Ay Tutulması Terazi’de ( 15 Nisan 2014)

4783a29aab47acc10c5bc6ffc0064831Bu Tam Ay Tutulması  25 derece Terazi burcunda gerçekleşecek.  Terazi burcu denildiği zaman temel anlamda İlişkilerimizin, evlilik ve ortaklıkların  mercek altına alınacağı ve yeniden düzenlenmesi gerekeceği bir süreç içindeyiz.

Ay duygusal durumumuzu, ihtiyaçlarımızı, istek ve arzularımızı, çevresel koşullarımızı , güven duyma ihtiyacımızı, anneleri, annelik etmeyi, beslenmeyi ve sağlığımızı temsil eder. Terazi burcunda  ihtiyaç duyduğumuz konuların başında ilişkilerde denge yaratmak, adil ve hakça bir paylaşım, sosyal rollerimizin paylaşımı ve karşımızdakinin önceliklerini de göz önünde bulundurmak gelir.

Tutulma dönemlerinde bu durumlardan biri hayatımızda kriz ve gerginlik yaratan ölçülerde önümüze çıkar. Ay Tutulmaları Dolunay zamanlarında meydana gelir. Senede iki kez gerçekleşen tutulmalardan ilki bu Nisan ayında gerçekleşiyor. Ay sonuna bir de Boğa burcunda Güneş tutulması olacak. Tutulma  Etkileri illa tutulma günü ortaya çıkmamaktadır, genellikle yaklaşık 1-3 ay arası süreçlerde etkileri ortaya çıkmaya başlar ve sonuçlarını da bir sonraki tutulmaya kadar hissetmeye devam edebiliriz. Diğer tutulmalar 6 ay sonra  Ekim 2014 ‘te Koç ve Akrep burcunda olacak. Tutulmalar hayatımızda önemli geçiş noktaları gibidir, önemli değişimleri başlangıçları veya bitişleri sembolize edebilir. Tutulma döneminde duygusal bir takım durumlarımızı açıkça görmekte zorlanabiliriz, davranış kalıplarımızın bizi nasıl etkilediğini, özellikle Terazi burcunda olacağı için ilişkilerimizde dengeyi nasıl sağladığımızı, davranışlarımızın ne kadar uyum, huzur ve barış yarattığını gözlemleyebileceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Hayatımızın bir alanı tutulmadan etkilenebilir ve bu alanla ilgili yeni bir anlayış ve tutum benimsemek gerekeceğini hissedeceğiz.

Ay düğümlerinin yer aldığı burçlar genellikle tutulmaların gerçekleştiği akslardır. Gökyüzünde şu sıralar Kuzey Ay Düğümü Terazi’de- Güney Ay Düğümü Koç burcunda.  Tutulma haritasında Güneş, Merkür, Uranüs ve Güney Ay Düğümü Koç burcunda oldukça eril, ateşli, hızlı ve atak enerjiler söz konusu. Eğer ilişkilerimizde savaşçı ve mücadeleci yanımızı ortaya koyacaksak en azından aşırı agresif ve koparıcı davranmamaya özen gösterelim çünkü alacağımız karşılık aynı ölçüde yıpratıcı olabilir.

Uranüs-Jüpiter-Pluton arasında yer alan T-Kareyi ele alırsak, Jüpiter Yengeç ile iyilik bulmak, aile olmak, annelik yapmak, bir topluluğa ait olmak , zenginleşmek gibi arzularımızın varlığına işaret edebilir,  karşısında yer alan Pluton bize bu alanlarda genişlemek ve yeni fırsatlar yakalamak isterken  önümüzdeki bizi değişime zorlayan durumları veya engelleri aşmamız gerektiğini hatırlatan mücadele konuları yaratıyor. Bir yandan genişlemek istediğimiz alanların bize ne getireceğini ve götüreceğini düşündüren bir muhasebe yapmamıza fırsat veriyor. T-Karenin apeksinde yani uç noktasında yer alan Uranüs ise aslında itidalli, yavaş yavaş , zamana yayarak ve güvenlik ağımızı tehlikeye atmadan ilerlemek isterken bu ağda delikler açan beklenmedik durumlarla karşılaşmamızı sembolize ediyor olabilir. Ay’ın yanında yer alan Mars bu T-Kareyi Büyük Kareye dönüştürüyor. Öncülerde yer alan büyük kare sorunları aşabilmek için ilişkilerde adil olmak paylaşımda eşitlik ilkesi ile hareket etmemiz gerektiğini alttan almayı yoksa ilişkilerin zarara uğrayabileceğine işaret ediyor. Diğer yandan Ay Spica adındaki kısmetli bir sabit yıldızla birleşiyor, Ay’ın yöneticisi Venüs ise yüceldiği Balık burcunda ve Jüpiter Yengeç ile üçgen yani olumlu bir açı yapıyor. Ay ayrıca asteroit Ceres ( Seres) ile kavuşmakta böylelikle Kadınlarla bir arada olmak veya birlikte yaptığımız işlerde, yardımseverlik ve hayır işlerinde, yaratıcı ve sanat içeren çalışmalarda oldukça bereketli bir takım başlangıçlar yapabiliriz.

TUTULMANIN SABIAN SEMBOLÜ:  KARTALLA KUMRUNUN DANSI

26 derece sabian sembolünün anlamı değişim gösterme becerisini ve her iki tarafın en iyi özelliklerini alarak kendimizi dönüştürme yetisini sembolize etmektedir. Kartal göklerin en güçlü kuşudur. Güneş’ten gözü kamaşmadan dağların zirvesine uçabilecek güçtedir. Yuvasını en yükseğe yaparak tehlikelerden korunabilir. Yine de oldukça yırtıcı bir kuştur, pençelerinden kurtulmak kolay değildir. Kumru ise aşkın, masumiyetin ve çift olmanın değerini temsil eder. Zaten Venüs’e ait bir kuştur. Bu sembolizm sanki Koç’un gücünü ve cesaretini ve  Terazin’nin barış ve uyum yaratan özelliklerini alarak bir sentez oluşturabilmeyi simgeliyor. Bir yandan da kartal’ın hızı ve Kumrunun yavaşlığı düşünülürse hem çok hızlı ilerleyen ve değişen durumlar var hem de ilerlemekte çok geciken ve bizi yavaşlatan durumlar beklemek gerekiyor ama bekleyebilmek için de sonucun adil ve hak yemeyen bir çözüm getirmesine önem veriyoruz. İYİ NİYETLE BİR İŞE BAŞLAMAK İYİDİR AMA YETERLİ DEĞİLDİR, BAŞARI İÇİN İŞİ DEVAM ETTİRECEK KAYNAKLAR VE CESARET GEREKİR.

Tutulma Yükselenlere Göre Hangi Evlerimizde Gerçekleşiyor.

Koçlar :  Evlilik , ortaklıklar, açık düşmanlıklar alanında. Bu alanda dönüşüm getiren durumlarla karşılaşılabilir. Evlilik ve ortaklıklarla ilgili değişimler yer alabilir. Kadınlarla ortak işler yapmak için başlangıçlar yapabilirsiniz. İlişkileriniz de uyum ve denge yaratmak arzusu ön sırada yer alır.

Boğalar: Çalışma, günlük işler ve sağlık alanında. Kadınlarla ortak çalışmalarda yeni fırsatlar bekleyebilirsiniz. Günlük hayatınızda daha fazla denge ve huzur aramak arzusu duyabilirsiniz. Genel anlamda iş veya günlük hayatınızda ilişkilerinizi daha yumuşatacak durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kadınlardan yardım ve destek görebilirsiniz.

İkizler: Aşk, çocuklar, yaratıcı çalışmalar alanında. Yeni bir aşk söz konusu olabilir, var olan aşkınızda tutumunuzu gözden geçirebilirsiniz. Annelik etmek çocuk bakmak veya çocuklarla ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yine de Mars düzelmeden çok kesin adımlar atamayacağınızı düşünebiliriz beklemeniz gereken durumlar ortaya çıkacaktır.

Yengeçler: Ev ve aile , ebeveyn ilişkileri alanında. Aile içi yeni bir diyalog geliştirmek, anne –baba ile ilgilenmek, ev kurmak, dekore etmek veya kadınlardan destek almak anlamında güzel bir değişim olabilir, iş alanında yeni başlangıçlar yer alabilir ama yine de düzen kurmak için öncelikle  evdeki düzeni sağlamak ve kaleyi içten güçlendirmek gerekebilir. Dağınıklık ve düzensizlik bir süre daha devam edecektir.

Aslanlar : İletişim, eğitimler, kardeşler yakın akrabalar ve kısa yolculuklar alanında gerçekleşecek bu tutulma size aslında yakın çevre ilişkilerinizde yeni bir anlayış geliştirmenize veya iletişim yeteneklerinizi kullanmak anlamında değişimler getirebilir. genel anlamda ilişkilerde denge arayan ve uyum yaratmak gerekliliğini düşünen bir tutum sergileyebilirsiniz. Kısa yolculuklarda sakin ve soğukkanlı olmalı acele etmemeli ve öfkeli hareketler yapmamalı.

Başaklar: parasal kaynaklar ve destekler alanında:  Harcamalarınızı kontrol altına almak ve yeni gelir kaynakları edinmek için yaratıcı fırsatlar elde edebilirsiniz. İlişkilerinizde ortaklı çalışmaların yararını görebilirsiniz. Bütçenizi dengeye koymak ve para biriktirebilmek için masraflardan kısmak gerekliliği olabilir.

Teraziler:  Yükselen burçlarında gerçekleşecek bu dolunay yeni ilişkilerin başlangıcına ve belki de bazı ilişkilerin bitmekte olduğuna işaret edebilir. Bahar gelirken dış görünümünüzü değiştirmek ve yenilenmek ihtiyacı duyabilirsiniz. Evlilik ortamınızda bir takım dengeler bozulabilir yeniden barış ve huzur ortamı sağlamak için adil olmalı ve alttan almaya çalışmalısınız.

Akrepler: Bilinçaltınızı ve elde olmayan durumları, üzüntüleri temsil eden alanda. Mars ın bu evde geri gitmesi ve tutulmanın da bu alanda olması sizi zorlayan, öfkelendiren ama çok da üzerinde bir yaptırım gücü sağlayamadığınız bir takım başlangıçlara veya bitmek durumunda kalan ilişkilere işaret edebilir. Alttan almak zorunluluğu duyabilirsiniz, öfkeyle kalkanın zararla oturacağını bildiğiniz için beklemek ve zamana bırakmak en iyi karar olacaktır.

Yaylar: Arkadaşlıklar ve gruplar alanında. Gruplarla yaptığınız ortak çalışmalarda daha sosyal denge kuran ve uyum yaratan bir tutum takınmanız gerekebilir. Kadınlardan göreceğiniz yardım ve destek artabilir. Rollerinizi ve paylaşımınızı adil olarak belirlemek, herkese eşit mesafede durmak önemli olabilir.

Oğlaklar:  İş ve kariyer alanında. İşle veya  kariyer hedeflerinizle ilgili konularda bir takım değişikliklerin arifesinde olabilirsiniz. Bir takım başlangıçlar, yenilenme ihtiyacı ve iş projelerinde ortak çalışmalar için planlarınız olabilir. Anneye bakmak veya ilişkileri dengede tutmak önem kazanmış olabilir.

Kovalar: Yabancılar, uzun yolculuklar, medya ve devletle ilgili işler alanınızda. Bir mahkeme konusu, uzun bir yolculuk veya yazım, basım gibi işlerle alakalı bir takım çalışmalarınız olabilir. Bu alanlardan birinde ilişkilerinizi sağlam tutmak, pekiştiren bir tutum takınmak ve aldığınız kararlarda adil olmak ihtiyacı hissedebilirsiniz. Uzaklarla kurduğunuz bağlarda bir takım yeni düzenlemeler gerekebilir ve bazı engellerin aşılması gerekebilir.

Balıklar: Venüs’ün burcunuza geçmesi ile birlikte güzelleşmek ve kendinize bakmak için iyi bir fırsat. Yakın çevrenizden, yakınlarınızdan ve ailenizdeki kadınlardan yardım ve destek aldığınızı hissetmek isteyeceksiniz. İlişkilerinizde daha yumuşak ve özverili davranmak gerekliliğini hissedebilirsiniz. Ailenizle olan paylaşımlarınızda daha dengeli ve özenli bir tutum izlemek gerekliliğini duyabilirsiniz özellikle para konularında anlayışlı olmak gerekebilir.

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir