ASLANLAR BU AY EVLİLİK DE İLİŞKİLER VE SOSYAL HAYATTA AKTİF ÖN PLANDA VE YARATICI OLACAKLAR

imagesBXV35THDOCAK AYINDA ASLANLAR

Bu ay ilişkiler evlilik partnerle ilişkiler ve ortaklıklar alanında oldukça yoğun bir gezegen toplaşması ve gökyüzü aktivitesi var.  Aslında bu yıl ilişkiler konusu hayatınızın önemli bir odak noktasını oluşturacak. Arkadaşlıklarınızı prensipler ilkeler anlamında gözden geçirmek gerekecek. Eşitlik rasyonel ve tarafsız bir tutumla bağlarınızı sürdürmek veya ancak böyle yaparak sağlamlaştırabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bazı Aslan’lar ilişkilerde veya aşk hayatında bir seçim yapmak arifesinde olabilirler. Bir ilişki başlangıcı olmuş henüz iki tarafta tam anlamıyla neyin ne olduğunu anlayamamış olabilir. İlişkiler alanınızda yer alacak iki yeniay sizi bu anlamda fırsatlara açık kılıyor. Kendi mutluluğunuzu ele alabilecek seçimi yapmak arzunuz güçlü olacak.

20 Ocak’ta yer alacak Kova burcundaki yeniay ise oldukça ilginç çünkü adına Mavi Ay dediğimiz bir gökyüzü olayı gerçekleşiyor. Yani aynı burçta iki yeniay/ dolunay gerçekleşirse ki bu nadir bir durumdur buna Mavi Ay deniyor. Kova burcunda iki yeni yeniay olacak. Birincisi yani 20 Ocak’taki Kova yeniayı 0 derecede tam bir taze başlangıca işaret ediyor. Diğeri 18 Şubatta yer alacak ve Kova’nın son derecesinde olacak. Bu da demektir ki evlilikte veya gönül işlerinde ilişkinizi mercek alacağınız konuşmalar başlayabilir, yeni bir ilişki başlayabilir, Merkür geri giderken bir bekleme dönemi olabilir ilişkiyi veya bir tutumu tekrar gözden geçirme süreci geçebilir. Sonra bu alanda Şubat ayı başında bir karar varmanız beklenebilir. Bu alacağınız karar 18 Şubatta gerçekleşecek Kova yeniayında tekrar bir fırsat yakalamak veya son bir kez denemek için bir daha adım atmakla alakalı olabilir. İlişkilerde arkadaşlıklarda ve gönül işlerinde Şans kapınızı iki kere  çalacak , çaldığından orada olmayı ihmal etmeyiniz.

Yönetici gezegeniniz Güneş bu ayın büyük bölümünü Oğlak burcundaki Pluton ile kavuşumda geçiriyor ve iş sağlık çalışma ortamınızı ve günlük hayatınızı temsil eden alanda yer alıyor. Mart ayında sonuncusu gerçekleşecek Uranüs Pluton karesinin orta yerinde kalan Güneş bu kavganın içine sağlık işlerine koşturmak, ev işlerini organize etmek iş ve çalışma yükünü üstlenmek yolculuklar eğitimler yabancılarla ilişkiler ve devletle işleri yayınları reklam ve tanıtımı da ihmal etmemek adına sizi her alanda çarpışmaya zorluyor. Yükselen burcunuzda yer alan Jüpiter’in Mars ile yaptığı karşıtlık sizi biraz sabırsız ve tartışmacı yapabilir, eşle arkadaşlarla ve sosyal ortamlarda oldukça aktif bir etkileşim içinde olabilirsiniz ama size karşı gelene de taşı oturtmak üzere donanımınız var . Sözel gücünüz fazla, yaratıcılığınız ve yenilikçi fikirleriniz bu ay tavan yapabilir.

Merkür 21 Ocak- 12 Şubat arası evlilik ve ilişkiler evinizde geri gideceği için hem yanlış anlaşılmalara neden olacak durumlarla karşılaşabilirsiniz hem de siz yanlış anlaşılabilirsiniz. İş sözleşmesi yapmak bir projeye başlamak görselliği olan çalışmalar yapmakla ilgili bir planınız varsa detaylara çok özen gösterin bir şeylerin tekrar üzerinden geçmeniz gerekebilir. Bu dönemde eski ilişkiler ortaya çıkabilir. Eski ilişki kalıplarını anımsa tan size ben bunu daha önce yaşamıştım dedirten deneyimler olabilir. Ne olursa olsun kendi değerinizi sorgulatacak ve kendinize duyduğunuz güveni ve inancı sarsacak ilişkilere girmemekte fayda var. Bunu yapmayı özellikle istemeyeceğinize eminim.  21 Ocak’ta Güneş Kova burcuna geçtikten sonra kendi bakış açınızı karşınızdakine kabul ettirmek için daha fazla çaba harcayabilirsiniz.

Mutlu Bir Ay Dilerim. Hep İyi Olun J

Naz Bayatlı

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir