SATÜRN VE KİRON KARMİK GEÇMİŞİMİZİ AÇAN ANAHTAR

SATÜRN KARMİK GEÇMİŞİMİZİ AÇAN ANAHTAR

Doğum haritalarımızda karmik döngü yaratan süreçleri, düşünce kalıplarını, kendi kendimize koyduğumuz sınırlamaları görmek için elbette Satürn’ü ne kadar incelesek azdır. Bunun yanı sıra Satürn’le beraber Kiron’u da incelemek gerekir. Satürn’ün yanı sıra Karmik temaların içerdiği sebep sonuç ilişkisini Kiron kadar iyi anlatan başka bir gösterge yok bence. Bu ikisini anlamak bizi yaşamımızda kavrayan zihin ve yaşam kalıplarına ışık tutar. Satürn ve Kiron kendi ayağımıza sıktığımız kurşunları anlatır. Kendi ruhumuza açtığımız yaraları, ilişkilerde, benlik duygumuzu temsil eden temalarda, ne yaparak takılıp düştüğümüzü ve ne yaparsak engellerimizi aşabileceğimizi anlatır. Bunu yapacak farkındalığı elde etmek için haritadaki Uranüs’e bakıyorum. Ruhun aydınlanıp özgürleşmesi, zihin kalıplarının zincirlerinden kurtulması için nerede ne yapılması gerekiyor bunun için Uranüs en dinamik göstergedir.
Kiron gökyüzünde Satürn ve Uranüs arasında yer alıyor zaten sembolü anahtara benziyor. Satürn’ün kalıplarını karmik döngüsünü kırmak için Kiron’un temsil ettiği yaraları öncelikle iyi etmeye çalışmalı ve ancak ondan sonra Uranüs’ümüzle bizi özgür bırakacak zihin kalıplarına geçiş yapabiliriz. Karmik Astroloji derslerimde bir bölümü bu üçünü incelemeye ayırıyorum.
Satürn ve Kiron’un kalıplarını özetlersek: Görmemezlikten geldiğimiz yanlarımız, gerçekçi ve pratik olarak kullanamadığımız potansiyelimiz, çok fazla kalbimizde taşıdığımız ve bırakmak istemediğimiz bağlılıklarımız, kendimizi hangi konularda sınırlayarak zarara uğradığımız, güvensizlik ve zayıflıklarımızın en olduğu kısaca Aşil’in topuğu meselesine ışık tutacak sembolizmlerdir. Kiron kendi eylemlerimiz ile sınandığımız ve bunların neler olabileceğine ışık tutan önemli bir gösterge.
NAZ BAYATLI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir