Bir Yay Olmanın 10 Temel Özelliği

yayZODYAĞIN AMAZON PRENSESLERİ VE INDIANA JONES RUHLU ERKEKLERİ

  1. YAY ÖZGÜRLÜK, GEZGİNLİK VE KEŞİF RUHU DEMEKTİR. OLİMPOSUN PATRONU JÜPİTER’İN BURCU OLDUĞU İÇİN ŞANSLI, KISMETLİ VE YAŞAMAYI SEVEN KİŞİLER OLURLAR. İYİMSER, HEP BİR GELECEK HEDEFİ OLAN, TREND YARATAN, ENTELEKTÜEL, FARKLI KÜLTÜR VE YAŞAM TARZLARINA MERAKLI , TOLERANSLI, NEŞELİ, EĞLENCELİ, HAYATINI KENDİ YAŞAM FELSEFESİNE GÖRE YAŞAYAN, ENERJİK, CÖMERT, AFFEDİCİ, ÇOK KAFAYA TAKMAZ, BİR KONUNUN ÜZERİNDE UZUN SÜRE DURAMAZ, SAMİMİ VE DÜRÜST İNSANLARDIR.
  2. BİR YAY’IN DİKKATİNİ ÇEKMEK İÇİN ÖNCELİKLE ENTELEKTÜEL BAKIMDAN ZİHNİNİ MEŞGUL EDECEK KONULAR , BİR SEYAHAT , SIRT ÇANTALI BİR KAMP, VADİDE BİR TREKKING, BİR ARKADAŞ TOPLANTISI, BİR KÜLTÜREL ETKİNLİK, KİTAP FUARI, MOTOR FUARI, BİR PARTİ VEYA ARKADAŞLARLA BİR EĞLENCE PLANI YAPILIYOR OLMALIDIR. BİLGİ, KÜLTÜR BAKIMINDAN İÇİ BOŞ VEYA ONUN İLGİ ALANINI TATMİN ETMEYEN KONULARDAN, SÜREKLİ GÜNLÜK HAYATIN SIRADAN MESELELERİNDEN , BİTMEZ TÜKENMEZ SIKINTI VE PROBLEMLERİNDEN KONUŞAN KİŞİLERLE ÇOK MUTLU OLAMAZ, OLSA DA BİR SÜRE DAYANIR SONRA SIKILIR KAÇARLAR.
  3. YAY İNSANI İÇTEN İÇE MASALLARDAKİ KADAR MUTLU OLACAĞI BİR ÜLKE BULUP ORAYA YERLEŞECEĞİNE, BİR YERLERDE HAYATININ AŞKINI BULACAĞI BİR  BİR KENT OLDUĞUNA İNANIR VE UMUTLA GEZER. HER YENİ ÜLKE BİR DENEYİMDİR.
  4. YAŞADIĞINI HİSSETMEK HAREKET ETMEKLE EŞ ANLAMLIDIR. DURAĞANLIKTAN HAZ ETMEZ. HAYATINI DOLU DOLU YAŞAMAYI DÜŞLER, HİKAYELERDE OKUDUĞU KAHRAMANLARI ÖRNEK ALDIĞI, RİSKLERİN ŞİKAYETSİZ ÜSTLENDİLDİĞİ, BİR ŞÖVALYE CESARETİ İLE YOLA ÇIKIP , ONURLU, ŞEREFLİ, İNSAN OLABİLMEK KAYGISIYLA YAŞANAN BİR MACERA.
  5.  YAY’IN ELİNDEN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ALIR VEYA ÖZGÜR RUHUNU VE ZİHNİNİ KALIPLARA SOKUP BASKI ALTINA ALMAYA KALKARSANIZ NEŞESİ SÖNER VE HUZURSUZ, SABIRSIZ VE HUYSUZ BİRİ OLABİLİR.
  6. SİMGESİNDE OKUNU GÖKYÜZÜNE ÇEVİRMİŞ BİR SANTORUN YER ALDIĞI YAY BURCUNDAN KİŞİLER İNSAN ZİHNİNİN VE YÜKSEK AKLIN SINIRLARINI ZORLAMAYI SEVERLER. İNSANI İNSAN YAPAN ŞEYİN RUH GÜCÜ, AKIL GÜCÜ, İNANÇ, AKADEMİK BİLGİ , KÜLTÜR VE AHLAK OLDUĞUNU BİLİRLER. ZİHİNSEL OLARAK ONA BAMBAŞKA BİR DÜNYANIN KAPILARINI AÇACAK BİR ÖĞRETİ, BİR GURU VEYA BİR KİTAP ARAMAK, EVRENSEL GERÇEKLİĞİ ANLAMAYA UĞRAŞMAK, YAŞAMIN ANLAMINI SORGULAMAK TİPİK BİR YAY EĞİLİMİDİR. BUNU ARAMAKTAN ASLA VAZGEÇMEZLER.
  7. YAY İYİMSERLİĞİ İLE ÇEVRESİNE ÇOĞU ZAMAN POZİTİF ENERJİ YAYAR. ONDANDIR  YAY BAŞKALARININ HATALARINA , UFAK TEFEK KIRGINLIKLARA, GÜNLÜK ANLAŞMAZLIKLARA ÇOK TAKILMAZ , HEP DAHA İYİ, DAHA GÜZEL YARINLARIN GELECEĞİNE İNANCI TAMDIR VE  KENDİ YOLCULUĞUNDA, KENDİ HEDEFLERİNE VARMAK İÇİN İLERLEMEKTEN VAZGEÇMEYECEKTİR.
  8. YAY ERKEKLERİ ÇAPKIN, EĞLENCELİ, MUZİP, ESPRİLİ, HER PARTİNİN NEŞESİ OLURLAR. SIMSICAK GÜLÜŞLERİ VE NEŞEYLE PARLAYAN GÖZLERİ İLE İÇİNİZİ ISITIRLAR. HARİKA FIKRA VE HİKAYELER ANLATIRLAR, HER KONUDAN KONUŞABİLECEK BİLGİLERİ VARDIR. CANI SIKILDIĞINDA BİR BAKMIŞSINIZ ORTADAN KAYBOLMUŞ, MUHTEMELEN BAŞKA BİR MEKANI FETHETMEYE GİTMİŞTİR. YAY KADINLARI İSE KOLAY ELE GEÇİRİLMEZ, AKLINA YATMAYAN HİÇ BİR ERKEĞE KENDİNİ TESLİM ETMEYECEK BİR AMAZONDUR. ONA ÇITKIRILDIM KIZLARA YAPACAĞINIZ KUR TAKTİKLERİ İLE YAKLAŞMAYIN SONUÇ ALAMAZSINIZ. GEZDİĞİNİZ ÜLKELERİ ANLATIN ONA,  İÇTİĞİNİZ ŞARAPLARI, TANIŞTIĞINIZ ÇİNGENELERDEN BAHSEDİN, BİR DAĞIN ETEĞİNDE KURDUĞUNUZ KAMPTAN, SONRA KUMSALDA BİR ATEŞ YAKIN VE BİRLİKTE ETRAFINDA SOHBET EDİN. AŞK BİR DENEYİMDİR YAYLAR İÇİN , YAŞANMAYAN BİR AŞKA İNANMAZLAR.
  9. SAKARLIKLARI MEŞHURDUR. PATAVATSIZLIKLARI HELE.., PORSELEN DÜKKANINDA BİR FİL GİBİ DEVİRDİKLERİ ÇAMLARA BAKIP SONRA KAHKAHA ATABİLİRLER. KIRDIKLARI POTLARI TELAFİ EDERKEN “ YA VALLA ÖYLE DEMEK İSTEMEDİM, SEN YANLIŞ ANLADIN” DEYİP DURUMU DÜZELTMEK İÇİN ŞİRİNLİKLER YAPARLAR. İŞİN FENASI KIZAMAZSINIZ DA.
  10. İDEALİST, BİR YAŞAM FELSEFESİ OLAN VE HEP ARAYAN, GEREKTİĞİNDE YÜZÜNÜZE GERÇEKLERİ SÖYLEYEBİLECEK, DÜRÜST BİR DOST VE İNSANLIK ONURUNU TAŞIMANIN NE OLDUĞUNU BİLEN  İNSANCIL NİTELİKLERDE BİR YAY HAYATINIZA ANLAM VE NEŞE KATAR. TEK MESELE BİR SONRAKİ HEDEFE GİDECEĞİ ZAMANA KADAR  YANINIZDA NE KADAR KALABİLECEĞİDİR.

MUTLU YILLAR SEVGİLİ YAY’LAR. NEŞENİZ DAİM ŞANSINIZ BOL OLSUN.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir