BOĞA BURCUNDA DOLUNAY 7 KASIM 2014

6 Kasım’ı 7 ‘ye bağlayan gece sabaha karşı 00:22 de Ay’ın mutlu olduğu ve yüceldiği Boğa burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Biz de bu dolunayda Boğa burcunun sembolize ettiği konularda hayatımızda sahip olduğumuz maddi manevi değerlerimizi,  sağlığımızı, maddi refahımızı, huzurumuzu, kurduğumuz istikrarlı ilişkileri düşünerek daha fazla bolluk berekete kavuşmayı dileyebiliriz, hatta bunun için ne yapmalıyız bilinçli bir şekilde düşünebiliriz.

Tat alma, dokunma, lezzet duyularımızı harekete geçiren Boğa burcu hepimizin iştahını açacağa benziyor. Hayatın tadını çıkarmak verimli olmak tensel hazlardan zevk almak ilişkilerde denge ve uyum yakalamak için bu dolunayın keyfini çıkarmaya bakalım. Sanatçı ve yaratıcı tarafımızı harekete geçirebiliriz, çevremizde güzellikler yaratıp, estetik  değerlere önem verebiliriz.  Boğa burcu hayatı ağırdan almayı sever güzelliklerin keyfini aceleye getirmek istemez. Bu dolunayı da iyi ağırlamak lazım, evde mis gibi kokan mumlar yakıp, mum ışığında sevdiğiniz bir içecekle, yavaş yavaş kıvamında pişmiş bir yemek yerken  hoş bir müzik eşliğinde ya da yorgunluğunuzu eve gelince bol köpüklü bir banyo ile çıkarmakla bu enerjinin tadını çıkarmak gibisi olmayacaktır. Tatlı ve çikolataya rağbet artabilir. Bir Venüs Boğa kişisi olarak çikolata deyince gözlerim ışıldar.

Dolunay haritasında 29 derece Aslan yükseliyor, Regulus takım yıldızı ile kavuşumda ve bu krallara layık bir yükselen, insan ilişkilerinde onurlu ve dürüst davranmanın önemine vurgu yapıyor, dediğim dedik çaldığım düdük tavırlardan uzak durmayı tavsiye ediyor. Güneş güçlü Pluton’dan destek alıyor kendimizi daha iyiye doğru dönüştürmek için harekete geçebiliriz, değişim ve yenilik yapmak istediğimiz konularda bize irade ve cesaret verecek Mars ile olumlu açı yapan Ay somut adım atmak istediğimiz girişimlerimizin başarılı olabileceğine işaret ediyor. Boğa’nın yöneticisi Venüs Akrep’te ve dolunayın karşısında duruyor, karşıtlık bir aynadır bazen yapmamız gereken şeyleri başkasında görerek aydınlanır ve bilinçleniriz bu nedenle belki arada denge kurmamız gereken ortaklıklar, para veya paylaşım konuları var. Pratik iş çözümleri, kariyer adımları, mali yapılanma ve gelirleri sağlama almak için olumlu fırsatlarınız var.

KOÇLAR: Para ve kazançlar evinizde bu dolunay, yeni kariyer hedefleriniz olabilir para işleriniz yoluna girecektir. İş alanında etkilemek istediğiniz birileri varsa veya iş görüşmeleri yapacaksanız kendinizi daha güvende hissetmeniz mümkün olacak.

BOĞALAR: Yükseleninizde yer alacak bu dolunay herkesin odak noktasını size çeviriyor. İlişkiler evlilik ve ortaklıklar alanında karşınızdakilere güven vermeniz mümkün. İlişkilerde gerçekçi istikrarlı açık ve net olmayı karşınızdakinden bekleyebilirsiniz siz de kendinize karşı dürüst olmalı ve ne istediğinizi belirtmelisiniz.

İKİZLER : kendi kendinize kaldığınız alanda veya zamanlarda bu dolunay dönemini oldukça verimli somutlaştıran bir zihinsel enerjiyle çalışarak değerlendirebilirsiniz. Parayla ilgili konularda ise çalışmalarınızın işle ilgili emeğinizin karşılığını alabileceğiniz ya da almak için arzu ve iradenizin güçlü olacağı bir süreçtesiniz. Çok çalışmaktan yorulduğunuz için bedensel ve zihinsel anlamda şifalandıran yöntemler deneyerek rahatlama teknikleri deneyebilirsiniz.

YENGEÇLER : Arkadaşlarınızdan çok yararlanabileceğiniz ve birlikte yiyip içip hayatın tadını çıkarabileceğiniz bir süreç. Aşk ilişkiler ve yaratıcılık alanında da bereketli günler bunlar, varsa gelecekle ilgili planlarınız sağlam temellere oturtacak fikirler ve fırsatlar olgunlaşıp karşınıza çıkacaktır.

ASLANLAR: mesleki konularda size güç kazandıracak yaratıcılığınızdan yeni fikirlerden ve iş planlarından olumlu fırsatlar elde edebileceğiniz bir süreç olacak. Beklediğiniz bir terfi, tanıtım, sunum, size çalışmalarınızdan ötürü prestij kazandıracak olumlu gelişmeler olabilir. Oldukça enerjik dinamik ve kararlı ilerleyebileceğiniz kariyer adımları atabilirsiniz.

BAŞAKLAR: Oldukça pozitif bir süreç toprak grubunda yer alacak dolunay , mars ve pluton olumlu açıları ile size güç kazandıracak. Çok çalışabilir ve yorulabilirsiniz. Çocuklarınızla fazla meşgul olabilirsiniz. Uzaklar yabancılar devletle ilgili işler hukuki konular tanıtım ve reklam çalışmaları konusunda emeğinizin karşısını alabilirsiniz.

TERAZİLER: Boğa dolunayı sizin para paylaşımları borçlar krediler vergi ve sigorta ödemeleri eşle ortak bütçe ortak işlerden gelen para evinizde yer alıyor. Boğanın yöneticisi Venüs te para ve kazançlar evinizde yer aldığı için maddi konular gündemde ve odak noktanız sağlam bir bütçe oluşturmak olacak. Hem değerinizi ortaya çıkaracak işler yapmak hem de size değer katacak konulara para harcamak gerekebilir. Harcamalar ve kazançlar arasındaki dengeyi iyi oturtmak gerekiyor.

AKREPLER: İlişkiler evinizde yer alacak bu dolunay size sağlam bir ilişki kurma arzusu olarak yansıyabilir. Cinsel enerjisi oldukça güçlü bu dönemde hem siz oldukça çekicisiniz hem de partnerinizden yana şımartılma şansınız yüksek. Bazılarınız yeni bir ilişkiyi veya iş ortaklığını daha somut hale getirmek için fırsat elde edecek. Uzun bir süre daha ilişkiler alanınızda bu kadar gökyüzü olayı olmayacağı için bu süreci dikkati ve lehinize çevirip kullanmaya özen gösterin.

YAYLAR : İş çalışma sağlık ve günlük hayat alanınızda gerçekleşecek bu dolunay size sağlıklı olmak günlük hayatta düzen ve refah kurmak adına somut adımlar atmanıza yardımcı olacak enerjileri hayatınıza katıyor. İş ortamı ve çalışma arkadaşları ile güven ortamı yaratmak birlikte verimli çalışmak için güzel bir fırsatınız var. çalışmalarınızın maddi karşılığını alma zamanı geldi. Para konularında cesaretle ve hedefe odaklı bir biçimde ilerleyebilmeniz bakımından şanslısınız.

OĞLAKLAR: Boğa burcunda dolunay sizin aşk ve yaratıcı ifade eğlence ve yaratıcılık evinizde gerçekleşiyor. Yükseleninizde yer alan Mars ve Pluton’la olumlu açı yapan bu dolunay sizi bu süreç içinde oldukça aktif dinamik enerjik çalışkan hedefe odaklı ve iş bitirici kılmanın yanı sıra içinde yaratıcılık kendinizi imajınızı ve kimliğinizi öne çıkaran çalışmalar içinde olmanızı sağlıyor. Hayattan keyif almak yemek içmek arkadaşlarla sevgiliyle ve çocuklarla bir arada olmak için harika bir fırsat. Oldukça bereketli enerjiler altındasınız somutlaştırmak istediğiniz her konuda bu dolunay size yarar getirecektir.

KOVALAR : Bu dolunay sizin ev aile yaşamınızı ve özel hayatınızı sembolize eden alanda gerçekleşecek. İş ve kariyer konuları ile oldukça haşır neşir olduğunuz şu son haftalardan sonra biraz içe çekilip kafanızı dinlemeniz evde ailenizle ve sevdiklerinizle huzur ve uyum içinde rahatlamanız size çok iyi gelecektir. Zihinsel anlamda streslerinizi gidermek için öncelikle günlük rutin işlerinizi yoluna koymak zorunda hissettiğiniz için pilleri şarj etmek için birkaç gün mola gerekiyor.

BALIKLAR : Bu dolunay sizin kısa yolculuklar, iletişim, yakın akrabalar kardeşler ve komşularla ilişkilerinizi eğitim ve kursları sembolize eden evinizde gerçekleşiyor. Bu dönemde tamamlamaya çalıştığınız eğitimler, sonuca ulaşmak üzere olan projeler, yolculuk planları ve kendinizi tam anlamıyla somut biçimde ortaya koymak istediğiniz iletişim konuları veya sunumlar olabilir. Eğitimler sınavlar kısmetli olacaktır. Yakın çevre ilişkileriniz size kısmet ve bereket getirecektir.

Naz Bayatlı

 

imagesLX7HD0PN

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir