MERKÜR RETROSU ÖNEMLİ TARİHLER

imagesTX9PVBV7

Duyduk duymadık demeyin Merkür Retro hareketine başladı!!

20 MAYIS-12 HAZİRAN 2015

 

–Klasik olarak ticari anlaşmalar, sözleşmeler, kontratlar ve iletişimle ilgili her türlü , konu yolculuklar ve yazılı materyal içeren işler etkilenmeye başlayacaktır.

 

–Merkür kendi yönettiği İkizler burcunda geri gidince haliyle etkisi daha güçlü ortaya çıkıyaor.

 

–Merkür 13 derecede İkizler’ de  geri hareketine başladı ve 4 derecede 12 Haziran’da ileri hareketine başlayacak.

–özellikle bence 27 Mayıs Merkür Mars kavuşumu ve 9 Haziran’da Merkür Satürn karşıtlığı zor olabilir ( +- 1 gün civarında dikkatli olmalı.)

 

— Merkür 9 derece İkizler’ de yer alan Aldebaran adlı bir sabit yıldızla kavuşum yapacak ki 4 kraliyet yıldızından biridir  Merkür bu Boğa takımyıldızında yer alan noktayla 27-28 Mayıs’ ta kavuşumda olacak. Aldebaran İkizler’in ilk dekanında, Boğa’nın sağ gözünü temsil eden alanda yer alır. Bir yandan parlak bir karizma iletişim ve bilgiyi kullanma kabiliyeti , bir yandan da şeytansı bir zeka ikna ve etkileme gücü verir amaca göre bilgiyi ve kelimeleri manipüle etmeyi sembolize eder. Bu anlamda her hangi bir konuda özellikle ticari ve para içeren konularda kandırılmamaya sözlerin büyüsüne kapılıp yanlış karar almamaya bakalım. Aldebaran sürü psikolojisi gibidir. Al Dabaran Takip eden anlamında ama bir de her şeyi gören göz adını vermişler  Bir konu hakkında herkesin  bir arada konuşabileceğini kimin ne dediğinin tam anlaşılamayacağını düşünebiliriz. ama nereden çıktığı belli olmayan söylentilerin Merkür retrosunda saman alevi gibi yayıldığını görürürüz. Aldebaran aynı zamanda Antares’in ( Mars kalitesindeki yıldız)  karşısında durduğu için hastalık ve savaş konusu da artış gösterebilir.

 

–Savaş hastalık diplomasi ve güç dengelerinin oyunları ile ilgili haberler duyabiliriz.

 

–Aldebaran 4 yönü temsil eden 4 kraliyet yıldızından biri demiştik ya Melek Mikael ile de özdeşleştirlir. Baş Melek  tanrının adaletini ve ilahi gücün yeryüzünde tecellisini anlatır bu durumda belki din duygusu ile savaşan adaletin yerine gelmesini bekleyen insanları temsil eden haberler duyabiliriz.

 

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir