imagesYJ39377E

29 ARALIK- 4 OCAK HAFTASI NASIL GEÇECEK

Yeni yıla girerken gökyüzü bize bol bol aksiyon imkanı verecek. İstersek bu haftayı gerçekten  kişisel gelişim, ilişkiler ve sosyal etkileşimlerimiz açısından bir dönüm noktası haline dönüştürebiliriz.

Bu haftanın en önemli gökyüzü görünümü 1 Ocak’ta gerçekleşecek Mars –Jüpiter karşıt açısı ve Güneş Pluton kavuşumu ve bu ikilinin Uranüs’le kuracağı kare açı olacak.

Mars Jüpiter karşıtlığı yaklaşık olarak 1.5 -2 yılda bir gerçekleştiği için bu önemli bir karşılaşma. Hayatımızın bir alanında genişlemek, umutların peşinden gitmek, daha iyi bir fırsata veya berekete kavuşmak için hırsla ve motivasyonla çalışma arzusu getiriyor.  Mars güç, enerji, irade ve motivasyon ile çaba gösterdiğimiz eylemleri sembolize ederken,  Jüpiter ise artık çoğunuzun  bildiği gibi pozitif anlamda genişlemek ve gelişmek istediğimiz alanlara işaret ediyor. Karşıt açı ulaşmak istediğimiz hedeflerin içimizde taşıdığımız umutların ve beklentilerin gerçekleşmesi için belli bir zaman ve enerji harcamamızı  gerektiren bir süreç içinde olduğumuzu gösteriyor.  Jüpiter’in geri harekette olması bu hedeflere ulaşmak için yapılması tamamlanması gereken şeyler olduğuna işaret ediyor. Mars – Jüpiter karşıtlığı abartılı, iştahlı, hesapsız risk alarak, nefsimize hakim olmadan yaptığımız işlerde veya eylemlerde zarara uğrama riskimiz olabileceğini gösteriyor. Hepimiz bir fırsata bir şansa veya yakalamak istediğimiz bir potansiyele doğru kendimizi mücadele vermeye doğru motive edebiliriz.

Bazılarımız kendilerinden daha üst mevkide olan kişilerle bir güç savaşına girebilir veya bir konuda hakkını almak, prensip ve ilkelerin doğrultusunda hareket edebilmek,  fikirlerini duyurmak , yaratıcılığını ortaya dökmek ve bununla hak ettiği takdiri almak için kararlı davranmaya azmedebilir.

Güneş-Pluton kavuşumu ve her ikisinin Uranüs ile yaptığı açı hiç birimize gül bahçesi vaat etmiyor. Ancak bu etkileşim istersek önemli bir dönüm noktası olabilir. Bazılarımız için  bitişler ve dönüşümler zamanı gelmiş olabilir ve bence bunun sağlıklı bir biçimde yapılabilmesi için neyi arkamızda bırakmamız gerektiğinin bilinçli bir şekilde farkında olmalıyız. Bunu yapabilmek için öncelikle insanın kendisine karşı dürüst olması gerekir. Oğlak zaman verimlilik disiplin ve sorumluluk ve en önemlisi gerçekçi bir plan yapmak demektir. Pluton ise bu alanda eksikliklerimizin farkına vararak kendimizde değiştirmek istediğimiz yönleri akılcı bir biçimde değişime uğratma kapasitesi veriyor.

Yılbaşı günü Ay’ın yüceldiği Boğa burcunda olması ve Oğlak’taki gezegenlere olumlu açı yapması hepimiz için istikrar sağlamlık ve somutlaştırma gücü verecek. Listeleri hazırlayın,  geride bıraktığımız yılın muhasebesini yapın , memnun olmadığınız yönleri değişime uğratın . Memnun olduğunuz taraflarınız için kendinize bir yıldız verin, eğer mutlu olmadığınız koşullar varsa direkt Uranüs ve Pluton’u devreye sokabilirsiniz. Re-set enerjisi var gökyüzünde . Uranüs eğer kendi zayıflıklarımıza ışık tutabilir  bilinçli bir biçimde değişimi başlatabiliriz ve içsel ışığımızı yakacak yeniliklere adım atabilirsek bizi gereksiz bağlardan kurtaracak özgürlüğe kavuşabiliriz.

KOÇLAR : İş, kariyer, hayat yönü ile ilgili değişimlerin eşiğinde olabilirsiniz. Sınırlandığınızı düşünebilirsiniz. Kariyer alanında üzerinize baskı kuran konulara yönelik içinizde bir şeyler yapma harekete geçme ve isteklerinizi ifade etme enerjisi var. İş ve kariyer anlamında gerçekten ne yapmak istediğinizi bu dönemde düşünebilirsiniz. Sizin için en iyi olacak seçimleri yapabileceğinize eminim çünkü yönetici gezegeniniz Mars Kova burcunda ve burcunuza olumlu açı yapıyor. düşüncelerinizi ve fikirlerinizi açıklamaktan çekinmeyeceğiniz günler bunlar.  Yine de ben sizin yerinizde olsam eyleme geçmeden önce biraz durur derin nefes alır düşünür ve öyle harekete geçerim. Bu Mars – Jüpiter karşıtlığı olayları aniden çığırından çıkarabilecek bir enerji kalıbı .

Diğer yandan, Mars-Jüpiter karşıtlığı sizin aşk yaratıcılık çocuklar ve gruplarla arkadaşlarla ekip çalışmaları alanında gerçekleşiyor. Arkadaşlıklar aşka dönüşebilir, sevgiliyle arkadaş ta olunabileceğini ispat edebilirsiniz. Çocukların aşırı istekleri ile karşılaşabilirsiniz, onların yaratıcı çalışmaları hobileri spor faaliyetleri veya zihinsel çalışmaları için gerçekçi bir planlama yapmak gerekebilir. Yeni bir aşk arayışı içinde olabilirsiniz. Aşkta nasıl mutlu olacağınızı düşünmek ve gelecekte nasıl bir ilişki içinde olmak sizi mutlu eder bununla ilgili net bir farkındalığa erebilirsiniz. Hafta sonunda Venüs’ün arkadaşlık evinize geçmesi ile inanılmaz sosyal hareketli arkadaşlıklarla faal geçireceğiniz bir dönem giriyorsunuz. Eğlenmek isteyeceksiniz. Aynı kafada sizinle aynı ilgi alanlarını paylaşan insanlara bir arada olmak ve bol bol etkinlik yapmak mümkün. Bazılarınız online arkadaşlıklar kurmak bakımından bu hafta sonu çok daha kısmetli olabilir.

BOĞALAR: Bu hafta hayata bakış açınız, inanç ve felsefelerinizin ön plana çıkacağı ve kendinizi dış dünyaya daha fazla atmak paylaşmak öğrenmek gezmek ve hayatın kendi mutlu olduğunuz biçimde tadını çıkarmak isteyebilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni hafta sonunda Kova burcuna geçerek iş kariyer prestij ve yaşam hedefleri alanınıza geçiş yapıyor. bu bağlamda iş hayatınız ile ilgili bir enerji değişimi kesinlikle söz konusu diyebiliriz. Daha fazla görünür olacağınız, işinizle ön plana çıktığınız, iş arkadaşlıklarıyla mutlu olacağınız yeni iş bağlantıları kurabileceğiniz bir dönemdesiniz. Orijinal sıra dışı ve sürprizlerle dolu kişilerle bir arada olabileceğiniz fırsatlar var. Bazılarınız kariyer hedefleri veya yaşamdan zevk aldığı konular anlamında kendine bir gelecek planı çizebilecek.  Yakında Merkür’ün de Kova burcuna geçecek ve rahatlıkla söyleyebilirim ki bu kesinlikle size başarı getirecek kariyer fırsatları dönemi. Evden ve aileden destek almak siz genişlemek büyümek yeni fırsatlara açık olmak isterken ev ve aile hayatınızda da bu vizyonu destekleyebilecek sağlam bir temel olması gerektiğini hissediyor olabilirsiniz. Ay’ın haftanın ortasında burcunuza geçmesi ile kendinize önem vermeli bakmalı beslemeli ve keyiflere hazlara yönelik seçimler yapmalısınız. Yılbaşı size iyi gelecek J

İKİZLER : Bu hafta finansal konular, para akışınız, beklenen paralar, ödemeler ve aileyle maddi paylaşımınız önem kazanıyor. Bu dönemde bir gelir kapısı sona eriyor olabilir, veya bütçenizi çok daha iyi dengelemek ve harcamalarınızı kontrol altına almak için acil bir gereklilik hissettirecek bir durum söz konusu olabilir bu durumda Uranüs’ün yer aldığı arkadaşlıklar grup çalışmaları yaratıcı projeler gibi konulardan sizi destekleyecek imkanlar arayabilirsiniz. Hafta sonu Venüs’ün Kova burcuna geçmesi ile yaratıcı fikirler, basın yayın kitaplar eğitim akademik çalışmalar yolculuklar ve yaşam felsefesi bakımından size çok şey vaat eden enerjiler var. bu alandan gelecek fırsatlara ve kısmetlere açık olacaksınız. Bu konularda arkadaşlık edebileceğiniz kişiler veya zaten sahip olduğunuz arkadaşlarla girişeceğiniz gelecek planları size yeni açılımlar ve kazanç imkanları getirebilir. Mali dengenizi ayarladıktan sonra önümüzdeki yıl çok daha rahat yaratıcı yanınızı harekete geçirecek gelecek planları yapabileceksiniz.

YENGEÇLER : İlişkiler, evlilik, ortaklıklar alanında bu dönemde zorlanmalar yaşamanız beklenebilir. Genel anlamda ilişkiler arenası blokaj engellenme ve zor ilerleme döneminde. Hayatınızdaki temel anahtar ilişkiler sizin karar alanınızı temsil ediyor. Bazılarınız partnerinizin aslında ne kadar sağlam ve dayanıklı olduğunu anlayabilir, her ne olursa olsun yanınızda yer aldığını fark edebilirsiniz bu bir güven tazeleme dönemi. Bazılarınız partnerle veya ortakla kurduğu ilişkide avantaj –dezavantaj getiren konuların daha net farkında olacak. Bu bir ayıklama zamanı aslında. Kendinizi de ilişkiler alanında test etme neyi karşı tarafa verebiliyorsunuz neyi ne sebeple veremiyorsunuz bunu görerek daha anlayış kararlılık ve değişim yapma imkanına sahipsiniz. Eğer kariyer alanında başarılı olmak istiyorsanız partnerinizle olan ilişkinizi uyarlamalısınız birbirinize gereken özgürlüğü ve esnekliği sağlamalısınız.  Bu ay mali anlamda harcamaları aşırıya kaçırabilecek durumlar söz konusu olabilir. Kazanmak için bir miktar harcamak gerekliliği ortaya çıkabilir. Ödemelerde vergi krediler veya borçlar alanında çaba göstermek gerekecek. Hafta sonunda Venüs Kova’ya geçtikten sonra müşterilerden gelecek paralarda artış olabilir. Beklenen gelir varsa gelebilir. İş anlaşmaları ev sözleşmeleri artış ve ikramiye gibi konularda kısmetli bir konum. Çalışarak emeğinizle kazanabileceğinizin garantisi olacak bir yıldasınız.

ASLANLAR:  Yükselende geri giden Jüpiter 10 Nisan’da ileri harekete geçecek o döneme kadar özellikle bu ay sağlık koşulları, gündelik işler ve sorumluluklar, çalışma düzeni ve çalışma arkadaşları ile ilgili olarak kendinizi düzene koymakla ilgili eksiklikleri tamamlamaya çalışabilirsiniz. Mars-Jüpiter karşıtlığını ilişkiler alanında yaşayacağınız için bu hafta ilkeler ve prensipler sizin mutlu olma arzunuz ve tutkularınızın peşinden gitme hedefleriniz bakımından bir miktar mücadele etmeniz gerekeceğine işaret ediyor. Uzak akrabalar yolculuklar kardeşler ve günlük hayatta çevrenizde olan insanlarla daha adil gerçekçi ve olumlu bir iletişim kurmak zorunda kalabilirsiniz.  Yükselen yöneticiniz Güneş’in Pluton ile kavuşumu sizi sağlığınızı günlük işlerinizi ve iş yükünüzü nasıl yönettiğiniz ile ilgili bir farkındalık yaşatabilir. İş ortamında birileri ayrılıp birileri gelebilir ve düzene alışmak zaman alabilir. Venüs hafta sonu Kova’ya geçtiği zaman evlilik partner ve ortakla ilişkiler evinize gelerek sizi harika desteklemeye başlayacak. Daha dost canlısı arkadaşça özgür , sıra dışı yaratıcı fikirlerle ilişkilerinizi canlandırabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kalbi boş olanlar aşkı arayabilirler bulabilirler eşle ilişkiler canlanabilir. Yaratıcılık bireysel ifade tarzınızı ortaya koymak önem kazanıyor özellikle Aslan’lar mart ayında Jüpiter-Uranüs olumlu açısı sayesinde çok sürprizli yeniliklerle dolu sizi yeni fikirler ve deneyimlerle yeni ilişkilerle fırsatlarla karşılaştıracak bir aya giriş yapacaksınız.

BAŞAKLAR: Güneş ve Pluton kavuşumu aşk , çocuklar yaratıcılık alanınızda gerçekleşiyor. Romantik duygular aşk ve sevgili konuları üzerinizde baskı oluşturan durumlar hayatınıza sokabilir. İlişkinizi daha ciddi ve kalıcı bir forma dönüştürmek için çaba harcayabilirsiniz. Ama alttan alta aslında belki söylenmeyen dile getirilmeyen bir takım sıkıntılar veya engeller olduğunu hissedebilirsiniz. Bu kişiyi neden sevdiğinizi hoşlandığınızı düşünüp kendinize geçerli nedenler bulmak ve kendinizi ikna etmek isteyebilirsiniz. Sizin bu ilişkiye neler kattığınızı da gerçekçi bir biçimde görebileceksiniz. Bu arada hobileri paylaştığınız kişilerle iş yapmak kariyer hedeflerinize destek bulmak için planlar projeler yapabilirsiniz. Venüs’ün hafta sonu Kova burcuna geçmesi ile iş ve çalışma ortamınıza gelecek bu sosyal barışçıl etki ile iş arkadaşlarınız ile ilişkileri daha dostane bir havaya sokmak mümkün. İş projelerinin yoğun olacağı bir döneme giriyorsunuz. İş ve çalışma koşulları ile ilgili yakalamak istediğiniz fırsatlar ve bilgi ve deneyim bakımından ulaşmak istediğiniz hedefler olabilir

TERAZİLER: Yönetici gezegeniniz Venüs hafta sonu Kova burcuna geçerek aşk evinize geçiş yapıyor bence yemede yanında yat bir fırsat. Eğlenmek isteyeceğiniz yeni arkadaşlıklar sıra dışı bağlar daha özgür düşünen ve yaratıcı kişilerle bir arada olma fırsatınız var. internet online arkadaşlıklar da bu hafta bazılarınız için romantizmin yaşanabileceği bir mecra olabilir.  Arkadaş ortamınızdan birileri ile aşinalık paralel fikirlere sahip olmak ile başlayan bir yakınlaşma doğabilir. Bu arada ev ve yerleşimle ilgili alanda tamirat tadilat yenileme ve değişim gibi bir takım fikirler taşıyabilirsiniz. Bunu elbette 21 Ocağa kadar bitirmekte fayda var sonrasında Merkür geri hareketi olacak Şubat ortasına kadar dikkatli olmakta fayda var. Eşle veya partnerle olan ilişkilerde neyi iyi neyi doğru yaptığınızla ilgili bir farkındalık yaşamak mümkün. Geçmişten uzanan bağların bir ilişkide zamana yayılan alışkanlıkların benimsenmiş koşulların etkisini fark edecek sağlamlığın önemini buna bağlayacaksınız. Aile ile olmanın sevsen de sevmesen de aradaki bağların kalıcı olduğunu anlamak ve ilişkileri en azından sorumluluk çerçevesinde sürdürmeye çalışmanın gerekliliğini fark edebilirsiniz.

AKREPLER: Bu hafta tesadüflerin iş ile ilgili kurduğunuz bağlantıların ciddi ve sorumlu planlama ile gündelik işlerle ilgilenmenin önemini bir kez daha fark edebilirsiniz. Gündelik hayatta sıkça bir arada olduğunuz kişilerle ilişkileriniz kardeşler kuzenler ve yakın akrabalarla uğraşmak gerekliliği biraz sizi sıkabilir. Güneş Pluton kavuşumu iletişim evinizde ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuz kendinizi tam anlamıyla nasıl ifade edeceğiniz ile ilgili deneyim kazanacaksınız. Zaman ve enerjinizi planlı kullanmak verimli olmak bu arada sağlığınıza özen göstermek bu hafta birincil vazifeniz olmalı. Hafta sonu Venüs ev ve yerleşim alanına geçecek. Evde bol bol misafir gelen giden arkadaşlarla dostlarla yapılacak ev partileri yer alabilir. İnternet üzerinden satış ve pazarlama, online romantik aşklar, arkadaşlarla yapacağınız geleceğe yönelik fikirsel projeler üzerinde start alabilirsiniz. İş ve kariyer alanında bereketli kısmetler fırsatlar ve genişleme imkanları ortaya çıkacaktır. Mart ve Nisan dönemleri bu anlamda çok daha dinamik ve somutlaştıran enerjiler taşıyor.

YAYLAR: Bu hafta özellikle finansal konular gerçekçi bir mali plan biriktirmeye yönelik yapacağınız tasarruflar önem kazanıyor. Bir yandan da kendi değerinizi sorgulamak ve gerçekten hayatınıza katma değer katacak yeteneklerinizi belirleyerek bunlardan gelişme ilerleme ve kazanç sağlamak için planlar yapabilirsiniz. Harcamaların kısılması gerektiği ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Bazı Yay’lar yaratıcı yanlarını ortaya koyacakları çalışmalar içine girebilirler. Bazı Yay’lar  çocukları ile olan ilişkilerinde daha ciddi ve sorumlu davranmanın önemini düşünerek çocukların asi taraflarına denge getirmeye çalışabilirler. Bir yandan da çocukların yaratıcılıklarını çok destekleyen etkinlikler yapmaları mümkün. Kardeşler yakın akrabalar ve komşularla kurduğunuz ilişki bu dönemde oldukça hareketli olacaktır. Hak ve adalet eşitlik ve prensipler anlamında tartışmalar yaşanabilir. Yolculuklarda dikkatli olmaya devam ediyorsunuz. Bilgi ve paylaşım iletişimsel eğitimler ve zihinsel projeler çok önem kazanıyor. Özellikle hafta sonu Venüs’ün de iletişim evinize gelmesi ile oldukça faal ve hareketli günler sizi bekliyor. Bol bol sosyal bağlar kurabileceğiniz yolculuklar yapabileceğiniz ve yeni fırsatlara açılacağınız günlerdesiniz.

OĞLAKLAR. Güneş Pluton kavuşumu yükseleninizde yer alıyor. Uranüs ile ev ve aile yaşamını temsil eden alandan açı kurduğu için öncelikle evle ilgili konularda sizi baskılayan veya strese sokan bir takım konular olabilir. İlişkilerin bu hafta önemi büyük. Sizi rahatsız eden kısıtlayan ve sorumluluklarınızı göz ardı etmenize neden olan kişileri veya durumları hayatınızda bir düzene sokmanız gerekliliğini güçlü bir biçimde hissedebilirsiniz. Bu dönemde mali kaynaklarınızı güçlendirebileceğiniz , ilişkilerden kurduğunuz bağlardan iş ve kariyer fırsatları elde edebileceğiniz bir zaman. Mars- Jüpiter karşıtlığını para kazançlar ve harcamalar alanında yaşayacağınız için bu sürede kazançlarla ilgili genişleme büyüme yeni fırsatlar yakalama arzunuz yüksek olabilir. Harcamaları gelirle dengelemek gerekliliğini fark edebilirsiniz. Bu arada hafta sonu Venüs para evinize geçiş yapacak. Bu gelirin sizin tarafınızdan koruma altına alınabileceğine işaret ediyor. Bir yandan da yeni kazanç fırsatlarına veya para akışındaki kolaylığa işaret edebilir. Diğer yandan VENÜS para evine gelince harcama arzusu da o yönde artar. Kendine para harcamak öne çıkar. Evle ilgili alış veriş ve masraflarda da artış görülebilir.  

KOVALAR: Hafta sonu Venüs’ün burcunuza gelmesi ile oldukça sosyal iletişimde hızlı ve hareketli günler sizi bekliyor. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi karşı tarafa mutlaka iletmek isteyeceksiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda avantajlı olacaksınız. Tüm ilişki formlarında dostluk arkadaşlık ve grup bilinci ile hareket etmenin önemini kavrayacaksınız. Güneş Pluton kavuşumu bilinç altınızın aslında dolu ve stresli olabileceğine işaret ediyor. Bu stresler iş ortamından kaynaklanan düzeninizi bozacak yaptırımlardan kaynaklanabilir. Mars ve Jüpiter karşıtlığı da ilişkiler aksınızda yer aldığı için bir genişleme kendi ilkeleriniz benimsetme ve yeni fırsatlar yakalama alanında kendinizi motive ettiğinize işaret ediyor. Bu dönemde objektif kalmak bireyselliğinizi korumak ve kendinizin ne istediğini iyi düşünüp buna göre gelecek planlarınızı yapmak önem kazanacak. Değişimlerin eşiğindesiniz ama bunu yapabilmek için önce çevrenizdeki yakın ilişkilerde barış uyum ve denge yaratmak gerekliliği çok ortada. Yumuşak bir geçiş yapabilmek imkanını Venüs Kova’dan alabileceksiniz diye umuyorum.

BALIKLAR: Arkadaşlıklar ve kendinizi bu ilişkilerde nasıl gördüğünüz ve ifade ettiğiniz önem kazanıyor. Bu yolda bir arkadaş veya bir grup birlikteliğini sona erdirmek veya yeniden rayına oturtmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendi değerinizi kendi gözünüzde sağlamlaştırmak için hem sağlığınıza özen göstermeli hem de günlük sorumluluklarınıza önem vermelisiniz. Görevlerinizi sebatla yerine getirmek ve başarıya gitmek için disipline olmalısınız. Kendi kendinizle baş başa kalmak size iyi gelebilir, içsel anlamda mutlu olmak fırsatını bu hafta sonu Venüs’ün bilinç altı alanınıza gelmesi ile yakalayabilirsiniz. Enerji çalışmaları yapmak yoga meditasyon reiki gibi alanlardan şifa yakalamak mümkün. Sanatçı yanınızı çalıştırmak iç sesinizi duymak ve ilham almak için harika bir fırsat var. mesleki anlamda veya hayat hedefleriniz bakımından başarıyı yakalamak için bu yıl çok çalışmalı ve gerçekçi planlar yapmalısınız. Mart ayındaki Güneş tutulmasına kadar amaçlarınıza sıkı sıkı sarılın ki bu tutulma size başarıyı getirsin.

HEPİNİZE ŞAHANE MUTLU BİR YIL DİLİYORUM. Grubumuz 4 yıldır var ve gün geçtikçe büyüyoruz. Astrolojik Farkındalık Sayfamızla birlikte 6000 küsur Astroloji severle bir aradayız. Sizlerle paylaşımda bulunmaktan çok mutluyum. Bu grupta İşinize yarayacak bilgiler  bulabiliyorsanız misyon tamamlanmış demektir.

Çok Sevgilerimle,

Naz Bayatlı

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir