Nasıl bir sevgili olmalısınız

BURÇLARI ELDE TUTMANIN YOLLARI

KOÇ: Bir Koç’un ilgisini çekmek için ilginizi göstermekte gecikmeyin, cesaret gösteren Koç’u elde eder ama bu ilgiyi de abartmayın üstüne fazla gidilmesinden hoşlanmaz. Bağımsız ruhlu özgür kalmayı seven insanlardır. Bir sevgiliye arkadaşa ihtiyaç duyuyorsanız sizi mutlu etmekten zevk alırlar ancak size annelik/babalık etmesini beklemeyin. Gözü yaşlı sürekli ihtiyaç duyduğunu belli eden aşıklardan grip virüsü gibi kaçarlar.  Unutmayın Koç’un kadını da erkeği de ilişkide ipleri elde tutmayı severler , aşkta manipüle edilmeyi hiç sevmezler ve göreceksiniz ne yaparsanız yapın hiçbir oyunu sizin kurallarınıza göre oynamayacaklardır. Basit, örümcek ağlarından ve ayak oyunlarından uzak , komplike duygusal bağlardan arınmış bir ilişkide uzun süre kalabilirler. Bir Koç’u uzun süre bir koltuğa bağlasanız durmaz ondan bir ev kuşu yaratmak isteğiniz varsa bir kez daha düşünün. Buna razı etmek için özgürlüğüne dokunmayın sadakat ardından gelecektir.

BOĞA: Bir Boğa’yı etkilemek kolay olabilir ama bir ilişkiye başlamakta hemen acele etmezler işleri yavaş ve ağırdan alırlar. Uzun süreli zamana dayanıklı olabilecek ve harcayacağı emeğe değecek biri ile aşk yaşamayı düşünürler. O düşünüp karar vermeden siz çeşitli testlerden geçmeden Boğa’yı cepte saymayın. Durumunuz iyi mi, tensel uyumunuz olacak mı ,yediğiniz içtiğiniz kendi zevklerine uyuyor mu , sadık mısınız, sağa sola çok bakıyor musunuz, yemek pişirebiliyor musunuz , şaraptan ,çiçekten , meyveden anlıyor musunuz, para nosyonunuz var mı ,onun rahatını bozacak, o istemeden onu yerinden kaldıracak talepleriniz var mı, bunları görmeden He demeyecektir. Sevdikten sonra bağlanır kıskanır sahiplenir ve size güvenli bir liman sunar. Alışkanlıklarını değiştirmekten hoşlanmadıkları için ondan zinhar değişmesini beklemeyin ne olacak siz değişiverin o zaten daha iyisini biliyordur.!

İKİZLER: Tipik bir İkizler doğuştan flörtçü ve şeytan tüylüdür. Gözünü size dikmişse kulağınızdan girip beyninizden çıkar ve sizi konuşmasıyla baştan çıkarır ve razı eder. Akıllı zeki konuşkan ilgi alanları geniş hareketli ve renkli bir kişidir. İlişkide çok duygu yükü taşımaz mantığıyla ve düşünceleri ile bir ilişkiyi analiz eder ne hissettiği ile değil. Sözler önemlidir. Ne dediğinize ne anlattığınıza dikkat edin çünkü sizi bunlarla değerlendirecektir. Hayal gücü olan hikaye anlatabilen bir ilişkinin de bir roman gibi bölüm bölüm yaşanmasını isteyen her ilişkide bir tecrübe kazandığına inanan kişilerdir. Bir kişiden sıkıldıklarında bunu hemen belli ederler , ilginin artık üzerinizde olmadığını hemen hissedersiniz gözler telefona çevrilir sağda solda gezinmeye başlar ve bir bahane bulup kaçmakta gecikmezler. Elde tutmak için monoton olmayın değişken olun bir güne 3 program sığdırın ve ilgisini taze tutacak konulardan konuşun.

YENGEÇ: Duygu yüklü romantik evcimen alıngan kırılgan Yengeçleri kabuklarından çıkarmak öyle hemen kolay olmayacaktır. Kalbinize giden yolun mideden geçtiğini bildikleri için sizi nasıl bağlayacaklarını bilirler , sizi bir anne şefkati ile sarıp sarmalarlar , siz de onların kalbine giden yolun sığınabileceği bir kucak hissi yaratmaktan geçtiğini bilerek ona güven verin iyi günde kötü günde hep yanında olacağınızı hissedin karşılığında size sakin ılıman ve meltem esintili bir liman vaat edeceklerdir. Yengeçler minik kıskaçlarıyla sizi yakaladıktan sonra bırakmak istemeyeceklerdir. Onları çok zorlamayın, yalnız bırakmayın, duygularını incitmeyin kabalık yapmayın ailelerini kendinizinki gibi önemseyin ömür boyu sizinle olmak isteyeceklerdir.

ASLAN: Aslan aşkın romantizmin flörtün burcudur. Kalp enerjileri yüksek Aslanları baştan çıkarmak için onlara ihtiyaç duydukları ilgiyi alakayı saygıyı ve şımartılma duygusunu vermelisiniz. Beğenilmek ilgiyi üzerlerine çekmek giyinmek süslenmek iyi yerlere gitmek pahalı hediyeler almak ve vermek sosyal hayatın içinde olmak ve her şeyin iyisini bilen biriyle beraber olmak isterler. Sadık sevecen dürüst ve eğleneceği biriyle uzun süreli ilişki götürebilecek yapıdadırlar. Eleştirmeyin hor görmeyin aldatmayın yanında başkasına bakmayın gururunu okşayın ihmal etmeyin ki kalbinde taht kurun prensi/ prensesi olabilesiniz.

BAŞAK: Dünyanın en romantik kişileridir diyemeyeceğim ama sevdiklerine karşı çok ince düşünceli kişiler olurlar, size yardımcı olabilecek her türlü bilgi yardım destek onları mutlu eder, sizi memnun edecek işe yarar küçük hediyeleri asla eksik olmaz. Sakin aklı başında insanları beğenirler fazla sıra dışı adrenalin fışkıran çok ortada dikkat çeken kişilerden kaçabilirler ve bir ilişkiye hemen bodoslama atlamayacaklardır genelde ilk adımı karşıdan bekleyebilirler öncelikle onu tanımaya çalışmanızı dinlemenizi anlamanızı isterler, hakkındaki ufak tefek detayları hatırlayan birini önemserler ancak umurunda olduğunuzu hissederlerse sıcak bir adım atacaklardır.  Abartıda gösterişte gözleri yoktur sade rafine ve yerinde jestleri severler. Birlikte olacakları kişiyi detaylı bir biçimde incelerler temizsen bakımlıysan üstün başın ütüsüz özensiz değilse, dişinde maydanoz kalıntısı ayakkabılarda toz çamur taşımıyorsan akıllı ve alçakgönüllüysen iş tamamdır.

TERAZİ: İlişki aşk evlilik flört için yaratılmış kişilerdir. Yalnız kalmayı hiç sevmedikleri hayatı biriyle paylaşmak arzusu taşıdıkları için her daim sevgili ruhu taşırlar. Romantizm onların işidir. Kabalıktan nobranlıktan hoşlanmazlar nerede nasıl davranacağını bilen biri olmalısınız. Sosyal hayatınız canlı sosyal çevreniz geniş olmalıdır en son açılan yerleri çok gidilen mekanları bilmeli her duruma ve amaca uygun mekanı bilmeli tanımalısınız. Garsonun adını bilip mönüden ne yenebileceğini ona söylerseniz size daha çok ısınacaktır. Karar vermeyi çok beceremedikleri için ona karar almada yardımcı olacak birini çekici bulurlar. Çok düşünceli ve hatır şinaz insanlar oldukları için siz de ince kibar ve düşünceli olun, giyim kuşamınız yerinde olsun özendiğinizi fark ederse size daha çok önem verecektir. Pırlanta yüzük alabilecek kadar da bütçeniz varsa bu iş tamamdır !

AKREP: Zodyağın en çekici seksi karizmatik aşıklarıdır. Sizi nasıl baştan çıkaracağını çok iyi bilir. Elde etmek istediği kişiyseniz gözlerinizin içine bakarak tamamen size odaklanarak kaçmanıza fırsat vermeyecek stratejiyi kurarak  sizi etkileyecektir. Akrepler sevdiklerini sahiplenir kıskanır ve çevresinde stratejik ağlar örerler.  Sırlarınızı her türlü gizli saklınızı ruhunuzun derinliklerini bedeninizin inceliklerini bilmek öğrenmek isterler ve cep telefonunuzu kurcalamak için içten içe yanar tutuşurlar. Dıştan çok cool ve poker suratlı gözükseler de çok aldanmayın hepsi birer mini Mata Hari’dir. Aldatıyorum sanmayın fena aldanırsınız. Ömür boyu bağlanacağı derecede güvenecek biri bulduğunda sizi hiç bırakmak istemeyecek ve şahane bir sevgili olacaktır.

YAY: Hepsi bir Santor gücünde enerji ve ruh taşır, aklınızı fikrinizi neye inandığınızı merak ederler hayatın sizin için bir anlamı var mı görmek isterler yaşamın tadını çıkaran biri ile mutlu olabilirler, tensellik önemlidir Yaylar için sizi elde etmek bir fetih gibidir önce peşinizden koşar hızla üstünüze gelir ve boş bir vaatseniz veya ilgilerini ayakta tutacak kadar ilginç değilseniz hızla yanınızdan uzaklaşacak yeni bir ufuk yeni bir macera için yalnız kovboy / kovgörl modunda yola devam edeceklerdir. Her partinin en çok eğleneni en çok espri yapanı çok güleni güldüreni eğleneni olabilirler, isterlerse çok içebilirler ama araba nedense hep evin yolunu bulur. Kadını da erkeği de neşeli bilgili candan ortama can katan kişilerdir. Açık sözlülükleri bazen patavatsızlıkla karıştırılabilir. Eşek şakası yapabilir porselen dükkanında bir fil gibi davranabilirler ama size hiç görmediğiniz yerler keşfettirip hiç bilmediğiniz deneyimler yaşatabilirler. Akıllarını doyurun aynı takımı tutun özgür olun özgür bırakın hayatına çok karışmayın arkadaşlarından ayırmayın sizden iyisi olmayacaktır.

OĞLAK: İlişkilere bir kurumsal toplantıdaymış edasıyla yaklaşabilirler. Ne kadar ciddi başarılı tutarlı ve zeki olduğunuza bakarak karar verirler. İşi gücü olmayan değerli vakitlerini boşa harcayacak biriyle beraber olmak istemezler. Seçici ve mükemmeliyetçi davranırlar. Randevular ajandaya kaydedilir ve buluşulmadan önce tekrar konfirme edilmelidir. Az ve öz konuşan zeki espriler yapan sırnaşık olmayan aşıklardır. Uzun süreli ve güvene dayalı ilişkiler kurmak isterler. Çok romantizm beklememek gerekir ama sözünü tutan verilen sözlerin tutulmasını isteyen kişilerdir. Hayatlarını akıllarına estiği gibi yaşamazlar, dağınık plansız programsız hedefleri olmayan işsiz yapışkan ve aşırı duygusal bir aşıkla mutlu olamazlar. Bir Oğlağı elde etmek için akıllı rasyonel tutarlı ve kendinize güvenli derli toplu ve bakımlı olmalısınız. Gittiği yerlerde iş ve arkadaş çevresinde yanında ona prestij katacak nasıl davranılması gerektiğini bilecek biri ile rahat edecektir.

KOVA: İçi insan sevgisi ile dolu arkadaş canlısı ama kendilerine özgün tarzlarıyla hemen laubali ve aşırı samimi olmayan kişilerdir. Önce sizi tartar değerlendirir not verir gülümser sohbet eder ama asla hemen kucak açmaz özeline almaz dünyadan sanattan politikadan bilimden teknolojiden konuşur ve sizi çaktırmadan değerlendirir ve bir kefeye koyar. Kovalar hemen dalmaz bir ilişkiye önce arkadaş olmalı ortak yanlarınızı keşfetmelidir. Mantıklı zeki eğitimli ve entelektüel kişileri beğenir. Bir davanız fikriniz dünya görüşünüz olmalı ve bu bakış açısı kendisininkiyle aynı olmalıdır. Farklı hayatlardan biri ile birlikte olması güçtür. Kendi arkadaş çevresi ve fikir dünyası ile uyum sağlayamayacak biriyle asla beraber olmaz. Onun duygudan arınmış katı mantığı tıkır tıkır işleyen zekasını doyurabiliyorsanız ilk aşamayı geçmiş olursunuz. Orijinal sıra dışı herkesten ayrı cool bir havanız olmalı. Eklektik bir kafaya sahip ilginç Kovaları durdukları köşeden çekip alabilirseniz hayatınızın renklendiğini göreceksiniz ilk adımı siz atmayı deneyin cool durduklarına bakmayın çok eğleneceğiniz garanti.

BALIK: Duygulu sezgili romantik merhametli şefkatli Balıklar şahane birer sevgili olurlar. Sizi kalbine almaya hazır yumuşak ve içten davranırlar. Sertlikle kabalıkla işleri olmaz. Gecelerin insanı olan Balıklar size hayal gücünüzü harekete geçirecek hikayeler anlatır, sizi moda sokacak bir ambiyans yaratmayı bilir müzikten şaraptan edebiyattan şiirden resimden sanattan anlar. Dinlemeyi severler, size dokunmayı rahatlatmayı sokulmayı dokunmayı hissetmeyi iyi bilirler. Bir Balığa canının istemediği bir şeyi yaptırmak zordur. Israr etmeyin üstüne çok gitmeyin suratı asıldığı zaman ona zaman verin içine derinlere kaçma ihtiyacı duyduğunda buna saygı gösterin kendini iyi mutlu neşeli hissettikleri zaman onlardan daha sıcak samimi sevecen bir sevgili bulmanız zordur. Bağlandıkları zaman koşulsuz severler sizin için her zorluğa katlanır göğüs gererler aşklarını sevdiklerini yıllarca unutmaz kalplerinde taşırlar bir Balığın sevgisini kaybetmek akıllıca olmaz sizi candan ve içten sahiplenirler ve kötü gün dostu olurlar. Etrafta kimseniz olmasa bir Balık partneriniz olsun size yeter çünkü her şeyinizi düşünür ve sizi sahiplenir.

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir