşkta ne yapmak istediğinizle ilgili planlar sizi meşgul edecek. Bekar Teraziler sosyal alandan kendilerine partner edinebilirler bunu sadece neşe bulmak eğlenmek ve hayatın tadını çıkarmak isteğiyle yapabilirsiniz. Bir yandan da geleceğiniz aklınızda olacak. Ciddi anlamda gelecekte be yapmak istediğiniz sorusu bu dönem aklınızda olabilir. İş ve aile yaşamını temsil eden alanda yer alan Güneş Pluton karşıtlığı ailenizi ve kariyerinizi aynı anda dengeye oturtmak, dengede tutmak ve sorumluluklarınızı yerine getirmek adına içinizde stres ve baskı hissedebileceğinize işaret ediyor. Bazı Teraziler ev ve yerleşimle ilgili sorunlarla uğraşabilir. Bazı Teraziler eş ve ebeveynleri mutlu etmek için çaba harcayabilirler. En azından biliyorsunuz ki gösterdiğiniz çabalar sizi çok daha mutlu ve eğlenceli kazançlara, sosyal hayata ve arkadaşlıklara götürecek. Bu yaz saklı tutmak istediğiniz aşklar, özelinizde yaşamak istediğiniz duygusal durumlar olabilir.

AKREP: Sevgili Akrepler bu hafta Güneş Pluton arasında yer alan karşıtlık sizi bir miktar ajite , huzursuz ve tepkili yapabilecek konuşmalara diyaloglara maruz bırakabilir. Karşınızdakilerin fikirleri, görüşleri veya açıklama tarzları sizi memnun etmeyebilir. Bazı durumlarda karşınızdakine duygu veya düşüncelerinizi tam anlamıyla aktaramadığınızı düşünebilirsiniz, yanlış anlaşılmak veya sabit fikirler yüzünden anlaşmazlık çıkabilir. Yolculuklar, yakın akrabalar veya kardeşler stres yaratan nedenler oluşturabilir.  Burcunuzun göksel yöneticisi Mars bu hafta Neptün ile üçgen yapacak.  Çocuklarla uyumlu olmak onlara anlayış ve özveri göstermek fırsatınız var. Bazı Akrepler uzaklardan gelen kişilerle veya online kurdukları bağlardan kendilerine iyi gelen görüşmeler yapabilirler. Aynı yollardan ticari bağlar oluşturmak yaratıcı içinde tanıtım ve promosyon içeren işlerden yana olumlu sonuçlar elde edebilirler. Ticari kazançlar ve yeni görüşmelerden fırsatlar yakalamak için harika bir hafta. Konuşmak, orta yolu bulmak için ılımlı davranmak mümkün. Merkür Venüs arasındaki olumlu açı yapacağınız girişimlerde size mali bakımdan şans getirebilir. Para konularını daha pozitif bir bakış açısıyla ele almanıza yarayacak gelişmeler olabilir.

YAY: Burcunuza olumlu açı yapan Jüpiter Venüs kavuşumuna ek olarak bu hafta Merkür de Venüs’e destek veren bir açıyla işin içine daha pozitif etkiler katıyor. Ortaklı işler, ticari girişimler, yaratıcı çalışmalar, kadınlarla kuracağınız bağlar ve genel olarak tüm konuşmalar olumlu etkiler yansıtacak. Aşkta evlilikte ve sosyal hayatta ılımlı sıcak ve dürüst bağlar kurmanın işe yarayacağını göreceksiniz. Yaklaşık 2 aydır size karmaşa kendini sorgulama kendinizi yeniden tanımlama süreci yaratan Merkür en nihayet İkizler burcundan çıkarak Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve oldukça psikolojik bir alana giriş yapıyor. Korkularınıza tabularınıza ailenize ve geçmişinize dair sizi düşündürecek ve duygularınızı yeniden gözden geçirmek ve anlamak fırsatınız var. Maddi anlamda da sizi daha paylaşımcı, biriktirmeye ve değerlendirmeye yönelik planlar içine sokacak. Daha hassas ve sezgisel olacaksınız. Bazı yaylar bu dönemde uzaklardan başka bir kültürden veya sosyal çevreden birileri ile tanışabilir bağ kurabilir ve sohbet yoluyla samimiyet yaratabilir. Flört gücünüzü artıran göksel etkiler var.  Mars Neptün arasındaki olumlu açı bilinç altınızı duygularınızı köklerinizi aile geçmişinizi sorgulamak affetmek ve şifalandırmak için birebir işe yarayabilir. Diğer yandan, gizli alttan alta üzerinde çalıştığınız bir projeniz varsa sonuca ulaştırabileceğiniz günler geliyor. Oldukça yaratıcı ve renkli bir çalışmayı hayata geçirme projeniz işe yarayacak ve olumlu ilerleyecek. Hayallerinize biraz daha yaklaştığınız bir dönem olacak bu yaz iyi değerlendirin derim ben.

OĞLAK: Burcunuzda uzun süredir geçişini sürdürmekte olan Pluton bu hafta Güneş ile zor bir açı kuruyor. İlişkiler, sosyal bağlar, ortaklıklar, evlilik ve partnerle ilgili konular yorucu ve stresli geçebilir. Maddi manevi anlamda gücünüzü , duygularınızı test eden durumlar söz konusu olabilir. İnsanların gerçekte nasıl olduklarını birden kavrama gerçekleri görme ve göz ardı ettiğiniz eksikliklerini fark etme şansını yakalayabilirsiniz belki önce sevimli olmayacaktır ancak daha sonra bundan güç kazanarak çıkacağınızı bilerek samimiyetle gerçek hislerinizi ve düşüncelerinizi ifade ederek çözüm bulabilirsiniz. Maddi anlamda harcamalar artabilir, buna paralel olarak işten kazanç ve geliri dengelemek ve bütçenizi iyi yapmak durumu ortaya çıkabilir. Tembellik etmek isterken çok çalışmanız gerekebilir. Mars ve Neptün arasındaki üçgen yakın çevreden kardeş veya yakın akrabalardan destek isterseniz yardımın hazır olduğuna işaret ediyor. Alınganlık küslük yaratma kapasitenizde var. En iyisi her şeyi tek başınıza yapmaktan vazgeçip yardım istemek. Bu dönemde sırlar, saklananlar içte kalanlar ve görmezden geldiğiniz durumlar ve duygular su yüzüne çıkacaktır. Konuşmak ve anlatmak işinize yarayacak benden söylemesi.

KOVA: Sevgili Kovalar Merkür ve Venüs arasındaki olumlu açı hayatınızdaki romantik bağlara daha bir sıcaklık katacak günler getiriyor. Konuşmalar, sohbetler, flört ve sosyal etkinlikler bu hafta gündeminizde olacak. Bu dönemde hala bir ilişkiye adım atmamış Kova kaldıysa diyecek bir şey bulamıyorum ama bu enerjiyi en azından iş bağlantıları gelişim planı ve sizi daha mutlu edecek şeylerle uğraşma fırsatına çevirebilmişseniz bravo diyebilirim.  Gezin eğlenin flört edin hayattan keyif alacak şeylere yönelin.  İş ortaklıkları kurmak, online veya e-mail ile diyalog kurmak için güzel fırsatlar var. Finansal anlamda pozitif haberler alabilirsiniz. Geleceğe dair yeni umutlar var ve siz kendinizi oldukça aktif ve enerjik hissediyorsunuz ancak kendinizi oldukça yorduğunuz da görülüyor. Dinlenmek ve vücudu tekrar şarj etmek artık şart hiç durmadan yeni hedefler belirlemek eldeki işe ve planlara zarar verebilir. Biraz durun ve dinlenin zihninizi toparlayın şu ana kadar yapmış olduklarınızı bir değerlendirin ve sindirin bu hafta size tavsiyem bu.

BALIK: Sevgili Balıklar bu hafta Mars ve Neptün arasındaki üçgen açı sizin ayaklarınızı yerden kesmiş olabilir. Kendinizi yaratıcı, spiritüel, sezgisel ve romantik hissediyor olabilirsiniz. Gerçekle bağlarınız şu andan çok güçlü olmasa da biraz da hayaller ve düşler içinde olmak ta iyidir. Fikirlerle, beklentilerle ve geleceğe karşı umutla dolusunuz. Çocukları ile zaman geçirmek isteyen Balıklar için oldukça rahat bir zaman . aşk hayatınızı renklendirecek duygularla dolusunuz. Bazı Balıklar bu dönem de arkadaşlar bakımından bir takım ufak tefek hayal kırıklıkları yaşayabilirler veya onlar hakkında daha önce görmedikleri bazı gerçekleri fark edebilirler bu nedenle özel hayata fazla müdahale ettirmemekte fayda var. aşk hayatınızda daha duygusal davranmanız ve beklentilerinizi daha belirgin bir biçimde sevdiğiniz kişiye ifade etmeniz mümkün. Evde veya işte yapmak zorunda olduğunuz günlük işlerde derlenmekte ve toparlanmakta olumlu enerjiniz var. yakın çevrenizden veya ailenizden destek alabileceksiniz.

Hep iyi olun

Naz Bayatlı

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir