KIŞ GÜN DÖNÜMÜ VE HEMEN ARDINDAN OĞLAK BURCUNDA YENİ AY UMUT DOLU BAŞLANGIÇLAR VAR

imagesYJ39377E

22-28 ARALIK HAFTASI NASIL GEÇECEK

Bu hafta gerçekten çok önemli bir hafta.  Bu kadar yoğun gökyüzü görünümü öyle kolay kolay bir araya gelmiyor. Öncelikle gökyüzü gündeminin en çarpıcısı  22 Aralık ‘ta sabaha karşı saat 01:00 civarında Güneş’in  Oğlak burcuna girecek olması.  Kuzey Yarım Küre için Kış Gün Dönümü yaşanacak. Bu hepimiz için önemli bir olay çünkü artık yarı küremizde ışık artmaya başlayacak . Ardından 3 saat sonra Oğlak burcunun 0 derecesinde yeniay meydana gelecek.  Bu sembolizmi iyi düşünürsek güçlü sağlam temellere dayalı yeni başlangıçlar yapacağımız bir zaman diliminde olduğumuza işaret ediyor. Eğer yapacağımız yapmak istediğimiz hatta adımını atmış olduğumuz iş kariyer ve maddi anlamda bir takım planlarımız varsa bu dönemde artık bekleme dönemi sona erdiğini göreceğiz.  Uranüs şu an ileri gitmek üzere duraklamakta ve 23 Aralık’ta Retro hareketi bitince inanılmaz bir hız ve enerji ile hareket edebileceğiz. Hiper aktif bir zihinle ve kararlılıkla işlere sarılabiliriz.

Satürn 23’ün de Yay Burcuna geçiş yapacak ve bu burçta yaklaşık 3 yıllık seyrine başlayacak.  Satürn hepimizin haritasında bir alanda anlayışımızı kavrayışımızı ve algımızı daha derinleştirmek ve bize daha gerçekçi  somut sorumlu davranabilmek adına deneyimler yaşamamıza neden olacak enerjileri kişileri olayları hayatımıza katacak. Bu dönemde kendinize daha fazla saygı duymak gerçekten hayatınıza neyle devam etmek istediğinize karar vereceksiniz. Özellikle Yay’lar ve İkizler daha sonra Balık ve Başak burçları en fazla bu geçişten deneyim kazanacak burçlar olacak. Ödülleri alabilmek için hayatımızım bir alanına zamanımızı çabamızı ve enerjimizi aktaracağız. Kendimize dürüst olup hayatımızın gerçek amacını anlamını bulmak yeni bir hedef ve bakış açısı ile ilerlemek için motive olacağız.

Bu haftanın kılçığı bol açısı Merkür ve Pluton arasında gerçekleşecek. Birileri sinirinizi bozan düğmelerinize basan ve sizi belki istemeden de olsa kıracak sözler sarf edebilir. Siz de sakin sakin konuşmaya devam ederken birden etkisi karşı tarafa güçlü bir biçimde yansıyacak sözler söyleyebilirsiniz. Niyet okumak, satırlar arasında ne denmek istediğini anlamak isteyebiliriz. Hatta iş görüşmeleriniz varsa örneğin bir sözleşme yapacaksanız mutlaka ne dendiğinden çok ne söylenmediğini düşünerek hareket ediniz. Kelimeler güç savaşına dönmesin. Özellikle Yengeçler ve Oğlaklar ilişkilerinde bu hafta dikkatli olsun.

Uranüs’ün direkt harekete geçecek olması elbette hepimizi daha kolay harekete geçirecek enerjileri öne çıkarıyor. Duraklayan ilerlemeyen işler ilerlemeye çözülmeye ve hallolmaya başlayacak.

Güneş ve Neptün arasındaki destekleyici açı sayesinde sevgi şifa ve iyileşme gücü bulmak imkanımız var. ama Güneş Oğlak burcunda olacağı için bunu istemek ve somut adım atabilmek gerekiyor.

KOÇLAR :  Koçlar Uranüs’ün yükselen burcunuzda ileri gidecek olması, Merkür’ün Pluton ile iş ve kariyer alanında kavuşup Uranüs’e kare yapması sizi iş alanında zorlayan ama hızlı iş bitirmenize yardımcı enerjilere sokuyor. Sözler önemli olacak manipülatif tonda size bir takım konuları empoze eden konuşmalar yapabilirsiniz. Eğer Uranüs’ün hiper aktif enerjisi ile size söylenenleri gerektiği kadar kulak vermez iseniz  iş adımlarınızda yanılgıya düşebilirsiniz. Bu hafta sorumluluklarınız artacak ev siz de bu çerçevede çevrenizdekilere sorumluluklarını hatırlatan konuşmalar yapabilirsiniz. İş görüşmeleri veya mülakatlar için oldukça etkili bir konum .  Yeniay da Oğlak burcunda ve iş ve kariyer alanınızı temsil eden yerde olacağı için bu alanda yeni başlangıçlar planlama düzenlemelere uyum sağlamak durumundasınız. Siz de iş alanında yeni bir başlangıç yapmak isterseniz bu hafta tam zamanıdır. Yönetici gezegeniniz Mars 12 ocak tarihine kadar Kova burcunda kalacak arkadaşlıklar grup faaliyetleri ve gelecek ümitleri evinizde kalacak. Bu alanda size oldukça aktif bir hafta vaat ediyor. Sosyal bağlar etkinlikler aynı hobileri görüşleri vs paylaştığınız kişilerle etkinlikler yapma ve sosyalleşme fırsatı öne çıkarıyor.

BOĞALAR : Satürn Yay burcuna geçtiğinde sizin parasal konuları temsil eden alanınıza gelecek ve sizi bu alanda gerçekçi olmaya yatırımlarınızı daha dikkatli değerlendirmeye aileye karşı daha sorumlu ve paylaşımlarınızda daha tedbirli olmaya yöneltebilir. Maddi kazançları biriktirmek biraz ayağını yorganına göre uzatmak istemek normaldir. Oğlak yeniayı size yeni bir hedef belirlemek yeni bir bakış açısına geçiş imkanı getirebilir kariyer anlamında daha sağlam temeller atmak isteyebilirsiniz. Ödüllerinizi alabilmek için somut adımlar atmaya başlayabilirsiniz. İş tekliflerinde görüşmelerinde alt satırları ve karşıdakinin niyetini okumaya çalışmayı ihmal etmeyin. Uzun yolculuklara çıkmak bunu planlamak yabancı kültürlerle haşır neşir olmak iyi gelecektir. Sınavlar eğitim ve iletişim alanındaki projelerinizi  başarmak için çok çalışmak gerektiğini fark ediyorsunuzdur. Bu arada gelecekle veya hedeflerinizle yeni vizyonunuzla ilgili fikirlerinizi sadece en yakın arkadaşlarınızla paylaşın hemen sağa sola yaymayın öncelikle kendinizi sağlama alın ondan sonra konuşursunuz. Hevesle yeni maceralara atılmak isterseniz buna imkan verecek haberler alabilirsiniz.

İKİZLER : Merkür, Pluton kavuşumu ve Oğlak yeniayı para paylaşımınızı temsil eden alanda gerçekleşiyor. Maddi konularda yeni iş veya kariyer alanında gelişmeler bekleyebilirsiniz  ve buna bağlı olarak kazanç imkanı doğacaktır. Belki de beklenen bitmesi zaman almış bir konunun son adımı bu hafta atılacak. Bu durum içerisinde bir takım arkadaşların içinde olduğu veya  grup, ekip eforu ve hedefi olabilir. Bu anlamda birlikte bir karar alıp yerine getirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Satürn Yay burcuna geçtiğinde ilişkiler evlilik ortaklıklar ve ortak çalışmalar sizin için 3 yıl boyunca bir test ve deneyim alanı haline gelecektir.  Gerçekçi ve somut bir biçimde hayatınızın bu alanında nereden nereye gitmek istediğinize karar vereceksiniz. Hukuki konulara anlaşmalara ve sözleşmelere önem veriniz alt satırları mutlaka okuyunuz.

YENGEÇ : Bu hafta özellikle iş ve çalışma alanında , evlilikte veya partnerinizle ortak çalışmalar yaptığınız kişilerle sıkı bir iletişim trafiği yaşayabilirsiniz. Gerçekçi olmak ilişkilerde söylenilmeyen şeylere de dikkat etmek gerekecek. Sözler bazen gereğinden fazla katı ve gerçekçi gelebilir ve eşle birbirinizi daha iyi anlamak ve kırgınlıklara neden olmamak için sakin ve dingin bir biçimde konuşun. Güneş Neptün destekleyen açısı size iyi gelecek ve kurban edildiğinizi düşündüğünüz konularda size en azından daha kabullenici ve gerçekçi davranmak ve şifa bulmak iyileşme sağlamak adına yardım edecek. İş alanında düze dönecek Uranüs sayesinde yarım kalan bitmemiş işleriniz varsa hızlanmaya ve birer birer hallolmaya başlayabilir. Eşle ortakla veya partnerle uzun zamandır yapmadığınız kadar gerçekçi bir konuşma yapmak isteyebilirsiniz. Sükuneti sakın elden bırakmayınız.

ASLANLAR :  Güneş bu hafta günlük hayat ve sağlık alanınıza giriş yapıyor. Burada yer alacak yeniay ve gezegen toplaşması  günlük hayatta sizi yoran aktivitelere neden olabilir.  Sağlık anlamında kendinize özen göstermelisiniz, yapılacak çok iş olduğunu biliyorsunuz,  bu nedenle  günlük işleri bir komutan edası ile düzenleme arzunuz olacak. İş yerinde veya yanınızda çalışanlarla sağlık ve hizmet sektörü çalışanları ile sözel anlamda ters konuşmalar ortaya çıkabilir sakin ve dingin kalmakta fayda var. Satürn Yay burcuna geçiş yaptıktan sonra aşk hayatı çocuklarla hobilerle ve mutlu olmakla ilgili testler ve deneyimlerden geçebileceğinizi düşünebiliriz. Gerçek aşkı bulmak, çocukların sıkıntılarına çare olmak, hobilerden iş kurmak veya para kazanmak, riskli yatırımları dikkatle yapmak ve aracılarla ilişkilerde komisyoncu taşeron vs ekstra dikkatli olmak gerekecek. Güneş ve Neptün açısı yaratıcı yetenekleri ortaya koymak spiritüel ve psikolojik anlamda şifa bulmak hayatın içinde hangi konularda aşırı özveri ve fedakarlık yaptığınızın farkına varmak için uygun bir süreç olacak. Sizi zora sokan kişilerle ve durumlarla başa çıkmak için gereken yaptırım gücünüz olacak yine de katı ve esnek olmayan bir tutum takınmamakta fayda var.

BAŞAKLAR : Bu hafta sevgiliniz , romantik hayatınız, çocuklar , yaratıcı çalışmalar, hobiler anlamında yeni başlangıçlar yapabilirler. Çocuklar veya sevgili bir sorun yaratabilir, iyi dinlemek düşünceleri paylaşmak ve isteklerde gerçekçi olmak gerekecek. El işleri ve hobi alanında yaptığınız işlerden para kazanabilirsiniz. Sergiler, tezgahlar, vitrin süslemesi, ürünleri paketlemek ve süslemek için harika bir zaman. Psikolojik alanda bir aydınlanma iyileşme ihtiyacı mutlaka yer alacaktır. Ortak para paylaşımlarındaki sıkıntılar ve krizler Uranüs ileri gittikten sonra daha kararlı bir tarzda ele alınabilir. İlişkilerinizi aile ile para paylaşımlarınızı daha sağlıklı ve sizi daha az kurban rolüne sokan bir konuma getirmek için öncelikle kırgınlık varsa bunların düzeltilmesi gerekliliğini düşünebilirsiniz. Bu yönde konuşmalar yapabilirsiniz. Satürn Yay burcuna geçince 3 yıl boyunca sizin ev ve aile yerleşiminizi özel hayatınızı temsil eden alanda kalacak. Bu dönemde aile üyeleri ile ilişkilerin tekrar ele alınacağı ev hayatınızla ilgili hoşnutsuzluklar varsa bunun hakkında bir adım atabileceğinizi ,  ebeveynler veya eşle ev içi iletişiminizi dengeye oturtmanız gereken yıllar olacak. Bazılarınız yer değiştirebilir, bazılarınız ev almak için borca girebilir. Borç öderken hayatın zevklerinden biraz el etek çekmek isteyebilir.

TERAZİLER: Oğlak burcunda yeniay sizin ev aile yerleşim  ve özel yaşamınızı temsil eden alanda yer alacak. Bu dönemde belki canınız evde olmak isteyecek, bazılarınız ev ahalisi ve aile ve ebeveynlerden biriyle stresli bir durum yaşayabilir. Sözler anlamını aşacak biçimde algılanabilir durup dururken kırgınlık çıkabilir. Bu nedenle sözlere dikkat etmeli sakin ve aklı selim kalmalı. Ne demek istediğinizi ve niyetinizi mutlaka açık açık belirtin ki yanlış anlaşılmaya imkan kalmasın. Özellikle eş, partner, ortaklar alanınızda Uranüs ileri gitmeye başlayacağı için bu alandaki ilişkilere dikkat etmeli sabırsız ve huysuz davranışlardan zarar görmek mümkün olabilir.  Satürn Yay burcuna geçiş yaptıktan sonra sizin kardeşler, yakın akrabalar iletişim ve kısa yolculuklar evinize geçiş yapacak bu anlamda bu alan 3 yıl boyunca test ve deneyim alanınız olacak. Kardeşlerle ilişkileri eğitimlerle kursları geliştirici bularak önem vermek, aracınızı iletişim cihazlarınızı korumak sağlama almak ve yakın çevrenizle kurduğunuz iletişimi iyi düzenlemek gerekecek. İş ve günlük hayatta harcadığınız enerjinizi biraz da ev yaşamına yöneltmek ve bir düzene oturmak isteyebilirsiniz.

AKREPLER:  En nihayet Akrepler Satürn size engin bir deneyim ve bakış açısı getirmiş olarak burcunuzdan ayrılıyor ve yeni ufuklara yol almak üzere Yay burcuna geçiş yapıyor. 23 Aralık’tan itibaren yaklaşık 3 yıl boyunca  para ve birikimlerinizi temsil eden alana giriş yaparak sizi paraya bakış açısınız paraya ne kadar değer verdiğiniz kendi yetenekleriniz için gerçekçi bir fiyatlama yapıp yapmadığınız, insanlarla maddi alışverişiniz ve hayatta neye değer verdiğinizle ilgili çetin bir 3 yıl geçirebilirsiniz. Bu dönem mali kaynaklarınızın ciddi bir amaç için biriktirilmesi için saklamak anlamına gelebilir veya gücünüzü uzmanlığınızdan aldığını bir işle uğraşmaya başlayabilirsiniz. Ne olursa olsun mali hesaplarınızı iyi tutun borç veya kredi almaya karar verirseniz dikkatli olunuz zaman zaman para akışı zayıflayabilir. Oğlak burcundaki yeniay kardeşler yakın akrabalar evinizde yer alacak bu hafta sık sık iletişim kurmak zorunda olacaksınız iletişim yakın çevreyle diyalog ve eğitimler kurslar sunumlar ve içinde iletişimi barındıran her türlü projede sağlam başlangıçlar yapabilirsiniz.

YAYLAR: Eveeeet Yaylar Satürn 23 Aralık’tan itibaren 3 yıl kalacağı burcunuza geçiş yapacak. Hayatta sizi gerçekten mutlu edecek gerçek amacınıza ve hedeflerinize ulaşmak için sizi motive edecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Satürn Yükselene veya Güneş’e gelince elinizden gelenin en iyisini yapın gerisini Satürn’e bırakın demek gerekiyor. İmajınız hayat çizginiz ve dış dünyada kurduğunuz ilişkiler ve iletişim tarzınız bayağı bir değişime uğrayacak demektir. Bu hafta para kaynakları evinizde yeniay gerçekleşiyor. Oğlak burcundaki bu gezegen toplaşması size yarayacaktır. Para almak, para artışı olması beklediğiniz paraların gelmesi gibi olumlu gelişmeler olabilir. Ancak bu gelişmeleri gerçekleştirebilmek için birilerini ittirmek üzerlerinde baskı kurmanız gerekebilir. Uranüs’ün aşk çocuklar hobiler romantizm evinizde ileri hareket başlayacak olması beklemede olan bir konuyu  açıklığa kavuşturup, sonuç aşamasına getirebilir. Eve bir takım harcamalarda bulunmak arzunuz olabilir.

OĞLAKLAR:  Bu sizin için eşsiz bir Yeni Yıl olacak çünkü hemen Kış Gün Dönümünün gerçekleşmesinin ardından yer alacak Oğlak burcundaki yeniay size yıl boyu bu başlangıç enerjisini yansıtacak. İş ve kariyer alanında sizi mutlu edecek sağlam temeller atmanıza yarayacak gelişmeler göreceksiniz. İlişkiler anlamında bu hafta biraz ters aksi veya duygusal anlamda katı hissedebilirsiniz. Uranüs’ün ev alanında geri hareketini sonlandıracak olması evde tansiyon ve gerilimi artırabilir. Yine de iletişim yakın çevre eğitimler ve kısa yolculuklarda sizi destekleyen bir gökyüzü görünümü var. baskıcı empoze eden ve esnemeyen bir tutum takınmak ilişkilere zarar getirebilir. 23 Aralık’ta burcunuzun yönetici gezegeni Satürn Yay burcuna geçiş yapıyor. 3 yıl boyunca kendinizi  zihinsel faaliyetlerde eğitim inanç felsefe bilgi ve kültür içeren her alanda kendinizi geliştirmek, kendinize duyduğunuz saygıyı artırmak ve zamanınızı hayattan zevk almak ve yeni bir bakış açısını hayatınıza yerleştirmek için harcayabilirsiniz. Bazılarınız inzivaya çekilmek , evden çalışmak , günlük rutinini düzene koymak zaman yönetimi yapmak,  daha spiritüel çalışmalara yönelmek için bu dönemi kendi avantajına çevirebilir.

KOVALAR:  Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn 3 yıl boyunca kalacağı Yay burcuna 23 Aralık’ta geçiş yapıyor.  Tek bir gidecek yönünüz var o da ileri. Hedeflerinizi belirleyin, gelecek planlarınızı yapın ve harekete geçin. Bunu yapabilecek gücünüz var özellikle  22 sinde gerçekleşecek Kış Gün Dönümü ve ardından gelecek yeniay ile somut bir biçimde niyet ederek kararlı bir biçimde yeni başlangıçlar yapmak üzere ayağa kalkabileceksiniz. Arkadaşlıkların grup çalışmalarının çok önemli olacağı bu yıllar sizi kim dost kim değil görmenize yardım edecek. Gerçek arkadaşlığın ne olduğunu görebileceksiniz. Bazılarınız siyasi veya sosyolojik bilgiyi kullanarak kendini bir alanda uzman konumuna getirecek açılımlar yapabilir, bazılarınız ise birkaç arkadaşla iş kurabilir veya artık işe yaramayan dostlukları hayatından çıkarabilir. Kovalar için en önemli şey özgür kalmaktır kendi prensipleri doğrultusunda yaşamak ve ideallerini yaşatmaktır. Bu anlamda sizi bir ideal yaşam amacı bakışı ve yaşam felsefesi sorgulamasına sokabilir.  Kovanın  kendi yöneticisinin kendi yerinden yükselene  olumlu açı içinde yer alacak olmasının harika avantajları olacaktır. Keyfini sürmenizi dilerim. Uranüs’ün kısa yolculuklar eğitim iletişim evinizde ileri harekete başlayacak olması bu alandaki hareketlerinizin biraz kontrol altında kalması gerektiğine işaret ediyor. Sözlerinizi sakınarak sarf ediniz.

BALIKLAR : Oğlak yeniayı ile birlikte yeni arkadaşlıklar yeni grup faaliyetleri ve gelecek hedefleri belirlemeye başladığınız bir zaman dilimindesiniz. Satürn 23 Aralık’ta 3 yıl kalacağı Yay burcuna geçtikten sonra sizin iş ve kariyer alanınıza geçiş yapacak. Sizi bu anlamda yeni seçimlere girişimlere ve hedeflere yöneltecek enerjiler var.  Kendinizi kariyer anlamında yeniden tanımlamanız gerekebilir. Bu hafta Güneş ve Neptün arasında gerçekleşecek olumlu açı sayesinde arkadaşlardan yana iyilik ve destek görebilirsiniz. Sağlık konularında, şifa bulmak ve iyileşmek için yararlı faaliyetler yapabilirsiniz. Para konularında daha dikkatli olmak gelirler ve giderlerdeki inişlere çıkışlara karşı tedbirli olmak gerekir.

Mutlu Bir Ay Dilerim,

Naz Bayatlı

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir