VE SAHNE MARS’IN. ZORLU BİR HAFTAYA GİRİŞ YAPIYORUZ

imagesIIQMK2KV8-15 MART HAFTASI GÖKYÜZÜ VE BURÇLAR

Bu hafta sahne Mars’ın. Gökyüzünde 2 yılda bir gerçekleşen Uranüs –Mars kavuşumu var. Bu haftayı patırtısız gürültüsüz kazasız belasız atlatırsak ne ala , verilmiş sadakamız varmış demektir. Gezegen açıları  sert, huysuz, asi ve tartışmaya yönelik , şok edici haberler ve aniden gelişen olaylara açık enerjilerle dolu , bunun kolektif bilincimize yansımaması imkansız. Özellikle yollarda giderken araba sürerken veya tehlikeli olabilecek  iş aletleri kullanırken lütfen dikkatli olunuz. Diğer şoförlerle tartışmaya girmeyiniz, yollarda sabırsız, kime sataşacağını şaşırmış bir çok sürücü veya yolcu olabilir. Çarşamba günü bu huzursuz kavgacı ve isyankar Mars Uranüs ikilisine bir de Pluton kare açı yapacak. Biraz aksilik eden birine alttan almaktansa yumruğu patlatmaktan çekinmeyecek bir kabadayının varlığına benzetebiliriz bunu.

Gökyüzünde Mars Uranüs ve Pluton’un birbirine açı yapması her zaman toplumsal anlamda odak noktamızda kazaların, felaket haberlerinin ,toplumların moralini sarsan haberlerin olabileceğine işaret ediyor. Siz siz olun sakin kalmaya bakın, dikkatli tedbirli olun ve aklı selim kalın. Uranüs – Pluton arasındaki 2 yıldır süregelen karenin sonuncusunu yaşıyoruz. Dün akşam Kadıköy’den dolmuşla eve giderken hararetli bir taraftar grubunun aşırıya kaçan kutlama arbedesinin içine düştük , yollardaki tüm araçların etrafını sarıp yüzlerce kişi arabaları sallamaya başladılar ama öyle böyle bir şey değil koca sarı minibüs dolmuş neredeyse ters dönecektik.  Şoför Allahtan çok aklı başında biri çıktı bize zarar gelmesin diye ne tepki verdi, ne de kornaya bastı,  bağırıp el kol sallayan yolcuları yatıştırdı “ Aman tepki göstermeyin yoksa bu sarhoş deliler bizi burada linç eder “ dedi ki haklıydı bence.

Yine astrolojiye dönersek kim ne derse desin büyük değişimler ve dönüşümler zamanındayız. Bu önemli gezegen açılarının altında hepimiz yaşadığımız bir sürecin gerçekliğini çok daha iyi algılayacağız ve gitmek istediğimiz yönün farkına varacağız.

Bir diğer önemli gökyüzü etkileşimi Satürn hafta sonu duraklıyor ve haftaya pazartesi geri hareketine başlıyor. Taa Ağustos başına kadar geri gidecek. Tarihe baktığımızda Satürn Yay burcundayken ekonomik buhran dönemleri olmuş. Ekonomik anlamda Dünya’da da benzer etkiler yaşanabilir ve biz de yansımalarını ülkemizde görebiliriz. Bu durumda Satürn geri giderken nakit paranıza sahip çıkın , mümkün olduğu borçlanmadan uzak durmaya bakın. Nakit akışı yaz sonuna kadar daralabilir.

Bir diğer Mars açısı ise Jüpiter ile kuracağı üçgen açı, bu açı olumlu girişimlerin iş hedeflerinin kendimizi geliştirmek ve kazanç sağlamak istediğimiz genişleme planlarının var olduğuna işaret ediyor. Özellikle bu dönem düşündüğümüz planladığımız iş kariyer gelir veya kazanç potansiyeli taşıyan düşünceler ve girişimler 10 Nisan’da Jüpiter’in düz harekete başlaması ile harekete geçebilir ve hızlanabilir.  Bir çoğumuz için yeni kazanç fırsatları veya planları bu hafta daha netlik kazanabilir.

Hafta sonuna doğru Cuma günü Merkür Balık burcuna geçiş yapıyor ve daha yumuşak uyumlu sezgisel ilhama açık olabiliriz ve sanatçı yanımızı rahatlıkla ortaya çıkarabiliriz. Hayal gücünü harekete geçirmek için harika bir 3 haftanız var. Meditasyon yapmak, içe çekilmek ve zihni rahatlatabilmek için çok elverişli bir konum bu.

ŞİMDİ BURÇLAR

KOÇ: Sevgili Koç’lar bu hafta göksel temsilciniz Mars her bakımdan zorlu açılar altında, siz siz olun sükuneti elden bırakmayın. Yollarda trafikte hızdan kaçının, kesici aletler kullanırken elinize parmağınıza dikkat edin. Baş ağrılarına veya başa gelebilecek kazalara karşı kendinizi koruyun. Bu dönem biliyorsunuz ki hayatınızda cesurca davrandınız ve risk alan gelecek kararları almaya hazır oldunuz . Değişime ve dönüşüme karşı koymadan kendinizi akışa bırakmayı deneyiniz.  Bu dönüşüm ne derseniz deyin sizi daha mutlu ve özgür olduğunuz bir geleceğe hazırlıyor. Diğer yandan, içinizde bir huzursuzluk acelecilik ve bekleyememe duygusu hissediyor olabilirsiniz. Beklentileri karşılamak ya da beklediğiniz iş ve kariyer fırsatlarına doğru ilerlerken önünüze çıkan engellerden sıkılmış olabilirsiniz. Bazılarınız sizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü beklemek durumunda kalıyor ve buna tahammül edemiyor. Bu hafta iş ve kariyer alanında değişimlere açık olmalı ve akışa bırakmalı dirençle davranmak inat etmek ve öfkeli bir tutum gerilim yaratacaktır. Mars Jüpiter üçgeni sayesinde bir kapı kapanırken bir diğeri açılacaktır. Yaratıcı ve girişimci fikirler öne sürmek daha kolay.

Satürn uzaklarla bağlantılar, uzun yolculuklar, basın yayın, tanıtım promosyon ve baskılı malzemeleri,  akademik hayatı, eğitimleri ve devlet kurumlarını , mahkemeleri ve  hukuki işleri temsil eden  alanınızda geri harekete başlayacağı için bu temaların zor ilerleyeceğini düşünebiliriz. Üzerinden geçilmesi gereken işler, tamamlanması gereken evraklar, çalışılması gereken dersler ve sınavlar olacak. Bazılarınız öğretmenleri, hukuki danışmanları, devlet memurları, yabancı kültürlerden gelen kişiler, vize işlemleri yabancı uyruklu kişilerle vs . işlerinde daha özenli detaylara önem vererek, zamana ve plana uygun hareket etmeleri gerektiğini hissedecekler.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapıyor enerji çalışmaları yapmak, spiritüel konularla ilgilenmek meditasyon yoga reiki gibi bedeninize uyum ve denge getiren konulara eğilmek için harika bir zaman. Rüyalar artabilir. İçinize çekilmek ve streslerden arınmak için neler yapabileceğinizi  düşünmek ve harekete geçmek isteyebilirsiniz.

BOĞA: Sevgili Boğalar bilinç altınızı temsil eden alanda yer alan gezegen toplaşması ve bunca etkiye maruz kalan Mars sayesinde huzursuz, stresli ve patlamaya hazır bir bomba gibi hissedeceğiniz anlar olabilir. Özellikle işinize, çalışanlarla olan ilişkilerinize ve  günlük hayatınıza engel teşkil edecek elde olmayan sebeplerden ötürü meydana gelen terslikler sizi yorabilir. Katı ve inatçı fikirler esnemeye müsait olmayan tutum ve bakış açısı sizi öfkelendirebilir ve aynı biçimde karşılık vermek ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bazılarınız aile üyeleri veya ebeveynlerle ilişkilerinde ortaya çıkan alışılagelmişin dışında farklı tepkilerle karşılaşabilir, gururdan ve inattan kaynaklanan geri adım atmaz tavırlar sizi sıkabilir.

Diğer yandan, Satürn hafta sonundan başlayarak geri harekete geçiyor Ağustos başına kadar geri harekette kalacağı bu dönemde mali işlerinizi temsil eden alanda kalacak. Vergi, kredi borçlar, müşterilerden gelen para veya yatırımlardan beklediğiniz gelirler, eş ve aile ile para paylaşımınızı temsil eden alanda kısıtlama, gecikme ve bir miktar daralma beklenebilir. En iyisi nakit dengenizi iyi ayarlamak gereksiz harcamalara ve risklere girmemeye çalışmak.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin arkadaşlıklar evinize giriş yapacak. Bu dönemde arkadaşlara anlayış tolerans göstermek veya onlardan aynısını beklemek mümkün. Birbirinizi dinlemek ve dertlere ortak olmak en iyisi. Bu arada sezgileriniz ve imgelem gücünüz artacağı için ister spiritüel çalışmalarda yer almak, isterseniz yaratıcı enerji gerektiren çalışmalar yapmak için elverişli enerjiler var.

İKİZLER: Sevgili İkizler bu hafta yine arkadaşlıklar, grup çalışmaları, ekip arkadaşlıkları ve gelecek planları evinizde yer alan Mars ve kurduğu zorlu açılar sayesinde tüm arkadaşlık ilişkilerinizde sakin ve aklı selim hareket etmekte fayda var.  Bir ihtimal, arkadaşlardan gelebilecek sürpriz çıkışlar ve sizi şaşırtan tutum ve davranış değişikliklerine şahit olabilirsiniz. Siz de birden ağzınızdan fırlayan bir söz ile ilişkileri strese sokabilirsiniz. Bu zorlu açılar özellikle arkadaşlık dostluk ilişkilerinde  maddi konularda dikkatli olunmasına işaret ediyor. Arkadaşlarınızla giriştiğiniz ortak işlerde, işyerindeki ekip çalışmalarında veya yaptığınız bir takım  gelecek planlarınız veya iş açılımlarınız varsa bu hafta bu konularda mücadele içine girebilirsiniz. Konuştuklarınıza söylediklerinize dikkat ediniz.  En iyisi bu hafta mümkün olduğu kadar stres içeren konuşmalardan uzak durunuz hatta bir sorun veya belirsizlik hissederseniz medeni bir biçimde konuyu açıkça konuşmakta fayda var. Grup toplantılarında anlaşılmadığınızı ve ne istediğinizin belirgin olmadığını düşünebilirsiniz.

Satürn bu hafta sonu ilişkiler evlilik ortaklıklar alanında geri gitmeye başlayacak. Ağustos ayına kadar sürecek bu geri hareket süresince hayatınızdaki temel ilişkiler alanında sorumluluklarınızın bilincinde davranmalı, ilişkide özgürlük elde etmek istediğiniz alanlarınızda birbirinizi kısıtlamak yerine esnek davranmalısınız. Önemli ortaklık kararlarınızı gözden geçirmeli ve ortak çalışmalarda yapmak zorunda olduğunuz işlerde sorumluluklarınızı yerine getirmekten kaçınmamalısınız. Evlilik hayatı bu dönemde daha enerjisi düşük bir seviyede ilerleyebilir. Eşin veya ortağın sağlığı zorlanabilir. İletişimde verilen sözlere dikkat etmeli, tutamayacağınız sözler verilmemeli veya  eğitim hayatı, kurslar sınav ve projelerde daha sebatlı zaman planlamasına uyan tarzda ilerlenmeli.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yaparak iş ve kariyer alanınıza yerleşiyor. İş konularında oldukça faal ve iletişime yönelik gelişmeler olacaktır. Bu dönemde iş görüşmeleri artacaktır. Anne – baba ilişkileriniz ve iletişiminiz empati kurmak ve anlayış göstermek yönünde olacaktır.

YENGEÇ: Sevgili Yengeç’ler bu hafta sonuna doğru Satürn sağlık, günlük hayattaki düzeninizi, iş ve çalışma ortamınızı içeren alanda duraklayacak ve haftaya geri harekete başlayacak. Taa Ağustos ayına kadar sürecek bu geri hareket sizi işleri halletmek, işleri tamamlamak anlamında bayağı yorabilir. Enerjinizi daha düşük hissedebilirsiniz. Beslenmenize ve bedeninize daha iyi bakmak durumunda olduğunuzu düşünebilirsiniz. İş kurmak veya yeni iş projeleri içinde olan Yengeçler için bu dönem bir anlamda eksikleri tamamlama fikirleri olgunlaştırma ve gelecekte ne yapmak istediğini daha net bir biçimde düşünme zamanı içeriyor. Hayatınızda gerçekçi bir eleme yapmak zamanıdır. Size enerji ve zaman kaybı getiren rutin işleri bir düzene koymalı. Bazılarınız iş yerinde patron, müdür veya çalışanlarla stresli bir çalışma düzenine girebilir. Birileri işten çıkabilir iş yükü artabilir zamanınızı iyi değerlendirmeli ve sizi yoracak sorumlulukları başkasına yönlendirmeye çalışmalısınız.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin sınavlar akademik çalışmalar hukuki evrak ve anlaşmalar evinizde en temeli yolculuklar ve yabancılarla ilişkiler alanınızda olacak. Bu süreçte gelecek 3 hafta bu temaları içeren konularda görüşmeler yapabilirsiniz, seyahat veya yolculuk planları yapabilir, sınavlara girip akademik çalışmalar içinde olabilirsiniz. Hukuk davalarında veya anlaşma sözleşmelerde devlet kurumları ile ilgili görüşme ve yazışmalarda hareketli bir süreç olabilir. Bol bol haber alacağınız ödül veya promosyonla ilgili haberler alabileceğiniz bir dönem.

ASLAN: Sevgili Aslanlar bu hafta günlük işler ve çalışma alanınız oldukça enerjik etkilerle dolu.  Koşturmanız, yolculuğunuz, çalışmanız bol bir hafta olacak. Bazılarınızın iş seyahatleri, doktor ziyaretleri, baskılı, yazılı malzemelerle matbaa işleri, tanıtım veya reklam çalışmaları olabilir. Bu anlamda para harcamak veya bütçe ile ilgili görüşmeler yapmak söz konusu olabilir. Bazılarınız çocuklarının veya kendilerinin hobilerine , yaratıcı çalışmalara eğitsel kurslara harcamaları artabilir. Sağlığınıza ve enerjinize, diyetinize ve midenize, kemiklere ve dişlere özen gösterdiğiniz sürece, Mars Jüpiter üçgeninden faydalanmaya bakabilirsiniz. Uzaklardan, yolculuklardan, yabancılarla iletişim size şans ve fırsatlar getirebilir. Eşinizle veya sevdiklerinizle bir yolculuk planı yapabilirsiniz. Uzaklardan gelen bir misafiri ağırlayabilirsiniz.

Satürn bu hafta sonu duraklamaya başlayacak ve gelecek hafta geri hareketine başlayacak. Yaratıcı çalışmalar, çocukların hobileri ve spor faaliyetlerini temsil eden alanda geri gidecek Satürn bu alanda zorlanmalara enerji düşüklüğüne yol açabilir, başarmak istediğiniz hedefler varsa buna yönelik kendinizi biraz daha sıkı bir çalışma temposuna ve disipline ederek başarıya ulaşacağınızı göreceksiniz. , kendinizi nasıl motive ettiğiniz de önemli. Sevgili veya flört aşamasındaki ilişkilerde gerilim yaşanabilir kendinizi nasıl en doğru biçimde ifade edebileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu dönemde spekülatif yatırımlara dikkatli yanaşmalı, komisyon veya promosyon/bonus temelli işlerde dikkatli olmalı. ödüller gecikerek gelebilir.

Merkür bu Cuma Balık burcuna geçiyor ve sizin aile ve ortaklarla para paylaşımınızı temsil eden alana geçiş yapıyor ve burada 3 hafta kalacak. Aileyle ilgili harcamalar artış gösterebilir. Yufka yürekli davranıp kesenin ağzını açabilirsiniz. Müşterilerle görüşmeler iş anlaşmaları  artabilir veya yaratıcı çalışmalardan gelecek gelir ve kazanç imkanları ortaya çıkabilir. Bu süreçte korkularınızın endişelerinizin üzerine giderek psikolojik anlamda rahatlamak ve gevşemek için gerekli gördüğünüz şifa yöntemlerine veya danışmanlığa başvurabilirsiniz.

 

BAŞAK: Sevgili Başaklar bu hafta çocuklarla ve sevgiliniz ile olan iletişim ön planda olacak. Ani ve beklenmedik sözlerle aranın bozulmaması için tepkili tavırlardan uzak durmalı. Aşırı eleştirel veya suçlayıcı konuşmamak gerekiyor. Hayattan zevk almak, kendinizi yaratıcı ve hobi çalışmalarına yöneltmek adına bir plan yapabilirsiniz. Diğer yandan,  sağlık anlamında daha güçlü hissetmek için yeni kararlar alabilirsiniz.  Hobilere, çocukların hobi alanlarına ve kendilerini geliştirecek çalışmalarına para harcamak mümkün. Bir anlamda da size tüm bu harcamaları karşılamak için sıkı bir bütçe kontrolü gerekebilir. Bazı Başaklar krediler borçlar vergi ve zorunlu ödemelerle ilgili para akışını yoluna koymak için uğraşabilirler.

Yönetici gezegeniniz Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapacak. Düşüncelerde ve zihinde biraz dağınıklık bekleyebilirsiniz. Evlilik ve ilişkiler alanınızda yer alacak Merkür eşle ortaklarla sosyal hayatta iletişim içinde bulunduğunuz kişilerle sizi daha yumuşak alttan alan bir tavır içine sokabilir. Stres ve gerilimler karşısında daha akışta kalmayı ve karşınızdakileri alttan almayı benimseyebilirsiniz.

Para ve mali işler alanınızda yer alacak zorlayıcı açılar bu hafta sizi bu alanda farkında ve bilinçli davranmaya itecek. Bir para konusu veya beklentisi sonuca ulaşabilir. Bir konuda beklentinizden daha az para veya gelir elde edebilirsiniz.  Ne olursa olsun orta yolu bulmak daha akıllıca olacak. Birisi ile mali bir konuyu sonuçlandırabilir ,  aile, eş veya ortakla para konularında stres içeren konuşmalar yapabilirsiniz.

Satürn bu hafta sonu duraklayacak ve hafta başında geri gitmeye başlayacak.  Ev ve yerleşim alanında, ebeveynlerle ilişkileri temsil eden alanda geri harekete başlayacak olan Satürn ev hayatını ve aileyi odak noktanız haline getirebilir. Evde tamirat tadilat ve bakımla ilgili tamamlanması gereken işler olabilir. Ebeveynlerin sağlık konuları gündeme gelebilir. Bu dönemde ev alımı, satımı  ve kredi borçlanma için pek harika bir süreç değil. Ev değiştirmek yeni bir eve geçmek söz konusu ise evin temel fonksiyonlarını iyi denetlemekte yarar var. Kariyer hedeflerinizde gecikmeler ve beklemeler veya yön değişikliği yapmak söz konusu olabilir.

TERAZİ: Sevgili Teraziler size geçtiğimiz aylardan itibaren aşk ilişkiler sosyal yaşam alanında gül bahçesi vaat ediyoruz umarım bu ana kadar hayattan zevk almak adına kendinizi mutlu edeceğiniz fırsatlar yakalamışsınızdır. Evli Teraziler eşleri ile olan ilişkilerinde daha görev odaklı ve sorumluluklarını yerine getirir bir tutum içinde olmayı benimsemiş olabilirler. İletişim krizi çıkabilir öfkeli veya sabırsız tavırlar işe yaramayacaktır. Bencilce istekler içinde olan birisi sizi öfkelendirebilir. Teraziler sürpriz tanışıklıklar yaşadıkları iş ve ortaklıklar alanında  ve sosyal çevre genişlemesini yaşadıkları bu son aylardan sonra bu hafta artık seçimlerinde daha gerçekçi ve kararlı olmaları gerektiğini hissettikleri bir süreçteler. Bir eleme yapmalı hangi işe veya arkadaşa veya etkinliğe yönelmeli buna karar vermeliler. Sizi şu ana kadar gelecek planlarınız bakımından geride tutan şeylerin farkına vardınız veya cevaplarınızı aldınız şimdi karar zamanı. Mart sonu ve Nisan ayı başında gerçekleşecek tutulmalar sizi hem aşk ilişkiler hem de iş ve çalışma bakımından yeni bir bakış açısına ulaştıracak ve krizleri daha kolay ele almanıza yardımcı olacak. Bu dönemde arkadaşlıklar aşka dönüşebilir, sürpriz bir teklif alabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz gruplardan sizi etkileyen ilişki fırsatları çıkabilir. Bu anlamda arkadaşlar size güzel imkanlar yaratabilirler. Evli veya bir ilişki içindeki Teraziler ise arkadaşlarla güzel gezi veya etkinlik planları yapabilirler.

Satürn kısa yolculuklar, kardeşler yakın akrabalar kurslar ve iletişim evinizde bu hafta sonu duraklamaya başlayacak ve geri harekete başlayacak. Taa Ağustos ayına geri gidecek olan Satürn, araba, ulaşım ve iletişim araçları, kısa yolculuklarda trafikte size gecikme ve engellenme yaşatabilir. Akrabalarla iletişim zorlaşabilir. Kardeşin sağlığı istekleri mali durumu veya işi ile ilgili streslerini dinlemek yardım etmek zorunda kalabilirsiniz.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapacak. İş çalışma hayatı günlük işler ve sağlık evinizde 3 hafta süreyle kalmaya devam edecek. Bu anlamda Merkür kendi yönetici konumda olduğu alanda size destek olacaktır. Günlük işleri halletmek bakımından yoğun bir süreç sizi bekliyor. İşlerinizi hızlı çabuk ve kısa sürede halletmeniz gerekecek ve Merkür size destek veriyor olacak.

AKREP: Sevgili Akrepler yöneticiniz Mars bu hafta zorlu açılar altında. Tüm enerjinizi iş sağlık ve günlük hayat düzeninizi korumak için harcamak isteyebilirsiniz. Yapacak çok fazla işiniz olduğu bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Önce sağlık diyoruz. Kendinize iyi bakın. Başınızdaki kalabalığı ve enerjinizi boşa harcatan işleri kimseleri görev ve sorumlulukları en azından bu hafta bir sıraya koyun ya da öncelik sırasına koyun. Ulaşım, ticari konularda görüşmeler eğitimler, kardeşler arasındaki iletişim bu hafta mayın tarlası gibi. Azami dikkat gerekiyor.

Bu hafta sonu Satürn para ve kazançlar evinizde Ağustos’a kadar sürecek geri hareketine başlıyor. Kendinize daha çok güven duymak kendi değerinizi artırmak ve kazançlarınızı sağlama almak adına bir plan veya yeni bir hedef belirlemek durumunda olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu süreç içinde borç alacak konusuna dikkat etmeli ödeyebileceğinizden daha fazla yükün altına girmemeli. Nakit para akışını sağlayacak yeni gelir yolları bulmak için kafa yorabilirsiniz.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yaparak aşk flört çocuklar hobiler ve yaratıcılık alanınıza geçiş yapacak. Bu yaratıcı yanınızı rahatlıkla yaşama geçirebileceğinizi ilhamınızı kullanabileceğinize işaret ediyor. Sevgilinizle veya çocuklarınızla oldukça empati içeren bir tutum takınabileceğinizi gösteriyor. Romantik nostaljik hatta biraz melankolik bir ruh hali taşıyabilirsiniz. Hobiler, spiritüel çalışmalar, reklam tanıtım ve promosyon konularında aracılarla iletişimde olmak için elverişli bir konum.

YAY: Mars bu hafta aşk, sevgili ve romantizmi, çocukları, yaratıcı çalışmalarınızı hobileri temsil eden alanda yer alıyor ve diğer gezegenlerle zorlu açılar kuruyor.  Çocuklar ve harcamaları bu hafta artış gösterebilir.  Hobi alanında eğitimlere veya yaratıcı çalışmalara yatırım yapmak , etkinliklere katılmak isteyebilirsiniz. Bazı Yaylar için gökyüzünde yüklü bir flört enerjisi var ancak yine de acele karar vermek istemeyebilirsiniz. Zihninizde bir açıklık yakalamak ve aslında gerçekten ne yapmak istediğinize açıklık kazandırmak sizin için önemli olacak. Bazı Yaylar uzak yolculuklardan, uzaklardan gelen birilerinden sürpriz kısmetler alabilirler. Yükselen burcunuzda yer alan Satürn bu hafta sonu duraklayacak ve geri harekete başlayacak. Taa Ağustos ayına kadar sürecek bu süreç sizi hem hayat hedefleriniz hem ilişkilere, evliliğe ortaklıklara bakış açınız bakımından daha ciddi bir plan içine girmeye yöneltebilir. Hayatınızın tek başınıza gösterdiğiniz çaba ile yolunda gitmesine gayret gösterirken aslında artık tek başına kalmak istemediğinizi fark edebilirsiniz. Bazılarınız partneri ile daha ciddi ve sorumluluk yüklenir bir tutum takınmasını isteyebilir. Sağlığınıza dikkat edin, bağışıklık sisteminizi güçlendirin. Sosyal ilişkilerinizde daha katı ve esnemez bir tutum içine girmek söz konusu olabilir. Özgürlüğünüzü kısıtlayan maddi manevi ne gibi durumlar varsa bu temalara eğilip inisiyatifi ve ipleri ele almanın vakti geldiğini düşünebilirsiniz. Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapıyor ve ev yerleşim aile ve özel hayatınızı temsil eden alana geçiş yapıyor. 3 hafta boyunca sizi ailenizle daha yumuşak, anlayış gerektiren ve fedakarlık içeren diyalogların içine sokabilir. Evde zaman geçirmek ve ailenize vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Evdeki işleri halletmek eksiklikleri tamamlamak ve özel hayatı düzene koymak için güzel bir fırsatınız var.

OĞLAK: Yöneticiniz Satürn hafta sonunda duraklamaya başlayacak ve gelecek hafta başında geri hareketine başlayacak. Bu dönemi daha içinize çekilmiş, yalnızlık kalarak, sosyal hayattan bir nebze olsun uzak durarak ve kendinize daha fazla vakit ayırmak ihtiyacı ile geçirmek isteyebilirsiniz. Yorgunlukların acısını bu şekilde çıkarmak isteyebilirsiniz. Elbette ev ve aile kariyer hayatı ve sevdiklerinizin beklentileri her zaman bunu yapabilmenize olanak vermeyebilir. Bu dönemde gelecekle ilgili iş ve kazanç fırsatları önünüze arka arkaya çıkabilir. Ağustos ayından itibaren çok daha şanslı ve verimli olacağınız bir dönem olacak. Gelen şansları tepmeyin fikirleri ve projeleri olgunlaştırmak için zamana ihtiyacınız var. en azından bu haftayı atlatmak gerekiyor. Bu dönem başladığınız işlere, kafanızdaki projelere yaptığınız görüşmelere mim koyun bu konularda gelecekte şans bereket ve genişleme imkanı bulacaksınız.

Mars ev ve aile yaşamınızı temsil eden alandan burcunuza kare açı yapıyor. Gitmek istediğiniz hedefler doğrultusunda bu hafta eve dair yükümlülükler ve zorunluluklar sizin vaktinizi alabilir. Ev ve yerleşimle ilgili bir kararın artık son aşamasına gelmiş olabilirsiniz. Bu kararın olumlu etkilerini gelecek sonbaharda görebilirsiniz. Bazı Oğlaklar ebeveynlerin veya kendilerinin sağlık sorunları ile uğraşıyor olabilirler. Dişler, kemikler, cilt ve deri rahatsızlıkları, kalsiyum eksikliği, kemik erimesi iskelet problemleri ile uğraşabilirler. Bazı Oğlaklar gelir ve kazanç fırsatları yakalayacaklar bunu haftalardır yazıyorum artık en azından fikirler ve adımlar daha somut atılmaya ve ilerleme sağlanmaya başlamış olabilir.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapıyor ve sizin iletişim eğitimler kısa yolculuklar ve yakın akrabalarla iletişim evinizde 3 hafta boyunca kalacak. Bu çerçevede sizin için oldukça yoğun geçebilecek bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Bol bol yazmak çizmek konuşmak ve görüşmeler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu ay yolculuk etme kapasiteniz ve potansiyeliniz oldukça artacaktır. Kafanız çok dolu olabilir Neptün kavuşumu olacağı için unutkanlık kayıplar ve program değişiklikleri yanlış anlaşılmalar kafa karıştıran iletişimler olabilir.

KOVA: Mars bu hafta iletişim eğitim yolculuklar kardeşler ve yakın akrabalar evinizi aktive edecek. Bu çerçevede  hem bol bol iletişim halinde olacaksınız hem de kendinizi ifade etmek arzusu taşıyacaksınız yalnız bunu yaparken aceleci ve sabırsız olmamaya özen gösteriniz. Planlarınız , yolculuk, eğitim ve görüşme randevularınız elde olmayan sebeplerden aksayabilir. Yollarda trafikte ve aletleri kullanırken özellikle dikkatli ve temkinli olunuz. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn bu hafta sonu duraklayacak ve haftaya geri harekete başlayacak. Bu nedenle gelecek planlarınız ve ekip çalışmalarınız beklenmedik değişimlere uğrayabilir. Bu süreçte arkadaşlarla da iletişimde özenli olmakta fayda var. Tutamayacağınız sözleri vermeyiniz.  Gruplarla yapmayı düşündüğünüz ekip çalışmaları ve aktivitelerde zamanlama, planlama ve görev dağılımı gibi konularda gerçekçi ve açık planlar yapmak gerekecektir.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapacak ve para evinize geçiş yapacak. Bu hafta mali konularda kararlar alabilirsiniz. Gelirleri ve kazançları düşünmek durumunda kalacaksınız. Bu konuda umutlarınız var ve yeni iş kontaktları kurarak yeni fırsatlar yakalamaya odaklısınız. Eğitime, yolculuklara ve yaratıcı fikirlerle ilgili hobi ve etkinliklere harcama yapabilirsiniz.

Mars Jüpiter olumlu açısı ile gruplardan topluluklardan dernek veya klüp faaliyetleri gibi alanlardan üzerinize dikkatleri toplayabilirsiniz. Ayrıca medya ve iletişim  yoluyla, sosyal medya gibi mecralardan da tanınma tanıtım ve duyuru yaparak daha geniş topluluklara ulaşma fırsatı elde edebilirsiniz.

BALIK: Mars para ve kaynaklar evinizi aktive ediyor. Aynı zamanda cesaret ve kendinize güven duymak anlamında sizi motive edecek. Kendinizi artık şanslı ve kısmetli hissetmek istiyorsunuz. İşler yoğun. Arkadaşlıklar alanında gerilim olabilir. Dostlar grup aktiviteleri ekip çalışmaları alanında yer alacak Mars Pluton karesi sizi bu alanda hassas ve kırılgan kılabilir. Arkadaşların sizi nasıl algıladığı , kendinizi nasıl ifade ettiğiniz bu hafta önem kazanıyor.

Satürn iş ve kariyer hedefleri alanınızda geri hareketine başlayacak hafta sonunda duraklamaya başlayacak. Taa Ağustos ayına kadar geri harekette bulunacak. Siz de bu anlamda kariyer hedeflerinizi çalışma koşullarınızı yeniden belirlemek durumunda kalabilirsiniz. Eksik gördüğünüz yanlarınızı tamamlamak, sağlığınıza iyi bakmak ve günlük düzeninizi daha bir kontrol altına almak için  fırsatınız var. Burcunuzda ay sonunda gerçekleşecek Güneş tutulması sürecinde  hem ilişkiler alanında yeni fırsatlara açılmak, hem de sağlığınızı ve imajınızı güçlendirmek için bu haftadan başlayarak yenilikler yapmak isteyebilirsiniz.

Merkür Cuma günü Balık burcuna geçiş yapacak sizi 3 hafta boyunca oldukça zihinsel iletişime açık ve yeni kontaktlar arkadaşlıklar kurmak adına destekleyecek.

Evren Bolluk Bereket ve Bilgelik doludur.

Naz Bayatlı

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir