ÇILGIN YENİAY DUYGULAR ŞELALE TEPEMİZ ATIK

764471-bigthumbnail13-19 TEMMUZ HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

Daha öncede yazmış olduğum gibi bu hafta cidden çılgın bir yeniay etkisine sahip. Yeniay 16 Temmuz günü 23 derece Yengeç burcunda, Pluton-Mars karşıtlığı ve hafiften uzaklaşmış bile olsa dilinin kemiği olmayan Uranüs karesi gölgesinde gerçekleşecek. Yanı sıra gökyüzünde Venüs ve Satürn karesi de var . Bence bu gökyüzü altında yine de en toparlayıcı kare Venüs- Satürn karesi olacak. Duygular şelale giderken , hiç olmazsa nerede duracağımızı bilebileceğiz. Bu dönem yaşadığımız bir çok başlangıç, Pluton’la gelen köklü değişimler, Mars- Pluton karşıtlığı ilişkilerde artık buramıza gelmeler,  her karşıtlık bir ayna vazifesi gördüğü için koşullarımıza, duygularımıza, gerçekten ne istediğimize dair ayılacağımız ama bazen de sinirden bayılacağımız durumlar olabilir.

Bu yeniayda Mars -Güneş -Merkür Yengeçte karşısında Pluton Oğlak’ta aileye , eve yerleşime maddi konulara kendimizi güvende hissetmeye, geçmişten taşıdığımız duygulara anılara özlemlere , çocukluğumuza dair hatıralara,  ebeveynlik konularına eğilmek durumundayız. Bu elle tutulur keskin enerji hayatımızın bir alanında büyümek ve erişkin davranmak  zorunda olduğumuzu ve artık görmemezlikten gelemeyeceğimiz durumlar olduğunu bize fark ettirecek.  Gerçekliğimizi anlamak görmek durumundayız. Bundan kaçış yok. Yeni bir başlangıç yapmak farz olacak başlamamak elde değil.

Bazılarımız iş veya aşkta evlilik veya ortaklık konularında artık değişime hazırlar çünkü artık böyle yaşamak istemediklerine karar verecek, bazılarımız böyle hissetmek istemiyorum diyerek ilişkilerine neşteri atacak ve yeni bir karar alacak. Venüs Satürn karesi bize temel kazandıracak bir takım adımlar atmaya yardım edecek ve böylelikle daha olgun bir bakış açısı ile hayatımıza sarılmamıza yarayacak.

Venüs geri gitmek üzere gölgeli durumuna devam ederken haftanın son günü Başak burcuna geçiş yapacak ve 25 Temmuzda bu burçtan geri adımlarına başlayacak. Ayrı bir yazıda bu önemli gerileme hareketinden bahsediyor olacağım. Etkilerini çoktan hissetmeye başladık bile.

Bu hafta, Merkür Neptün üçgeni bizi ilhama, inanca, maneviyata, yaratıcılığa ve bir yandan da düşünce tembelliğine iterken,  bu karmaşadan bir anlam çıkarmaya çabalamayacağız akışta kalabiliriz, belki evet belki hayır derken karşımızdakine  belki dersem evet anla hayır dersem bu hayırı kabul etme her an fikrimi değiştirebilirim gibi davranabiliriz. Bunca karmaşık enerjiden sağlam çıkarsak aferin bize.

 

KOÇ: Yeniay aile, kökler ve özel hayat alanınızda gerçekleşiyor. Büyük ve köklü değişimler kapınızda. Durmak değişmemek yenilenmemek yeniden başlamamak elinizde değil.  Ev, yerleşim, aile, ebeveynler odak noktanızda olabilir. Bazılarınız taşınıyor olabilir. Bazılarınızın ev ve aile ile yakından ilgilenmesi gerekebilir. Ev ve iş arasında kalmış yoğun bir tempoyla koşturuyor olabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle veya yakın olduğunuz kişilerle sabırlı, anlayışlı, kararlı davranmak ve yetişkin tavırlar içinde olmanız gerektiğini göreceksiniz. Bir bakıma duygularınızı ve düşündüklerinizi dürüst ve somut bir biçimde açıklayabilecek misiniz karşınızdakiler size ne kadar olgun davranabilecek bunu test edip ,göreceksiniz. Sevdiklerinize artık farklı bir yöne gitmek istediğinizi anlatmak durumundasınız. Yalnız başınıza ilerlemek istediğinizi hissedebilirsiniz. Özgür kalmak ve aldığınız kararlardan suçluluk duymamak ve sizi mutlu eden şeyleri yapmak adına size harika bir fırsat. Yakalayın bu fırsatı ve start yapın !!

 

BOĞA: Yeniay iletişim, kardeşlik, yakın çevre, kısa yolculuklar, kurslar ve zihinsel faaliyetler evinizde. Merkür’de yönettiği alanda size destek veriyor olacak. Taşınmak, yeni bir çevreye girmek, yakın çevre ve komşularla ilişkiler, eğitim konuları zihninizde olabilir. kardeşlerden biri ile zorluk yaşanabilir veya aile ile ilgili konularda üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Konuşmalar daha duygusal ve içinizde daha nostaljik düşünceler taşıyabilirsiniz. Aileden yakın çevreden ve sevdiklerinizden ayrılmak gibi bir korku duyabilirsiniz. Bazı Boğalar kontratlar yapmak, yeni iş görüşmelerine girmek bu konuda hazırlanmak ve umutla bekledikleri haberi almak adına bekleyişte olabilirler. Bazen doğru zamanda doğru yerde olmak umulmadık fırsatlara imkan verebilir bu nedenle yakın çevreniz ile kontakta olmayı ihmal etmeyin. Bazı Boğalar uzaklardan yurt dışından bekledikleri haberlerden, hukuki ve devletle işlerden, vize veya yolculuklara ilgili konulardan yana stresli olabilirler. Duygusal yanınız mantığın önüne geçebilir. Eşle veya ortaklarla ilgili konularda daha somut mantıklı elle tutulur kararlar alarak ilişkinizi düzenlemeyi ihmal etmeyiniz.

 

İKİZLER: Yeniay para ve kaynaklar evinizde gerçekleşiyor. İş hayatınız, finansal durumunuz önem kazanıyor, kendinize değer vermekle,  mali anlamda daha fazla güç kazanmaya yönelik adımlar atmakla ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz. Bazı İkizler aile , eş veya ortaklarla genel harcamalar gelir ve giderler konusunda sağlam bir taban oluşturmak ve netlik kazanmak için konuşmalar yapabilirler. Bazı İkizler bu dönemde yeni bir işe başlamak isteyebilir veya var olan işlerinde daha fazla para kazanmak adına başlangıçlar yapabilir. İletişim ve yakın çevre evinizde yer alan Venüs ile çalışma evinizde yer alan Satürn arasındaki kare sizi bu alanda kurduğunuz iletişimin daha somut ve akılcı olmasının gerekliliğine işaret ediyor. Zihinsel faaliyetlerin ise daha planlı programlı ilerlemesi gerektiğini, zamanın önemli olduğunu ve doğru kullanılması için bir şeyler yapacağınızı görüyoruz. Yaratıcılığın bu dönem artacağını ve bitirmeniz gereken işleri tamamlamak için çaba sarf edeceğinize işaret ediyor. sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin ve zinde kalmak için kendinize yeni bir diyet veya egzersiz rutini belirleyebilirsiniz.

 

YENGEÇ: Burcunuzda gerçekleşecek yeniay hayatınızda şu an bir çok konunun veya başlangıcın bir arada geliştiğine işaret ediyor. Hem siz değişiyorsunuz hem ilişkileriniz. Evlilik, özel hayat ortaklık konuları hepsi hayatınızda yeniden şekilleniyor değişiyor ve siz daha olgun ve sorumlu adımlar atmak zorunda hissediyorsunuz. İş ve kariyer konuları da artık yeni bir ivme kazanıyor. Eski işleri belki aynı biçimde sürdürmekten sıkıldınız ve yeni bir bakış kazanç veya tarz benimsemek niyetindesiniz. Kısacası umutla yeni bir geleceğe doğru bakıyorsunuz. Bunu yaparken elbette para evinizde yer alan Venüs ve Jüpiter ve onlara kare yapan Satürn çocuklara, hobilerinize ve gelecekte gelir getirecek yatırım araçlarına harcama yapmak üzere planlar yaptığınıza ve hedefler taşıdığınıza işaret ediyor. Bazı Yengeçler otorite figürleri, patron veya para sahibi güçlü kişilerle bu dönemde ilişkilerini iyi tutmak zorunda olduklarını hissedecekler. Bazı Yengeçler eşle veya partnerle duygusal tutkulu aşk dolu anlar yaşayacak geçmişi düşünmek nostalji duymak ve anıları hatırlamak söz konusu. Birlikteliği güçlendirmek için neler yapılabilir düşünecekler. Bekar Yengeçler ise bir ilişki başlatmak ve artık ciddi bir gelecek planlamak üzere kararlar alabilirler.

 

ASLAN: Yeniay sizin bilinç altınızı, elde olmayan olayları, iş ve çalışma düzeninizi temsil, günlük rutininizi temsil eden alanın karşısında yer alıyor. İçinizde aile sorumluluklarından evle ilgili bağımlılıklardan günlük değişmez düzenden çıkmak kurtulmak değişiklik yapmak arzusu yükseliyor olabilir. Şu dönemde beden sağlığının aslında zihin sağlığı ile mümkün olabileceğini düşünerek dinlenmek ve kendinize daha fazla özen göstermek gerekliliği hissedebilirsiniz. Yine de aklınızın bir köşesinde yapmanız gereken işlerin listesi duruyordur. Venüs Satürn karesi sizi oldukça düşündüren, baskı  altında tutan bir aile , ev durumu, eş veya sevgili konusu olduğunu gösteriyor. Aşta neredesiniz, statünüz nedir, sevginizi ne kadar gösteriyor ne kadar karşılığını alıyorsunuz, geçmişe çocukluğunuza baktığınızda aileden aldığınız sevgi ve ilginin şu anla kıyaslamasını yapıyor olabilirsiniz. Kısacası bu dönem sevgi alışverişi konusunda nereden nereye geldiğinizi düşündürecek bir süreçte olduğunuzu gösteriyor. Venüs Retro hareketinin çoğunu sizin burcunuzda yapacağı için bu konu çok önemli olacak ilişkilerde sevgi ve duygu alışverişi konuları kafanızı kurcalayacak. Venüs retrosu ile ilgili yazacağım ve bundan bahsedeceğim.

 

BAŞAK: Yeniay oldukça dominant bir enerji yayıyor ve sizin arkadaşlıklar, gelecek planları grup çalışmaları ve aktiviteleri alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönemde demek ki arkadaşlıklar odak noktanızı oluşturuyor belki yeni başlayan dostluklar var veya gruplarla yeni aktiviteler veya gelecek projeleri planlıyorsunuz. Yine de bu gökyüzü altında belki arkadaşlarla veya gruplarla yaptığınız faaliyetler sizden zaman enerji veya para bakımından çok şey alıyor diye düşünebilirsiniz. Bazı arkadaşlar sizde duygusal yüklere neden oluyordur veya bir arkadaş ile sevgi bağı kurmak arzusu veya bu kişi benim için arkadaş mı sevgili mi kalmalı sorusu kafanızı kurcalıyor olabilir . Bu geçişi yapmak bazen oldukça zor gelebilir. Bazı Başaklar için gruplarda üstlendikleri roller ve sorumluluklar değişebilir fazla yük binebilir veya siz yeni bir üyeliğe veya faaliyete adım atabilirsiniz. Ebeveyn olan Başaklar size çocuklarının arkadaşlıkları, hobileri, takım çalışmaları ve hayatta ne yapmak istedikleri ile ilgili ikilemler içinde kalabilirler. Doğru rotayı çizebilmek için zaman harcayabilirler. Venüs- Satürn arasındaki kare bilinçaltınızı iletişimi yakın çevreyi ve kardeşleri temsil eden alanlarda yer alıyor. Yakın çevrenizle kardeşler veya yakın akrabalarla kurduğunuz diyaloglar size ilişkinizin nerede olduğu konusunda bir farkındalık yaşatabilir. Bu alanda kontrollü gitmek isteyebilirsiniz. Bazen birbirinizin yaptıklarını şükranla karşılamak minnet duymak bu kadar zor mu diye düşünebilirsiniz veya bu hafta bir araya gelince kırgınlıklar sorunlar veya alamadığınız sevgi veya ilgi konuları aklınıza gelse bile kendinizi hiçbir şey olmamış gibi davranmak konusunda ikna edebilirsiniz. Bırakın büyüklük sizde kalsın.

 

TERAZİ: Yeniay tepe noktası adını verdiğimiz iş kariyer toplumsal duruş prestij alanında gerçekleşiyor. Anne-babalık ve aile-kariyer konuları arasında oluşacak ikilemleri üzerinizdeki baskıları ve bu alanda ne yapmak istediklerinizi gündeme getirebilecek yoğunlukta bir yeniay olacak. Bu dönemde yaşam amacınızı, kariyerde ne yapmak istediğinizi düşünerek taze bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz. Bazı Teraziler için cidden yeni bir başlangıç yapma arzusunun fazla olduğunu görüyorum. Başkalarının üzerinde iyi etki bırakmak ve prestij kazanmak isteğiniz bu dönemde artabilir.  Burcunuzun göksel temsilcisi Venüs ve Satürn arasında yer alan kare para ve aşk sevgi konularında gerçekçi kararlı ve dikkatli olmanız gerektiğini size hissettiriyor olabilir.  İnsanlar üzerinde doğru etkiyi bırakmak önemli , diğer yandan ortaklıklar işle ilgili kurduğunuz bağlar samimiyet ve gerçekçi olmayı gerektiriyor. Önce kendinize dürüst davranmalısınız. İş yapmak istediğiniz arkadaşlar veya gruplar varsa kendi değerinizi ön plana çıkarmak gerekliliği olacaktır. Hak ettiğiniz değeri almak isteyebilirsiniz. Duygu ve düşüncelerinizi açıkça konuşmak ve tipik Terazi eğiliminden yani şimdi değil sonra zamanı gelince konuşurum eğiliminden çıkıp şimdi hemen sırası geldiğinde düşüncelerinizi arzu ve isteklerinizi paylaşmanız ve kendinize gereken önemi vermeniz gerektiğini ön plana almalısınız.  Venüs eğlenmek, hayattan zevk almak ve kendinizi sevmek için size kararlı bir adım atmanız  gerektiğini söylüyor.

 

AKREP: Yeniayın bir diğer su grubundan burçta gerçekleşmesi size destek veriyor. Hayat amacınızı, yaşama bakış açınızı ve yeni bir vizyonla hareket etmeyi temsil eden alanda gerçekleşen bu yeniay olumlu etkiler taşıyor. Sizi bilgi paylaşımla ilgili konularda,  uzaklarla, devletle ilgili işlerle, akademik ve basın yayın reklam -tanıtım – kampanyalar gibi konularla meşgul edebilir. Uzun yolculuklar yapmak, yabancılarla bağlar kurmak, eğitim ve akademik konularla uğraşmak adına yeni başlangıçlar yaptırabilir.  Bazı Akrepler bu konularda maddi anlamda sorunlarla karşılaşabilir , kazancınızın yapmak istediğiniz şeylere yetip yetmediği ile ilgili bir farkındalık yaşamak durumunda kalabilirsiniz veya kendinizi birine mali olarak ispat etmek durumu olabilir.  Bu aynı zamanda kendinizi ispat etmek kazanımlarınızı diplomalarınızı ve şimdiye kadar neler yaptığınızı anlatmak zorunda olmakla da ilgili. Etkilemek istediğiniz birileri olabilir. Yine de bu dönemde uzun yolculuklarda, araba seyahatlerinde, vize işlemlerinde vs çok dikkatli ilerlemeniz gerekecektir. Diğer yandan, maddi konularda yeni fırsatlara doğru ilerlediğiniz de bir gerçeklik, yeni kazanç adımları atmak istediğinizi görüyorum. Aşkta bu hafta romantik konuşmalar yer alabilir. Online sohbetleri, uzaklardan gelen birileri ile görüşmek veya yolculuklarda hoşlandığınız birileri ile tanışmak mümkün. Aşkı olan Akrepler için bir arada seyahat etmek için güzel bir zaman yine de duygular şelale ve kıskançlık olabilecek durumlardan sakınmak gerekecektir.

 

YAY: Yeniay para paylaşımınızı, krediler borçlar vergi sigorta para transferleri ve ödemelerle ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Mali ve ticari anlamda veya yatırımlarla ilgili konularda yeni kazançlar elde etmek için veya yeni ortaklıklar yapmak için girişimler başlangıçlar yapabilirsiniz. Yine de bu gökyüzü şartlarında işinizi sağlama alacak adımları atmanızı tavsiye ederim çünkü eğer zamana karşı acele ediyorsanız, bir sipariş yetiştirmek istiyorsanız, ödemeler kapıda parayı çabucak alayım diye acele edip elinizdeki işi aceleye getiriyorsanız buna istinaden yapacağınız çalışmalar sorun yaratabilir. Konuşmak sorunları dile getirmek ve kendi gerçekliğinizi açıkça ortaya koymak gerekli. Çünkü bu dönemde bütçeniz kısıtlı olabilir ve sadece önceliklerinize ayıracak paranız olabilir bunu göz önüne alarak paranızı sağlama alınız akıllıca yatırımlar yapınız unutmayın Pluton para evinizde ve bu yeniay gelirler alanınıza baskı yapıyor.  sizi zora sokacak mali projeler içine şu dönemde girmemek en iyisi veya giriyorsanız şartlarınızı açık açık ortaya koymalısınız. Venüs- Satürn arasındaki kare hayat amacınızı yaşam vizyonunuzu anlam arayışınızı felsefenizi temsil eden alanla , bilinç altı alanında yer alıyor. Aşk ve ilişkilerde bu defa gerçekten sizin için bir anlam ifade edecek ilişkilere girmek istiyorsunuz. Sizi sıkacak boğacak üzerinizde kontrol yaratacak özgürlüğünüzü ve hayatta gitmek istediğiniz yönü engelleyecek biriyle birlikte olmak istemiyorsunuz. Evli veya ilişki içerisindeki Yaylar ise ilişkilerinin daha tatminkar olması birlikte alınacak kararların önemini paylaşımın maddi manevi sizin için ifade ettiği anlamı sorguladığınız bir süreçtesiniz ve geleceğe yatırım yapacak fikirler paylaşıyorsunuz.

 

OĞLAK: Bu Yeniay ilişkiler alanınızda yer alıyor ve güçlü bağlar kurmak, kurmuş olduğunuz bağları güçlendirmek, iş ortaklıkları kurmak ve ilerletmek konusunda elinizde bir çok fırsat olacak.  Duygulu tutkulu ve ilişkinizi ciddiye alan bir tavır içinde olmalısınız. İlişkilerde hem düşünceli hem duygulu hem de karşınızdakine güven veren bir tutumla davranmanız mümkün bu tavırlar size kazandıracak.  Venüs – Satürn arasındaki kare yeni işler ortaklıklar arkadaşlarla ortak çalışmalar ve gelecek projeleri bazında çalışmalar getirebilir. Bu dönem ev aile eş ve ortaklar alanında üzerinizde fazla sorumluluk aldığınızı görüyorum. Taşıdığınız yüklerden dolayı kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Yine de sınırlarınızı iyi tespit ederseniz herkesin yükünü sırtlanmaktan biraz olsun vaz geçerseniz oldukça güçlü bir biçimde başarılı bir gelecek planı ortaya koymayı becereceğinizi düşünüyorum. Evlenmek yeni bir ev almak taşınmak ailenizle bir arada olmak birlikte planlar yapmak için oldukça verimli bir zaman. Para ve güç kazanmak adına yeni projelere girmek size şans getirecektir.

 

KOVA: Bu yeniay sizin sağlık, günlük düzen, iş ve çalışma ortamınızı temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bazı Kovalar için özellikle iş hayatındaki veya kendi işini yapanlarınız için müşterilerle ve iş ortamında size güç kazandıracak güçlü kişilerle size bağ kurduracak açılar içeriyor. Yine de sorumlu disiplinli ve gereksiz duygusal bakış açısından uzaklaşarak profesyonel bir bakış açısıyla işleri ele almanız gerekliliği gözüküyor. Jüpiter- Satürn arasındaki kare sizin genişleme ve ilerleme fırsatlarını yakalamaya istekli olduğunuza işaret ediyor. Ancak iş yerinizde veya iş bağlantısı içinde olduğunuz kişilerle yaşanabilecek streslere karşı dikkatli olmalı. İş ortamında ortaya çıkacak stresli konuşmalara hiç bulaşmamak en iyisi. Bir kişinin iyi şansı size de iyi şans getirebilir veya başta kötü görünen bir durum sonra iyi sonuçlanabilir. Bu nedenle serinkanlı olunuz. Size sonuç getirecek kişilere odaklanmak en iyisi. Venüs Satürn arasındaki kare bu hafta iş aşk ve paylaşım konularında daha gerçekçi ciddi ve kararlı davranmanız gerekliliğine işaret ediyor. sağlığınızı ihmal etmeyin günlük düzen değişikliği söz konusu olabilir. ilişkiler anlamında seçeneklerinizi değerlendirmek isteyen bekar Kovalar seçim yapmak durumunda kalacaklar. Olgun, duygusal anlamda yetişkin ve sizi anlayacak biri ile birlikte olmak için yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz.

 

BALIK: Yeniay aşk romantizm yaratıcılık çocuklarla ilişkiler evinizde yer alıyor. Sevgi ve aşk için yeni başlangıçlar yapma fırsatınız var. ilişkiler alanında duygulu bazen hüzünlü biraz da nostaljik hissedebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiden ilgi tutku ve sevgi beklemek hakkınız bu duygunuzu dile getirmek isteyebilirsiniz. Bazı Balıklar bu dönemde yaratıcı taraflarını ortaya koymak için ekstra güçlü bir enerjiden yardım alacaklar. Sanatçı yanınız harekete geçebilir. Bazı Balıklar sağlık konuları ile ilgilenmek durumunda kalacaklar, bu dönemde sağlık konusu nedeniyle bir yolculuk seyahat veya plan gecikerek gerçekleşebilir. Diğer yandan, bazı Balıklar günlük düzenlerini değiştirecek gelecek planları içindeler , bu şehir ülke veya çevre değiştirmekle alakalı olabilir. Hukuki konular iş ve çalışma koşulları ile ilgili değişimler iş anlaşmaları ile meşgul olabilirler. Çocuklarınız varsa onların hayattan keyif almaları hobiler edinmeleri ve yaratıcı yanlarını hayata geçirmeleri için yardımcı olabilirsiniz. Bu dönemde arkadaşlar size daha gerçekçi bir bakış açısı göstermek bakımından değerli olacak. Neptün’ün Balık burcunda ve geri harekette olması enerjinizi düşürmüş olsa bile en azından ilişkilerde daha rahat akışta kalmanıza yardımcı oluyor böylelikle kendinizi daha kolay koruyabiliyorsunuz.

Sevgilerimle,

Naz Bayatlı

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.