YENGEÇ KASIM : AŞK LOVE ROMANCE AMOUR PASSIONE

imagesMCATV87K

Sevgili Yengeçler yöneticisi sembolünüz Ay 6 Kasım’da Boğa burcunda dolunay fazında yer aldı ve sizin için önemli bir gökyüzü görünümü oluşturdu. Yönetici sembolünüzün yüceldiği ve mutlu olduğu Boğa burcunda yer alması sizin için olumlu etkiler yaratmış olmalı. Güç kazandığınız daha somut pratik gerçekçi ve bereketli adımlarla ilerlediğiniz bir süreçtesiniz. Özellikle Mars ve Pluton’un 7. Ev adını verdiğimiz evlilik ciddi ilişkiler ortaklıklar sosyal yaşam alanında yer alıyor olması ve bu dolunaya üçgen açı adını verdiğimiz olumlu kontakt kurması sizi bu dönemde oldukça enerjik iş bitirici istikrarlı ve dirayetli yapıyor. Uzun zamandır inişli çıkışlı giden  evlilik ortaklık veya ciddi ilişkiler alanında yavaştan toparlanmaya başlayacağınızın sinyallerini veriyor. İlişkiler bakımından , evlilik yaşamında veya  uzun süreli bir beraberlikte artık ipleri elinize alıp daha fazla özel yaşamınızı ve aşk hayatınızı kontrolünüz altına alabileceksiniz. Aşk romantizm ve cinsellik alanınızda gerçekleşen bu dolunay hayattan daha fazla zevk alabileceğinizi  aşkınıza ve cinsel yaşamınıza daha fazla eğilmeniz gerektiğini size hatırlatmış olabilir. Bu arada yemek içmek eğlenmek gezmek kendinizi biraz şımartmak farz gibi.

Aşk ve ilişkilerde süregelen belirsizlik veya ilerleyememe duygusu 9-10-11 Kasım’da sizi çözümsüzlük duygusundan çıkaran daha belirgin bir sonuca ulaştıran gelişmelere sahne olacak.  Bir ilişkiye ya tamam ya devam diyebileceğiniz zihinsel ve duygusal açıklığa veya kararlılığa sahip olacaksınız. Birinden ayrılmaya bile kalksanız bu ayrılığının maddi manevi aslında sizin için iyi olacağına inanarak bunu yapacaksınız.

Bu aralar çok gerçekçi ve mantıklı düşünüyorsunuz. Neyin size iyi geleceğini neyin saçmalık olduğunu partnerle nasıl bir gelecek planı yapmak ve nasıl ilerlemek istediğinizi biliyorsunuz. En azından artık kesinlikle ilişkideki gerçekliğinizin farkındasınız ve oyun oynayacak ne haliniz ne de vaktiniz olduğunu hissediyorsunuz.

Venüs ve Satürn’ün 11-12,13 kasım civarında kavuşumda olması ilişkiler alanında dikkatli olmanız gerektiğine işaret ediyor. Hem arkadaşlar hem sevgiliniz ile birlikte alacağınız kararlarda krizler ve anlaşmazlıklar çıkabilir. Ayrılık veya soğumak mümkün. Bu dönemi daha stratejik soğukkanlı ve öfkelenmeden geçirmeye çalışın. Kendinize ve karşınızdakine dürüst olmak gerekiyor, bir şeyleri saklamak arkadan iş çevirmek ne siz ne karşı taraf açısından yapılmaması gereken bir şey. Sizin sahiplenme kıskançlık duygunuzu tetikleyen bir durum olabilir, partner tarafından ihmal edildiğinizi yeteri kadar sevgi alamadığınızı düşünüp sorun yapabilirsiniz. Partnerin çeşitli sorunları olabilir ve bunların size veya ilişkinize yansıdığını düşünerek stres ve sıkıntı duyabilirsiniz ve bunu karşınızdakine yansıtabilirsiniz. Merkür’ün akrep burcuna 9 kasım da geçmesi ile kuşku ve şüpheler daha çok zihni meşgul edebilir. Yine de eyleme geçmek ve plan yapmak ilişkinizi ele almak ve ne yapmak istediğinize yönelik bir plan yapmak çok daha kolay olacak.

22 Kasım’da gerçekleşecek yeniay ile birlikte yeni iş hedefleri planları çerçevesinde,  daha iyimser bir tutumla kendinizi çalışma hayatınıza yönlendireceksiniz ilişkiler ve aşk konuları daha çok bireysellikten çıkıp sosyal ortamlarda insanlarla nasıl iletişim kurduğunuza ve topluluklarla karşılıklı etkileşime kayacak.

Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir