ENERJİ ASTROLOJİSİ 2 / KALP EN MUHTEŞEM SİMYACIDIR BUNU UNUTMAMAK GEREKİR

multi-colored-green-psychadelic-heart-chakra-mandala

KALP ÇAKRASI/ AY ENERJİ MERKEZİ

ENERJİ ASTROLOJİSİ’nde temel olarak Ay en birincil önemde incelenen gezegendir. Doğum haritamızdan öncelikle Ay’ın gücüne konumuna açılarına ve hangi yaşam alanlarında daha fazla aktif olduğuna bakılır. Ay kişinin temel dürtülerini  ve yaşamda var olabilmek kendimizi güvende ve mutlu hissedebilmek için temel olarak neye gereksinim duyduğumuzu anlatır. Bu ihtiyaç duyduğumuz temel gereksinimleri elde etme potansiyelimizi gösterir.   En önemlisi de sevme ve sevilme duygumuzu yönetir. Bu anlamda hayattan ne kadar keyif aldığımızı mutluluğu yakalama potansiyelimizi ve yakın çevre ilişkilerimizi düzenleyen bu merkez astrolojik olarak Ay ile temsil edilir.

Kalp merkezi orta çakra bölgesinde yer alır. Bu nokta merkez alandır, çünkü alt ve üst çakraların denge noktasıdır.  Alt ve üst çakralar arasında enerji akışının geçiş kapısıdır. Bir tür santral/ kumanda odası vazifesi görür  ve bu santral ancak diğer çakraların yaydığı enerji kadar güçlüdür . Diğer çakraların ve bağlı oldukları hormonal bezlerin çalışma kapasitesi bu çakra tarafından dışarı yansıtılarak hayatımıza çektiğimiz enerji kalıplarını oluşturur. Bir tür simyacıdır aslında Ay/Kalp çakrası. KALP EN MUHTEŞEM SİMYACIDIR  bunu unutmamak gerekir.

Bu merkezin olumsuz anlamda tuttuğu enerji kalıbı üzüntüdür. Yönettiği hormonal bez THYMUS ‘tur  ve mutlu olmamızı sağlayan hormon salgısını üretir. Fizyolojik olarak kalp, ve bölgesindeki kaslar, göğüs, ciğerler, solunum yolları ve diyafram. Bu çakranın iyi çalışmaması bu alanda rahatsızlıklar olarak kendini belli eder.

Duygusal acılar ve yaralar, kendimizle ve bu acıyı yaratan kişi veya durumlarla yüzleşemememiz bu çakrayı kapatır ve kişi kendini boş  ve eksik hisseder.  Sevgi duygusunun hayatında eksik olduğunu yakınlaşacağı birinin hayatında olmadığını düşünür. Sevip sevileceği bir ilişkinin özlemini duyar. Mutlu olmak için ne yapacağını bilememek, hep bir şeyin olmasını beklemek ama tam anlamıyla nasıl ulaşacağını bilememek gibi düşünceler yaşanır.

Temel olarak her bireyle bu merkezle çalışmaya başlanır ama özellikle haritasında Ay problemli olan kişilerin bu ana merkez üzerinde çalışmaya başladıklarında inanılmaz bir değişim başladığını söyleyebilirim. Kendinle ilk defa bağlantıya geçmek gibi bir his oluyor. Çakranın çalışmaya başladığını ve enerjinin akmaya başladığını hissedince ne kadar ağır bir yük taşıdığını ve hafiflemeye başladığını görüyorsun. Hafiflik hissi ne güzel bir hal üzüntüden kurtulmak ve kendine mutlu olmak için izin vermek. Çakra kapalı olunca izin vermek çok zor oluyor.  Ay merkezi ve diğer çakralar için dinlediğimiz ses frekansları , gayet basit pratik nefes çalışması ve beden pozları var .

Hep iyi olun,

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir