TERAZİ BURCUNDA AY TUTULMASI VE HAFTALIK BURÇLAR

 

4783a29aab47acc10c5bc6ffc006483130 MART- 5 NİSAN HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

TUTULMA HAFTASINDAYIZ- İLİŞKİLERDE BÜYÜK VE KALICI DEĞİŞİMLER ZAMANI

İki tutulma arasında olduğumuzu yazmıştım geçen hafta, hepimizin hayatında duygusal anlamda değişimlerin,  inişlerin çıkışların , stres ve krizlerin yaşandığı tutulma sürecini bu hafta gerçekleşecek Terazi burcundaki Ay Tutulması ile finale kavuşturacağız.

Önümüzdeki hafta genel anlamda hepimiz için ilişkiler, evlilik, iş ve ortaklıklar alanında bir karar zamanı. Ayrıca her bir burç hangi yaşam alanında bu tutulmayı karşılayacaksa o konularda bir değişimin,  gelecek planının veya kalıcı bir adımın kararını alacaklar. Terazi burcundaki tutulmalar evlilikleri, ayrılıkları ve ortaklık kararlarını en çok temsil eden,  denge bulmayı ve huzura ihtiyaç duymayı en fazla temsil eden zamanlardır. Aşkı aramak, romantik duyguları paylaşmak istemek çok doğaldır.

Bu hafta şans gezegeni Jüpiter Güneş ile şanslı bir açı yapıyor. Yeni fırsatlara açılmak ve gelecek için kendimizi geliştirecek maddi manevi şansları yakalamak için şansımız var ve motivasyonumuz yüksek.

İletişim gezegeni Merkür burç değiştiriyor ve Koç burcuna geçiş yapıyor. Atmosfer cidden değişiyor. Daha hızlı, kararlı, isteklerimiz doğrultusunda kararlar alabilecek ve eyleme geçebilecek bir zamandayız. Zihinsel gücümüz kesinlikle artışta olacak. Korkuları geride bırakacak cesaretiniz olacaktır.

Merkür burç değiştirdikten sonra Satürn ile olumlu açı yapacak ve bu hafta görevlerimizi yerine getirmek sorumluluklarımızı üstlenmek ve yapıcı bir bakışla işlerimize odaklanmak için enerji bulacağız. Üzerinde çalışmakta olduğunuz bir iş proje yapacağınız bir görüşme varsa olumlu cevap alabilirsiniz. Gelecek için plan program yapanlarınız varsa detayları ve eylem planını çok net düşünebilirsiniz.

Savaşçı Mars zevklere zaman ayırmayı kendini keyiflere yönelik olarak şımartmayı temsil eden Boğa burcuna geçiş yapıyor. Bu dönemde inatçı, esnemekten hoşlanmayan pasif -agresif kişilerle, böylesi tutum ve davranışlarla karşılaşabiliriz. Maddi anlamda güvenceye kavuşmak bu ay bizim için önemli bir motivasyon kaynağı olacak, para biriktirmek ve kazancı artırmak veya sağlama almak, maddi refahı sağlamayı düşünmek önemli. Ayrıca pratik  ve kalıcı çözümler bulmak için uğraşacağız.

Venüs –Pluton arasındaki olumlu açı ilişkilerde Mart ayının başından beri süregelen gerilimler bu hafta artık çözüme kavuşacak gelişmeleri ortaya koyacak. En azından neyi yapmak veya artık neyi yapmamak istediğinize karar verebileceksiniz. Aklınızı karıştıran net olamadığınız ilişki ve iletişim konuları bu hafta hızla çözüme kavuşarak açığa çıkacaktır.

BU TUTULMADAN İLİŞKİLER EVLİLİK VE ORTAKLIKLAR ANLAMINDA DİREKT ETKİLENECEK BURÇLAR KOÇLAR VE TERAZİLER.

Koçlar : Evlilik ortaklıklar ve genel anlamda ilişkiler anlamında bu tutulmadan oldukça etkilenecekler. Gerçeği görmek, karara varmak ve karşınızdaki kişiye farklı bir gözle bakabilmek için fırsat bulacaksınız. Merkür’de burcunuza geçiş yapacak , bunun sonucunda siz daha etkili konuşabilecek düşünebilecek ve harekete geçebileceksiniz. Sizleri bu hafta oldukça kararlı görüyorum. Bu hafta kendinizi düşünmelisiniz. Hedeflerinizi, kariyer planlarınızı ve gelecekte sizi ne daha çok mutlu edecekse ona yönelmek adına yapabileceklerinizi düşünün. Bu hafta ayrıca Jüpiter şans ve fırsatlar gezegeni burcunuzda yer alan Güneş’le olumlu açı yaptığı için yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz. Fırsatlarınızı değerlendirmek , daha yaratıcı fikirler bulmak , flört etmek, ortaklıklar kurmak ve sizin arkanızda duracak kişiler bulmak , çocuklarınızla ilgilenmek onların yaratıcı alanlarını desteklemek, eğitimlere başlamak, yabancı dil öğrenmek, seyahat planları yapmak için harika fırsatlarınız var. Bu hafta Venüs Pluton arasındaki olumlu açı sayesinde para ve kariyer konularında kalıcı çözümler üretmek pratik düşünmek işe ve kariyer için para harcamak, bazılarınız için iş alanından emeklerin karşılığını almak ve kaynakları artırmak için güzel enerjiler var. sağlam bir gelecek kurmak anlamında bu hafta oldukça kararlı adımlar atabilirsiniz. Yeni bir vizyonla yolunuza devam edeceksiniz. Bazı Koçlar yabancılarla yabancı kültürden gelen kişilerle yaşamın anlamı felsefeler ve akademik eğitsel konularla uğraşabilir. Baskılı malzemelerle işi olan Koçlar için de olumlu enerjiler var. bir seyahat yolculuk tatil planı yapmak isterseniz bu hafta tam zamanıdır. Burcunuzun Göksel temsilcisi Mars Boğa burcuna geçiş yapıyor ve para ve kaynaklar alanınızda bu ay geçiş yapacak. Harcamalar artabilir ama aynı zamanda bu harcamaları yapmanın daha sağlam ve güvenilir bir gelecek yaratmak için önemli olacağını düşünebilirsiniz.

Teraziler: Bu tutulma Teraziler için yeni bir oyun planı kuracakları zaman. İlişkiler evlilik ve ortaklıklara bakış açınız dramatik bir biçimde değişim içinde. İlişkilerdeki genel tutumunuzu net görecek ve bunu değiştirmek isteyeceksiniz. Kendinize gerçeği söyleme zamanı. Daha fazla kendiniz olduğunuz, ilişkilerde kendinizi daha net gördüğünüz ve ne istediğinizi ne istemediğinizi daha açıkça ortaya koyduğunuz bir süreç olacak. İlişkiler alanı bu hafta sizin için majör önem taşıyor. Daha ciddi,  kararlı ve eskisi gibi fazla alttan alıp kendinizden fedakarlık etmek istemediğiniz bir ruh hali içinde olabilirsiniz. İletişim gezegeni Merkür bu hafta Koç burcuna geçiş yaparak evlilik ortaklıklar ilişkiler alanında yer alıyor. Kardeşler, yakın akrabalar, kısa yolculuklar evinizde yer alan Satürn ile olumlu açı yapmaya başlayacak. İletişim konularında cesaret etiğiniz, tartışmalara çözüm bulmaya yönelik hızlı ve kararlı adımlar attığınız bir süreç olacak.  Aile üyeleri ile krizler yaşanmışsa çözüm yaratılabilir. Alım satım , gayri menkul satışları , ev ve aile ile ilgili para konuları bu hafta odak noktanızda ve çözüme kavuşması çok olası. Eşle ve ortaklarla yapıcı konuşmalar yapmak, aynı fikirlerle ortak kararlar almak için güzel bir zaman. Bazı Teraziler kısa yolculuklara çıkabilir veya kardeşlerle bir arada vakit geçirmek isteyebilir. Konuşmak anlatmak çözüm bulmak ilişkileri onarmak için güzel bir zaman.

Oğlaklar-Boğalar-Başaklar para maddi konular ve ilişkiler alanında sağlam ve kalıcı kararlar alabilirler.

Oğlaklar:  Bu hafta burcunuzda yer alan Pluton aşk ve para gezegeni Venüs ile olumlu açı içerisinde bulunacak. Bu hafta ilişkilerde yaşamış olduğunuz tıkanıklık veya gerilimler çok daha hafiflemiş olacak. İş kariyer ve para alanında olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Mesleki anlamda sağlam temeller atmak ve gelecekteki adımlarınızı planlamak ve gelir kaynaklarınızı artırmak için projeler üretebilirsiniz. Özellikle 8 Nisan’dan sonra ortak para paylaşımınızı müşterilerden gelen parayı temsil eden alanda Jüpiter düz hareketine başlayacağı için mali olarak daha kolay ilerleyeceğinizi göreceksiniz. Göksel temsilciniz Satürn bu hafta Merkür ile olumlu açı içinde olacak  oldukça yapıcı kararlar aldığınız pratik çözümlerle kararlarınızı somutlaştırdığınız bir haftadasınız. Terazi burcundaki tutulma iş ve kariyer alanınızda gerçekleşecek. Bazı Oğlaklar iyi ve verimli iş ortaklıkları kurabilirler veya kurma planları yapabilirler.  Bazı Oğlakların iş alanından yöneticiler gidebilir yerine yeni yöneticiler veya iş arkadaşları gelebilir. Ne olursa olsun iş yerindeki ilişkileri iyi tutmaya bakınız. İlişkileri dengede tutarsanız, Kariyer anlamında oldukça olumlu destekler alacaksınız. Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte aşk ve romantizm alanınıza geçiş yapacak. İlişkilerinizi sağlamlaştırmak, romantizm beklemek için uygun günler. Zevklerinize ve hobilerinize eğilebilirsiniz. Yemek içmek gezmek eğlenmek isteyeceksiniz. Çekici ve cazip olduğunuz ve bakışları üzerinize çektiğiniz bir hafta olacak.

Boğalar: Mars bu hafta burcunuza geçiş yapıyor. Size güç kazandıracak bu transit kendinizi güvende hissetmek ve sağlam adımlar atmak için neler yapmak gerektiğini düşünmenize yol açabilir. Bazı Boğalar bu ay biraz daha inatçı ve esnemez davranmak isteyebilirler. İştah açılabilir ve boyun, boğaz bölgesi sorun çıkarabilir. Kendinizi oldukça cazip ve çekici hissedebilirsiniz. Flört etmek ve yeni bağlar kurmak için harika bir konum bu. Bu hafta Terazi burcunda yer alan tutulma sizin iş ve çalışma alanınızda gerçekleşecek. Çalışma düzeninizi etkileyecek değişimler yer alabilir. Müşterilerle ve iş yeri arkadaşlarınızla diyaloğunuzu sakin ve dengede tutmaya özen gösteriniz. İş yerindeki kadın arkadaşlarla özellikle iyi iletişim kurmalı. Belki bazı çalışanlar işten ayrılabilir. Bazı Boğalar kendileri iş değiştirmek veya ofis değiştirmek durumunda kalabilir. Sağlığınıza özen göstermeniz diyetinize dikkat etmeniz akıllıca olur. Egzersiz yapmaya başlayarak bu tutulmayı sağlık bakımında kalıcı ve uzun vadeli bir pozitif adıma dönüştürebilirsiniz. Evden iş yapan veya işi eve taşıyan Boğalar için oldukça verimli geçecek bir ay. Eşleri ortakları ve partnerleri ile saklanan sırlar söylenmemiş sözler ve dedikodu yapanlar nedeniyle üzülmüş veya üzülmekte olan Boğalar varsa göksel temsilciniz Venüs’ün Pluton ile yapacağı güzel açı sayesinde üzüntülerinizi geride bırakmak, ilişkilerde romantizm yaşamak ve sağlam bir ilişki bulmak adına yeni başlangıçlar yapmaya karar alabilirsiniz. Evli Boğalar da ilişkilerini daha fazla sevgi gösterisi dokunuş ve paylaşım ile güçlendirebilirler.  Bu hafta Mart ayında düzeni bozulan ilişki dünyanızın daha iyiye gideceğini düşünerek ileriye bakmakta fayda var.

Başaklar : Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek tutulma para evinizde gerçekleşecek. Gelirler birikimler ve ödemeler konusunda dikkatli olmanız gereken bir dönem olabilir. harcamaları dengeye oturtmak ödemeleri planlamak gerekebilir. birikim yapma zorunluluğu hissedebilirsiniz. Göksel temsilciniz Merkür bu hafta Satürn ile olumlu açı içinde bulunacak aileden , eşten veya ortaklardan mali destek görmek isteyebilirsiniz. Çevrenizden para iş veya yardım anlamında destek almanız yapacağınız görüşmelerde olumlu cevap almanız mümkün. Yeni bir gelecek planı bir hedef veya vizyon ile hareket edeceğiniz bu hafta zihinsel enerjiniz oldukça yüksek olacak.  İlgi alanlarınız ile ilgili olarak yolculuklara eğitimlere seminerlere katılabilirsiniz. Yazmak okumak ve bilgi paylaşımı için oldukça verimli günler bunlar. Eğer mali olarak sıkıştıysanız da üzülmeyin ayın ikinci yarısından sonra çok daha elverişli ve rahatlatan koşullar içinde olacaksınız.

Su gruplarından burçlar bu tutulma haftasını ilişkilerdeki duygusal krizleri ve stresli temaları çözmeye uğraşarak geçirebilirler.

Yengeçler : Ev aile özel hayat ve yerleşim alanında stresli olabilecek bir hafta yaşayabilirsiniz. Tutulma ev ve aile ortamınızı temsil eden alanda gerçekleşiyor. Aile üyeleri ile uyumlu ve dengeli bir iletişim kurmak için gayret göstermek gerekebilir. Ebeveynleriniz, eşiniz ve aile üyelerinizle daha alttan alan fedakarlık içeren bir tutum takınmanız gerekebilir. Tutulma sizin Göksel temsilciniz Ay ile alakalı olduğu için aşırı duygu yüküyle başa çıkmaya çalışabilirsiniz. Alınganlık kırgınlık veya yorgunluk hissetmeniz olası. 4 Nisandan sonra etkisi yavaş yavaş geçmeye başlayacaktır. Venüs ve Pluton arasındaki olumlu açı Mart ayı içerisinde kötü giden arkadaşlıklar, ekip çalışmaları , grup etkinlikleri ve programları bakımından olumlu etki yapmaya başlayacak. Yapılan dedikodu arkadan konuşma veya sizin eksik bilgi ile hareket ettiğiniz durumlar varsa bu konularda daha net ve açık olarak karar vermenize neden olacak gelişmeler olabilir. Bu hafta Merkür ve Satürn arasında yer alacak olumlu açı sayesinde iş ve kariyer anlamında hem oldukça aktif olacaksınız hem de oldukça yapıcı adımlar atabileceksiniz. Bu dönemde iş arayan Yengeçler varsa iş bulmak ve görüşmelerden başarı ile çıkmak mümkün. Yaratıcı fikirler ve becerileriniz ile öne çıkma şansınız var. Özellikle Jüpiter para evinizde 8 Nisan’dan sonra düz hareketine başlayacağı için gelirlerdeki akış çok daha kolay olacaktır. Parayı daha kolay tutabilirsiniz.

Akrepler: Sevgili Akrepler Terazi burcundaki Ay tutulması sizin psikolojik alanınızı ve bilinç altınızı etkileyen alanda gerçekleşecek. Elde olmayan nedenlerden ötürü kendinizi haksızlığa uğramış hissedebilirsiniz. Adalet duygunuzu inciten bir takım durumlar ortaya çıkmış olabilir. gizli saklı konulardan sırlardan veya dedikodu yapılmasından dolayı canınızı sıkacak haberler alabilirsiniz. Göksel temsilciniz Mars burcunuzun karşısında yer alan Boğa burcuna geçiş yaptığı için ilişkilerde ve iletişim konularında dikkatli olmakta fayda var. eşiniz, partneriniz veya ortaklarınız ile tartışmak, onlara karşı fikirler öne sürmek veya pasif agresif davranışlarla karşılamak mümkün inatçı ve esnemez tutumlarla ilişkiler zorlanabilir. Diğer yandan, Akrepler eşleri ve partnerleri ile çekim alanı ve cinsel enerjisi yüksek bir hafta yaşayabilirler. Kardeşler , yakın akrabalar ve komşularla ilişkilere özen göstermekte fayda var. Pluton bu evde yer alıyor Venüs ile olumlu açı yapacağı için üzerinizde baskı hissettiğiniz ilişki durumlarını daha kolay halletme fırsatı elde edebilirsiniz. İş ve kariyerle ilgili yeni ortaklıklar kurabilir projelerinizi sağlam bir temele oturtacak adımları atabilirsiniz. Yeni kazançlar elde edebileceğiniz fikirlerle yaratıcı çözümler bulabilirsiniz.

Balıklar: Sevgili Balıklar bu hafta para ve kazançlar evleriniz olumlu etkiler altında. İş ve kariyer alanında Satürn iş ve çalışma alanınızdaki Merkür ile olumlu açı yapıyor. Hayatınıza bereket kısmet ve fırsatlar getirecek günlerdesiniz. Bir mali zorluk belki artık sırtınıza yük olmaktan çıkıyordur ya da daha kolay başa çıkılabilir hale gelecektir.  Özellikle burcunuzun göksel temsilcisi Jüpiter haftaya düz hareketine başladığı zaman çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Enerji rezervleriniz geri gelecek. Bu Hafta Terazi burcunda yer alacak tutulma sağlık çalışma ve günlük düzen alanınızda yer alacak. Bu zamana kadar yaptığınız şifa getiren veya sağlığınızı güçlendiren çalışmalar , psikoterapi veya kişisel gelişim tarzı çalışmalar varsa bunların faydasını görmeye başladığınızı çok daha net görme şansınız olacak. Bazı Balıklar hayatlarına daha geniş ve gerçekçi bir mercekle bakma fırsatını elde edecekler.  Enerjinizi hangi konuların bloke ettiğini daha rahat görebileceksiniz.  Eğitim hayatındaki arkadaşlıklar, öğretmenleriniz ile iletişim, kardeşler ve yakın akrabalarla kurduğunuz bağlar size son ayda gerginlik ve stres kaynağı olmuşsa artık daha net bir tutumla bunların üstesinden gelme şansınız var. Bozulan çalışma temponuzu ve günlük düzeninizi toparlamak için kararlı adımlar atabilirsiniz.

 

İkizler: Bu hafta yer alacak Terazi burcundaki tutulma aşk romantizm çocuklar ve yaratıcı çalışmalar alanınızda gerçekleşiyor. Aşık olmak, flört etmek, hayattan zevk almak ve eğlenmek için içinizde yükselen bir enerji hissedebilirsiniz. Eşinizle arkadaş grupları ile planlar yapabilir ve gelecek projelerinden konuşabilirsiniz. Bu dönemde aşık olmak isteyen İkizler için bol bol sosyalleşmek gezmek eğlenmek ve arkadaşların desteğini almak mümkün. Bazı İkizler partnerden flörtten umulmadık çıkışlar alabilirler, düşüncesizlik etmek, ağzından fırlayanlara engel olamamaktan dolayı iletişim stresleri yaşayabilirsiniz.  İçinde yaratıcılık olan projeler, iletişim içeren çalışmalar, eğitimler ve kurslar bakımından oldukça destekleyen bir görünüm var.  Ayın ikinci yarısından itibaren göreceksiniz ki işlerinizde çok daha rahat ilerleyebileceksiniz. Bu hafta kimlerle yolunuza devam edip , kimlerle yollarınızı ayıracağınıza daha net bir bakışla karar verebilirsiniz.

Kovalar: Bu hafta tutulma sizin akademik çalışmalar, yurt dışı konuları, vize, göçmenlik, devletle ilgili işler, hukuki süreçler, basın yayın ve matbaa işleri alanınızda yer alacak. Bu konularda sizi uğraştıracak ve yardım destek bulmak anlamında sizi meşgul edecek. Yolculuklara çıkacak olan Kovalar varsa yolculuk planlarını iyi yapmalı, eksiklikleri tamamlamaya özen göstermeli. Başvurular, sınavlar, projeler, sözlemeler, yabancılarla ilgili işler  çaba gerektirebilir. Grup projeleri, ekip çalışmaları, gelecek planlarınız ile yaptığınız görüşmeler, yazışmalar olumlu sonuçlar doğuracak, sağlam gelecek planlaması yaptığınız bir hafta olacaktır. Bazı Kovalar aile ev ve yerleşim konularında elde olmayan sebeplerden ötürü stresli olabilir. Yerleşim değişikliği alım satım gibi konular paraları güvene almak ve gelecek için yatırım yapmak gibi konularda sağlam kararlar alabilecek günlerdesiniz. Aile üyelerinin birbirine güven verecek bir tutum izlemesi ve huzur duymak için bir arada kalmak ve bu hafta birlikte vakit geçirmek akıllıca olabilir.

Aslanlar: Aslanlar için bu hafta iş ve çalışma alanında elle tutulur gözle görülür gelişmelerin olmasını bekleyebiliriz. Hayatınızda bir takım belirsizlikler olduysa veya siz yönünüzü tam belirleyemediyseniz bu hafta en azından sağlam gelecek kararları almak ve adımları atmak adına şansınız var. Terazi burcunda gerçekleşecek tutulma kardeşler, yakın akrabalar, eğitimler, kısa yolculuklar ve iletişim konularını temsil eden alanda gerçekleşiyor. Doğru zamanda doğru yerde olmayı becereceğiniz, konuşmakta zorlandığınız konuları gündeme getireceğiniz ve kurduğunuz iletişim nedeniyle mutlu fırsatlara kavuşacağınız bir süreçtesiniz. Bir eğitimin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Yaratıcı çalışmalarla veya hobilerinizle  ilgili sertifika ve ödüller almak, başarılarınızın tadını çıkarmak ve bundan yeni hedefler veya kariyer fırsatları yaratmanız mümkün. Kardeşler, yakın akrabalar, yakın çevrenizle ilgili güzel haberler bekleyebilirsiniz.

Yaylar: Bu hafta arkadaşlıklar, grup faaliyetleri ve gelecek projeleri evinizde gerçekleşecek tutulma sayesinde bu alanda yaşayacağınız bir takım stresler veya gerilimler olabilir. Arkadaşlıklar ve gruplar arasındaki diyaloğu sakin medeni ve uyumlu tutmak çaba gerektirebilir. Diğer yandan , aşk flört evinizde yer alan Merkür sizi bu ay oldukça konuşkan ve sosyal kılacak. Konuşarak çok iş halledebileceksiniz. Bazı Yaylar hoşlandıkları kolay iletişim kurdukları birileri ile karşılaşabilirler. Çocuklarının hobi ve ilgi alanları ile yakından ilgilenebilirler. Kendiniz yaratıcı faaliyetlerde oldukça başarılı gelişmeler bekleyebilirsiniz. Bu hafta İş ortamında yer alacak etkilere dikkat etmekte fayda var, inatçı tavırlar, esnemez bir tutum ve pasif agresif kişilerden rahatsız olabilirsiniz. Boynunuza, boğazınıza, ses tellerinize, yediğinize içtiğinize bu hafta özen göstermekte fayda var aslında bu ay boyunca gerekli çünkü Mars bu ay sağlık evinizde yer alacak. Diyet yapmak egzersiz yapmak ve bedene özen göstermek gerekecektir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.