9 MART 2016 BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

9 Mart Çarşamba günü İstanbul saatiyle sabaha karşı 03:36 civarında 19 derece Balık burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek.

Güneş tutulmaları çok güçlü, etkisi 3 turbo gücünde yeniaylardır. Tutulma sırasında Ay Güneş ve Dünya’nın arasına girer dolayısıyla ışık ve enerji akışı bir süreliğine aksar. Bu bir tam tutulma bu nedenle bu aksama teması daha da güçlenmekte. Sanki bir başlangıcın güçlü bir biçimde durdurulması veya sıkıntılı bir temayla başlaması gibi düşünebiliriz. Tutulmalar bilinç dışı olan düşünce istek ve davranışları bilinç üstüne çıkarır ve ani beklenmedik şok edici bir etki bırakır.

Bu tutulma her bakımdan oldukça güçlü öncelikle Ay Dünya’ya en yakınlaştığı konumda olacak ve üç Süper Ay konumundan ilki yer alıyor olacak. Bu göksel fenomen genellikle dünyada yer sarsıntıları, suyla ilgili kazalara ve atmosferik değişimlere yol açar.

Aynı güçlü etkiler bizim de psişemizde de yer alacak. Hayatımızdaki bir alan kapanışa ve yeni bir başlangıca hazır veya bir koşul bakımından bir sonraki aşamaya geçmeye hazırlanıyor olacağız. Geçtiğimiz 12 Eylül 2015 te tam bu derecenin karşısında 20 derece Başak’ta bir tutulma gerçekleşmişti. O sıralar hayatınızda yer alan bir konu bu tutulma ile tamama erebilir veya benzer bir konu hayatınıza girebilir.

Ruhumuzla bağlantı kurmak , sağlığımızı korumak, hayatımızda göz ardı ettiğimiz kişileri veya meseleleri ele almak için karar alacağız. Kendimizi kurban ettiğimiz kurtarıcı rolü üstlendiğimiz fedakarlıklarımızın karşılığını alamadığımız konuları bu defa görebileceğiz. Bu oldukça aydınlatıcı bir içe yolculuk olacak. İnanılmaz duygusal ve spiritüel bir aurası olan bu tutulma dönemi ruhumuza dokunmadan bizi pas geçemez. Kendimizi anlamalı, anladığımızı kabul etmeli ve kendimizi affetmeli koşulsuz sevginin kurallarının farkına varmalıyız.

Evren bilge sevgi ve şefkat dolu. Bu birbirimizi sevmenin her ne pahasına olursa olsun sevmenin gerekliliğini anlama zamanı çünkü hepimiz bu muhteşem yaratıcı enerjinin içinde aynı elmasın değişik yüzlerinden yansıyan aynı kaynaktan ışık alan ruhlarız.

Merkür Neptün Seres Kiron kavuşumlu bu tutulma ruh beden sağlığını, sevdiklerimizin ve kendimizin sağlığını artık göz ardı edemeyeceğimize işaret ediyor. Hayatımızın bir alanında Anlayış kabullenme affetme ve koşulsuz sevginin temellerini atmak durumunda kalacağız.

Koçlar ve Yükselen Koçlar: Dinlenmeli, sağlıklarına özen göstermeli, iş hayatında kendilerini aşırı feda ettikleri durumları gözden geçirmeli. Hayatlarına daha fazla spritüellik ve şifa getirecek egzersiz öğreti veya bilgilerle ilgilenmeli. İş ortamında yeni bir düzene geçmek günlük hayatınızda sizi zayıflatan yoran kaosa sürükleyen görevleri ele almak ve çalışma prensiplerinizi tekrar gözden geçirmek için adım atmalısınız.

Boğalar ve Yükselen Boğalar: Arkadaşlıklar, sosyal çevreniz ve gelecek planlarınızı ele alacağınız ruhunuza iyi gelecek bir şeyler yapmak gerekliliği hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. Hayattan daha fazla zevk almak ve sizi mutlu edecek konularla ilgilenmek için yeni planlar yapabilirsiniz. Size iyi gelen arkadaşları tutmak ruhunuzu yoran sosyal gerekliliklerden uzaklaşmak zamanı olabilir. Bir grup etkinliği, bir arkadaşla ortak işler veya yardımlaşma sosyal proje farkındalık ve spiritüellik içeren konulara eğilebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler: İş ve kariyer hedeflerinize dağıldığınız sizi yoran boşa kürek çektiğinizi düşündüğünüz temaları bırakıp sizi manen ve madden daha fazla mutlu edecek işlere yönelebilirsiniz. İşinizi daha severek yapacağınız bir düzene geçirmek arzusu taşıyabilirsiniz. Bu arada evde ve özel yaşamınızda daha fazla mutlu olacağınız ve ebeveynlerle özellikle anneyle ilgili onların sağlığı günlük düzenini kapsayan kararlar almak için adım atabilirsiniz. Kariyer hedefleri yeniden ele alınabilir. Yeni bir işe başlamak veya elinizdeki bitmemiş işleri ele almak için iyi bir fırsat.

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler: Yabancılar, uzaklar, uzun yolculuklar, akademik konular, hukuki işler, basın yayın tanıtım ve reklam işlerinizi temsil eden alanda gerçekleşen bu tutulma dönemi sizi hayata yeni bir vizyonla bakmaya zorluyor. Kendinizi daha fazla entelektüel konulara açacağınız bilgi edinmek ve spiritüel konulara eğilmek için zaman ayırmak isteyeceğiniz bir dönem. Kardeşler, yakın çevre, uzak yolculuklar , yabancı bir kültürle tanışmak ve eğitim işleri ile meşgul olacağınız günler. Bu alanlarda sürpriz gelişmeler beklenmedik plan değişiklikleri olabilir ve sizin yardımınıza gereksinim duyan yakınlarınız olabilir.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar: Aile ve eşle para paylaşımı finansal durum krediler borçlar alanında gerçekleşecek bu tutulma sizi maddi olarak yeniden yapılandıracak kararlar arifesinde olduğunuza işaret ediyor. Maddi olarak daha rahat ferah bir konuma geçecek fırsatlar önünüze çıkabilir. Mali portreniz beklenmedik gelişmelere açık olabilir. Geçtiğimiz eylül ortalarında ortaya çıkan bir mali durum bu ay sonuçlanabilir. Krediler ve borçlara yönelik yardım almak , yardım etmek ve aileyle para paylaşımı önem kazanıyor.

Başaklar ve Yükselen Başaklar: Evlilik eş ve ortaklıklarla ilgili alanınızda gerçekleşecek bu tutulma sizi ilişkiler alanında yeni bir anlayış kabullenme ve affetme temasına sokuyor. Kariyer ve hayat hedeflerinizde de yeni başlangıçlar yapma şansınız var. Bu süreçte sizinle birlikte olacak kararlarınızı destekleyecek ve sizi yalnız bırakmayacak size anlayış gösterecek tarzda ilişkilere ihtiyacınız olduğunu fark edebilirsiniz ve ilişkide olduğunuz kişi ile bu yönde yeni kararlar alabileceğiniz konuşmalar yapabilirsiniz. İlişkinizin fazla dağılmış sizin aşırı fedakarlık ettiğiniz alanlarına bir toparlanma getirmek şart. Bunun yanı sıra romantizm ve sevgi dolu bir başlangıç yapmak için fırsat var. Ne olursa olsun nasıl bir partner istediğiniz ilişkinizi nasıl kurmak gerektiği ile ilgili bir aydınlanma yaşamak çok mümkün.

Teraziler ve Yükselen Teraziler: Sağlık, iş ve çalışma ortamınızda gerçekleşecek bu tutulma sizi yeni iş ve çalışma hedeflerine ulaştırabilir. Mart sonunda burcunuzda gerçekleşecek ay tutulması sizi iş alanında ilişkiler bakımından oldukça yoğun bir döneme hazırlıyor. Bu dönemde iş değiştirmek iş kurmak ortaklık yapmak isteyen Teraziler için şanslı başlangıçlar olabilir , bazılarınız artık daha maddi manevi mutlu olacağı bir işte çalışmak için kolları sıvayabilir. Sağlığınıza da özen göstermek şart oldu. Hayatına spiritüel şifacı rüyalarla alakalı biyo enerjileri ve ruhsallığı katmak isteyen Teraziler için de iyi bir fırsat. Günlük yaşamınızı derlemek toparlamak yeni bir düzene kavuşmak için adım atabilirsiniz.

Akrepler ve Yükselen Akrepler: Aşk romantizm yaratıcılık evinizde gerçekleşecek bu tutulma sizi koruyacak yumuşak etkiler altına alıyor. Aşk hayatınızı ele almak size mutluluk getirecek bir aşk bulmak , sanatçı ve yaratıcı yanınızı ortaya koymak, varsa çocuklarınızı desteklemek onları anlamak ve sevgi dünyanıza daha fazla anlayış şefkat ve duygu katmak için güzel başlangıçlar yapma fırsatınız var. aşk hayatınızda kendinizi yeniden yapılandırmak için güçlü bir istek duyabilirsiniz. Oldukça tensel ve tutkulu bir dönemdesiniz. Beğenilmek flört etmek duygularınızı açmak için tam zamanı. Çocuk sahibi olmak isteyen Akrepler için de oldukça verimli bir dönem.

Yaylar ve Yükselen Yaylar: Ev aile özel yaşam ebeveynlerle ilişkiler alanınızda gerçekleşecek bu tutulma sizi özel yaşamınızda bir yenilenme yapmaya yöneltmiş olabilir. Ev yaşamınıza daha fazla düzen katmak anne baba ile ilgilenmek ilişkileri, ilişkileri yumuşatmak onlara bakım ve özen göstermek isteyebilirsiniz. Ev içinde birbirinize anlayış ve şefkat göstermek gerekecektir. Bu dönemde ev yenilemek ev değiştirmek veya satın almak konusu aklınızda olabilir. Kariyer anlamında evden çalışmak veya iş değiştirmek için kararlar alan Yaylar olabilir. Evde dinlenmek isterken yollarda koşturmak zor gelebilir. Ev hayatı ve iş hayatını bu sonbahara kadar yeniden yapılandırmak gerekecektir. Buna yönelik adımlar atmanız beklenebilir.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar: Kardeşler, yakın akrabalar, iletişim, haberleşme eğitim ve yolculuklar evinizde yer alacak bu tutulma sizi zihinsel olarak oldukça dağılmış yorgun ve toparlanma ihtiyacı içinde hissettirebilir. Bu dönemde yapmayı planladığınız zihinsel çalışmalar yaratıcılığınızı katacağınız projeler spiritüel eğitimler, kurslar sınavlar ve planladığınız eğitsel çalışmalar veya yolculuklar olabilir. Zihninizi toparlanmak ve ruhunuzu dinlendirmek için yeni kararlar alabilirsiniz. Yazmak çizmek anlatmak sanatçı yanınızı ortaya koymak ve geniş kitlelere ulaşmak için iyi bir başlangıç imkanı var. yolculuklarla ilgili dikkatli ve özenli davranmalı unutkanlıklardan kaçınmalı. Sosyal medya konuları hesaplarınız şifreleriniz ile ilgili dikkatli olmalı. Hacker macker durumları olmasın. Sözlere dikkat etmeli . Sınavlar yazışmalar ve sözleşmeler varsa sonbaharda meyvelerini toparlayacaksınız. Merkür Balıkta olacağı için projeler görselliği olan işler özellikle çok verimli ilerleyecektir.

Kovalar ve Yükselen Kovalar: Para ve kazançlar evinizde yer alan bu tutulma sizi maddi anlamda yeni fırsatlara doğru götürecek adımları atmanıza yardım edecek. Yeni kazanç imkanları yaratma fırsatınız var. Kaynakları iyi korumanın önemi de ortada. Yaptığınız işe ruhunuzu katmak daha fazla mutlu olduğunuz işi yapmak ve yeteneklerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için adımlar atabilir kararlar alabilirsiniz. Görselliği yaratıcı tarafı ve duygusal yanınızı ortaya koyacak işler yapmanın tam zamanı.

Balıklar ve Yükselen Balıklar: Sevgili Balıklar, tutulma sizin burcunuzda yaşam yolunuzu ilişkilerinizi dış görünümünüzü sağlığınızı ve gelecek planlarınızı yeniden ele almak adına kararlar aldığınız bir dönemdesiniz. Eşinize ortaklarınıza ve çevrenize yapmış olduğunuz yardım fedakarlık ve sevgi bağlarını bu dönemde sorguluyor olabilirsiniz. Kendinizi daha fazla ön plana alacağınız günlerdesiniz. Kariyer bakımından da yeni bir atılım yapmak gündeminizde. Daha fazla toparlanmak kafanızı toplamak ve daha somut bir plana geçiş yapmak durumundasınız.

Hepinize Sevgiler,

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir