22-28 HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

 

images2NWQ0ALG22-28 HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

Geçen haftanın yanıltıcı, duygusal ve aşırı duygu yüküyle dolu enerjilerini geride bıraktık. Yine de iki tutulma arasında olduğumuzu unutmamalıyız .  Bu dönem hayatımızda hızlı bitişler başlangıçlar yeni hedefler ve ilişkiler başlatan enerjilere sahip. Bu hafta geçen haftaya kıyasla çok daha açık ve stratejik düşünebileceğiz.

DAHA NET OLMAK, KARMAŞADAN ÇIKMAK İÇİN ODAKLI DÜŞÜNMEYE VE STRATEJİ KURMAYA BAŞLAYABİLİRİZ.

Hafta başında Merkür- Pluton arasında oluşan pozitif destek ifade eden açı ile bir planın parçalarını yaratıcı gücümüzü işin içine katarak harekete geçirebiliriz. Bir konunun odak noktasını bulup, o nokta üzerinden güçlü bir temel ve  bel kemiğini oluşturacak ilham dolu fikirleri hayata geçirebiliriz. Fikirler ve idealler öne sürebiliriz,  akıllı  , derinlemesine ve stratejik konuşmalar yapabiliriz. İş görüşmeleri yapabilir veya ticari anlaşmalar hayata geçirebiliriz. Bu açı kalıbından su ve toprak grubundan burçlar daha olumlu etkilenecekler. ( Yengeç Akrep Balık Oğlak Boğa Başak)

SORUMLU DİSİPLİNLİ OLMALI VE ZAMAN YÖNETİMİNİ İYİ YAPMALI

Bu hafta başından itibaren Perşembe gününe kadar Güneş ve Satürn arasında yer alan olumlu açı geçmiş haftalarda yaşadıklarımızı birer tecrübe olarak kabul edip belli bir konuda açık ve kararlı bir tutum ile harekete geçmek için bize enerji verecek. Bize gereken daha iyimser olmak ancak daha sorumlu ve etik ilkelerle davranmak.  Doğru bakış açısıyla bakabilirsek ve sorumlu davranırsak geleceğe yönelik somut gelişme ve başarı yakalamak çok mümkün. Özellikle ateş grubundan burçlar bu enerjiyi daha fazla hissedebilirler ( Koç Aslan Yay)

ROMANTİZM MUTLULUK VE YARATICILIK İÇİN FIRSATIMIZ VAR

Venüs – Neptün arasında yer alan açı oldukça iyilik ve mutluluk verici. Hayal edin, ilham gücünüzü harekete geçirin, sevdiğiniz ve  mutlu olduğunuz şeyleri yapın. İnancınızı yitirmeyin hayal etmek bazen bir hedefe ulaşmanın yarısıdır. Romantik duygular ve aşk için oldukça destek verici bir açı bu. Sevgi dolu affedici ve iyileştirici bir etkisi var. Sanatçılar tasarımcılar görsel sanatlarda çalışanlar için çok etkili pozitif bir görünüm.

HER ALANDA ABARTIYA KAÇMAK MÜMKÜN

Venüs-Jüpiter arasındaki kare açı ise abartılı olmaya,  aşırıya kaçmaya, harcamaları iştahı ve istekleri artırmaya yönelik etkiler yansıtıyor. Bir yandan çok eğlenmek, hayatın tadını çıkarmak yemek içmek adına kendinizi bir şeyler yaparken bulabilirsiniz, bir yandan da yaptıklarınızdan sonra pişman olabilirsiniz. Bu hafta orta yolu bulmaya çalışmak en iyisi. Aşki duygular,  alışveriş gezme eğlenme tavan yapabilir. Aşırıya kaçan dramatik tavırlarla karşılaşabilirsiniz.

KOÇ: Güneş’in burcunuza geçmesi ile bu ayın son haftası ve önümüzdeki haftalar sizin için oldukça hızlı hareketli geçecek. Yönetici gezegeniniz Mars’ın da Koç burcuna yer alması sizi oldukça güçlü kılıyor.  Başarıyı yakalamak ve hedeflerinize odaklanmak için gereken enerjiniz olacak. Bu hafta başı Güneş’in Satürn ile yapacağı olumlu açı sayesinde güç kazanacaksınız. Bazı Koçlar seyahat etmek, yeni kültürlerle tanışmak, yeni iş anlaşmaları yapmak sözleşmeler imzalamak eğitim almak baskılı malzemelerle uğraşmak tanıtım ve promosyon yapmak için kararlar alabilir. Para ve kazançlar evinizde yer alan Venüs sayesinde Pluton ve Neptün ile yaptığı olumlu açılar ile maddi destek bulmak kariyer hedeflerine odaklanmak ve istediğiniz projelere odaklanmak için şansınız var. yeni kazançlar veya maddi destek için fırsatlar mutlaka çıkacaktır. Bazılarınız yeni bir iş ortağı bulabilir, eş bir fırsat yakalar size de pozitif olarak yansır. Koçlar için yeteneklerini kullanmak ve iş anlamında doğru kararlar almak için gökyüzünde destek var. diğer yandan bu hafta çocuklar için , veya yaratıcı çalışmalar ,hobiler ,  eğlence spor ve sanatsal faaliyetler alanında harcamalarınız artabilir. Bazı Koçlar birilerini etkilemek veya iyi bir izlenim bırakmak için de harcamaları artırabilirler. Yeni bir hedef ve bir vizyon bir çok Koç’un içsel ateşini ve alevini körükleyecek motivasyonu sağlayacak.

 

BOĞA: Göksel yöneticiniz Venüs bu hafta oldukça aktif açılar içinde olacak. Öncelikle halen burcunuzda seyrini sürdüren Venüs sizi ilişkiler ve sosyalleşme alanında aktif kılmaya devam ediyor. Bu hafta da özel hayat, aile ve ev yaşamı öne çıkıyor. Ev yaşamınızdaki düzeninizi sağlamlaştırmaya evde bol bol yemeye içmeye aile ile bir arada zaman geçirmeye yönelik zaman geçirebilirsiniz hatta bazı Boğalar için Venüs’ün yaptığı etkileşimler dekorasyon yapmaya evinizde ufak tefek yenilikler yapmaya yarayabilir. Hiçbir şey yapmasanız bile ev içinde özel yaşamınızda rahat etmeye, kendinizi mutlu edecek şeyler yapmaya dair bir şeyler yapacaksınızdır. . Aile üyelerine yardım etmek , onlara cömertlik göstermek, karşılığında onlardan  takdir , övgü, destek almak yüksek ihtimal. Anne-babanıza karşı koruma güven duygularını pekiştirmek ve iyilik göstermek için fırsatınız var.  Boğalar eşlerine , partnerlerine ve ortaklarına veya ortak iş yapmak istedikleri kişilere karşı da güven vermek sağlam kararlarla onları desteklemek ve  kalıcı bağlar kurmak için bu haftadan azami şekilde yararlanabilirler. Güçlü kalıcı bağlar kurmak veya sürdürmeyi garantilemek için olumlu enerjiler var. tek yapmamanız gereken abartılı aşırıya kaçan taleplerde ve isteklerde bulunmak veya zevkleri tatmin etmekte aşırıya kaçmak. O son tatlı dilimini yemeyecektim dediğinizi duyar gibiyim J Bu hafta ayrıca gelecek planları arkadaşlıklar evinizde yer alan Neptün ve Venüs arasında yer alacak destekleyici açı ile arkadaşlarla ortak gelecek kararlarına yönelik planlar yapmaya yöneltebilir. Gruplar içinde aktif olmak şifa sağaltım teknikleri spiritüel konular yaratıcı çalışmalar tasarım içeren ve görselliği olan projeler içinde yer alabilirsiniz.

 

İKİZLER: Bu hafta sizin için oldukça konuşkan iletişimsel enerjiler söz konusu. Göksel temsilciniz Merkür geçen haftadan beri yoğun açılar kuruyor. İş ve kazançlar,  topluluklar önünde kendinizi temsil etmek ve prestij kazanmak konusu ön planda çünkü Merkür kariyer alanınızda ve güçlü Pluton ile destekleyici bir açı kuruyor.  Diğer yandan iletişim kendinizi anlatmak hedeflerinizden bahsetmek kariyer konularını ele almak bu hafta sizin için önemli. Hatta biraz Merkür geri hareketini andıran yoğunluk karmaşa ve değişiklikler söz konusu olabilir. İletişim trafiğini artıran enerjiler var dediğim gibi , hiç olmazsa bu hafta Merkür ve Pluton arasında yer alan açı sayesinde daha derin ve konsantrasyonu yüksek bir zihinsel enerji içinde olabileceksiniz. Patronlarla önemli kişilerle veya iş hayatında sizin için önemli kimselerle bu hafta diyalog içinde olacaksanız temkinli ve odaklı olmanızı dilerim. Akılcı kararlar almak ve sağlam adımlar atmak, zihinsel faaliyetlerde ilerlemek mümkün ancak bunu yaparken dıştan size fikrinizi veya yaklaşımınızı değiştirmeniz için baskılar gelebilir. Bazılarınız daha açık ve net düşünerek gelecek planları yapabilecek daha iyi daha başarılı olabilmek için neler yapabileceğini düşünerek ciddi adımlar atabilecek. Bu hafta strateji kurma haftası. Bu stratejik düşünme kapasitesini ağzınızdan kaçabilecek yanlış anlaşılabilecek ve sizin asla düşünmediğiniz şekilde karşı tarafa yansıyabilecek sözlerle ve ifadelerle bozmamak en iyisi. Önce düşünün sonra konuşun demeye çalışıyorum. Bazılarınız dostlarla arkadaşlarla sohbet ederken iç dünyası veya düşünceleri hakkında gerçeklikleri anlatmak paylaşmak ve açıklığa kavuşturmak ihtiyacı hissedebilir. Gerçeklik ne olursa olsun bilin ki dostlar size de destek ve siz onlarla güç kazanıyorsunuz. Bu hafta biraz yalnız kalıp enerjinizi yükseltmek , günlük düzeninizi tekrar sizi daha rahat ettirecek ve hayatınızı daha sağlıklı ve konforlu bir hale getirmek için  ne yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Arkadaşlarla ortak çalışmalar ve kazanç planları gelecek projeleri bu hafta gündeme gelebilir ancak Satürn Retro harekette olması nedeniyle bu dönemi planı sağlamlaştırma ve çatısını oluşturmak için değerlendirebilirsiniz.

 

YENGEÇ: Sevgili Yengeçler para ve kazançlar alanınızda yer alan Jüpiter ile arkadaşlıklar ve gelecek planları evinizde yer alan Jüpiter arasındaki açı bu hafta biraz sert bu nedenle bu haftayı para ve kaynakları koruma altına almaya aşırılıklara kaçmamaya özen göstererek geçirmelisiniz. Grup faaliyetleri, arkadaşlarla planlar veya kültürel aktiviteler için harcamalar artabilir. Arkadaşlarla para veya ortaklık içeren projeleriniz varsa bu hafta başlamamakta kesinlikle fayda var, iki tutulma arasında yapı taşları henüz sağlam bir biçimde yerine oturmaz bu anlamda bilgi toplama ve görüşme yapıp ciddi kararları Nisan ilk haftasından sonraya bırakmakta fayda var. Yengeçler artık hayatlarında eski kalıpların devam edemeyeceğini bu hafta görmüş olacaklar bu pozitif bir değişim başlangıcı içeriyor. Artık kendinizin neyi yapıp neyi yapamayacağını gördünüz. Bir çoğunuz alıştığı ve aşina olduğu rahatlık alanlarından geçtiğimiz sene çıkmak zorunda kaldı. Bu tutulma dönemini ev aile yaşamı ve özel yaşam alanında kendiniz için ne yapmak istediğinizi bir kez daha düşünerek değerlendirebilirsiniz. Yeni sizi daha mutlu edecek ve hayatınızı daha etkin yaşamanıza yardımcı olacak bir takım değişimleri yapmak akıllıca olacaktır. Geçmişteki kalıplara takıldıkça ilerleme şansınızı yitirmeyiniz. Bu hafta iş ve çalışma ortamında yer alan sorumluluklarınızı daha iyi ele alabilirsiniz. Liderlik yapabileceğiniz fırsatlarınız olacaktır. İş kariyer atılımı yapmak için yüksek enerjiler var. Bu hafta Aktif ve kararlı biçimde harekete geçebilirsiniz.

ASLAN: Bu hafta Aslanlar için aşırılıklar söz konusu olabilir. Jüpiter ve Venüs arasında yer alan kare sayesinde istekleriniz ve kararlarınız gerçekçi olmaktan uzaklaşabilir Kendinize iş ve ilişkiler alanında aşırı güven duymak, dramatik tavırlarla büyük adımlar atmak çok akıllıca olmayacaktır. Burcunuzun yöneticisi Güneş bu hafta geri harekette olan Satürn ile üçgen yani olumlu bir açı içerisinde olacak. Bu size düşünce ve karar sürecinizde büyük resmi görmeye odaklanıp detayları ve incelikleri göz ardı etmemenizi öğütlüyor. Sorumlu davranın gerçekten doğru yaptığınıza emin olmadan iş ve kariyer ile ilgili kararlar almayın. Bu ilişkiler ortaklıklar ebeveynlerle kuracağınız diyaloglar içinde aynı olacak. İnat etmek, gurura kapılmak bana ne bu konuda sonuna kadar gideceğim demek isteyebilirsiniz. Bence acele etmeyin bu ana kadar yapmış olduğunuz anlaşmaları sözleşmeleri ve bu konuda gerçekleşmiş konuşmaları bir düşünün daha aklı selim karar vermek şansınız var. hayatınıza yeni enerjiler girecek 10 Nisan’da Jüpiter’in düze dönmesi ile çok daha atılımcı girişimci davranabileceksiniz ve fırsatlara ulaşmanız çok daha kolay olacak. Bu hafta gurura kapılmadan aşırı tavırlarla kararlar almadan sakin kalın ve öfkelenmeyin.

 

BAŞAK: Sevgili Başaklar Göksel temsilciniz Merkür bu hafta güçlü Pluton ile destekleyici bir açı içinde gerçi Neptün ile Kiron arasında yer alıyor oldukça şifalandırıcı enerjiler var , ancak daha spiritüel bir bakış açısıyla ilişkileri ve sosyal ilişkilerinizi ele alabilirseniz ve hayatın akışına kendinizi bırakabilirseniz çok daha kolay ve rahatlatıcı bir etki yaratacaktır. Yoksa bu dönem aslında sizde biraz karmaşa ve yönünü bulamama gibi duygulara neden olabilir.  çocuklarla ilişkiler önem kazanıyor. Kendi sanatçı yaratıcı ve çocuk tarafınızı ortaya koymak da gerekiyor. Kendinizi eğlendirmeli belki biraz da siz oyun oynamalısınız. İçinizde ileride yapmak istediklerinize yönelik bir hedef ve vizyon var belki nereden başlayacağınızı tam olarak bilmiyorsunuz ev ve aileye olan sorumluluklar maddi yükümlülükler belki borçlar sizi daha hızlı ileri atılmaktan geri bırakan durumlar olabilir. zaten bu dönemde Satürn geri giderken çok bereketli gibi görünen fikirlere fırsatlara hemen atlamamakta fayda var. karşınıza çıkan her türlü fırsata hayır demeden bir süre uzaktan izleyip karara varmak çok akıllıca olacak. Merkür Balık burcundayken görmekte zorlanabileceğiniz kör noktalarınız olabilir. Başaklar bu hafta harcamalarda bir miktar artış olabilir.  Vergiler borçlar ödemeler ve ortak harcamalar alanında yer alan Güneş ve Mars ile bu alanda etkiler olacaktır. Hızla ve sabırsız hareket etmeyin öfkelenmekten ve gereksiz yorulmaktan uzak durunuz. Uzaklarla bağlantı kurmak isteyen eğitim almak ve yolculuklara çıkmak devletle veya resmi dairelerle işin olan Başakların bu haftayı atlatıp sonraki haftaya karar alıp girişimlerde bulunmalarını tavsiye ederim. Abartılı tavırlar, olduğundan daha farklı bir imaj  ve isteklerle karşılaşabilirsiniz.

 

TERAZİ:  Sevgili Teraziler Göksel temsilciniz Venüs bu hafta yoğun açılar kuruyor . Jüpiter ve Neptün ile kurduğu açılar ile bu hafta ilişkilerde arkadaşlıklarda ortak girişeceğiniz çabalarda ve gelecek projelerinde hemen eyleme geçmek arzusunu dizginlemelisiniz. Abartılı istekler ve gerçekçi olmayan planlarla karşılaşabilirsiniz. Evlilik ortaklık alanında yer alan Güneş bu alanı ısıtırken sizi ilişkilerinize daha enerjik ve dinamik kılmakta Satürn ile kurduğu olumlu açı sorumluluklarınıza sahip çıkmanız gerektiğine işaret ederken etik olmak doğru olanı yapmak ve ilişkilerinizin anlamını daha derinden düşünmek imkanını size verecek. Para ve kaynaklar alanında yer alan Venüs sizi maddi anlamda daha sağlam ve temkinli davranmaya itecek bir yandan da arkadaşlarla veya gelecek projeleri için hemen karara varmayınız.  Bir arkadaşla , kardeşle veya yakın akrabayla maddi konularda veya yapacağınız yardımlarda cömertlikte çizgiyi çekmenin önemini kavrayacaksınız. Bu hafta maddi alanda akılcı davranın duygulardan çok mantığınızı kullanın. Söylediklerinize de dikkat edin gereksiz fazla detaylı bilgi vermek gerektiğinden fazla sır veya özel fikir paylaşmak çok avantajınıza olmayacak sonradan keşke bu kadar özle detay vermeseydim diye düşünebilirsiniz. Demek istediğim daha muhafazakar davranın aşırı samimiyete ve yardıma girmeyin. Bu hafta stratejik fikirler ve yenilikçi düşünceler aklınıza gelebilir. Hatta bir arkadaş veya yakın çevrenizden komşu kardeş akraba gibi biri size harika fikirler sunabilir veya öneriler yapabilir. Sezgilerinizi dinleyin bununla ilgili yeni bir iş ortaklık veya kariyerle ilgili fırsatlar daha sonra çıkabilir. İki tutulma arası dönemde olduğumuzu unutmadan bu süreçte karşınıza çıkan partner adayı, ortaklık fikirleri eşle ve yakın akrabalarla yapılacak girişimlerle ilgili gelişmeleri beklemede kalarak 10 Nisan’dan sonra isterseniz bırakarak daha planlı ilerleyebilirsiniz.

 

AKREP: Sevgili Akrepler bu hafta gökyüzü sizin için elle tutulur gözle görülür ilerleme kaydetmek için fırsatlar sunuyor. Para ve kaynaklar iş ve çalışma ortamı ortaklar ve eşle ilgili gelişmeler var. bazı Akrepler için bu hafta daha fazla iş ve çalışma demek oluyor. Bazı Akrepler ise maddi anlamda yapmış oldukları işlerden kazançları bekleyebilirler. İş konularında gelişmek ilerlemek için para harcanması söz konusu olabilir ama bunu daha fazla para kazanmak adına yapacağınız için yatırım olarak görebilirsiniz. Bu hafta bekar Akreplerin flörtçülüğü üstünde olabilir. yeni birileri ile tanışmak ve aşk hayalleri kurmak isteyebilirler. Aşırı tutkulu ve istekli tavırlar ortaya koymak mümkün ama yine de pot kırmak sözcüklerle karmaşa ne dediğini tam anlatamama durumu söz konusu olabilir. tutkulara kapılıp duygusal mutluluk yaşamak kısmı sizin olsun ama iletişimde çok başarılı olamamak mümkün olabilir. bu hafta keyfinize bakın , önemli konuşmaları haftaya bırakın. Tavsiyem budur. Yaratıcı fikirleriniz var bundan hem iş hem hobi anlamında sizi mutlu edecek bir çok gelişme olacak. Yetenekleriniz size yeni iş bağlantıları sağlayacak. Evli Akrepler bu birkaç hafta evliliklerinde sevgi mutluluk güven ve yakınlaşma yaşayabilirler. Tek uzak durmaları gereken tavır ben bilirimci yaklaşımlar , inat etmek ve çok gururlu davranmak olacaktır. Eşten ilgi beklemek iyi ama bunu şikayet eder bir tavırla yapmak bu hafta sizi yorar. Haftaya isteklerinizi daha kabul görecek bir biçimde karşı tarafa yansıtabilirsiniz. Bu hafta birlikte gezin yiyin için ama aşırı yapamayacağı isteklerde bulunmayın birbirinizden. Harcamaların artması mümkün  kardeşlere yakın akrabalara ve yakın çevrenize cömert ve destekleyici davranıp sevdikleri konularda onlar için para harcayabilirsiniz.

 

YAY: Göksel temsilciniz Jüpiter hala geri harekette ve bu hafta Venüs ile zor ve abartılı bir açı yapacak. Sağlık anlamında yemek içmek ve keyiflere düşkünlük bakımından biraz abartıya kaçmış olduğunuzu düşünebilirsiniz. İstekleri ve iştahı dizginlemek gerektiğini düşünebilirsiniz. Yeni bir eğitim, yolculuk, öğrenim süreci ve tanıtım promosyon matbaa işleri veya yabancılarla yabancı kültürlerle iletişim anlamında sizi mutlu edecek fikirlere yatırım yapabilirsiniz. Bu alandan size ilerde kazanç geleceğini düşünerek para zaman ve emek anlamında yapacağınız veya yapmış olduğunuz yatırımların karşılığını Nisan ayının ikinci yarısından itibaren almaya başlayabilirsiniz. Bazı yaylar ebeveynlik görevlerini daha sorumlu ve doğru olanı yapmak adına bu hafta daha ciddiye almaya başlayabilecekler. Çocukların sporuna hobilerine eğitimine ve gelecek hedeflerine yönelik yaptığınız yardımların karşılığını alabilirsiniz. Ödüller alan çocuğunuzla sevinebilirsiniz veya bu alanda gelişmeler olduğunu görerek gurur duyabilirsiniz. Hatta çocuğunuzun ne kadar güçlü kendine güvenli ve hırslı olduğunu görerek şaşırabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmenizi bir daha öneririm bana bir şey olmaz güçlüyüm sağlamım demeyin abarttığınızı düşündüğünüz durumlara bir dur demeyi düşünebilirsiniz. Bazı Yaylar  iş ve çalışma ortamında çalıştıkları arkadaşları veya yanlarında çalışanlarla fikir ayrılıklarına düşebilirler. Aşırı inatçı veya ben bilirimci tavırlarla iletişim kurmak problem teşkil edebilir. Düşüncelerde aşırı sabit ve patavatsız davranmak iş ortamındaki ilişkileri gerebilir. Bu hafta işte sorumluluklara yönelmek doğru ve etik olanı yapmak işe hakkını vermek ve ani aşırı tepkilerden kaçınmak önemli olacak. Bazı Yaylar güçlü ani ve risk almayı göze alan flört kararları alabilir. Atletik sporcu rekabeti seven Yaylar için bu hafta harika fırsatlar içeriyor başarılar kazanabilir ödüller alabilirsiniz. Kendinize güven tazeleyebilirsiniz.

 

OĞLAK: Bu hafta burcunuzda seyrini sürdüren Pluton’un Merkür ile kuracağı açı sizi oldukça iletişime açık kılacak. Bol bol yazmak konuşmak ve plan yapmak söz konusu ancak Merkür Kiron ve Neptün’ün arasında yer aldığı için sanki geri harekette gibi karmaşaya ve değişikliklere neden oluyor . Bu anlamda yoğun iletişim hattındasınız sağlam ilerlemek için teyit edin tekrar sorun ve kesinlik kazandırın. Göksel temsilciniz Satürn geri harekette bu 5 aylık gelecek dönemde inşa etmeye yapı kurmaya yönelik çalışmalar yapacaksınız ve ödüllerini gelecek Sonbahar ortalarında alacaksınız o nedenle sorumluluklarınızı üstlenirken zaman planınızı ve görev çizelgenizi doğru yapmaya gayret edin. Bu dönemde başlayacağınız gelecek projeleri size  para ve tanınma veya uzmanlık getirecek ancak öncelikle biraz yalnız kalıp enerjinizi doğru biçimde odaklamanız gerekiyor. Kafanızda taşlar yerine oturuyor ve artık ne yapmak istediğinizi biliyorsunuz. Evde olmaya daha çok zaman ayırın daha gerçekçi davranarak sizi yolunuzda engelleyecek fazlalıklardan kurtulmaya bakın. Zamanınızı boşa harcatan kişi ve durumlardan uzaklaşın. Bazı Oğlaklar ebeveynlerle ilgili bakım ve sorumluluklara karşı daha etkin ve duyarlı hareket etmeye başlıyorlar. Ev ve özel hayat ile ilgili problemlerinize ve ikilemlerinize olumlu çözümler getirebileceğiniz bilgi kişi ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Düzen kurmaya yönelik bir trende giriyorsunuz önce bozup sonra yapabilirsiniz. Bazı Oğlaklar bir süredir harcamaları artırmış durumda olabilirler. Bu nedenle birikimlerden tırtıklamaya başlamış olabilirsiniz. Birikimleri sağlama almak için bu hafta daha dikkatli bir harcama planı yapmalısınız. Harcamaların devam edeceği gözüküyor. Zevkler , yemek içmek sosyal faaliyetler ve ödemeler bu hafta da normalden biraz fazla olabilir.

 

 

KOVA:  Sevgili Kovalar bu hafta ev aile ve özel yaşam alanı ile  evlilik ortaklıklar partnerle ilişkiler alanı aktif. Bu alanlarda yer alan Jüpiter ve Venüs arasındaki kare açı sizi bu konularda meşgul olacağınız bir hafta olacağına işaret ediyor. Eve aileye ve eşinize yönelik harcamalarda artış olabilir. Evinizi dekore etmek, bazı eşyaları yenilemek veya konforunuzu artırmak için harcama yapabilirsiniz. Eşle ilişkilerde daha sevgi odaklı olabilirsiniz. Birbirinizden beklentilerinizi dile getirebilirsiniz. Ancak bunu yaparken aşırı ben merkezli davranmadan karşınızdakinin yapamayacağı isteklerde bulunmamaya özen gösterin.  Bazı Kovalar ebeveynlerine karşı cömert olmak onların dileklerini yerine getirmek için çaba sarf edebilirler. Evde veya aileyle  sosyalleşme partiler yeme içme ivmesi bu hafta artabilir. Burcunuzun göksel temsilcisi Satürn geri harekette olmaya devam ediyor, gelecek plan ve projeleri henüz yapım aşamasında bir sitem kurmak gerekli bunu yaparken sorumlu etik olmak doğru olan şeyi yapmak sizin için önemli. Yakın çevre iletişiminiz de önem kazanıyor. Eğitimler sınavlar eğitim kurumları ile iletişim kısa yolculuklar ve kardeşlerle kurduğunuz iletişim bu hafta öne çıkıyor. Kendinize aşırı güvenli ve rekabetçi davranabilirsiniz. Ne olursa olsun patavatsızlık etmeden ilerlemek gerekiyor. Kör noktalarınız olabileceğini özellikle maddi anlamda düşünerek hareket edin ve kararlarınızı aşırı hayalci almamaya bakın. Bir arkadaş veya partner size işinize çok yarayacak bilgi ve donanım sağlayabilir. Mali konularda kredilere veya uzun vadeli borçlanmaya girmek şu aşamada pek akıllıca olmayacak hayatınızda yer alacak değişimlerin yaz sonu stabilize olacağını düşünerek şimdi nakit akışını toparlamak ve birikime yönelmek gerekir.

 

BALIK: Burcunuzda yer alan tutulma ertesi gelecek planlarınızı yapabilmek için daha gerçekçi bir enerjiye ihtiyacınız var. Yeteneklerinizi değerlendirmek ve kazançlarınızı artırmak için oldukça istekli olabilirsiniz. Yine de burcunuzdaki Merkür Kiron ve Neptün arasında sıkışmış vaziyette olduğu için kör noktalarınız olabilir. akılcı kararlar verebilmek için bu hafta Pluton’dan destek alacaksınız daha somut elle tutulur adımlar atabilirsiniz. Öncelikle sorumlu disiplinli ve zamanınızı doğru kullanarak hareket etmeyi öğrenmelisiniz.  Bu iki tutulma arasındaki süreçte iç dünyanız psikolojiniz korkularınız ve kendinizi kurban olmuş hissettiğiniz duygularınızla yüzleşmek su yüzüne çıkarmak kendinize güveninizi yeniden inşa etmek anlamında mükemmel fırsatlarınız var.  Kurduğunuz arkadaşlıklar  size prestij ve güven getiriyor mu , kurduğunuz sağlam ilişkiler mi bunları düşünmeye devam edeceğiniz bir süreçtesiniz. Geçtiğimiz haftadan beridir kardeşler okulda öğretmenler ve öğrencilerle kursta , yakın çevreyle komşularla kuracağınız iletişim çok önemli abartıya kaçmadan aşırı isteklerde bulunmadan inatçı ve ben merkezli davranmadan iletişim kurmalısınız.  Yine burcunuzda yer alan Neptün’ün Venüs ile kuracağı destekleyici açı sanatçı yaratıcı yanınızı harekete geçirebilir. Şifa enerjisini hayatınıza yansıtabilir. Spiritüel konularla uğraşabilirsiniz. Yine de işte ve yakın çevrenizde konuştuklarınıza dikkat edin. Bazılarınız sırlarını anlatmak kalplerini açmak eğiliminde olacak. Bundan psikolojik anlamda fayda görecekseniz mutlaka yapın ama çok da güvenmediğiniz veya dezavantajınıza bir durum ortaya çıkabilecekse kendinizden çok bahsetmekten kaçınmak isteyebilirsiniz.

Mutlu haftalar,

Naz Bayatlı

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.