YILDIZI DÜŞÜK OLMAK NE DEMEK?

YILDIZI DÜŞÜK OLMAK NE DEMEK?

Astrolojide yıldızı düşük olmak diye bir şey var mıdır diye çok soran oluyor. Öncelikle asaleten zararlı ve düşük konumdaki gezegenler evet gezegenin temsil ettiği konularda streslere neden olabilir . Venüs Koç-Akrep-Başak Mars Terazi-Boğa-Yengeç Ay Oğlak-Akrep, Satürn Aslan Yengeç Koç vs vs. gibi, ayrıca düşük evlerde yer alan gezegenlerde yorucu çalışır 6-8-12. Evlerdeki gezegenler gibi. Ama majör olarak Ay’ın haritada düştüğü burçlarda , zor açılar altında ve zor evlerde olması yıldızı düşük deyimine yol açabilir. Ben şans noktasına da bakarım çünkü Ay’la alakalı bir arap noktasıdır. Para ve refahla meslekle ve kısmetlerin nasıl nereden gelebileceğine işaret eder. Şans noktanız Balık Yengeç Boğa Yay Terazi gibi burçlardaysa daha iyidir ama elbette Ay ile beraber incelenmesi gerekir ve güçlü konumda olması kişiye rahat huzur ve konfor getirir. Zor durumdaki Ay sadece bunları yaşatmakla kalmaz , doğum haritanızdaki Yengeçin bulunduğu evin temaları ile ilgili olarak ta sıkıntı yaratır. Ay Satürn Mars Plüton Uranüs gibi gezegenlerle kare veya karşıtlık yapıyorsa koşullar kişi için zordur. Mesela Ay Plüton kavuşumlu bir insan Akrep gibi çalışan etkiler altındadır, rahatsız edici üzerinde baskı kuran bir duygu yüküne sahiptir. Krizli ilişkiler ve duygusal baskılar altında kalabilir.
Ay’ı zor durumdaki bir kişi mesela geçmişinden kaçmaya çalışır, ilişkilerde, aileyle, anneyle, annelikle ilgili konularda zorlanır. Ev ortamı, kök salmak, yerleşimde huzur bulmakla alakalı stresli konular yaşayabilir. Hayatının koşullarından memnuniyetsizlik duyabilir ve ruh hali stresli huzursuz olabilir. Özgür kalmakta zorlandığını hisseder ve duygusal yükleri taşımak güç gelir. Bazen kalıcı bağlar kurmakta ilişkileri kalıcı kılmakta güçlük çekebilir.
Ay’ı iyi konumlanmış güçlü etkiler alan bir kişi, ilişkilerde , gruplarla bir arada, sosyal hayatta daha kolay kabul gördüğünü görür. Aidiyet kurma duygusu güçlüdür, duygularını yaşamaktan kaçınmaz, ruhsal olarak sağlıklı ve huzurlu olmak için kendisine fırsat yaratmak ister. Anne aile ve çocuklarıyla ilişkileri daha sağlamdır.
Şans Noktası haritaları kişinin başarıları ve refahı hakkında çok bilgi verir. Mutluluk ve kazancın ne alanlardan geldiğine işaret eder. Bu haritalar üzerinde ruh noktası ve hermetik arap noktalarını koyarak haritanın daha alt katmanlarına inerek yorumlar yapabilirsiniz.
Naz Bayatlı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir