YAY BURCUNDA DOLUNAY 22 MAYIS 2016 SAAT 23:14

1 DERECE YAY BURCUNDA DOLUNAY / 22 MAYIS 2016 SAAT: 23:14

DOLUNAY VE BURÇLARA GÖRE GENEL TEMALAR

Her dolunay bir farkındalık zamanıdır. Aynı zamanda hayatımızda bir alanda kapanış yaşatacak duygusal kararları almaya niyetleniriz. Yay burcunda gerçekleşecek bu dolunay okullar, akademik çalışmalar, sınavlar, öğrenme, kişisel gelişim konularında ve yapmayı planladığımız zihinsel faaliyetlerle, yolculuklarla ilgili konularda son kararları almak üzere olduğumuzu gösteriyor.

Dolunayla birleşen Retro hareketteki Mars ise biraz endişe verici çünkü duyguların çok dengeli olmayacağına işaret ediyor. Bu süreçte kimseyle politik dini inançlar ve yaşama bakışla ilgili konularda tartışmaya girmemek en iyisi çünkü dediğim gibi hassas olunacak bir haftadayız. Tartışmalar çığrından çıkabilir. İnsanlar normalden çok daha fazla fanatik alıngan dediğim dedik olaylara sadece kendi bakış açısından bakmaya eğilimli olacak bir de yanlış bilgi ve algılama hatası da işin içinde olacağından tam ipleri koparma kombinasyonu yaşanabilir.

Dolunay günü bir de Merkür ileri gitmek üzere duraklıyor zaten bu hafta yavaşladı , iletişim haberleşme plan ve projeleri değişken kıldı kararları netleştirmek zaman alıyor ve işlerimiz zor ilerliyor.

Dolunaya doğru ilerlediğimiz bu günlerde düşüncelerimiz ve davranışlarımız bizi ve çevremizdekileri nasıl etkiliyor bunu daha net göreceğiz, ne yanlış ne doğru, kim doğruyu seçiyor kim yanlışta kalıyor bunların muhasebesini yapabiliriz.  Önümüzdeki hafta çok daha açık ve net göreceğiz ve daha kesin adımlarla ilerleyebileceğiz. Resim netleşecek . Demek ki bu ay gerçekten nerede mantık hatası yaptık nerede abartılı kararlar aldık ve günlük hayatımızın ve yapmak zorunda olduklarımızın gerçekliğini yaşıyor muyuz gerçekçi yaşam hedeflerimiz var mı tüm bu konularda farkındalığımızı  test etme imkanı elde edeceğiz.

Bir konuda acele karar vermeyin, düşünmeden atlamayın önce bilgi edinin duyduğunuzun doğru olup olmadığını test edin başka açılardan da konuya bakabilmeyi deneyin. Çünkü bazen her iki tarafın da bakış açısı bir gerçeklik içerebilir demek ki orta noktayı bulmak aşırı iddiacı ve ben bilirimci davranmamak gerekiyor.

Bu arada en önemli gökyüzü konfigürasyonu Satürn Jüpiter karesinin 3. Gerçekleşiyor olması. 2015 in Ağustos’undan beri hayatınızda yer alan konuların gerçeklik sınamasını bir kez daha yapabileceksiniz. Yanlış kararların rövanşı bir kez daha karşınızda olacak. Ayın 31 ine kadar bunu görmek ele almak ve karar vermek durumundasınız. Bu defa bunu halletmek zorunda olduğunuzu hissedeceksiniz . Kaçış Yok!!

BURÇLAR

KOÇ: Zihinsel faaliyetler, okul, sınav, akademik konular, yurt dışı seyahatler, kendinizi tamamlamak eksik kaldığınız konuları belirlemek ve bunlar üzerinde bilginizi tamamlamak için adım atabilirsiniz. Yakın çevre ilişkileriniz özellikle yakın akrabalarla paylaşımlarınız önemli olacak. Yönetici gezegeninizin bu dolunayda aktif rol oynadığını düşünürsek duygusal çıkışlardan tartışmalardan ve fikirlerinizi güçlü bir biçimde ortaya dökme arzunuzdan dolayı birkaç zor dönemece girebileceğinizi düşünebiliriz. Etik olmak dürüst davranmak gerçeklerinizi anlatmak isteyeceksiniz. Fikirlerinizi paylaşırken karşınızdakileri de düşünmek ve duygularını hesaba katmak gerekir buna özellikle bu hafta dikkat ederseniz sırtınız yere gelmez.

BOĞA: Para paylaşımları, borçlar , krediler ,eşle paylaşılan paralar, korku ve endişelerinizi temsil eden alanda gerçekleşen bu dolunay maddi konularda dengesiz ve inişli çıkışlı günler yaşayabileceğinize işaret ediyor. Bütçenizi korumak, kazanç yollarınız ile ilgili daha gerçekçi kararlar almak, bilgi ve yeteneklerinizi geliştirip kendinizi bu anlamda güçlendirmek gerekliliği hissedebilirsiniz. Eğitimler, yolculuklar, bilgi paylaşımı, haberleşme ve iletişim konuları, basın yayın medya işleri sizin için maddi gelir elde etme imkanı sunuyor, bu dönemde bu konularla fazlasıyla ilgileneceğinizi söyleyebilirim. Sizin ne düşündüğünüz ve düşüncelerinizin ne kadar karşı taraftan doğru algılandığı önemli bir tema olacak bu konuda stresli durumlar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarla paylaşımlarınıza özellikle dikkat ediniz.

İKİZLER: Evlilik, ortaklık, sosyal bağlar, kariyer hedefleri alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sizi sinirli, gergin ve daha tartışmacı yapabilir. Partnerle, eşle tartışmak olası  sosyal ortamlarda daha çok fikrinizi belirtmek anlatmak ve kendinizi ifade etmek isteyeceksiniz, sizin bakış açınız size başkalarınınkinden çok daha doğru gelebilir. Yine de orta yolu bulmak ve herkesin kendi algısı ve gerçekliği olduğunu görerek bunu kabul ederek davranmak inanın çok faydalı olacaktır. İş ve hayat hedeflerinizle ilgili kararlarınıza özellikle dikkat ediniz.

YENGEÇ: Günlük hayat iş ve çalışma ortamınız sağlık koşullarınız ile ilgili alanda gerçekleşecek olan dolunay Mars’ın da burada olması Retro harekette olması nedeniyle kendinize sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine fazlasıyla işaret ediyor. Kendinizi çok yormayın, günlük düzeninizi bozacak aşırı iş yüküne girebilirsiniz dinlenmek ve biraz sorumluluklara ara vermek gerekebilir. Uzun yolculular, akademik çalışmalar devletle ilgili işler hukuki konular ve fikirler hayat bakış açınız kültürler ve inançlar alanında ne düşündüğünüz bu dönemde sizin için önemli olacak insanlarla özellikle iş hayatındaki çalışma arkadaşları ile tartışmalara girmemek en iyisi. Yolculuk planları istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bir B planınız mutlaka olsun.

ASLAN: Aşk ve romantizm çocuklar ve yaratıcı çalışmalar komisyon içeren işler alanınızda gerçekleşecek bu dolunay hayattan nasıl keyif aldığınızı ve eğlendiğinizi mercek altına alabilir. Yaratıcı yanınızı koymanız gereken işlere daha fazla eğilmeniz gerekebilir. Yapmanız gereken bir proje varsa bitirmek veya nasıl yapacağınızı düşünerek zaman harcayabilirsiniz. Flört aşk ve çocuklarla ilişkiler bu hafta zor gidebilir. Duygusal çatışmalar ve ruhsal gel- gitler yaşayabilirsiniz. Diğeryandan, arkadaşlarla ve grup etkinlikleri içinde yer alan arkadaşlarla da iletişime dikkat edin. Sizin istedikleriniz ve onların istedikleri arasında kalabilirsiniz ve kriz çıkarabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Laf taşımak ve dedikodudan uzak durmak çok iyi olur.

BAŞAK: aile, ev özel hayat ebeveynlerle ilişkiler evle ilgili konular alanında gerçekleşecek bu dolunay aile içinde dikkatli olmanız gerektiğine işaret ediyor. Özellikle aile üyelerinin veya ebeveynlerin sağlık konuları ile ilgili uğraşmanız gereken işler olabilir. Ev almak satmak evi tamir ettirmek gibi durumlar konuşulabilir. Bazı Başaklar bu dönemde kariyer alanında kendileri için en iyi uygun atılımın ne olacağını sıkça düşünecekler. Ailenin de ortak kararını almaları gereken fırsatları değerlendirmek ve bir değişim planı yapmak kararı alabilirler. Ne olursa olsun ay sonuna kadar kararların değişebileceğini düşünerek esnek davranmakta fayda var.

TERAZİ: Kardeşler, yakın akrabalar, iletişim, okul hayatı, kurslar, eğitimleri sınavlar, yolculuklar alanında yer alan bu dolunayda yakın çevreniz ile nasıl iletişim kurduğunuz çok önem kazanıyor. Kendi doğrularınız fikirleriniz ve bunu nasıl ifade ettiğiniz sizin için önem taşıyor. Gerçekliğinizi karşı tarafa anlatmak gerekiyor ama bunu yaparken onların da bakış açısını göz önünde bulundurmak gerekli. Bu dönem konuşmalar yazışmalar seyahat planları okullar ve zihinsel çalışmalar sizin için ön planda. Kararlarınızı alırken çevrenizin hassasiyetlerine özen gösterin. Almanız gereken bir karar varsa ay sonunda bu konuda dahe netleşeceğinizi düşünerek şimdiden bilgi toplamaya konuyla ilgili donanımınızı artırmaya çalışın.

AKREP: Para evinizde gerçekleşecek bu dolunay kaynakları artırmak ve birikimlerinizi sağlama almak konusunda sizi uğraştırıyor. Mars’ın bu alanda olması para konularının biraz zor ve mücadeleli ilerlediğine işaret ediyor. Beklenen paraların gelmesi veya borcu olanlardan bunu almak güç olabilir. Ortaklıklar para paylaşımları aile ile maddi konuların paylaşımı bu dolunay süresince sizi meşgul edecek bir miktar stres ve uğraşı getirecek bir konu olabilir. Kendi değerinizi daha fazla yansıtacak işlere yönelmek isteyebilirsiniz.. bu dönemde harcamalarınızı eğitimler uzun yolculuklar kurslar ve basın yayın medya türü işlere yöneltebilirsiniz.

YAY: Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor almanız gereken kararlar olduğu kesin. Özellikle nasıl iletişim kurduğunuz insanlarla fikirler bazında nasıl kendinizi ifade ettiğiniz önem kazanıyor. Kendi gerçeklerinizi düşüncelerinizi ve fikirlerinizi kendi bakış açınızdan karşınızdakilere ısrarlar anlatmaya çalışmak belki ters tepebilir. Bu nedenle karşı tarafında ne demek istediğini kararların veya sözlerin nereden kaynaklanabileceğini iyi düşünün . orta noktayı bulamazsanız bu dönemde ilişkileriniz oldukça zor ilerleyebilir. Ortak işler eş veya sosyal alandaki ilişkiler stresli gidiyordur. Aile ve ebeveynlerle aynı dilden konulmak gerekecek. Kim haklı kim haksız diye düşünmeden yapılması gerekeni yapmalı ay sonuna kadar ilişkileri idare edecek metaneti göstermeli.

OĞLAK: Bu dolunay elde olmayan koşulları temsil eden alanınızda gerçekleşiyor. İş alanında işler istediğiniz gibi gitmiyor olabilir kendinizi günlük işlerin yoğunluğu altında bezmiş ve yorgun hissediyor olabilirsiniz. Dinlenmek biraz rutin işlere ara vermek kendinize zaman tanımak kafayı boşaltmak farz görünüyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn hala Retro Ağustos ortasına kadar da öyle kalacak. Bu tarihe kadar genel olarak bir zorlanma isteksizlik bir içe dönüş ve sadeleşme arzusu mutlaka gelmiştir. Bu dolunay döneminde siz içe çekilmek isterken sizi dışarı çekmeye sosyalleştirmeye ve insanlarla fikirleri konuşmaya tartışmaya itecek durumlar yer alabilir. Çok bu toplara girmeden az konuşan çok dinleyen modda takılmaya çalışın. Hararetli tiplere karşı bir buda gülümsemesi ile karşılık vermeye çalışın. İnanın kazanan siz olursunuz.

KOVA: arkadaşlıklar grup aktiviteleri gelecek planları evinizde gerçekleşecek bu dolunayda fikirler idealler gelecek hedefleriniz konusunda oldukça dediğim dedik çaldığım düdük bir tavır sergileyebilirsiniz. Kendi fikirlerinizi çok kuvvetle savunmak durumunda hissedebilirsiniz. Arkadaşlar arasında inançlar hayata bakış idealler ve politik görüş ve gelecek vizyonunuz bakımından fikir ayrılıkları çıkabilir. Bu dönemde gelecek planlarınız ve yeni iş hedefleriniz ön saflarda sizi meşgul etse de arkadaşlarla ortak proje ve kazanç planları yapıyorsanız bu konuda ekstra dikkatli olmakta fayda var çünkü kimse kendi bakış açısından fedakarlık edip geri adım atmak istemeyebilir. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn Ağustos ortasına kadar Retro harekette olacağı için plan ve projelerin ilerlemesi o kadar güç olacaktır. Sabreden derviş muradına ermiş diyelim.

BALIK: Bu yıl Balıklar için zor geçiyor. Hem iş hem eş hem ortaklık durumları sizleri uğraştırmaya devam ediyor. Bu dolunay kariyer mesleki hedefler kendinizi toplum önünde nasıl temsil ettiğinizle ve nasıl daha fazla prestij ve güç kazanabileceğinizle ilgili sorular aklınızda olabilir. Yeni iş imkanları yaratmak var olan yeteneklerinizi daha efektif bir biçimde kullanarak daha fazla tanınır olmak için uğraş verebilirsiniz. Bunu yaparken aile ve ebeveynlerin de desteğini almak gerekebilir. Kendi istekleriniz ile ailenizin istekleri arasında bir denge kurarak ilerlemek farz gibi görünüyor.

Naz Bayatlı

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.