22 Şubat 2016 Başak Burcunda Dolunay ve Burçlar Üzerindeki Etkileri

İQŞV

RAFİNE OLMANIN- HAYATINIZDAKİ GEREKSİZ FAZLALIKLARI AZALTMANIN- DUYGUSAL OLGUNLAŞMANIN- HAYAL GÜCÜNÜZÜ ÇALIŞTIRMANIN – YARALARI SARMAK İÇİN AKLI KULLANMANIN TAM ZAMANI

Bugün İstanbul için saat 20:19 ‘da 3 derece Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

Balık burcunda yer alan gezegen toplaşması ve işin içinde Güney Ay Düğümü ve Neptün’ün de olması bu dolunayda bana içimizde derin ruhsal, psişik ve duygusal süreçlerin açıldığı bir zamanda olduğumuza işaret ediyor. Ne de olsa tutulma dönemine girdik . bu yıl Balık-Başak taraflarımızla uğraşacağız. Bırakmayı, kontrol etmeyi, sınırlarımızı görmeyi, sağlığımızı düşünmeyi, ruh ve beden uyumumuzu sağlamayı öğreneceğiz.

Bu dolunayda hem kendi egomuzun hem başkalarının egolarının sınırlarını test ettiğimiz bireysel yaralarımızı gördüğümüz ve bırakmak durumunda olduğumuz konuları görüp ne yapmamız gerektiğine karar vereceğiz.

Balık gibi bir burçta evrenin bir parçası olduğumuzu hissetmek vardır. Kolektif bilince açılan kapıdır Balık, evren denen bu derinliklerini bilmediğimiz okyanusta hepimiz aslında bir su damlasıyız ve devasa makro bilinçte ortak ruh durumu ile hareket etme halindeyiz. Yaralarımızı, fedakarlıklarımızı , kurban edildiğimiz temaları düşünme zamanındayız.

Bir sürecin başlangıcındayız dediğim gibi Mart ayı tutulma mevsimi ve bir sonraki tutulmaya yani Eylül ayına kadar 6 aylık bir süre hayatımızda oyun kurucu temaların yer alacağınız bitişler ve başlangıçlar yaşayacağımıza işaret ediyor. Bu dolunay gelecek temanın fragmanıdır.

Bu süreçte her birimiz hayatımızın değişik alanlarında neleri bırakmamız gerektiğini, elde etmek istediğimiz başarıda ve gelecek hedeflerinde  nerede ve nasıl detaylı bir çalışmaya girmek zorunluluğunda olduğumuzu göreceğiz ve ataletten tembellikten illüzyonlardan kendimizi kurban ettiğimiz bağlardan kurtulmayı deneyeceğiz. Gündelik hayatta düzenimizi tekrar kurmak hayallerimizi gerçekleştirmek ve sağlığımızı korumak için neler yapmamız gerektiğini düşüneceğiz.

Bu dolunay yaratıcı süreçleri de başlatacak tasarım için hayal gücünü yaratım için gereken ilhamı getirecek kadar güçlü bir dolunay. Bu sanatçı enerjileri iş için kullanmak isteyenler hiç durmasınlar müzisyenler gitarlarını , ressamlar boyalarını , yazarlar şairler kalemlerini alıp işlerinin başına otursunlar. Bu dönemde yapacağınız işler geniş kitlelere ulaşabilecek kapasiteye sahiptir. Şimdi atacağınız küçük adımlar bir 6 ay sonra büyük adımlara dönüşecektir.

Dolunay’ın yönetici gezegeni Merkür Kova burcunda ve Venüs ile kavuşumda. Rasyonel ve akılcı olmanın, iletişimin ve konuşmanın gerektiğini, dostça bir tutumun endişeleri ve kuruntuları ortadan kaldırabileceğine işaret ediyor. Yeni bir anlayış geliştirmek gerekecek yeni fikirler ve bakış açısı ile yaraları sarabilir duygusal olarak büyümeyi öğrenebiliriz. Bence bu dolunayın teması aşırı duygusallığın, çok duygusal nedenlerle verdiğimiz kararların daha somut pratik ve rasyonel bir biçimde yeniden ele alınması gerektiğini çalışmayı yaratmayı ve gerçekçi bir biçimde çok dağılmadan hedeflere ulaşmayı temsil ediyor.

Ha bir de bunca Balık gezegeninde uyumak istiyorsanız uyuyun rüyaların tadını çıkarın melankoliyse melankoli aşksa aşk acısı varsa acısı hayali varsa hayali tüm tetevatıyla ve detayıyla hissedin yarın işinize devam edin. Artık azaltmanın daha rafine olmanın ve duygusal olgunluğun tam zamanı.

ŞİMDİ KISACA BURÇLAR

KOÇ: İş ve çalışma alanınızı, sağlığınızı ve günlük hayatınızı temsil eden alanda gerçekleşecek bu dolunay size iş hayatınızda duygusal olarak dağıldığınız toparlanmanız gereken alanları gösterecek yeni iş veya proje hayalleri içinde olabilirsiniz. İşinizin sizin büyümenize engel olan vizyonlarınızı geliştirmek için idealinizi yaşamak için sizi geride tutan taraflarını daha net görebilirsiniz hem çalışma düzeninizi hem günlük hayatınızı ve sağlığınızı mercek altına alacağınız derlenmek ve toparlanmak isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Günlük hayatınızda çok daha fazla sükun sessizlik tempo yavaşlığı ve kafanızdaki veya çevrenizdeki kalabalıktan kurtulma isteği olabilir. Bunları düşüneceğiniz ve ele alacağınız daha 6 -7 ayınız var. dolunayın yöneticisi Merkür’ün arkadaşlıklar evinizde durması arkadaşların gelecek vizyonunuzda size yardım edeceğini. Aranızdaki duygusal bağların sizi yoran taraflarının ele daha rasyonel pratik ve gerçekçi bir biçimde ele alınarak sağlamlaştırılması gerektiğine işaret ediyor.

BOĞA: Aşk, romantizm, yaratıcılık ve çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşecek bu dolunay yaratıcı bir süreçte olduğunuza işarete diyor. Bireysel kişisel sizi başkalarından ayıracak bir ifade ve iletişim tarzına kavuşmak isteyebilirsiniz. Bir işin hobinin çalışmanın meyvesini almak için kolları sıvamanız gerekiyor. Emeğinizin karşılığını almak isteyeceksiniz. Arkadaşlar arasında ve gruplar içinde yaptığınız aktivitelerde fazlasıyla duygusallık içeren yardımlaşma iyilik etme ve kendini kurban olmuş hisseden birilerine yardım etmek onların dertlerini dinlemek ve el vermek için istek duyabilirsiniz yine de kendi işlerinize odaklanmak ve zamanı doğru kullanmak gerekliliğini hissedeceksiniz. Dolunayın yönetici gezegeni Merkür iş ve kariyer alanında bu süreçte işte dağılmış uçları toparlamak, zamanı iyi yönetmek, sosyal medya, internet teknolojiler, bilgisayar ve data kullanma işleri analiz ve istatistiki işlerde oldukça olumlu somut adımlar atabilirsiniz, iş yerinde bir düzeni yeniden kurmak, iş bırakmak veya işe başlamak için olgun bir zaman. Bir bakmışsınız bir sohbet bir görüşme hayatınızı değiştirmiş veya size yeni olanakların kapısını açmış.

İKİZLER: Ev aile özel hayat alanınızda gerçekleşecek bu dolunay bu alanı odak altına getirecek durumlara işaret ediyor. Ailenizi, ebeveynlerinizi ev içi düzeninizi, aile üyelerinin sağlığını beslenmesini günlük hayat düzenini mercek altına alacaksınız. Ev içinde dekorasyon bakım tadilat yaptırmak isteyen İkizler de olacaktır. Bu dönemde ev almak satmak veya evin değerini sorgulamakla ilgili temalar da ortaya çıkabilir.  Bazılarınız çocukluktan gelen bir takım alışkanlıkların veya aile içi ilişkilerin yeniden ortaya çıktığını bazı duyguların su yüzüne çıktığını hissedebilirler. Endişelerinizi ve kuruntularınızı aileniz anne babanız ve eviniz için yapmak istediklerinizi planlamaya başlamak zorunda olduğunuz bir sürecin başındasınız.  Duygusal tutumunuzu daha gerçekçi kılmak ve ev yaşamınızı sizi daha rahatlatan sükun getiren ve yaratıcılığınızı ortaya koymak için kullanacağınız bir mekan haline getirmelisiniz. Önce kendiniz sonra belki aileniz için. Dolunayın yönetici gezegeni Merkür zihinsel ve yaratıcı projelerden bazılarının yapılmak için emek harcamanız gerektiğini detaycı ve aynı zamanda pratik olmak gerektiğini bunu becermekte zorlandığınıza işaret edebilir. Bazı işlerin de bırakılması gerekliliği aşikar olacak. Yolculuklar basın yayın ve akademik konuların daha ciddi ve akılcı bir biçimde ele alınması gerekiyor. Arkadaşlarla dostlarla aynı vizyon ve hedeflerle hareket etmeyi başarmak için dostluğun konuşmanın ve fikir alışverişinin çok önemli olduğunu göreceksiniz.

YENGEÇ: İletişim, eğitimler, kurslar, yakın çevre ve kardeşlerle ilişkileri temsil eden alanda gerçekleşecek bu dolunay sizi yollarda çok gidip geldiğiniz, iş hallettiğiniz ve zamanlamanın iyi halledilmesi gerektiği bir tempoda oldukça hareketli kılacak. Yabancılarla, değişik kültürlerle, dil öğrenmekle, yazmakla, tasarlamakla ve kendini doğru ifade etmekle düşünceleri anlatmakla ilgili bir çaba içinde olacağınız kesin. Bu süreçte kendinizi açık ve net ifade etmeye çalışın. Söylemek istediklerinizi iyi düşünün yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan duygusal temalar öne çıkabilir. Yakın çevre kardeşler ve yakın akrabalarla para konularında konuşmalar veya kriz çözecek görüşmeler yapılabilir. Siz de eğitime yolculuğa ticari projelere hukuki işlere veya resmi evraklara yönelik harcamalar yapabilirsiniz. Bu konularda sizi sağlama alacak maddi olanakları sağlamak biriktirmek ve kaynakları ona göre düzenlemek için rasyonel gerçekçi ve duygusal olmayan kararlar almak zorunda olduğunuzu görebilirsiniz.

ASLAN: Para ve kazançlar evinizde gerçekleşecek bu dolunay bu dönemde maddi konuların , emeğinizin karşılığını almak veya yaptığınız işin karşılığını almak konusuna odaklandığınızı düşünebiliriz. Bazı Aslanlar yaptıkları fedakarlıkların maddi manevi karşılığını almak isteyecekler. Borç krediler kiralar aile ile ortak para paylaşımı ve ticari faaliyetleri mercek altına alan bu dönemde kurduğunuz para ilişkilerini, kendinizin maddi konulardaki tutumunuzu detaylı ve duygusallığa yer vermeyecek bir biçimde ele almalısınız. Maddi fedakarlıklarınızı kurban olduğunuz konuları görüp bu alanda bir duygusal olgunlaşma yaşayınız. Harcamaları ve gelirleri iyi hesap edip bir miktar kemer sıkma modeline geçiş yapın. Bunu yaparken kendi değerinizden değil başkalarına gösterdiğiniz ilgili ve alakayı biraz kendinize de göstermeyi ihmal etmeyin. Ruhsal ve spritüel yanınızı ortaya çıkaracak çalışmalar yapabilirsiniz. Dolunayın yönetici gezegeni Merkür ilişkiler alanınızda yer alıyor. Aşka evliliğe ortaklığa bakış açınızı bu dönemde partnerinizle konuşmak isteyebilirsiniz düşüncelerinizi açıkça anlatarak kendinizi ifade etmeli aşırı duygusallıktan kaçınarak yapılması gerekenleri yapmalı daha gerçekçi akılcı ve rasyonel davranmalısınız .

BAŞAK: Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. Bu dönemde ilişkinizi, evliliğinizi, ortaklığınızı, hayata bakış açınızı, dış görümünüzü ve gelecek hedeflerinizi detaylı bir biçimde ele almak isteyeceksiniz. Genel olarak bu konularda tutumunuzu ciddi bir biçimde ele almalısınız. Daha rafine ve seçici olmalı , ilişkilerde aşırı bir biçimde kendinizden verdiğiniz temaları mercek altına almalısınız. Karşı tarafa aşırı yumuşak fedakar veya koşulsuz şartsız bağlılık gösterdiğiniz durumları görmek için bu günden başlayarak 6-7 ayınız var. tutulma mevsimine girdiğimiz bu süreçte Eylül ayının sonuna kadar bu konularda bir değişim bitişler ve başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Hiç olmazsa bitirdiklerinizi sağlıklı bir ruh haliyle ele alıp dersinizi almalı başlayacaklarınızda da doğru ve gerçekçi nedenlerle başlamayı seçin. Dolunayın yöneticisinin iş çalışma sağlık ve günlük düzen alanınızda durması nedeniyle bu dönemde bir işe başlamak bir işi sonlandırmak iş ortamında yeni bir düzene geçmek gibi durumlar yer alabilir. Aynı zamanda sağlığınızı koruma altın alarak kendinizi sadeleştirmeli daha rafine olmalı koşullarınızı daha net analiz etmelisiniz. Şimdi neyi nasıl yaptığınız 6 ay sonraki başarınızın mimarı olacak.

TERAZİ: Bilinç altını elde olmayan değişimleri ve ruhsal spiritüel yanınızı temsil eden alanda gerçekleşen bu dolunay sizi daha sakin sükunetli ve içinizi dinlediğiniz bir sürece sokacak. Günlük hayat ritminizi yeniden düzenlemeyi, sizi yoran ve sağlığınızı bozan enerjinizi düşüren konulara eğilmenizi kolaylaştıracak. Sağlık bunun en önemli kısmı. Yediklerinize içtiklerinize dikkat edeceksiniz. İş hayatından veya günlük sorumluluklarda sizi dağıtan enerjinizi düşüren temaları göreceksiniz ve bu konuda bir şey yapmak için harekete geçeceksiniz. Çalışma düzeninde rasyonel ve gerçekçi kararlar almak gerekliliği ortada. Yaratıcı işlerde uğraşmak, iş için görüşmeler veya toplantılar yapmak zamanı ama sadede gelmek çok önemli. Dolunayın yöneticisi Merkür’ün  aşk romantizm yaratıcılık ve çocuklar evinizde yer alması çocuklarınızın iş durumunu ele almayı,  onların hobilerini yaratıcı yeteneklerini ve bunları nasıl geliştireceğinizi düşünebileceğinize işaret ediyor, hem de kendi yaratıcı yanınızı, hobilerinizi veya yeteneklerinizi daha  gerçekçi ve pratik bir biçimde kullanarak ele almanızı getirecek. Aşk ve romantizm alanında bu dönemde istediğiniz kişiyi cezbedecek şansınız var. konuşun kendinizi anlatın fikirlerinizi paylaşın gerçekliğinizden uzaklaşmadıkça her şey yolunda gidecektir.

AKREP: Arkadaşlar, sosyal etkinlikler, grup çalışmaları alanınızda yer alan bu dolunay size arkadaşlarla veya gruplarla birlikte yaratıcı çalışmalar yapma şansı getirebilir. Yeni yaratıcı fikirlerle, işinizi geliştirecek size yeni ticari fikirler katabilecek ilhama sahip olabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile kurduğunuz ilişkileri iletişimi daha gerçekçi bir bakış açkısıyla duygusal olgunlukla ele alarak daha rafine bir hale getirme şansınız var. sevdiklerinize çocuklarınıza arkadaşlarınızı yaptığınız iyilikleri fedakarlıkları ve fazladan verdiğiniz ilgiyi daha mantıklı sınırlara indirmek ve artık kendinizi korumak ihtiyacı duyabilirsiniz. Dolunayın yönetici gezegeni Merkür ev aile ve özel yaşam alanınızda duruyor. Bu dönemde evde arkadaşlar, aile üyeleri veya genel olarak misafirlerin çok olduğu bir dönem olabilir. Evinizi güzelleştirmek dekore etmek veya tamiratlarla uğraşmak isteyebilirsiniz.  Evden yaratıcı çalışmalar yapmak gelecek projeleri üretmek arkadaşlarla veya yakınlarınızla kafa kafaya verip gelecek için sizi başarıya götürecek planları konuşmak isteyebilirsiniz. Bol bol iş konuşması yapabilir görüşmeler etkinlikler ve yaratıcı fikirlerle yeni bir vizyon yakalayabilirsiniz. Aile ile daha gerçekçi akılcı ve sizi daha az yoracak bir iletişime geçmenin tam sırası.

YAY: iş ve kariyer alanınızda gerçekleşen bu dolunay sizi iş alanında bir değişime ve başlangıçlara götürecek bir döneme giriş yaptığınızı gösteriyor. Bu 6-7 aylık dönemde iş konusunda daha gerçekçi pratik ve akılcı yaklaşımlar benimsemek isteyebilirsiniz. Aile ile kurduğunuz ilişkide sizi aşırı fedakarlık yapmaya iten temaları daha gerçekçi bir bakışla ele alabilirsiniz. İşe harcadığınız emek ve zamanın sizin için verimli bir geri dönüşü olabilmesi için daha sade ve rafine davranmalı detaylara önem vermeli enerjinizi dağıtan konuları tespit etmeli ve bunları iyileştirmeye çalışmalısınız. Ailenizle , ebeveynlerinizle ve özel hayatın içinde olan özel kişilerle sahip olduğunuz ilişkilerin aşırı duygusallık içerdiğini düşünebilirsiniz ve bu ilişkilerin çok daha fazla dikkatle ve incelikle ele alınmasının hatta olgunlukla ele alınmasının zamanı gelmiş görünüyor.

OĞLAK: Basın yayın, yabancılarla ilişkiler, yolculuklar, hukuki konular, tanıtım reklam ve promosyonlar akademik çalışmalar evinizde yer alan bu dolunay sizi zihinsel konularda eğitim hayatında veya yaratıcılık isteyen işlerde oldukça verimli bir çalışma sürecine sokacak. Ele alınması gereken projeler yapılması gereken anlaşmalar sözleşmeler girilmesi gereken sınavlar gidilmesi gereken uzaklar olabilir. Bu dönem sizi yeni bir vizyona ulaştıracak . Geleceğe daha umutlu ve başarma arzusu ile bakacaksınız. Gelecek planlarınızda ve projelerinizde sizi daha fazla etkin görünür ve büyük kitlelere ulaştıracak bir başlangıç yapabileceksiniz. Yeni fikirlerle, kişilerle ve bakış açıları ile karşılaşarak siz de kapasitenizi genişletebilirsiniz. Dolunayın yönetici gezegeni Merkür para evinizde yer aldığı için bu dönemde yaratıcı projelerden ticari atılımlardan gelir elde edecek fikirler ve girişimler içinde olabilirsiniz. Maddi konularda duygusallığa çok yer vermeden daha profesyonel bir bakış açısı elde edebilirsiniz.

KOVA: Dolunay para işlerini kredileri borçları sigorta vergi işlerini müşterilerden gelen parayı ve aile ile para paylaşımınızı temsil eden alanda yer alıyor. Bu dönemde gelirlerinizi ve harcamalarınızı birikimlerinizi ve aile ile ortak harcamalarınızı ele alırken daha gerçekçi ve akılcı davranmanız gerektiğini görebilirsiniz. Sağlam bir bütçe yapmak zorunluluğu ortada. Yaratıcı yanınızı daha fazla açığa çıkaracak,  spritüel holistik ve şifa içeren konulardan para kazanmak isteyebilirsiniz. Ruh ve beden sağlığınız çok fazla önem kazanıyor. Yaptığınız işten zevk almak işin içine yaratıcı ruhunuzu katarak çalışabilmek sizin için bir hedef olacak. Dolunayın yönetici gezegeni Merkür burcunuzda yer alıyor. Bu süreçte bol bol konuştuğunuz görüşmeler yaptığınız, yeni insanlarla tanıştığınız belki hayatınıza yeni birini kattığınız ve bu insanla daha sade rafine birbirinizi iyice anlamak için zaman ve çaba harcadığınız bir dönem olacak. Bazı Kovalar yeni iş birlikleri içinde olabilirler bu süreci iyi yönetmeleri gerektiğini biliyorlar. Sosyal aktif yaratıcı ama maddi konularda daha gerçekçi ve olgun kararlar almak gereken bir döneme giriyorsunuz. Bazı Kovalar bu dönemde iş teklifleri alabilir iş değiştirmeyi düşünebilir veya tam da dolunay zamanı yeni işe başlayabilir. Başarılı olmamak için hiç bşr sebep yok 6 ay beklemek kaydıyla.

BALIK: Bugün gerçekleşecek dolunay sizin ilişkiler alanınızda yer alıyor. Evlilik partnerlik veya iş ortaklıkları sizin için oldukça önemli bir sürece giriyor. Tutulma dönemine de girdiğimiz için artık yavaş yavaş ilişkilerinizin dinamiklerini sorguladığınız nerede aşırı duygusal nerede fazlaca fedakarlık yaptığınızı düşünmeye başlayabilirsiniz. 6 aylık bir dönem sizin bu konularda büyüme olgunlaşma deneyim kazanma zamanınız olacak kendinizi yeni bir vizyonla ve bakış açısıyla değerlendirip daha gerçekçi rasyonel ve akılcı bir biçimde ilişkilerde iş hayatında kariyer hedeflerinde ve ortaklıklarda yeniden konumlandırmak gerektiğini göreceksiniz. Eğer bu dönemde bitişler veya başlangıçlar yaşıyorsanız şaşırmayın hayatınızda yeni bir döneme giriş yapıyorsunuz. Yaratıcı yanınızı spiritüel konuları ruh ve beden sağlığınıza eğilmeyi, ilhama açık yanınızı rüyaları ve telepatik yeteneklerinizi açığa çıkarak enerjiler var. bu süreçte gizli kapaklı açığa çıkarmak istemediğiniz ilişkiler yaşamaktan uzak durunuz eski bitmiş süresini doldurmuş düşünceleri tutum ve davranışları arkadaşları veya aşkları geride bırakmanın tam zamanı.

Mutlu Bir Hafta Dilerim,
Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.