YÜKSELEN KOÇLAR İÇİN EKİM AYI NASIL GEÇECEK

imagesQSOM8UGC

Bu ay sevgili Koçlar kemerleri bağlayın oldukça dinamik ve doludizgin bir ay yaşayabilirsiniz. Hem 8 Ekim’de  yükseleninizde gerçekleşecek 15 derecedeki Uranüs’le kavuşum yapan Ay Tutulması etkileri, hem de 24 Ekim’de 8. Ev adını verdiğimiz eşle ve aileyle ortak para paylaşımını, borçları, kredileri sigorta ve miras konularını içeren alanda gerçekleşecek 0 derece Akrep burcundaki Güneş tutulması ile güçlü etkiler altında olacaksınız.

Her iki tutulmanın da Mars yönetimindeki burçlarda olması ve transit Mars’ın Yay burcunda yer alması bir yandan da Uranüs ve Jüpiter ile ateş üçgeni oluşturacak olması sizi yerinde duramaz, hiperaktif, bol koşturmalı, hızla , hırsla , risk alarak, öfkeli ve sabırsızca hareket etmeye yöneltebilir. Olumlu yanı ile bu göstergeler sayesinde yaratıcı fikirlerle dopdolu, ipleri elinize alarak, aklınıza koyduğunuzu yapmak isteyen ve hedefe odaklı bir tutum içinde olabilirsiniz. Diğer yandan, bu güçlü enerjiler yükseleninizi direkt etkileyeceği için  sosyal hayatta , eşle, partnerle veya ortaklarla kurduğunuz iletişimi ve ilişkileri oldukça çarpıcı bir biçimde etkileyecek. İlişkiler alanı odak noktanız haline gelecek ve bu alanda çözmeniz gereken problemler, dengeye oturtmanız gereken aşırılıklar, duygusal stresler ortaya çıkması muhtemel.  Aşırı iyimser davranarak, istek ve arzularınızın peşinden gitmek isterken gereksiz riskler almaktan kaçınmalısınız. Ay tutulması Uranüs’le kavuşum yaptığı için ikili ilişkilerde kopartıcı krizler ortaya çıkabilir veya beklenmedik bir anda evlilikte, ilişkilerde ve ortak çalışmalarda düzenin bozulduğu durumlar ortaya çıkabilir. Mars’ın bu dönemde Yay burcunda olması ve 9. Ev adını verdiğimiz yabancılarla ilişkiler, uzun yolculuklar, mahkemeler davalar, basın yayın ve inançlarla alakalı evde yer alması bu konuları hayatınıza hızla girebilir ve umulmadık biçimde gelişebilir .

ilişkilerin yanı sıra bu ay ikinci önemli tema para ve kaynaklar borçlar ödemeler sigorta vergi işleri krediler alanında yapılması gereken işler. Merkür 3 Ekim’de duraklayacak ve 5 Ekim’de yine parayla ilgili evinizde geri hareketine başlayacak. İş sözleşmeleri, anlaşmaları,  mirasla ilgili işler, müşterilerle ticari konular, gelirleriniz veya kredi başvurularınızla ilgili işlemler önünüze gelebilir ve eksik belgeler tamamlanması, belgeler hazırlanması ve dosyaların kayıtların düzeltilmesi para durumunuzun ve bütçenizin gerçekçi ve net bir biçimde ortaya çıkması gerekebilir. Bu arada beklenen paralar gecikebilir ve ödemeleriniz para transferleriniz aksayabilir. Eşin maddi durumu etkilenebilir. Bir yandan iş ve yatırımlarla ilgili beklentileriniz vardır ve bunu güç kazanmak daha fazla kazanmak için yapıyor olabilirsiniz. Sakin ve planlı stratejik ve hesaplı ilerlemekte fayda var.

Merkür 5-25 Ekim arasında geri gittiği dönemde hele Akrep burcunda karanlıklara çekilmiş gibi iç dünyanıza inip psikolojinizi korkularınızı tabularınızı kaybetmekten korktuklarınızı düşünebilirsiniz. Sakladığınız sırlar , dile getirmek istemediğiniz düşünceler, paylaşmak istemediğiniz duygusal stresleriniz olabilir. Hem ruhsal anlamda sağlam bir zeminde olmak hem maddi anlamda kendini güvende hissetmek önemli olacaktır. 24 Ekim’de yine Akrep’te gerçekleşecek Güneş tutulması senenin son tutulması ve Akrep’te de gerçekleşen son tutulma olacak. Büyük bir konu kapanışta aslında ama son sancısını spazmını verip, zehrini akıtıp öyle gidecek. Bu bazılarınız için ayrılık, boşanma bazılarınız için maddi sorunlar , bazılarınız için psikolojik arınma terapi konularıyla uğraşmak anlamına gelebilir. İlişkiler dediğim gibi majör konunuz. Venüs ayın son haftasına kadar Terazi burcunda ve ilişkiler evlilik ortaklıklar alanında olacak. Merkür geri giderken 11 Ekim’de tekrar Terazi burcuna geçecek ve Venüs’le aynı alanı paylaşacak stres veya kriz yaratan bir ilişki konusunu halletmeye çalışmak, konuşmak, çözüm üretmek ve yapıcı olmak için uğraş verebilirsiniz. Merkür 25 inde düzeldiğinde bile bu ayı evlilik ilişkiler ortaklıklar evinizde geçirmiş olacak. Aklınızda ilişkiler var nasıl uyum sağlayacağınız özveri ve orta yolu bulmak düşüncesi hakim. Venüs 24 Ekim’de Güneş tutulması zamanı Akrep’e geçecek ve 8 evinize para işleri evinize girecek ve tutulmada Ay ve Güneş ile kavuşum yapacak. Para gelsin, kazançlar artsın, maddi eksikler için para tamamlansın bunun için hedefleriniz olacak. Cinsel anlamda arzular tutkular da önem kazanacak . Tutkular ve tabularla ilgili konulara , cinselliği nasıl gördüğünüz ve kabul ettiğinizle hatta eski ilişki problemlerine çözüm arayışı yer alabilir.

Mars Uranüs ve Jüpiter üçgeni yükseleniniz imajınız ve sosyal ilişkileriniz, aşk , yaratıcılık ve çocuklar evinizle, yurt dışı yabancılar , inançlar, yolculuklar , mahkeme ve yayıncılık işleri ile ilgili evinizde yer alacak. Bu üç alanı ilgilendiren konular birbirine destek veriyor olacak gitmek istediğiniz yol, aşk ve sevgi, uzaklarla yolculuklar, sevdiğiniz yerlere birlikte gitmek arzusu, çocukların eğitim işleri, çocukların seyahat planları, sizin yurt dışına gitme planlarınız, varsa davalarınızın son aşamaları bu döneme denk gelebilir. Yeni bir imaj, görünüm, yeni bir yaşam felsefesi ve inançla yolunuza devam etmeniz için gereken tüm enerjiler ve gereken dürtmeler bu ay mevcut. Pozitif olmalı ve bu güçlü enerjileri ciddiyetle ele alıp sakinlikle avantajınıza çevirmeyi bilmelisiniz.

Sevgilerimle,

Naz Bayatlı

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir