8-14 ARALIK HAFTASI GÖKYÜZÜNDE NELER VAR

jupiter retro

Bu haftanın en önemli gökyüzü görünümleri Merkür – Güneş kavuşumu, Jüpiter’in geri harekete başlayacak olması ve Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi olacak.

GÜNEŞ-MERKÜR  kavuşumu aklımıza yeni fikirler, taze bir bakış açısı , düşünce şeklimizi değiştirmekle, düşüncemizi  yeni seçeneklere açmakla ilgili fırsatlar getirecektir. Belki hep yaptığımız konuşmalara farklı bir bakış açısı ve tarzla yaklaşmaya başlayacağız.

MERKÜR YAY burcunda hem hayatı deneyimleme hem bundan ders çıkarma anlamına gelir, hem de spiritüel kültürel ve entelektüel anlamda zihnimizi genişletme arzusuna işaret eder, bunu yaparken GÜNEŞ  ile kavuşumda olması bu haftanın getireceği deneyimlerin kişiliğimizde etkili olacağı ve bizde bir takım düşünsel değişimlere yol açacağını öngörebilirim.

Haftanın bence en önemli olayı şanslı fırsatlar yakalama arzusunu temsil eden gezegen JÜPİTER ’in duraklayıp, geri harekete başlayacak olması. Jüpiter geri hareketten 10 Nisan2015 ‘ te tam anlamıyla çıkacak ve  yavaş yavaş hızlanmaya başlayacak. Ben bu bir iki günlük duraklama durumunu hayatın akışında öğrenme ve genişleme sürecimizi ,  fırsatlara açık olma, seçenekleri avantaja çevirme arzumuzu sağlamlaştırmak ve Retro öncesinde başlattığımız girişimler bakımından evrenin bir süre kendimizi toparlamamızı ve kendimizi nasıl konumlandırdığımızı bize düşündürmek üzere  bir istişare zamanı ayırdığını düşünüyorum.

Bu gökyüzünden bize bir DURAKLAT ve GERİYE SAR yardımı. Büyük bir enerji bir süreliğine geri çekilecek. Büyük deneyimler, dersler , aydınlanma ve özümseme bazen durduğumuzda, biraz manen ve madden elimizi eteğimizi çektiğimizde bize gelir. Bu süreçte yaşadığımız deneyimleri özümsemek ve bizi geliştirecek çıkarımlar yapmak için harika bir düşünme fırsatı.  İçinde bulunduğumuz koşullar , fırsat yakalamak , şansı tutturmak, zenginleşmek ve aydınlanmak istediğimiz konuların üzerinde çalışma fırsatı, Jüpiter ileri gitmeye başlayıp,  hayatımıza kaldığımız yerden devam edene kadar, içinde bulunduğumuz durumlarla ilgili  nelerin değişmesi gerektiğine karar vermeliyiz, bu bir iyileşme , düzeltme, olgunlaştırma ve yeni bir plan belirlemek için bir es, bir nefes zamanı. İyi değerlendirmenizi dilerim.

Diğer gökyüzü değişimi VENÜS ‘ün OĞLAK  burcuna geçmesi. Aşk, estetik, güzellik, evlilik, ilişkiler, ortaklıklar ve para gezegeni Venüs Oğlak burcunda çok klasik bir güzelliği temsil eder, şarap gibi kadınlar, eskidikçe değeri artan kalitesinden kaybetmeyen kavramlar, markalar, estetik , sanat ve güzellikle ilgili normlardan bu süreçte bahsedildiğini duyabiliriz.

Aranızda İlişkilerinde özellikle üzerinden uzun süre geçmiş olanlarında  yıkılmadık ayaktayız ilişkimiz zamana dayandı ve sağlamlığını ilişkinin artık olgunlaşmasına borçluyuz diyenleriniz çıkabilir. Bazılarınız sağlam bir ilişkinin bazen klasik kurallara bağlı kalmakla oluşturulabileceğini düşünülebilir. İş ortaklıkları, iş anlaşmaları , kurumsal faaliyetler, imajınızı ciddileştirmek, prestij kazanmak ve iş organizasyonları için oldukça iyi bir konum. İlişkilerde güvene dayalı, gücünü iyi bir gelecek planlamasından ve bütçe yapmaktan alan her konuda ilerlemek ve başarı kazanmak mümkün.

Bu hafta MERKÜR JÜPİTER olumlu açısı var özellikle Cuma günü bereketli olacak bu görünüm görüşmeler, konuşmalar ve  iş girişimleri için harika, bol bol konuşmak sosyalleşmek , sosyal ağlarınızı genişletmek için faydalanın.  Sohbetler birbirimize ilham verecek, ufkumuzu genişletecek, paylaşımlarımızı artıracak. Bence düşünceleri ve fikirleri paylaşmak haftanın temasıdır. Bol bol çevremizde konuşan anlatan kendini ifade etmek ve daha çok kişiye sesini duyurmak isteyen insan göreceğiz.

Harika bir hafta diliyorum,

(13 ARALIK CUMARTESİ CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİNDE  16:00 DAN İTİBAREN GERÇEKLEŞECEK #ZAMANLAMANINGÜCÜ İMZA GÜNÜNE HEPİNİZİ BEKLİYORUZJ)

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir