Koç Burcunda Yeni Ay ( 30 Mart 2014)

new-moon-aries-500x333KOÇ BURCUNDA YENİ AY ( 30 MART 2014)

KIVILCIM SAÇAN BAŞLANGIÇLAR

Güneş’in Koç burcuna geçmesinin ve Astrolojik Yeni Yılın başlangıcının ardından gerçekleşecek olan bu ilk yeni ay aslında yıllık ay döngüsünün de bir başlangıcını temsil ediyor . Bu nedenle oldukça önemli kabul edilmeli. Beraberinde çok güçlü etkilerle devam edecek gökyüzü görünümleri var. Bu yeni ayla birlikte KENDİMİZE KARŞI DÜRÜST OLMALI, BENCİLLİĞİ BIRAKMALI ,  KENDİMİZE GÜVENİMİZİ ARTIRMALI VERİLECEK BİR MÜCADELEMİZ VARSA CESARETİMİZİ TOPLAMALI VE İŞE KOYULMALIYIZ. RADİKAL DEĞİŞİM ZAMANINDAYIZ.

Her Yeni Ay bir başlangıç zamanıdır. Bu dönemde her birimiz yeni bir duygusal döngü başlatacak eğilimler ve arzular içine gireriz. Ya da her birimiz yeni hedefler ve niyetlerle yeni bir başlangıç yapabilme fırsatı elde ederiz.  Koç Öncü Nitelikte ve Ateş elementinden bir burçtur ve bu karakteristik özellikler Koç burcuna inisiyatif alarak kendi istekleri doğrultusunda hareket edebilecek ve gerekli değişimleri yapabilecek gücü verir. Koç burcu haritamızda hangi evde yer alıyorsa, bu yaşam alanında biz de bir takım değişiklikler yaşayacak veya bilinçli olarak gerekli değişimleri yapabilecek enerjiye sahip olacağız. Bahar ekinoksunun ardından gelen bu yeni ay hepimiz için yenilenme ve değişim enerjisini taşıyan etkilere işaret ediyor  ve fırsatları yakalama hevesi veriyor.

Bu özellikle çok önemli bir yeni ay çünkü bir yandan gökyüzünde ilerici, yenileyici, savaşçı, agresif tarafımızı ateşleyen Uranüs gezegeni Koç burcunda ve bir kez daha güçlü manipülatif ve baskıyla dönüştüren Pluton ile kare yapacak. Savaşçı ruhumuz ortaya çıkabilir. Daha isyankar, kavgaya hazır ve asabi davranmaya açığız. Bu Kare bir yandan da bir büyük kare  ( Jüpiter  Yengeç- Mars Terazi) içindeki enerjilerle de interaktif etkileşimde. Koç burcu bireysel olmayı ve kendi yolunda yürüme arzusunu temsil ederken bir yandan da Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’ın Terazi burcunda geri harekete devam etmesi ve bu yeni aya kare yapması nedeniyle isteklerimiz ve heveslerimiz ve ilerleme arzumuzun önünde bir takım engeller olabileceğine  ve daha fazla mücadele etmemiz gerekeceğine işaret ediyor. İlişkilerde dengeyi ve orta yolu bulmak için bayağı uğraş vereceğiz.  Bu engeller büyük olasılıkla ilişkiler ve ortaklıklar, sosyal hayatımızı oluşturan arkadaşlıklar çerçevesinde önümüzü tıkıyor. Tıkıyor diyorum çünkü şimdiye kadar kanıksadığımız alttan aldığımız özveri gösterdiğimiz kendimizden fedakarlık ederek önce sen dediğimiz durumlarda artık radikal bir değişiklik yapmak durumunda olduğumuzu hissedeceğiz. İlişkileri açmaza sokan hassas konulara parmak basabilecek ve çözüm arayacak adımları atmak hususunda cesaret gösterebileceğiz. Mars Terazi Retrosu bu durumları görüp sorunlara adil ve kalıcı çözümler bulabilmek için bize bir fırsat kapısı açıyor diye düşünebiliriz. Uranüs  bu değişimi yapabilecek ve statükoya hayır diyebilecek özgüveni içimizde aramak konusunda kararlı olmayı sembolize ediyor.  İçine çekildiğimiz kabuğumuzdan çıkma , bizi agresif kılan ve içimizi yakan enerjileri fiziksel olarak harcama vakti. Spor yapın egzersiz yapın doğaya atın kendinizi, ya da sizi uzun süredir aşağı çeken durumlara karşı bir yenilenme eylemi başlatın. Jüpiter yüceldiği Yengeç burcundan , kısıtlayıcı , kariyer odaklı, planlı ve parasal kaynakları güçle yoğuran Oğlak burcundaki Pluton  ile karşıt. Genişleme olanaklarımızı sınırlayan güçler var gibi bu ya bir iş veya kariyer durumu olabilir veya aile durumu. Her iki durumda da biz abartılı isteklerimizi kontrol etmek mecburiyetindeyiz. Aşırı iyimser davrandığımız durumlarda karşımızdakinin tutumunun hiç de öyle olmadığını görerek  yumuşak karnımızın farkına varabiliriz.

YÜKSELENLERE GÖRE YENİ AY

YÜKSELEN KOÇLAR: İlişkilerde, evlilikte ve ortaklıklarda daha adil olunması gerekliliği ortada.  Süregelen bir anlaşmazlık veya rahatsızlık varsa bu yeni ay ile birlikte çözüm yaratacak adımlar atılabilecektir. Bazılarımız dava yoluna gidebilir, bazılarımız köprüleri atabilir, daha sakin kalıp mantıklı adımlarla ilerlemek isteyenlerimiz ise hesaplı risklerle eldeki konuyu ele alabilir. Dış görünümü değiştirmek, taze ve yenilenmiş bir bakış açısıyla yeni başlangıçlara yönelme arzusu ağır basacaktır. Ama ilk önce eldeki işleri bitirmeye çalışmak akıllıca olacaktır.

YÜKSELEN BOĞALAR : Öfkeli ve huzursuz hissettikleri bir dönemde olabilirler. İş ve çalışma koşullarından kaynaklanan mücadeleler yer alabilir. Bir yandan sağlığınızı düşünmeli ve sabit kalmaktan kaçınıp hareket etmelisiniz. Güvende olmak ihtiyacınız nedeniyle değişimden hoşlanmadığınız alışkanlıklara derinden bakıp değişim yapacak cesareti toplamalısınız. İş yerinde veya iş arkadaşlarınız arasında dengeye oturtulması gereken sorunlar olabilir. Tarafsız kalmak zor olabilir. Yine de suya sabuna dokunmadan bu durumu atlatmanın zor olacağını göreceksiniz. Her zamanki sağlamcı ve tedbirli tutumunuzla davranmak bazen güç olabilir. Sakin kalmak önemli ama hiç harekete geçmemek de başka problemlere yol açabilir.

YÜKSELEN İKİZLER: İçinde bulunduğunuz arkadaş grupları, sosyal çevreniz veya gelecekle ilgili planlarınız konusunda yeni planlar ve projeler içinde olabilirsiniz. Yeni kararlar alırken ve gruplarla paylaştığınız ideallerle bireysel düşüncelerinizi bağdaştırma yolunu arayın. Kendinizi ön plana çıkarmak elbette hakkınız ama bunu yaparken bencillikten uzak durunuz. Kendi yaratıcılığınızı kişisel ifadenizi birilerinin canını sıkarak yapmak zorunda olmadığınızı fark edeceksiniz. Çocuklarınızla veya sevdiğiniz kişiyle kurduğunuz iletişimde daha alttan alan pekiştiren bir dil kullanmak gerekliliği ortada , birlikte sosyalleşmek size iyi gelecek. Kendi zevk aldığınız veya sevdiklerinizin zevk aldığı konuları ortaklaşa projelerle paylaşmak sizi birbirinize daha çok bağlayacaktır. Anahtar kelime herkesin ilgi alanına, düşüncelerine saygı duymak ve birlikte eğlenmenin yollarını bulmak.

YÜKSELEN YENGEÇLER: İş ve kariyer hayatınızda yeni girişimler yapmak, size yeni yollar açacak fikirler öne sürmek gereksinimi duyuyor olabilirsiniz. Ebeveynlik anlamında yeni bir bakış açısı, toplumsal duruşunuzda yeni bir statü edinebilirsiniz. Temel anlamda hayat alanlarınızda toptan bir değişim yapma zamanı gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Evlilik, ortaklıklar ve ev yaşamı sizi zorlayan konuların içinde olabilir, adil ve her tarafa uygun çözümler bulmak adına yeni başlangıçlar yapmanız mümkün yeter ki inisiyatifi ele alın ve kararlı adımlar atın.

YÜKSELEN ASLANLAR: İnançlarınızı ve yaşam felsefenizi değiştirecek yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni yerler görmek arzusu duyabilir, kendinizi geliştirmek, eğitmek veya akademik alanda ilerlemek için yeni adımlar atmak gereksinimi duyabilirsiniz. İletişim ve yakın çevre ilişkilerinizde kendinizi tam anlamıyla ortaya koyacak yaratıcı ifadenizi açığa çıkaracak girişimler de bulunabilir, kendinizi yeni bir başlangıç yapmak konusunda motive edecek yazın, çizim, anlatım veya becerilerle ilgili kurslara eğitimlere başlayabilirsiniz. Yaratıcı yeteneklerinizi ateşleyecek bu yeni ayda zihinsel anlamda aktifsiniz. Basın yayın ve kitaplarla ilgili çalışmalar yapabilir, yabancılarla ilişkilerinizde yeni atılımlar yapabilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAKLAR:  Para paylaşımları, borç, kredi ve tutkularla alakalı evinizde gerçekleşecek bu yeni ay, bu alanda sizi yeni kararlar almaya yöneltecek bir gereksinimi temsil edebilir. Daha enerjik ve kararlı bir biçimde mali konulara el atabilirsiniz. Kendi bütçenizi oluşturacak inisiyatifi ele alarak kendi istekleriniz doğrultusunda düzeltmeler yapabilirsiniz. Aile ile ortaklaşa gelirlerinizde yeni bir başlangıç olabilir. Harcamaları kısmak ve nerelere para harcandığını kontrol ederek daha dengeli bir bütçe yapmaya yönelebilirsiniz. Kendinize gelir getirecek yeni kaynaklar arayışına girebilir ve bu alanda yeni bir takım girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİLER: Evlilik, ortaklıklar ve sosyal ilişkilerinizi temsil eden evde gerçekleşecek bu yeni ay ile birlikte bu alanda yeni başlangıçlar yapabileceğiniz kararlar alabilirsiniz. Bu yeni bir ilişki , ortaklık, evlilik başlatma arzusu olabilir veya var olan ilişkilerde kendi istek ve arzularınızı daha çok ortaya koyduğunuz bir tutum sergileme ihtiyacı söz konusu olabilir. Eğer ortaklıklarınızda, evliliğinizde bir takım anlaşmazlıklar varsa bunu hukuki anlamda çözmek için adım atabilirsiniz. Yükseleninizde yer alan Mars retrosu ile daha huzursuz ve ilişkilerde bir denge bulma arayışı aralık ayından beri devam etmekte bu yeni ay ile birlikte daha kolay harekete geçmek ve kesin kararlar almak mümkün.

YÜKSELEN AKREPLER:  İş ve çalışma koşullarınızda bir takım radikal değişimler olması mümkün. Bunu bir yenilenme olarak görmelisiniz. Sağlık konularında kendinize önem vermeli ve daha fazla enerji sarf edeceğiniz bir döneme gireceğinizi düşünerek kendinizi aşırı yormaktan kaçınmalısınız. Günlük hayatta daha sabırsız ve öfkeli davranmanız mümkün.  Negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmek için spor yapmalı veya ani hareketlerden kaçınmalısınız. Arka planda sizin haberiniz olmadan gelişen olaylardan rahatsızlık duyabilir ve bu konuları açıklığa kavuşturmak için dürüst davranmak gerekliliği hissedebilirsiniz. Bu durumlara karşı her zamanki gibi stratejik davranmak güç gelebilir.

YÜKSELEN YAYLAR: Yaylar için aşk, hobiler ve çocuklar evinde gerçekleşecek bu yeni ay, size bu konularda yeni başlangıçlar getirebilir. Aşık olmak arzusu duyabilirsiniz, ilişki başlatmak için çok uygun bir zaman. Diğer yandan kalbi çoktan kapılmış Yaylar ise sevdikleri ve çocukları ile hayatın zevkini çıkarmak eğlenmek ve yeni keyif alanları bulmak için harika bir fırsat yakalamış sayılırlar. Ne var ki, acele etmek, kendi ajandanı dikte ettirmek, sadece kendi isteklerin doğrultusunda hareket etmek ihtiyacı duyuyorsanız bir kere daha düşünün derim, ben değil biz olarak hareket etmenin öneminin altını Mars Terazi burcundan bize kalın kalemle çiziyor.

YÜKSELEN OĞLAKLAR : aklı başında ve ciddi yükselen oğlaklar bu koç yeni ayında iş ve kariyer alanında yeni başlangıçlar arifesindeler. Kendi inisiyatifleri ile başarılarını açığa çıkarmak için yeni girişimlerde bulunabilirler. Ani dürtüsel kararlarla düşünmeden hareket etmezlerse ortak çalışmalarda pekiştirici ve dengeli bir tutum sergilerlerse işle ilgili bir çok yeni fırsata açık bir döneme giriş yapmaktalar. Bu yeni bir iş veya kariyer fırsatı da olabilir, kendi prestijlerini sağlamlaştıracak toplum önünde kendilerini temsil edebilecekleri yeni olanaklarda olabilir. Başı çekerek ve cesaretli girişimlerle başarıyı yakalamanız çok mümkün.

YÜKSELEN KOVALAR: Zihinsel faaliyetlerimizi, yakın çevre ilişkilerimizi, kardeşlerle ilişkilerimizi, kısa yolculukları temsil eden bu evinizde gerçekleşecek yeni ay etkisiyle iletişiminiz daha dinamik hızlı ve keskin bir hal alabilir. Yolculuklarda dürtüsel  ani kararlarla acelecilik yapmaktan kaçınmalı, daha sakin ve tedbirli davranmaya çalışmalısınız. Yeni iletişim bağları kurmak  bakımından yeni fırsatlar var, zihin gücünüzü ful kapasite kullanabileceğiniz bir yeni ay yaşayabilirsiniz. Kardeşler veya yakın akrabalarınızla kurduğunuz ilişkilerde orta yolu bulma bakımından çaba göstermeniz gerekebilir:

YÜKSELEN BALIKLAR : Para ve kaynaklar evinizde gerçekleşecek bu yeni ay sizi yeni parasal kaynaklara ulaşmak bakımından daha aktif, girişimci ve hevesli kılabilir. Kendinize duyduğunuz özgüveni geliştirmek için daha atak hareketli ve tuttuğunu koparan bir tavırla öne çıkmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Yine de özgüvenli görüneceğim diye asabi ve beklenmedik çıkışlarla ilişkilerinizi yıpratmak  istemezsiniz elbette.  Enerjinizi doğru yönlendirerek maddi manevi kazanımları içinizden gelen, zaten var olan gücünüzü harekete geçirmekle  elde edebileceğinizi düşünerek yeni bir dinamizm ile harekete geçebilirsiniz. Yeteneklerinizi hiçbir zaman göz ardı etmeyiniz.

Sevgilerimle,
Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir