OĞLAK ‘TA DOLUNAY 20 TEMMUZ 2016

20 TEMMUZ 2016 SAAT 00:56 27 DERECE OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

Her dolunay bir farkındalık zamanıdır. Yeniayda başlayan bir düşünce, karar veya süreç artık belirginleşir ve sonlanma aşamasına gelir, fiziksel alanda gerçekliği ortaya çıkar.

Dolunay zamanlarını bir senfoniye benzetebiliriz. Senfoni köken olarak uyum yaratmak, farklı seslerin bir arada uyumlu olmasına çalışmak anlamına gelir.  Dolunay zamanı biz de benliğimizi ve fiziksel gerçekliğimizi temsil eden Güneş ile, duygularımızı, ruhumuzu, ihtiyaçlarımızı temsil eden Ay arasında bir uyum yakalamak durumunda hissederiz. İçimizdeki eril ile dişil prensip kendi arzularını yaptırımlarını üzerimize boca eder. Bir yükselen Oğlak olarak benim için aydınlanma farkında olma zamanlarıdır dolunaylar, önemli ilişkilerim adına yaptığım şeyler ve onlardan gelen geri bildirimlerle ilişkilerin durumu kafamda netleşir.

Dolunay sanki prelüdün ( müziğin giriş bölümünün ) bittiği , kreşendo ( müziğin doruk noktası) noktasına ulaştığı an gibidir. Bu ana kadar müziğin ritmi, armonisi, tonalitesi ortaya konulmuştur. Artık kreşendo bölümünde birbiri ile diyalog kuran tüm aletlerin sesini duyabiliriz. Ay ve Güneş karşıtlığından oluşan Dolunay duygularımızın ve zihnimizin yoğun bir biçimde belli bir konuya odaklanma zamanıdır. Ya da kişiler birbirlerinin duygularına ve düşüncelerine odaklanıp, belli bir davranış kalıbı ortaya koyarak denge bulmaya çalışırlar. Birbirine karşıt duran burçlar arasına gerilmiş bir ip olduğunu farz edersek,  bizim bu ip üzerinde gidip gelen cambazlar olduğumuzu  hayal edebiliriz. Denge kurmak her şeydir.

Bu dolunay Oğlak-Yengeç aksında gerçekleşecek. Güneş Yengeç burcunda ve Ay’da enerji olarak düşük kabul edildiği Oğlak burcunda yer alacak. Ay duygusal olgunluğun ortaya koyulmasını ifade eden Oğlak burcunda, duygusal ihtiyaçlarımızın iş kariyer maddi güven ailenin korunması alanında olduğunu gösteriyor. İş konusunda sorumlulukları üstlenmek, fiziksel gerçekliklerimizi kabul etmek önemli olacak ama bir yandan da bağlı olduğumuz ailemiz çocuklarımız sevdiklerimizin ihtiyaçları da var. Bir çoğumuz bu dönemde ev ve aile yaşamımızda nelerin değişmesi gerektiğini düşüneceğiz. Bazılarımız ev değiştirdi veya değiştirmeyi düşünüyor bu konuda ne gibi uyum ve çaba göstermeli karar verecekler.  İş hayatımızda ne önemli,  ailemizle ilgilenmek ve sorumluluklarımızı yüklenmek anlamında nasıl en efektif bir yol seçmeli ve hayatımızı bunlara nasıl uyumlarız bunu düşüneceğiz. Hayatımızın hangi alanında biz de yardıma desteğe ve şefkate ihtiyaç duyuyoruz bunun farkına varacağız. Tüm bunları başarabilmek için hangi alanlarda kendimize sınırlar belirlemeli hedefler koymalıyız. Tabii ki en önemlisi her iki burcunda mükemmel olduğu maddi konularda denge sağlama durumundayız bütçe yapmalı biriktirmeli işimizi gelirimizi geleceğimizi iyice planlamalıyız bu dolunay sürecinde bir çoğumuzun aklında yer alacak temalar bunlar olacak.

BURÇLARA GÖRE DOLUNAYIN YANSIDIĞI YAŞAM ALANI

KOÇ: Sevgili Koçlar Oğlak burcunda gerçekleşecek bu dolunay sizin iş ,kariyer ve gelecek hedefleri alanınızda gerçekleşiyor. Bu anlamda iş ve kariyer hedeflerinizde kendinizi topluma nasıl sunduğunuz, nasıl prestij kazandığınız, adınız, ününüz ve saygınlığınızı içeren temalarla uğraşabilirsiniz. Diğer yandan, Yengeç aksınızı da harekete geçirecek bu dolunay anne-baba ilişkileriniz, ev ve özel hayatınızı, kendi ebeveynlik yapma tarzınızı da mercek altına alacaktır. İş ve aile hayatınız arasında yüklenmek gereken sorumlulukları düşüneceğiniz ve karar verme aşamasında olacağınızı görebiliyorum.  iş ve özel hayatınızda yüklendiğiniz sorumlulukların test edileceği bir dolunay süreci olacak. Aile, ebeveynler, çocuklarınız, ev ve yerleşimle ilgili konular dikkat etmeniz zaman harcamanız ve tek başınıza sorumluluk almanızı gerektirecektir. Sevdiklerinize iş yoğunluğundan dolayı gereken ilgili gösteremediğinizi hissedebilirsiniz veya onlar sizden ilgi beklediklerini hissettirebilirler. Yakınlarınıza daha fazla ilgi göstermek gerekirken işlerle çok vakit harcıyor olabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu dönemde Akrep burcunda ilerliyor. Krediler, borçlar, aile ile paylaşılan paralar, müşterilerden gelecek paralar, sigorta vergi miras ortakla paylaşılan para alanında duran Mars sebebiyle para paylaşımınızı dengeli bütçenize uygun birikimlerinizi koruyacak biçimde sağlama almak ihtiyacı içinde olacaksınız. Dolunay zamanı karar alma zamanı olduğu için kendinizi güvende hissetmek sizin için ön planda olacak ve bu yönde adım atacak seçimleri yapacağınızdan eminim çünkü Mars Güneş ile olumlu açı yapıyor ve Ay da kariyer alanınızda yer alıyor. Bu nedenle işinizde daha fazla statü prestij kazanç ve kalıcılık sağlamak adına kararlarınızı netleştirebilirsiniz.

BOĞA: Sevgili Boğalar bir diğer toprak grubu burcu olan Oğlak burcunda gerçekleşecek bu dolunay sizin hayata bakış açınızı, yaşam felsefenizi ve inançlarınızı gelecek vizyonunuzu temsil eden alanda önemli kararlar almanıza neden olacaktır. Hayatınızda bu dönem iletişim, eğitim konuları kurslar kardeşler ve yakın akrabalarla ilişkiler sözleşmeler anlaşmalar hukuki konular uzun yolculuklar ön sırada yer alabilir. Bazı Boğalar için Yer değiştirmek taşınmak çevre değiştirmek söz konusu olabilir. Bu dönemde ilişkiler evlilik ve ortaklık alanınızda yer almaya devam eden Mars sizi daha çok ilişki odaklı kılmaya devam edecek. Kendinizi ilişki anlamında ifade etmek stratejik ve kararlı davranmak önem kazanıyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs Aslan burcunda ve ev aile yaşamı alanınızda yer alıyor. Bu dönemde aile olarak bir arada olmak aile üyeleri ile vakit geçirmek evinizi yenilemek dekorasyon yapmak veya ailenizi korumak ve  ailenize cömert davranmak isteyebilirsiniz. Satürn para paylaşımı alanınızda yer almaya devam ettiği için evle ilgili konularda aileye veya ticari amaçlı işlere harcama yapmaya odaklanabilirsiniz. Satürn Retro olduğu için geriye dönük borçları temizlemek krediler vergi ve sigortaları ödemek için aileden ve sevdiklerinizden yardım alabilirsiniz.

 

İKİZLER: Sevgili İkizler, bu dolunay sizin para evlerinizde gerçekleşiyor. Para konularında güven içerisinde olmak, aileniz ile var olan maddi paylaşım konuları, birikimlerinizi nasıl kullandığınız, geleceğe güvenle bakmak için nasıl bir yol izlediğiniz, krediler borçlar vergi ve sigorta konuları miras işleri ve bu konularda alacağınız kararlar bu dönemde çok daha netlik kazanacaktır. Üstlendiğiniz maddi sorumluluklar konusunda kendi sınırlarınızın test edildiği bir dönem olabilir. Taşımak istediğiniz sorumluluğun limitlerini belirlemek gerekebilir. Bütçenizi yapmak ve kendinizi maddi konularda daha sağlam hissetmek için önlemler alabilirsiniz.  Bazı ikizler bu dönemde ticari olarak akıllı adımlar atabilir kendilerini daha prestij kazandıracak iş bağlantıları içine sokmak isteyebilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür iletişim haberleşme ulaşım kardeşlerle ve yakın akrabalarla ilişkiler alanında Venüs ile beraber yer almakta bu nedenle bu dönemde çok daha fazla konuştuğunuz insanlarla iletişim kurduğunuz yazdığınız çizdiğiniz haberleştiğiniz ve zihninizi meşgul ettiğiniz konular olacaktır. Yolculuklara çıkmak, yakın çevre ile olumlu birliktelikler kurmak, ticari atılımlar yapmak kurslar ve eğitimler için adım atmak adına oldukça bereketli bir dönemde olacaksınız. Tek şart maddi anlamda kendinizi sağlama almak.

YENGEÇ: Sevgili Yengeçler, bu dolunay sizin ilişkiler alanınızda evlilik ortaklık ve sosyal birliktelikler aksınızda meydana geliyor. Demek ki bu dönemde kurduğunuz ilişkiler, evlilikte duygusal olarak ne kadar mutlu olduğunuz , ortaklıklarınızda ve sosyal çevrelerde kendinizi duygusal olarak nasıl konumlandırdığınız önem kazanacak. Maddi manevi anlamda ilişkilerinizin sizin için ne ifade ettiği konusunda düşünmelisiniz. Evlilik, ilişkiler ve kariyer anlamında ne gibi kararlar alacağınız bu dönemde sizin için daha bir açıklık kazanacak. Bazı Yengeçler bu dönemde iş ve kariyer alanında kendilerine daha fazla prestij ve maddi imkan getireceğini düşündükleri mesleki kararlar alabilirler. Venüs ve Merkür maddi kaynaklar evinizde yer almakta olduğu için hem harcamalarınız bu dönemde artabilir hem de buna bağlı olarak birikimlerinizi korumak ve büyütmek için ne yapabileceğinizi düşünerek işle ilgili görüşmeler yapabilir aklınızdaki ticari fikirleri harekete geçirebilirsiniz. Yeteneklerinizi ve işle ilgili tecrübelerinizi öne çıkarmayı bileceksiniz. Çocukları olan Yengeçler bu dönemde çocukların yeteneklerini ve mesleki geleceklerini düşünerek onların geleceğini şekillendirecek yatırımlar yapmak isteyebilirler. Bekar Yengeçler yeni bir ilişki ararken veya flört eden Yengeçler ilişkilerinde tutkulu ama ketum stratejik ve kararlı bir tutum sergileyebilirler. İlişkiler cazibeli olabilir ama hemen kalıcı bir ilişki kurmak için acele etmek istemeyecekler.

ASLAN: Sevgili Aslanlar bu dolunay sizin iş ve çalışma sağlık ve günlük hayatta yapmak zorunda olduğunuz görevleri temsil eden alanda gerçekleşecek. Ay bağışıklık sistemi sağlık beslenme ve duygu durumumuzla yakından ilgili bir gezegendir ve günlük hayat ritmimizi direkt etkiler. Bu anlamda sağlığınıza önem vermek kendinizi korumak öncelikli olmalıdır. Günlük işlerinizi ve çalışma ritminizi daha fazla yararınıza olacak biçimde düzenlemeye karar verebilirsiniz. Bazı Aslanlar bu dönemde işin gerekliliklerini ve sorumluluklarını yerine getirmekte zorlanabilirler. Daha fazla disiplin ve verim getirecek yöntemler uygulamak gerekecektir. Bu dolunayda daha fazla iş halletmek iş planı yapmak bütçe ve zaman planı yapmak gerekliliği hissedebilirsiniz. Evden çalışan Aslanlar günlük ritimlerini ele alıp kendilerine daha verim katacak yöntemler benimseyebilir. İş hayatındaki Aslanlardan bazıları yeni bir iş aramak, iş projeleri üretmek için kolları sıvayabilir. Bazı Aslanlar ellerindeki işleri bitirmek için daha fazla çaba sarf etmek zorunda hissedebilirler. Burcunuzun yönetici gezegeni Güneş bilinçaltınızı elde olmayan durumları ve içe çekilmeyi temsil eden alanda yer aldığı için içsel bir yorgunluk ve isteksizlik hissedebilirsiniz ancak 22 Temmuz’da dolunaydan kısa bir süre sonra Güneş burcunuza geçeceği için çok daha enerjik canlı ve hayat dolu olmaya başlayacaksınız. Kararlarınızı daha kolay hayata geçirebileceksiniz.

BAŞAK: Sevgili Başaklar , bu dolunay sizin aşk romantizm yaratıcılık hobiler eğlence ve çocuklar evinizde gerçekleşiyor. Aşk hayatında veya çocuklarla kurduğunuz ilişkide daha ne istediğini bilen ve sorumlu davranmak durumunda olduğunuzu fark edebilirsiniz. Duygularınızı ifade ederken kendi gerçekliğinizi göz önünde bulundurmak ve akılcı davranmak gereği hissedebilirsiniz. Bu dönemde aşırı duygusallıktan kaçınmak isteyebilirsiniz duygularınızı kontrol ederek daha yönetilebilir bir duruma getirmeyi düşünebilirsiniz. Bu dönemde sevdikleriniz sizden daha fazla duygusal destek bekleyebilir şefkat göstermekle akılcı davranmak arasında kalabilirsiniz. Bu dönemde arkadaşlarla grup aktiviteleri içerisinde vakit geçirmek mümkün ancak bu yoğunluk sizin tek başınıza kalmak ve yapmak istediğiniz şeyleri kendi yaratıcılığınız ve bakış açınızla sizi mutlu edecek şekilde yapmak arzunuz ile çelişiyor olabilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür Aslan burcunda Venüs’le beraber bilinçaltınızı ve elde olmayan gelişmeleri temsil eden alanda yer alıyor bu dönemde dinlenmeli kafanızı boşaltmalı kendinizle baş başa kalarak içinizin sesini dinlemelisiniz. İlişkiler alanında saklamak istediğiniz hemen herkesle paylaşmak istemediğiniz duygu ve düşünceleriniz olabilir. Ağustos başında Venüs burcunuza geçince çok daha açık ve net olabileceksiniz.

TERAZİ: Sevgili Teraziler, bu dolunay sizin ev aile ve ebeveynlerle ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Aile ilişkileri iş ve kariyer alanındaki beklentileriniz ve planlarınız şu anda gündeminizde olan konulardan olabilir. Aile içi ilişkilerinizi sorumlu bir ruh haliyle fazla duygusal davranmadan akılcı kalarak idare etmek isteyebilirsiniz. Özellikle anne ve ailenin kadın üyeleri ile ilişkiler dengelenmesi gereken bir konu. Onların isteklerini ve arzularını yerine getirmek bir yandan sizin gelecek planlarınızın kendi amaçlarınız doğrultusunda gerçekleştirilmesi sizi ikilemlere sevk edebilir. Ebeveynlerin sağlığı ve bakımı önemli olacak. Onların bakımı ve iyiliği konusunda sorumlu olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu sıralarda Aslan burcunda ve sosyal olmayı arkadaşlıkları ve grup aktivitelerini içeren alanda yer alıyor. Bol bol sosyalleşeceğiniz gezeceğiniz  arkadaşlarınızla bir arada olacağınız bir dönem. Bu sırada hayatınıza sizi etkileyecek hoşlanacağınız ve birlikte vakit geçireceğiniz biri girebilir. Gelecek planlarınızın yavaş yavaş şekillendiği bir dönemdesiniz.

AKREP: Sevgili Akrepler, bu dolunay sizin iletişim, haberleşme, ulaşım kısa yolculuklar kardeşler yakın akrabalar, eğitimler ve zihinsel faaliyetler alanında gerçekleşecek. Bu dönemde eğitimler kurslar sınavlar ticari projeler ve görüşmelerle ilgili konularda adımlarınızı ve kararlarınızı açıklığa netliğe kavuşturabilirsiniz. Kardeşler ve yakın akrabalarla komşularla ve yakın çevrenizle kuracağınız ilişkiler ise bu dönemde gerçekçi olmalı karşılıklı sorumlulukların ne olduğu konusu belki sevgiden önce gelebilir. Üstünüze düşen görevleri yapmaktan kaçınmayacaksınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars hala Akrep’te yer almaya devam ediyor. İlişkiler ve kariyer alanında çok daha stratejik kararlı ve hedefe odaklı davranma şansınız var, bununla birlikte Mars’ın savaş gezegeni olduğunu da unutmamalı bu günlerde daha fazla tartışmacı öfkeli muhalefet veya benlik duygusu önde tavırlarla karşılaşabilir siz de buna karşılık vermekten geri durmayabilirsiniz. Venüs ve Merkür bu dönemde iş ve kariyer alanınızda yer alacağı için oldukça hareketli sosyal iş odaklı insanlarla beraber daha fazla göz önünde olacağınız kesin. Uzak yolculuklar, akademik konular hukuki işler devletle resmi işler basın yayın medya tanıtım promosyon ve kampanyalarla ilgili konularda yapmak istediklerinizi bu süreçte harekete geçirebilirsiniz.

YAY: Sevgili Yaylar, bu dolunay sizin para kaynakları ve birikimler alanınızda gerçekleşecek. Maddi konularda kendinizi güvene almak için sorumlu davranmak bütçe yapmak birikimleri akıllı değerlendirmek zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz. Para evlerinizde gerçekleşecek bu dolunay aile ile para paylaşımını, mecburi harcamaları vergi sigorta kredi ve borçlarla ilgili ödemeleri gündeme getirecektir. Diğer yandan ticari faaliyette bulunan Yaylar varsa aranızda gelecek veya beklenen paralarda aksama olmuşsa bu konuda sizi daha net ve kararlı bir biçimde bu ödemelerin peşine düşürebilir. Kredi veya borç almak isteyen Maddi konularda kendinizi güvene almak için sorumlu davranmak bütçe yapmak birikimleri akıllı değerlendirmek zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz. Para evlerinizde gerçekleşecek bu dolunay aile ile para paylaşımını, mecburi harcamaları vergi sigorta kredi ve borçlarla ilgili ödemeleri gündeme getirecektir. Diğer yandan ticari faaliyette bulunan Yaylar varsa aranızda gelecek veya beklenen paralarda aksama olmuşsa bu konuda sizi daha net ve kararlı bir biçimde bu ödemelerin peşine düşürebilir. Kredi veya borç almak isteyen Yaylar bu konuda adım atmaya karar verebilirler.  Terapiler, sizi strese sokan konularla ilgili iyileştirici uygulamalar için güzel zaman. Kendinize verdiğiniz değeri pekiştirmek ruh ve beden bütünlüğünüzü sağlamak için çalışmalar yapabilirsiniz.  Venüs ve Merkür yolculuklar akademik çalışmalar basın yayın medya tanıtım ve promosyonlar hukuki ve resmi işler alanınızda olacağı için bu konularda çok daha rahat ilerleyebileceğiniz bir dönem olacaktır.

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar parti sizin evinizde. Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor. Anne baba aile evlilik ortaklıklar kariyer konuları sizin için oldukça önemli olacak. Bu dönemde mesleki olarak neler yapmak istediğinize dair kararlar alabilirsiniz. ailenize daha fazla zaman ayırmak sorumluluklarınızı yerine getirmek ve hem işe hem aileye eşit vakit ayırmak konusunda kararlar alabilirsiniz. oğlaklar bu dönemde ilişkilerinde ne isteyip ne istemediklerine neyin sorumluluk alanlarına girdiğini neyin girmediğini daha net düşünecekler. Bazen sevgi yetmez sevgiyi ifade etmek için insan elini taşın altına da koymayı bilmelidir. Bu anlamda ilişkilerdeki gerçekliği çok daha net algılayıp objektif davranmak isteyebilirsiniz. Diğer yandan Ay burcunuzda yer alacağından sağlığınız bağışıklık sisteminiz cilt ve dişleriniz önemli olacak. Dış görünümünüze daha fazla önem vermek ve bakımlı olmak isteyeceksiniz. Ay Oğlak’ta düşük konumdadır, gereksinimlerini tam da istediği gibi elde edemeyebilir bu nedenle bu dönemde sizde de daha fazla karamsarlık stres ve duygusal yanınızı kontrol etmek ve bastırmak arzusu görülebilir.  Venüs ve Merkür bu dönemde ortak para paylaşımı krediler borçlar müşterilerden gelen paralar alanınızda yer alacağı için bütçenizi yapmak gelirleri sağlamlaştırmak ve harcamaları dengelemek için şansınız olacaktır. Aynı zamanda bu dolunay zamanında ilişkilerde daha fazla çekici ve karizmatik olacağınız kesin

KOVA: Sevgili Kovalar, bu dolunay sizin bilinçaltınızı elde olmayan durumları ve içe çekilme alanınızda gerçekleşiyor. Ay bu evde yer aldığı zaman kişinin rüyaları fazlalaşır bilinçaltı daha fazla çalışmaya başlar. Kişi duygusal olarak daha fazla içe çekilme kendi ile başbaşa kalma arzusu duyar. Belki bu dönem böyle bir çekilme yaşamak için ideal bir zaman dilimidir. Kafanızı dinleyin ruhunuzu yenileyin tatil yapın dinlenin en azından buna ihtiyaç duyduğunuzu hissedeceksinizdir. Günlük ritminizi sağlığınızı iş ve çalışma ortamındaki düzeninizi ilgilendiren kararlar alabilirsiniz. Sizin elinizde olmayan nedenlerden dolayı ortaya çıkan iş yerindeki veya günlük hayatınızın düzeni ile ilgili maddi manevi zamanlama verimlilikle ve ilişkilerle ilgili sıkıntılar bu dönemde sizin gerçekçi ve rasyonel bakış açınız sayesinde çözüme kavuşabilir. En iyisi duygusal bağlardan bir adım uzaklaşmak ve durumlara tepeden kuş bakışı bakmak ve tüm resmi net görerek kararlar almak. Ruhunuzu düşünmeyi ihmal etmeyin sevgi bağları sizi istemediğiniz sorumluluklara sokuyor ama sonucunda stres ve karamsarlık yaşamamak için akılcı adımlar atmayı deneyin. Bir Kova olarak bunu yapabileceğinizden eminim.

BALIK: Sevgili Balıklar, bu dolunay sizin arkadaşlık evinizde gerçekleşiyor. Grup aktiviteleri ve gelecek planları konusunu da içeriyor. Arkadaşlarla ilişkilerde daha gerçekçi kararlar almanız mümkün. İlişkilerinizi daha sorumluluk ve ciddiyet içeren bir temelde kurmak gerekliliği hissedebilirsiniz. Aşk ve romantizm evinizde yer alan Güneş sizi aşk hayatında hayattan keyif almak konularında yaratıcılığınız kullanmak alanında destekliyor. Bazı Aslanlar aşk hayatlarındaki ilişkilerinin değerini gerçekliğini karşılıklı gösterilen dostluğun kalitesini sorgulayabilirler. Çocukları olan Balıklar bu dönemde çocuklarının gelişimi grup faaliyetleri için planları karara bağlayabilirler. Siz de yaratıcı yanınızı yeteneklerinizi topluluklar önüne çıkarmaya hazır hissedebilirsiniz. Gruplar içinde , arkadaşlar arasında ve bireysel çalışmalarda kendinizi göstermek kariyer ve mesleki anlamda değer kazanmak prestij bulmak için çaba sarf edebilirsiniz.

Mutlu Bir hafta dilerim,

Naz Bayatlı

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir