Hakkımda

IMG_168119 Nisan’da İstanbul’da doğdum.  Astrolojiye başlamadan önce bir yükselen Oğlak ve Koç burcu kişisi olarak kariyer hedeflerime bağlı ve çalışmaktan ve mesleki olarak kendimi geliştirmekten başka bir şey düşünmeden kurumsal iş dünyasında kaldım. “Üniversite eğitimin ne”  diye sorarsanız İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere’de LSE ‘de İşletme Ekonomisi okudum. Yıllarca yurt dışında İngiltere ve Avusturalya’da yaşadım ve çalıştım. Farklı kültürlerle bir arada harmanlanmış ülkelerde yaşamış olmak haliyle insanın zihnini ve ufkunu geliştirmek açısından oldukça etkili oluyor. Felsefe,  metafizik , doğu dinleri ve felsefeleri,  insan Psişesiyle ilgilenmiş ve kişilerin hayat deneyimlerinden faydalanmış biri olarak astroloji bu dalların üzerine öğrendiğim tamamlayıcı ve bütünleyici bir disiplin oldu.

Şu anda Felsefe okuyarak öğrenmeye devam ediyorum. Sanırım Ay Yay olmak böyle bir şey, zihni doyurmak için ebedi öğrenci olma hali ve hep daha yüksek bilgi ve akla ulaşmak arzusunu tatmin etmekle mutlu olan bir ruh hali.

Astroloji eğitimime 2006 yılında Hakan Kırkoğlu’nun Göklerin Bilgeliği okulu ile başladım ve  temel eğitimim 4 yıllık eğitimin ardından 2010 yılına kadar sürdü. 2014 yılında Helenistik ve Ortaçağ tekniklerini de tamamlayarak Master Class sertifikamı alarak uzmanlık seviyesini tamamladım. 2010 yılından beri hem astroloji eğitmenliği yapıyorum hem de astrolojik danışmanlık veriyorum.

Türkiye’de ilk defa Ezoterik Astroloji Tekniklerini öğrettiğim bir eğitim programı hazırladım ve Modern ve Klasik Astroloji Eğitimlerime paralel olarak sürdürüyorum. Astrolojinin her alanı ile yakından ilgileniyorum ve son olarak Enerji Astrolojisi adı verilen haritamızdaki zararlı ve düşük konumda yer alan gezegenlerin yaşamımıza yansıttığı deneyimlerin niteliğini daha pozitife çevirmek adına çalışmalar yapıyorum. Çakra ve enerji merkezleri ile çalıştığım bu yeni alanda kişilerin haritaları üzerine çıkabilmeleri için yardımcı olmak adına danışmanlık veriyorum.

Her yıl belirli alanlarda astrolojik seminerler , work-shop ve online webinarlar düzenliyorum. 2 yıllık temel eğitimlerimizi her yıl yeni bir sınıf açarak  başlatıyoruz ve yeni öğrencilerle büyüyerek devam ediyoruz.

2014 – 2015 ve 2016 yıllarında Doğan Novus Kitapevinden çıkan Zamanlamanın Gücü 2015  ve  Zamanlamanın Gücü 2016 ve zAMANLAMANIN GÜCÜ 2017 ADLI KİTAPLARIMIZLA ASTROLOJİYE KATKI VERDİK. Astroloji Hakkında Her şey “ adlı bir ders kitabı yazdım. Bonatus’un “146 Husus” adlı ortaçağ tekniklerini içeren ve  Soru astrolojisi alanında astrologlara yardımcı olması adına kitabı orijinalinden Türkçe’ye çevirdim. Halı hazırda yazmakta olduğum astrolojiye katkısı olabileceğini düşündüğüm çalışmalarım sürüyor.

Bir gün yolumuzun kesişmesi dileğiyle,

Naz Bayatlı

www.facebook.com/naz.bayatli
Twitter: nazbayatli
Instagram: naz_bayatli
eposta: nazbayatli@ttmail.com

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir