ASLANDA YENİAY TEMALARI

imagesBXV35THDASLAN’DA YENİAY 2 AĞUSTOS 2016 10.57 DERECEDE SAAT 22:43

Aslan burcundaki bu yeniay zamanına ait etkilere baktığımda hem olumlu olabilecek hem de olumsuz olabilecek noktalar olduğunu görüyorum.

Aslan burcu ve yönettiği 5. Ev anlam olarak; egoyu ortaya koymak , yönetmek, organize etmek,  sevgi duygusu, beğenilmek, takdir toplamak, hayatın pırıltılı renkli ışıltılı çehresini sevmek ,hayatı dolu dolu  yaşama arzusu, hevesle yeni bir hobiye veya yaratıcı sürece başlamak, etkinliklere ve faaliyetlere katılmak, sanat, sanatla ilgili işler, eğlence dünyası, eğlence yerleri ,  sanatçılar, galeriler, tiyatrolar, sinema ve şov dünyası, çocuklarla, çocuk sahibi olmakla ve en önemlisi aşk , aşık olmak ve flört etmekle ilgilidir.  Hepimiz bu konulardan biriyle ilgili bu dönemde gelişmeler yaşayabiliriz veya bu konular çerçevesinde aklımızda sorular arzular istekler taşıyabiliriz.

2 Ağustos Salı günü saat 22:43 te gerçekleşecek Yeniay haritasında Boğa burcu yükseliyor ve şans noktası da yükselenle kavuşumda. Boğa’nın yönetici gezegeni Venüs ise Aslan burcundaki geçişine devam ediyor ve yeniay haritasının ev aile ebeveynlerle ilişkiler alanında duruyor. Bu dönemde maddi güven bulmak, paranızı korumak, evle ilgili yatırımlar yapmak, ailenizle kendinizi güvende hissetmek,  ebeveynlerle ilgilenmek ve ilişkileri samimi kalpten ve cömertlik içeren davranışlarla ilerletmek için çaba harcayacağımız bir zamandayız. Maddi konularımız ve sağlam başlangıçlar yapabilmek arzusu oldukça önem kazanıyor.

Yeniay Satürn’e üçgen/olumlu açı yapıyor. Bu dönemde uzun süreli olacak, kalıcılık taşıyacak, değerini koruyacak, zamana dayanıklı olacak işlerde ilişkilerde temalarda başlangıçlar yapmayı düşünebiliriz. Bunu yaparken iş ev aile ilişkiler maddi konularda bize başlangıçlar yaşatacak bu dönemde dengede olmak ve realist davranmak çok önemli. Böyle diyorum çünkü temanın içinde finansal güvenlik gerçekçi bütçe analizi ve sorumluluklarımızın gerçekçi bir biçimde değerlendirilip bu bakış açısıyla kararlar almak gerekli. Bu dönemde liderlik önemli ego taşıyan patron vari tavırlar işe yaramayacaktır. Zamanlamaya ve programlamaya uymak önemli. Bazılarımız için Organizasyonlara etkinliklere katılmak bu konularda sorumluluk üstlenmek söz konusu olabilir. Sahneye çıkmaya hazırlanan mecazi anlamda veya gerçek anlamıyla birileri olabilir. Kendinizi tanıtmak beğendirmek ve prestij kazanmak için adımlar atabilirsiniz.

Yeniay aynı zamanda Black Moon / Lilith’e kare /zorlayıcı bir açı yapıyor. Kadın figürleri ile yaşanan sıkıntıları sorunları anlaşmazlıkları sembolize eden bu açı, anne-kız, anne ve eşle, çocuk ve sevgiliyle, aile ve idealleriniz arasında yaşanacak krizleri ve ikilemleri temsil eder. Bu dönemde hayatımızdaki herkesi memnun edemeyeceğimizi göreceğiz ve sonunda ne kadar fedakarlık ve iyilik edersek edelim birinin kırılmasına veya çevremizden uzaklaşmasına engel olamayacağız. Lillith ile kare oldukça güçlü bir gerilim hattı taşıyor bizi eyleme geçmeye zorlayan koşullar var istemesek te yapmak zorunda olduğumuz işler atmak zorunda olduğumuz adımlar var.

Bu dönemde aktivistler, öfkeli kişiler, provakatörler, dengesiz kişiler, kanun benim deyip kanunsuzca hareket etmek isteyen aşırı ruhlar ortaya çıkabilir. Bu yeniay Aslan burcunun 2. Dekanında meydana gelecek. Bu dekanın adı “defneden yapılmış zafer tacı” dır. Bilindiği üzere Roma’da defneden yapılmış taç zafer kazanmış komutanlara takılmaktadır. Kazanan Sokaklarda zaferini kutlamak için atının üzerinde dolaşır. Tarot kartlarında değnek altılısına denk gelir. Jüpiter’i anımsatır. Roma’da zafer kazanıldıktan sonra dönüşünde komutan Jüpiter tapınağında kurbanlar adar. Bazı kaynaklarda, özellikle Agrippa referans alınırsa güçlü egosu yüksek ama cahil ve kaba birinin güçlenmesinden bahseder. Burada anlatılmak istenen bir komutan veya yönetici pozisyonunu yükseltecektir, büyük işler başarabilecek kapasitedir ancak bu güç figürü illa harika üstün karakter özellikleri taşımayabilir. Ama Zaferi bu kişinin karakterini görmemezlikten gelmeye yol açacaktır.  Bu dekanda özellikle ego meselesi öne çıkar temel karakter zayıflıklarından biri budur.

Mars bu yeniayda 0 derece Yay burcuna geçiyor. Mart 2016 döneminde O derece Yay da idi. Bu dönem hayatınıza giren başlangıçlar neyse bu temalara geri dönüş yaşayabilirsiniz.

Size tavsiyem ileri doğru sıçrama yapacaksanız iyi hesaplayın hem bütçenizi planlayın krediler banka desteği vs gerekecekse ki Aslan finans banka spekülatif yatırımlar ve komisyonlarla alakalıdır. Kendinize koyacağınız hedefleri iyi hesaplayın gözünüz lüksle prestijle kamaşmasın duvarın boyasını tırnağınızla şöyle bir kaldırmayı deneyin çünkü önümüzde aldatıcı pırıltılı bir sahne kurulu olabilir. Benden size tavsiye sorgulayın yeter.

Sevgilerimle,

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir